يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ,18 February 2018
اقتصادی
"کره‌جنوبی" به ایران توهین کرد /موبایل "سامسونگ" و هم‌قطارانش را تحریم کنید

حاشیه‌های گوشی سامسونگ در ایران

کره جنوبی در رفتاری تعجب‌برانگیز با ورزشکاران ایرانی المپیک زمستانی، بدترین توهین را نسبت به ایران که بیشترین سهم از بازار رقابتی‌اش را در اختیار دارد، روا داشته است اما مسئولان ایرانی تاکنون واکنشی نشان نداده‌اند.

 
در حالی برخی از شهروندان زاهدانی از قطعی های مکرر برق در برخی نقاط ابراز گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع از مراجع مربوطه هستند که مسئول روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان سرقت کابل های برق را عامل قطعی های اخیر عنوان کرد.
در حالی خطر کمبود آب به یک بحران جدی در سیستان و بلوچستان تبدیل شده است که طبق گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در حال حاضر 58درصد مخازن سدهای استان خالی است.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمار ارائه شده در حوزه اشتغال واقعی نیست، گفت: از افزایش حامل‌های انرژی پرهیز شود چون افزایش آن حتی به میزان کم باعث افزایش قیمت خدمات می‌شود.
امام جمعه ایرانشهر گفت: شهرداری شهرستان باید نسبت به جمع آوری و ساماندهی دورگردها و دستفروشان جامعه اقدام کند.
هیات دولت عصر چهارشنبه در یازدهمین جلسه فوق العاده خود به ریاست حسن روحانی رییس جمهور، لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را تصویب کرد.
کارخانه روغن نباتی جهان دوباره کارگرانش را خانه‌نشین کرده به طوری که از 9 آبان ماه تا به امروز تولیدی صورت نگرفته است.
ربیعی از تصویب طرح اشتغال روستاییان و عشایر خبر داد و گفت: در این طرح ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستائیان و شهرهای زیر ده هزار نفر تخصیص خواهد یافت.
نهایتا جدیدترین نسخه سیستم عامل اپل موسوم به نسخه 11.1 پس از گزارش مشکلاتی که کاربران و توسعه دهندگان با نسخه 11 داشتند، همراه با تعمیر باگ‌ها و چندین ایموجی جدید منتشر شد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به این نکته که هزینه های جاری دولت در هفت ماه گذشته بارها بررسی شده است عنوان کرد: طبق آمارهایی که به دست آمده است، متاسفانه هزینه های جاری دولت بسیار بالا رفته است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزی سيستان و بلوچستان از اشتغال 170 هزار نفر در بخش كشاورزی خبر داد و گفت: مقرر شد در هرپهنه يک كارشناس استخدام شده تا هيچ مزرعه ای بدون كارشناس در استان وجود نداشته باشد.
یک مقام مسوول گفت: در شرایط کنونی صادرات مرکبات نیازمند مشوق صادراتی و اعطای تسهیلات ارزان قیمت است.
عملیات اجرایی پروژه های متعدد زیرساختی در سیستان و بلوچستان از سالها قبل آغاز شده اما به سرانجام نرسیده است که یکی از آنها بزرگراه خاش به ایرانشهر می باشد.
مرکز آمار ایران از تصویب راهبردهای کلان برنامه ملی آمار در شورای عالی آمار خبر داد.
جمعی از کارگران شرکت کوروش کبیر سیستان که در ترمینال مسافربری زاهدان به فعالیت مشغول می باشند از عدم پرداخت حقوق 5ماه گذشته خود توسط شرکت گله مند بوده و طی ارسال نامه ای به دفتر پایگاه خبری عصرهامون خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.
اکونومیک تایمز اعلام کرد: هند به تلافی عدم واگذاری توسعه «فرزاد ب» از سوی ایران، واردات نفت از این کشور را ۴۲ درصد کاهش داد.
درحالی برخی مدیران این روزها خود را ناجی صنعت خودرو در دنیا معرفی می کنند که بررسی دقیق تر کارنامه آنها ضعف های مدیریتی زیادی را به ویژه در خصوص توسعه محصولات نشان می دهد.
معضل زمین‌های بلاتکلیف و تعاونی‌های مسکن مشکل‌دار از سالیان سال قبل گریبانگیر کارکنان بسیاری از سازمان ها و ادارت شده است، در این میان گره کور تعاونی مسکن کارکنان پایگاه‌های هوایی با بیش از 3200 عضو پس از 26 سال ناگشوده مانده است و این در حالی است که اغلب اعضاء به سن و مرحله بازنشستگی رسیده‌اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از فعال بودن دو هزار و 372 شرکت تعاونی در سطح سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: اشتغالی که توسط این میزان شرکت تعاونی ایجاد شده بالغ بر 43 هزار نفر می باشد.
بالغ بر ۲۹ هزار و ۴۵ میلیارد ریال بابت تسویه اوراق اسناد خزانه اسلامی سررسید مرداد ۹۶، توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی به دارندگان این اوراق پرداخت شد.
درصد تغییرات شاخص کل قیمت تولیدکننده در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال 1396 نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل 7.5 درصد بوده است.
 
گزارش تصویری/ بازار های جنوب شرق در قرق کالاهای چینی
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد