دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ,24 January 2022
اقتصادی
توقف پروژه نورد استریم ۲ به افزایش قیمت گاز در اروپا منجر می‌شود

مدیر ارشد موسسه اعتبارسنجی فیچ طی اظهاراتی تأکید کرد که تحریم‌ها علیه پروژه نورد استریم ۲ و توقف آن می‌تواند منجر به کاهش عرضه گاز روسیه به اروپا و نوسانات مجدد در بازار گاز شود.

 
مهرداد جهاندیده از اجرای طرح شناسایی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی در این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
کوشش تبار از توجه ویژه وزیر کشور به رونق اقتصادی مرزنشینان خبر داد و گفت: جمعیت ۷۵۰ میلیونی شرق و جنوب کشور فرصتی مغتنم برای توسعه تجارت در سیستان و بلوچستان است.
مهرداد جهاندیده گفت: با حمایت از کالاها و محصولات تولیدی داخل استان، علاوه بر کمک به پویایی و رونق‌بخشی تولید و صنعت، زمینه برای افزایش اشتغال و بهبود فضای کسب‌وکار در این خطه از کشورمان فراهم می‌شود.
احمد زراعتی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راسک گفت: کشت و کار پیاز خارج از فصل در منطقه برای بیش از۲۴۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم کرده است.
داود شهرکی با اشاره به مبادله ۱۲۳ میلیون دلار کالا از طریق بازارچه مرزی کوهک طی ۹ ماهه امسال گفت: بازار خرده فروشی در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان احدا می شود.
مهرداد جهاندیده گفت: گفت: توسعه کارآفرینی در همه ابعاد و به معنای عام می تواند راه برون رفت جامعه از مشکلات باشد.
داود شهرکی گفت: در طرح تامین مالی زنجیره ای، به جای اینکه منابع بانکی به سمت بخش های غیر مولد و ... برود، اعتبار به سمت بخش تولید هدایت می شود.
قیمت سکه، طلا و ارز امروز کاهشی بود، به طوری که قیمت سکه طرح جدید ۴۱ هزار تومان کاهش را ثبت کرد و نرخ دلار ۲۵۱ تومان ارزان‌تر شد؛ قیمت طلا هم با کاهش بیش از ۱۰ هزار تومانی در کانال ۱.۱ میلیون تومان دادوستد شد.
وزیر اقتصاد درباره جلسه رئیس جمهور با مدیران عامل بانک‌ها نوشت: برگرداندن سود مازاد دریافتی، اعلام بدهکاران کلان بدحساب بانکی، توسعه وام قرض‌الحسنه و دسترسی مردم به وام‌های خرد مبتنی بر ‎اعتبارسنجی (نه وثیقه و ضامن) از اولویت‌های وزارت اقتصاد بود که مورد تاکید قاطع ایشان قرار گرفت.
عطاءاله اکبری از اتمام مرحله نخست ساخت و تکمیل پل نهراب سیستان در قالب نصب تیرهای فلزی خبر داد.
 
آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه 848 میلیارد ریالی در بندر چابهار