سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
اقتصادی
همسان‌سازی‌ حقوق بازنشستگان در دو سطح دنبال می‌شود/ فاصله زیادی بین دستمزد حقیقی و اسمی کارگران وجود دارد

دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: بحث تعیین حقوق و دستمزد از موضوعات مهم کارگری است. فاصله زیادی بین دستمزد حقیقی و دستمزد واقعی کارگران وجود دارد.

 
اولین کارخانه سنگبری در شمال استان سیستان و بلوچستان 15 روز بعد از افتتاح دچار ورشکستگی شد و در آستانه واگذاری قرار دارد.
وزارت نیرو به منظور ترویج فرهنگ مدیریت مصرف انرژی، پیشنهاد تسری طرح تشویق خانوار‌های خوش مصرف برق به فصل زمستان و تعمیم طرح یادشده به مشترکان گاز طبیعی بخش خانگی با هدف کاهش مصرف را به هیئت دولت ارائه نموده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: این اداره کل به منظور کاهش هزینه ها و استفاده بهینه از اعتبارات، نسبت به راه اندازی اکیپ خط کشی اقدام کرد که این امر صرفه جویی 38 درصدی در مصرف اعتبارات مربوطه را به همراه داشته است.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان از آمادگی 10 ستاد اسکان شهرستانی در قالب 122 مدرسه برای پذیرش مهمانان در نوروز 99 خبر داد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در پی هشدار های سازمان خوار و بار جهانی فائو مبنی بر هجوم قریب‌الوقوع ملخ صحرایی مهاجر ،مدیران جهادکشاورزی شهرستانهای جنوبی استان در حالت آماده باش کامل باشند.
اقتصاد ایران دارای جذابیت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاران خارجی است و آن‌ها باوجود تحریم‌ها به ایران می‌آیند، یک کارشناس ارشد بازار سرمایه در این رابطه می‌گوید بازدهی بورس تهران و سودآوری شرکت‌های ایرانی بسیار بیشتر از کشورهای منطقه و جهان است که باعث استقبال خارجی‌ها شده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: نظارت بر اتوبوس های بین شهری به منظور افزایش ایمنی سفرهای این دسته از ناوگان حمل و نقل عمومی با همکاری مشترک این اداره کل و پلیس راه درحال اجرا است.
دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: بحث تعیین حقوق و دستمزد از موضوعات مهم کارگری است. فاصله زیادی بین دستمزد حقیقی و دستمزد واقعی کارگران وجود دارد.
وزیر راه و شهرسازی از صدور رایگان پروانه ساخت از سوی شهرداری‌ها برای دهک‌های ۱ تا ۳ متقاضی در طرح ملی مسکن خبر داد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: عامل انسانی همچنان عمده ترین دلیل وقوع سوانح رانندگی در جاده های این استان به شمار می رود.
 
گزارش تصویری/ بازار های جنوب شرق در قرق کالاهای چینی
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم