سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
اقتصادی
عوارض ۳۰ هزار تومانی آزادراه تهران شمال

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: برآورد اولیه عوارض آزادراه تهران شمال از سوی بخش خصوصی ۱۰۰ هزار تومان بود که احتمالاً رقم نهایی کمتر از ۳۰ هزار تومان تعیین می‌شود.

 
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بنده موافق اجرايي كردن قانون ارائه ليست اموال مسئولان و خانواده هايشان هستم، همه باید شفاف سازی کرده و پاسخگوی عمل خود باشند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از حمل بیش از 445 هزار تن محصولات کشاورزی از مناطق کشاورزی جنوب استان خبر داد.
با آغاز فصل تابستان و شروع فصل نقل و انتقالات خبرها حکایت از افزایش سرسام آور اجاره ‌بهای مسکن در نقاط مختلف کلانشهر زاهدان دارد.
سرپرست معاونت بهبود توليدات دامی سازمان جهاد كشاورزی سيستان و بلوچستان گفت: چهار واحد مرغ تخم گذار صنعتی در استان وجود دارد که ظرفیت فعلی این تعداد حدود 358 هزار قطعه با تولید دو هزار و 795 تن در سال است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 169 هزار و 960 هکتار از مراتع شهرستانهای استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
مدیرکل وصول مطالبات و اجرای بانک کشاورزی با اعلام زمان آغاز طرح بخشودگی سود و جرایم وام کمتر از صد میلیون تومان، شرایط مشمولان این طرح را تشریح کرد.
در تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ آخرین نرخ میوه‌های موجود در میادین میوه و تره بار تهران مشخص شد.
در پی تشدید تنش تجاری بین چین و آمریکا چینی‌ها اعلام کرده بودند صادرات مواد معدنی کمیاب به آمریکا را کاهش خواهند داد آمارها نشان می‌دهد که صادرات ۱۷ عنصر کمیاب چین ۱۶ درصد کاهش یافته است.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: مالیات ستانی اخیر در ماجرای سکه‌های پیش فروش شده مشکوک بود چراکه فعلا خبری از مالیات ارز، خودرو و مسکن نیست.
شاخص بهای کالاها وخدمات مصرفی (cpi) معیار سنجش تغییرات قیمت کالاها و خدمات ( تورم ) است که توسط خانوارهای شهرنشین ایرانی به مصرف می‌رسد، اما این شاخص چکونه محاسبه می‌شود؟
هم‌اکنون تاکتیکی که متولی بخش مسکن در دولت پیش‌گرفته حکایت از عبور بی‌صدای دولت از طرح بازآفرینی شهری با هدف اصلی نوسازی هسته فرسوده شهرها دارد.
به نظر می‌رسد با تشدید پیامدهای جنگ تجاری بر اقتصاد آلمان که وابستگی زیادی به صادرات دارد، رشد اقتصادی این کشور بیش از پیش کاهش خواهد یافت.
انتخاب یک رشته دانشگاهی پولساز و آینده دار برای تصاحب بازار کار آرزویی است که بسیاری از دانشجویان حتی دانش‌آموزان در دوران تحصیل برای خود تصور می‌کنند، اما واقعیت‌های بازار کار چیز دیگری است و نشان می‌دهد که برای داشتن شغلی آینده‌دار باید واقع‌بینانه انتخاب رشته کرد.
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که هر زمان که مسکن گران می‌شود، دشمنی فرضی به نام سوداگر پیدا می‌شود، گفت: دولت هیچ سیاستی برای حوزه زمین ندارد.
گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند کاهشی قیمت ها در انواع خودروهای داخلی از ۲ تا ۱۱ میلیون تومان دارد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از حمل 2 میلیون و 276 هزار تن کالا توسط ناوگان باری در استان خبر داد.
برای خرید گوشت گرم در میادین شهرداری بسته به نوع آنها باید قیمت‌های مختلفی پرداخت کرد.
در حالی سیستان وبلوچستان در زمره بزرگترین تولید کننده های حنا در کشور به شمار می رود که سود حاصل از ماه ها دست رنج کشاورزان آن به علت نبود صنایع فرآوری و برند سازی به جیب دلالان می رود.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: پرورش میگو صنعتی ارز آور و اشتغالزا بوده و در اقتصاد کشور موثر می باشد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت از تدوین سند توسعه صنعتی، معدنی و تجاری سیستان و بلوچستان و ابلاغ آن در آینده ای نزدیک خبر داد.
 
گزارش تصویری/ بازار های جنوب شرق در قرق کالاهای چینی
به نظر شما کدامیک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس دهم موفق تر عمل کرده اند؟
محمد نعیم امینی فرد- نماینده ایرانشهر
حبیب الله دهمرده- نماینده زابل
علیم یارمحمدی- نماینده زاهدان
حسینعلی شهریاری- نماینده زاهدان
عبدالغفور ایران نژاد- نماینده چابهار
احمدعلی کیخا- نماینده زابل
علی کرد- نماینده خاش
محمدباسط درازهی- نماینده سراوان
هيچ كدام