پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
اقتصادی
تولید 2500 تُن میگو در سال آینده/ فعال سازی ظرفیت های آبزی پروری در توسعه پایدار تاثیرگذار است

معاون اداره کل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان خبر داد؛

حمیدرضا نصیری گفت: براساس بررسی و اعلام فعالان پیش بینی می شود بیش از هزار هکتار از مجتمع های پرورش میگو در جنوب سیستان و بلوچستان فعال شوند که برداشت افزون بر 2 هزار و پانصد تن میگو پرورشی قابل انتظار خواهد بود.

 
تیمور باقری گفت: به تخلفات 155راننده و 81 شرکت حمل و نقل عمومی سیستان وبلوچستان از ابتدای سال تاکنون در کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ رسیدگی و احکام لازم صادر شد.
علیرضا پرنده مطلق گفت: دکل خط 400 کیلوولت زاهدان-سفیدآبه که 20 دی ماه توسط سارقان سقوط کرده بود،‌ دوباره سرپا ایستاد.
بندر اقیانوسی چابهار در جنوب شرق ایران با داشتن ظرفیت و پتانسل های متفاوت در خاورمیانه فرصت مناسبی برای اتصال مطمئن و راحت تجارت آسیا به آفریقا و صادرات محصولات داخلی به تمامی نقاط جهان است.
حمیدرضا نصیری گفت: براساس بررسی و اعلام فعالان پیش بینی می شود بیش از هزار هکتار از مجتمع های پرورش میگو در جنوب سیستان و بلوچستان فعال شوند که برداشت افزون بر 2 هزار و پانصد تن میگو پرورشی قابل انتظار خواهد بود.
علیرضا قاسمی گفت: پروژه آبرسانی به ۲۶۱ روستای جنوب سیستان و بلوچستان با هدف بهره مندی ۷۴ هزار نفر از آب سالم در دست اجراست.
حمیدرضا نصیری گفت: مساحت کل اراضی شناسایی شده مستعد پرورش میگو در سیستان و بلوچستان بالغ بر 50 هزار هکتار است که می‌توان با ایجاد زیر ساخت‌های لازم شرایط را برای سرمایه گذاران و فعالان آماده و جذاب کرد.
تلاطم توام با رکود در بازار لوازم خانگی روزهای سختی را برای مردم، تولیدکنندگان و عوامل فروش رقم زده که این موضوع از تحریم ها، افزایش نرخ ارز، کاهش ارزش پول ملی و سیاست های ضعیف اقتصادی دولت و بانک مرکزی سرچشمه می گیرد.
مهرداد جهاندیده گفت: از شهریور ماه امسال که دبیرخانه طرح ملی مشاغل خانگی در استان راه اندازی شده است تاکنون دو هزار و ۲۰۰ نفر در این طرح نام نویسی کرده اند.
یکی از قابلیت های جدید سیستان و بلوچستان، گردشگری تاسیسات آبی است که با همکاری های بین بخشی از جمله ورود وزارت نیرو می تواند سبب اشتغال زایی بیشتر و توسعه پایدار در استان شود.
عبدالناصر درخشان گفت: تحریم های ظالمانه در کنار سیاست های دولت و بانک مرکزی سبب کاهش ارزش پول ملی و تورم افسار گسیخته شده است.
 
آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه 848 میلیارد ریالی در بندر چابهار