چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ,22 August 2018
اجتماعی
ادارات حوزه سیستان تعطیل شد/ توفان 95 نفر را روانه بیمارستان کرد

بر اثر وزش توفان و گرد و خاک؛

ادارات حوزه سیستان برای چندمین بار در هفته های اخیر به دلیل شدت فعالیت ریزگردها و توفان و گرد و خاک در این منطقه، ‏تعطیل شدند.

 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی سیستان وبلوچستان محدودیت های ترافیکی مراسم عید قربان در شهر زاهدان را در مسیرهای منتهی به "مصلی المهدی" و "عیدگاه" اعلام کرد.
یک کارشناس مذهبی با بیان اینکه عرفه فرصتی برای بخشش گناهان است، گفت: خداوند متعال به آبروی این روز، کسانی را که در شب قدر مورد رحمت و مغفرت الهی قرار نگرفتند را می‌بخشد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان محدودیت های ترافیکی روز عرفه در شهر زاهدان را اعلام کرد.
با کمک دستگاه های اجرایی و نهادهای خیریه، یک گورخواب، پس از 18سال دوری به آغوش گرم خانواده خود بازگشت.‏
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از برپایی مراسم پر فیض دعای عرفه همزمان با سراسر کشور در 19 شهرستان استان خبر داد.
با وجود آن که کمتر از دو روز به عید قربان زمان باقی است قیمت گوسفند در بازار دام زاهدان به یک میلیون و 700هزار تومان رسیده است.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از اواخر وقت فردا صبح، شاهد وزش باد شدید ‏در حوزه سیستان و کاهش شدید کیفیت هوا در این منطقه خواهیم بود.
رئیس تبلیغات اسلامی زاهدان گفت: جوانان مسلمان در راستای رستگار شدن و داشتن مسیر درستی در زندگی، سیره اخلاقی و ‏عملی امام محمد باقر(ع) را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.‏
واگذاری زمین بیمارستان ۵۴۰تخت خوابی ایرانشهر در طی جلسه ای نهایی شد.‏
رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان از تداوم طوفان و گرد و خاک در منطقه سیستان تا روز شنبه خبر داد.
فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر با تاکید بر اینکه شهروندان باید مراقب کلاهبرداری های گسترده در سایت های دیوار و شیپور توسط سودجویان باشند، گفت: در مبادلات اینترنتی مراقب سارقان و کلاهبرداران باشید.
علی رغم اعلام محدودیت های وزارت جهاد کشاورزی در خصوص کشت برنج در استان ها، همچنان شاهد کشت این محصول در برخی از نقاط سیستان وبلوچستان هستیم.
معاون اجرایی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان از جمع آوری و معدوم سازی 24 تن مواد غذایی غیرقابل مصرف از سطح مراکز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: بزرگترین واحد پرورش شترمرغ کشور در چابهار در حال احداث ‏است.‏
مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از فعالیت 52 اکیپ دامپزشکی و نظارت 9 ناظر شرعی بر ذبح دام روز عید قربان در کشتارگاه های استان خبر داد.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: با هدف گسترش فرهنگ کتاب‌خوان، پویش ملی ‏فصل گرم کتاب در سیستان و بلوچستان آغاز شد.‏
جری فرگوسن از داخل هلیکوپتر، تصویر زیبایی از یک طوفان شن عظیم را در نزدیکی آن ثبت کرده است.
بر اثر وزش طوفان و ریزگرد در شمال سیستان وبلوچستان 541 نفر از شهروندان سیستانی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
آویشن ضدسرفه و خلط‌آور است و در درمان برونشیت تاثیر به سزایی دارد، سیاه سرفه و التهاب دستگاه تنفس فوقانی را رفع می‌کند.
مطمئن نیستید که آیا می‌توان سیگار را ترک کرد یا خیر؟ این ۲۰ روش را برای ترک سیگار امتحان کنید و گام‌هایی در مسیر زندگی سالم‌تر و بدون سیگار بردارید.
 
عمل تومور تیروئید در بیمارستان صحرایی مورتان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد