چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
اقتصادی
مجازات اخلال‌گران دانه‌درشت اولین گام برای حل مشکلات اقتصادی

دشمن به دنبال آن است که از طریق فشار اقتصادی به مردم، مسئولین را با دوگانه مشکلات و سازش روبه‌رو سازد.

 
کارشناس ارشد خاکشناسی گفت: با توجه به اسناد ومدارک موجود و محدودیت ها در حال حاضر نسبت به روند بیابان زایی، در بیابان زدایی به شدت عقب هستیم.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص محصولات تراریخته و انواعی که به ایران وارد می‌شوند، توضیحاتی داد.
روحانی در جلسه ساماندهی بازار و بررسی نوسانات که با تأخیر بسیار زیاد و بعد از گذشت چند ماه از موج گرانی‌ها در بازارهای مختلف تشکیل شد، سودجویان اقتصادی را تهدید به برخورد قاطع مالیاتی کرده است.
سخنگوی دولت در توئیتی نوشت: واریز حقوق بجز تأمین بودجه نیازمند صدور احکام حقوقی جدید ازجانب دستگاه‌ها است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: به همت مردم و همیاران طبیعت، یک باند قاچاق چوب در خاش شناسایی و متلاشی شد.
جلسه هیئت رسیدگی به شکایات مناقصات استان ظهر امروز به ریاست دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل شد.
روزنامه دولتی ایران نوشت پیش‌بینی کارشناسان درباره بدعهدی شرکت‌های اروپایی درست از آب درآمده است(!)
تالاب خشکیده هامون سال هاست به دلیل گرما و خشکسالی حاکم بر منطقه سیستان در معرض تبخیر قرار گرفته و روز به روز بر شدت بی آبی آن افزوده می شود.
وزرای خارجه سه کشور اروپایی با ارسال نامه‌ای به وزارت خارجه و خزانه‌داری آمریکا خواستار معافیت برخی شرکت‌های اروپایی فعال در ایران از تحریم‌های ثانویه آمریکا شدند.
طی دوماه اخیر اخبار متعدد فوت کارگران ساختمانی در حین کار در آذربایجان‌شرقی نشان از عدم توجه به ایمنی در حین کار و نبود نظارت بر کار کارگران ساحتمانی است.
یک مقام مسئول گفت: با توجه به وجود برخی مشکلات در صادرات و دپو شدن زعفران در سازمان تعاون روستایی، بازار زعفران در رکود و خاموشی به سر می‌برد.
طلای ۱۸ عیار در بازار امروز تهران، ۱۹۵ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد؛ همچنین انواع سکه نیز با نوسان قیمتی در این بازار مواجه بود.
چرم سازی،یکی از قدیمی ترین صنایع ایران به شمار می رود،فعالیتی که به رغم برخورداری از قدمتی کهن،در سالیان اخیر با رکود کلافه کننده ای مواجه شده است.
زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت مشخص شد.
پس از 20 سال خشکسالی بسیار شدید در حوزه سیستان، کمیته عملیاتی رفع مشکلات ریزگردهای شهرهای شمالی سیستان وبلوچستان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل می شود.
در حالی روز به روز بی آبی بیشتر بر استان سیستان وبلوچستان حاکم می شود که کاشت بی رویه هندوانه در مزارع کشاورزی شهرستان دلگان موجب به تاراج رفتن آب سفره های زیرزمینی و رها شدن این محصول در زمین های کشاورزی شده است.
قیمت برخی از میوه های نوبرانه بهاری در سیستان وبلوچستان که خود تولید کننده این اقلام است در حالی کمر همت به افزایش گرانی بسته و صدای اعتراض مردم را درآورده است که هر کیلو هندوانه و خربزه به قیمت سه تا پنج هزار تومان به فروش می رسد.
یک استاد دانشگاه ۹ دلیل مهم و اصلی بی خاصیت بودن برجام برای اقتصاد ایران را تشریح کرد و گفت: با تخریب های گسترده ای که انتظار حل مشکلات از مذاکرات و برجام برای اقتصاد کشور و معیشت مردم درپی داشت، مردم بالاخره فهمیدند امید به برجام و مذاکره واهی است.
رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: شیر خام دامداران در ۱۳ استان کشور با قیمت جدید هر لیتر ۱۴۴۰ تومان خریداری می شود.
بسیاری از شهروندان پرواز یک باره قیمت گوشت قرمز و مرغ را به خاطر بی‌برنامگی در تولید و عرضه آن دانسته و به نوعی بی برنامگی مسئولان را عامل این افزایش قیمت می‌دانند.
 
گزارش تصویری/ بازار های جنوب شرق در قرق کالاهای چینی
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد