دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ,23 October 2017
اجتماعی
مرز خسروی 5 آبان‌ماه جاری برای تردد زائران اربعین بازگشایی می‌شود

معاون فرماندار قصرشیرین:

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای تردد زائران در اربعین حسینی از طریق مرز خسروی اتخاذ شده است، گفت: تردد زائران از مرز خسروی به عتبات عالیات از پنجم آبان‌ماه جاری آغاز می‌شود.

 
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای تردد زائران در اربعین حسینی از طریق مرز خسروی اتخاذ شده است، گفت: تردد زائران از مرز خسروی به عتبات عالیات از پنجم آبان‌ماه جاری آغاز می‌شود.
مردم سیستان و بلوچستان در مقابل دوربین عصرهامون ب در خصوص اظهارات گستاخانه ترامپ صحبت کردند.
یک سرمایه گذار بومی ساکن تهران با بازگشت از تهران به استان، 7میلیارد تومان در زمینه صنعت سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری کرد.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: 3 مدرسه خیری با 12 کلاس درس با مشارکت موسسه انجمن حامی در نقاط مختلف استان افتتاح شد​.
نتایج حاصل از یک مطالعه نشان داده است، سونا می‌تواند نقش مؤثری در کاهش ابتلا به فشار خون بالا و درمان آن در مردان داشته باشد.
رئیس بیست و نهمین همایش بیماری‌های کودکان، گفت: تازه های دندانپزشکی در اطفال و بیماری CF، از جمله محورهای مورد بحث در همایش امسال است.
در حالی از ابتدای سال تاکنون 43 نفر از شهروندان به بیماری تب کریمه کنگو در سیستان وبلوچستان مبتلا شده اند که به گفته مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان مردم باید گوشت مصرفی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر خریداری کنند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: برای اولین بار در حوزه استحفاظی این اداره کل و سازمان جنگلها، یک بانو یه سمت رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در استان منصوب شد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان گفت: توانمند سازی اقشار جامعه به ویژه قشر محروم دراشتغالزایی به عنوان یکی از موثرترین راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه تنها راه حل معضلات حاشیه نشینی و بیکاری است .
جولان سگ‌های ولگرد به عنوان میهمان ناخوانده در دانشگاه آزاد اسلامی سبب ایجاد رعب و وحشت برای دانشجویان شده است.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ایجاد امنیت پایدار بدون مشارکت مردم محقق نخواهد شد.
اداره کل پزشكی قانونی سیستان وبلوچستان از افزایش 18 درصدی مراجعین نزاع در پنج ماهه نخست سال به مراكز پزشكی قانونی استان خبر داد.
امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران امشب با جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی استان سیستان و بلوچستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته وحدت، دومین کنگره شعر «پیامبر مهربانی» هفته وحدت امسال و به صورت بین المللی و به میزبانی شهرستان زاهدان برگزار خواهد شد.
مدرسه آینده نگر- 2 با مشارکت معاون توسعه امور آموزشي و فرهنگي سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور در حاشیه شهر زاهدان مورد بهره برداری قرار گرفت و دانش آموزان بازمانده از تحصیل و کودکان کار بر سر کلاس اول حاضر شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: طی عاشورا و تاسوعا23نفر مراجعه کننده به اکیپهای اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شده اند.
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: در ایام عاشورا و تاسوعای حسینی هزار و 362راس دام مورد بازررسی قرار گرفتند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان با اشاره به وسعت و پهناوری بسیاز زیاد استان گفت: در شش ماهه سال جاری سه هزار و 39 قطعه از انواع گونه های جانوری از دست متخلفین محیط زیستی در استان کشف و ضبط شده است.
«حنانه جهانتیغ» با یازده جلسه تمرین مقام دوم استان در مسابقات نونهال ووشو استان را به خود اختصاص داد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان گفت: هزار و978شهید سیستانی و بلوچ را در طی 8سال دفاع مقدس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کردیم.
 
عمل تومور تیروئید در بیمارستان صحرایی مورتان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد