سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
فرهنگ و هنر
کتابخوانی، حال خوش رهایی از ورطه نابودی/ وقتی سایه شوم آسیب های اجتماعی در بازار مکاره مجازی گسترده می شود

اینجا هنوز چراغی روشن است؛

با وجود گسترش روزافزون فضای مجازی و آسیب های اجتماعی ناشی از آن، فعالیت های ترویجی کتابخوانی می تواند از فرو رفتن در باتلاق آسیب ها جلوگیری کند و سبب آگاهی بخشی به جامعه شود.

 
با وجود گسترش روزافزون فضای مجازی و آسیب های اجتماعی ناشی از آن، فعالیت های ترویجی کتابخوانی می تواند از فرو رفتن در باتلاق آسیب ها جلوگیری کند و سبب آگاهی بخشی به جامعه شود.
خیالی واهی است که کسی تصور کند ترس از بیماری و مرگ می‌­تواند دست شیدا را از رسیدن به دامان معشوق جدا کند. راه دل همچنان باز است؛ امن و امان.
کتاب «حوض خون»، به گفته برخی از کارشناسان، روایتی است تکان‌دهنده از سانسورشده‌های جنگ؛ کسانی که پس از چهار دهه آنها را ندیده‌ و خاطراتشان را نشنیده‌ایم.
شاعر هندوستانی با اشاره به ظرفیت ادبیات دفاع مقدس برای ترجمه به دیگر زبان‌ها گفت: این ادبیات با ارزش‌ترین و صالح‌ترین سوغاتی ادبی در عرصه جهان معاصر است. کاش در کشور ما هم ادبیات استکبارستیزانه‌ به طور شایسته ادامه داشت.
آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای استان تهران روز شنبه سوم مهر ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هنرستان موسیقی دختران تهران برگزار شد.
مجتبی میرحسینی گفت: در حوزه گردشگری خارجی با هماهنگی نیروهای امنیتی و راهنمای گردشگر، آن ها از مرز میرجاوه وارد زاهدان و ماندگار شدند، از صنایع دستی استان خرید کردند و سال ۹۷ و ۹۸ سیستان و بلوچستان به یکی از مقاصد گردشگری خارجی تبدیل شد.
کتاب یکی از راه های انتقال فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان و مقابله با تهاجم فرهنگی و ادبیات سخیف اینستاگرام و فضای مجازی است و می تواند الگوهای ملی زیادی را به نسل جدید معرفی کند.
در این چند ساله تاریخ ایران را شخم زدند تا بگویند خاندان پهلوی متخصص و محبوب بودند. شگرد «بازخوانی برای تحریف» مرور خاطرات مردم به صورتی است که رسانه بیگانه دوست دارد.
سفرنامه اربعین «مادرلند» نوشته فاطمه تقی‌زاده به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.
کتاب «پشت درهای بهشت» رمانی در حال و هوای کوفه سال ۶۱ هجری قمری و عاشورای حسینی است. کتاب ویژه این ایام از انتشارات کتاب جمکران است که با جایزه ۲۰ میلیون تومانی به استقبال مخاطبان و دلدادگان حسینی رفته است.