سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
اقتصادی
افزایش بی‌رویه قبوض آب صدای مردم جنوب شرق را درآورد/ نماینده چابهار: وزارت نیرو ‏مبنای قیمت‌گذاری را اعلام کند

شوک به روستانشینان با صدور قبض های نجومی؛

مشترکین آب روستایی در برخی از نقاط سیستان وبلوچستان با گله‌مندی از صدور قبض‌های نجومی از مصرف آب خواستار رسیدگی به مشکل و تجدید نظر در محاسبه قبض آب شدند.

 
مشترکین آب روستایی در برخی از نقاط سیستان وبلوچستان با گله‌مندی از صدور قبض‌های نجومی از مصرف آب خواستار رسیدگی به مشکل و تجدید نظر در محاسبه قبض آب شدند.
مهدی پارسی از احداث ۶ پروژه ساختمان دولتی و تاسیسات عمومی در سیستان و بلوچستان با اعتبار افزون بر ۱۱۶ میلیارد و ۳۷۶ میلیون تومان در ۶ ماه نخست سال جاری خبر داد.
در حالی بحران آب در سراوان به نقطه جوش رسیده که این منطقه از منابع آبی پایداری در نقاط مرزی برخوردار است که می تواند به تنش آبی شهرهای و روستاهای آن پایان دهد.
کارگران سخت کوش جنوب شرق کشور با شرکت در رزمایش شیفت ایثارکه بالغ بر 2 هزار و 500 نفرساعت بود، فرهنگ خدمتگزاری را در عرصه تولید به نمایش گذاشتند.
فرماندارکنارک گفت: حمایت از تولیدو جذب سرمایه گذاری جدیددربخشهای مختلف اقتصادی از اولویتهای مدیران شهرستان است.
رضا شهرکی گفت: از ابتدای امسال ۲ هزار و ۶۵۳ فقره وام قرض‌الحسنه به مددجویان تحت پوشش و اقشار نیازمند سیستان و بلوچستان پرداخت شده است.
حمیدرضا نصیری گفت: بیش از ۱۰۰۰ تن میگو از مزارع پرورش میگو مجتمع شهید صنعتی گواتر برداشت شد.
علیرضا قاسمی گفت: آبرسانی به مجتمع ۶ روستایی تیس‌کوپان چابهار با شروع عملیات اجرایی فاز یک شامل ۸.۳ کیلومتر خط انتقال با سرمایه‌گذاری ۹.۵ کیلومتر آغاز شد.
اقتصاد دریا و گردشگری در سواحل مکران که بخش زیادی از آن در سیستان و بلوچستان واقع شده است می تواند زمینه را برای ورود سرمایه گذاران آماده و با اشتغال زایی و ارزآوری، سبب ورود سالانه ۳۰ میلیون گردشگر خارجی شود و چابهار را که پس کرانه ای به وسعت ایران دارد به هاب گردشگری تبدیل و اقتصاد ملی را تقویت کند.
بندر چابهار مسیری کم هزینه برای دولت های آسیای میانه و قدرتی نوظهور برای تحول اقتصادی منطقه و حتی فراتر از آن دنیا محسوب می شود، بندری استراتژیک که نزدیک ترین و کم هزینه ترین مسیر دسترسی کشورهای حاشیه اقیانوس هند به بازار جهان بوده و این روزها به دروازه ای برای تامین کالاهای اساسی کشور شده است.
 
آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه 848 میلیارد ریالی در بندر چابهار