دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ,24 January 2022
فرهنگ و هنر
جنگ تمام عیار دشمن علیه کانون گرم خانواده/میلاد حضرت زهرا (س)؛ فرصتی برای بازخوانی مفاهیم خانواده

در گفت و گو با مشاور استاندار سیستان و بلوچستان در امور روحانیت مطرح شد؛

حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه با اشاره به جنگ تمام عیار دشمن علیه کانون گرم خانواده گفت: میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها فرصتی است برای بازخوانی مفاهیم خانواده و توجه به محور اصلی برقراری و استحکام خانواده که همان زن باشد.

 
سال هاست که سینمای ما نتوانسته ادای دین درخور و شایسته ای به نقش آفرینی فداکارانه مادران و همسران شهدا بر پرده اکران داشته باشد.
قلعه لادیز اثر تاریخی مهم با قدمتی بیش از هزارو 500سال مورد بی مهری و فراموشی مسئولین قرار گرفته و هیچ اقدامی برای محافظت و مرمت این اثر انجام نشده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت سی‌امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.
کارگردان مستند «زنان جبهه شمالی» گفت:‌ بیش از ۳۰ سال است که از جنگ گذشته اما جامعه ما به نقش زنان ایران و رشادت‌های آنان در دفاع مقدس واقف نیست، این قصه روایت زنانی‌ست که در یک آشپزخانه حضور داشتند؛ آشپزخانه‌ای که با خط مقدم فاصله‌ای نداشت.
نخستین جلسه شورای ملی زیارت پس از دو سال‌ وقفه با حضور رئیس جمهور در مشهد مقدس برگزار شد و در آن درباره زمینه‌های تسهیل رفت و آمد و کاهش هزینه‌های زائران تصمیم‌گیری شد.
معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: نگاه حاج قاسم جهانی بود، به همین دلیل همگان عاشق وی بودند و به حرفش گوش می دادند، اگر می خواهیم راه سردار دلها را ادامه دهیم، باید از این نگاه الگو بگیریم.
امروز سالروز گرامیداشت اسطوره رویگرزاده سیستانی، یعقوب لیث صفاری است، دلاور مرد سرزمین رستم که از وی به عنوان نماد دلاوری و هوشیاری یاد می کنند.
حسین مسگرانی گفت: مهلت ارسال آثار به جشنواره تولید محتوا با محوریت فرهنگ عمومی در سیستان و بلوچستان تا ۱۵ دی تمدید شد.
با برپایی دوره های عکاسی جهت شناسایی استعدادهای این حوزه در سراوان جشنواره فیلم و عکس "مستاگ" در سیستان و بلوچستان فعالیت خود را آغاز کرد.
روح الله یگانه فر گفت: امروز مکتب حاج قاسم چراغ را جبهه مقاومت در سرتاسر عالم شده است و آثار گسترده شهادت سردار سلیمانی و یارانش در وحدت جهان اسلام بی بدیل و شگفت آور بود.