تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
سکاندار دولت یازدهم در مناظرات تلویزیونی از حقوق مساوی اقلیت های مذهبی سخن گفت که این موضوع باعث انتقاد علمای اهل سنت و بسیاری از نمایندگان اقلیت ها شد.
نگرانی دولت امید برای اقلیت های مذهبی بعد از 4 سال/ انتقاد علمای اهل سنت به وعده های بی سرانجام روحانی
به گزارش خبرنگار عصرهامون، در حالی این روز ها سکاندار دولت یازدهم در دفاع از حقوق اقلیت ها و مذاهب در این دولت سخن می گوید که سال گذشته سیل در جنوب سیستان و بلوچستان باعث بی خانمانی و خسارت های فراوان به مردم بلوچ شد و در حالی مردم بلوچستان  با این مشکلات روبرو بودند که چند کیلومتر آن طرف تر مسئولان دولت تدبیر و امید در چابهار مشغول برگزاری مراسم بدون توجه و واکنشی به این سیل بودند.
 
علی ای حال در حالی سیل در سیستان و بلوچستان باعث بی خانمان شدن 1000 خانواده و امداد رسانی به 5000 نفر شد که استاندار سیستان و بلوچستان نه تنها به همراه وزیر راه و معاون رئیس جمهور برای بازدید از نمایشگاهی در منطقه آزاد چابهار حضور داشتند بلکه در گفتگو با میزان عنوان کرده بود که سیل در سیستان و بلوچستان خسارت زیادی نداشته است.
 
 این اقدام دولت سبب انتقاد گسترده بسیاری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان شد، به طوری که علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جلسات چابهار برای مسئولین مهمتر از مردم سیل زده بود، عنوان کردند: این بی توجهی ها در شان مردم مرزدار سیستان و بلوچستان نبود و عملکرد دولت در کمک به مردم سیل زده ضعیف بود.
 
علی ای حال این اولین انتقاد علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان به عملکرد دولت نبود بلکه پیش از این نیز در هفته دولت علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد دولت تدبیر در سه ساله اخیر در استان عنوان کردند: دولت به وعده های خود عمل نکرد و پس از برجام وضعیت معیشتی مردم سخت تر شده است.
 
مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون،  گفته بود که هفته دولت یعنی دولت کارهای شایسته ای که انجام داده است را در معرض عموم گذاشته و به مردم اعلام نماید، این اقدام سبب می شود که اعتماد مردم به دولت بیشتر شده و آگاه شوند که دولت به فکر رفع معضلات اجتماعی، امنیتی و اقتصادی است.
 
وی با بیان اینکه برجام تفاوتی در استان ایجاد نکرد، تصریح کرد: دولت باید برنامه ای برای اشتغال جوانان داشته باشد هر چه قدر اشتغال زایی صورت گیرد جلوی شغل های کاذب گرفته می شود که این امر حمایت مسئولین از سرمایه گذاران را می طلبد. 

آنچه مسلم است تنها اهل سنت سیستان وبلوچستان نیستند که نسبت به علمکرد دولت یازدهم انتقاد دارند بلکه ژرژیک آبراهامیان نماینده ارامنه در مجلس بعد از این سخنان روحانی گفته بود که انتقادات شدیدی به دولت روحانی داریم.
وی افزوده بود که این دولت به هیچ عنوان تغییرات اساسی برای ارامنه نداشته و انتقادات فراوانی نیزمتوجه به این دولت در خصوص رسیدگی مناسب به اقلیت های مذهبی است.
 
حال باید دید دلیل دفاع سکاندار دولت یازدهم در مناظرات تلویزیونی از حقوق اقلیت های مذهبی چیست؟
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcfvyd1.w6djvagiiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود