سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
فرهنگ و هنر
زاهدان؛ میزبان نشست مجازی و بین المللی باستان شناسی و گردشگری میراث فرهنگی

رئیس پژوهشکده باستان شناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان خبر داد؛

مهدی مرتضوی گفت: به مناسبت هفته پژوهش نشست بین المللی باستان شناسی و گردشگری میراث فرهنگی به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

 
نازبانو کلکلی، کار آفرین نمونه بسیجی شهرستان ایرانشهر گفت: سال جهش تولید سالی برای خودکفایی و گسترش کارگاه های تولیدی است تا خودمان تولید کننده و خودکفا باشیم.
در حال حاضر 132 سریال و مجموعه نمایشی در مرکز سیمافیلم در حال تهیه و تولید است که در این گزارش سعی داریم به مهمترین آن ها اشاره کنیم؛ سریال هایی استراتژیک و با موضوعی به روز که اهمیت کار تلویزیون در این روزهای سخت کرونایی را به رخ می کشد.
حامد زارعی گفت: از ابتدای شیوع کرونا و با توجه به ادامه دار بودن آن، از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای ترویج کتابخوانی استفاده می شود که با استقبال مردم مواجه شده است.
مهدی مرتضوی گفت: به مناسبت هفته پژوهش نشست بین المللی باستان شناسی و گردشگری میراث فرهنگی به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
کتاب تازه گلعلی بابایی با استقبال قابل توجه مخاطبان، کتاب پرفروش آبان‌ماه ناشر شده است. احمد دهقان نیز مطالعه این اثر را تجربه‌ای عالی توصیف کرد.
رئیس انجمن ناشران کتاب کودک و نوجوان با بیان اینکه بازار کتاب کودک تعطیل است، از نبود طرح‌های تبلیغی به منظور ترغیب خانواده‌ها به خرید کتاب انتقاد کرد.
هنوز محدودیت‌ها و تعطیلی‌های ناشی از ویروس کرونا وجود دارد از این رو شاید شما هم به دنبال فیلم‌هایی باشید که اوقات فراغت خود را با آن‌ها پر کنید.
تهیه کننده سریال «جشن سربرون» گفت: این روزها با رعایت پروتکل های بهداشتی در جاده امام زاده داوود مشغول تصویربرداری هستیم.
ماجرا به متن یکی دو روز گذشته محمدرضا شفیعی در اینستاگرام برمی گردد که آقای تهیه کننده بعد از ده سال تحقیق، پژوهش و نوشتن فیلمنامه سریال شهید صیاد شیرازی، حالا خبر می دهد که از ساخت این پروژه انصراف داده است.
علیرضا جلالزایی گفت: از اول آذر ماه با توجه به اعمال محدودیت های جدید به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا و اجرای شیوه نامه های بهداشتی موزه ها و اماکن گردشگری در شهرستان های قرمز سیستان و بلوچستان تعطیل است.