دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ,19 April 2021
اقتصادی
شیوع کرونای انگلیسی به دلیل عدم اطلاع رسانی به موقع بود/ تاثیر مافیای پشت صحنه آرد و مرغ در توزیع صحیح کالا

عضو کمیسیون عمران مجلس:

اسماعیل حسین زهی گفت: بیشترین نقش در شیوع گسترده کرونای انگلیسی و قرمز شدن بسیاری از نقاط ایران به دولت برمی گردد و مافیا و قدرتی که پشت صحنه آرد و مرغ است توزیع صحیح را نمی دهد.

 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از تمدید خودکار اعتبار پروانه کار اتباع خارجی به منظور قطع زنجیره کرونا خبر داد.
با پیگیری رسانه ای و تشویق خیران به منظور تامین آب سالم و بهداشتی برای روستاییان تفاهم نامه آبرسانی به 11 روستای "دشتیاری" منعقد شد و قرار است چهار هزار و پانصد ساحل نشین از آب سالم بهره مند شوند.
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از رشد 16 درصدی ترانزیت در پایانه مرزی میلک در سال 99 با وجود شیوع ویروس کرونا خبر داد.
معین الدین سعیدی گفت: وزارت نفت در سواحل مکران کم کاری تاریخی را رقم زده به گونه ای که در این محدوده حتی یک متر لوله کشی گاز انجام نشده است.
عبدالناصر درخشان گفت: باید کمیسیون اقتصادی برنامه ای برای مهار کردن تورم و بازارهای کاذب مانند دلار، زمین و مسکن داشته باشد و تا زمانی که این بازارها وجود داشته باشند مردم و تولیدکنندگان رغبتی برای تولید نخواهند داشت.
مهرداد عرب اول از اختصاص بالاترین رقم اعتباری برای تکمیل پروژه های جهش تولید سیستان و بلوچستان و تعیین ۱۱ هزار میلیارد تومان به عنوان اعتبارات تملک این استان در لایحه ۱۴۰۰ خبر داد.
تیمور باقری از پرداخت تسهیلات ۶ میلیون تومانی به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی سیستان وبلوچستان برای جبران خسارت کرونا خبر داد.
بیت کوین یکی از مهم ترین و مشهورترین ارزهای دیجیتال است که در سال های اخیر و به ویژه چندماه گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است، در کنار آن ارزهای متنوع دیگری هم وجود دارند و سبب شده بسیاری از مردم سرمایه های خود را در این زمینه مورد استفاده قرار دهند.
محمد دیوجان گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی سال جاری به دفاتر کاریابی سیستان و بلوچستان ابلاغ شد.
غلام رضا سرگزی گفت: سیستان وبلوچستان به تنهایی نیمی از جمعیت شتر کشور را در خود جای داده است.
 
آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه 848 میلیارد ریالی در بندر چابهار