دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
اجتماعی
382واحد دولتی و خصوصی خدمات پستی را در سیستان و بلوچستان ارائه می کنند

مدیر کل پست سیستان و بلوچستان:

مدیرکل پست سیستان و بلوچستان گفت:در حال حاضر382واحد خصوصی و دولتی خدمات پستی را به مردم استان ارائه می کنند.

 
در پنجمین روز از ماه صفر همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، هفتمین همایش سه ساله های حسینی در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.
در حالی قریب به دو سال از روشن شدن مشعل گاز در سیستان و بلوچستان می گذرد که مردم این استان سال‌ها در آرزوی رسیدن گاز سوخته‌ و اکنون در آرزوی رسیدن علمک‌های آن می‌سوزند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: مردم باید بپذیرند که نحوه زندگی 30 سال گذشته آنان قابلیت تکرار ندارد و با شرایط جدید و تغییر اقلیم زندگی خود را وفق دهند.
وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات در برابر دشمنان صلابت دارد اما دوست داریم مردم با شنیدن نام وزارت احساس آرامش کنند زیرا برای مردم است و خدمتگزار آنهاست. تروریست‌ها باید از وزارت اطلاعات بترسند که تاکنون ۳۰۰ تیم‌شان را کشف کرده و افرادشان را به هلاکت رسانده است.
فشارهای روانی ناشی از بیکاری، فقر اقتصادی ناشی از خشکسالی و همسایگی با کشورهای تولید کننده مواد مخدر از دلایل عمده شیوع و مصرف مواد مخدر در سیستان و بلوچستان است.
مدیر کل استاندارد سیستان وبلوچستان گفت: تعداد 5 هزار و 195 وسائل سنجش مراکز عرضه و توزیع کالا شامل انواع ترازو، وزنه تراز، باسکول، وزنه باسکول در سراسر استان مورد بررسی، آزمون و کنترل قرار گرفت.
اعتیاد در بین دختران در دهه اخیر به بیش از 4 برابر افزایش پیدا کرده است.
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان زابل از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و دستگیری16 خرده فروش در این شهرستان خبر داد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از کشف یک دهنه غار در ارتفاعات سراوان خبر داد و گفت: این غار یکی از بهترین مکانها زیست خفاش دم موشی و همچنین زیستگاه امنی برای بعضی از خزندگان و بی مهرگان از قبیل مار و عقرب و سوسمار می باشد.
شماری از شهروندان زاهدانی از دپوی زباله‌ها در خیابان کریم آباد، عدم جمع آوری به موقع زباله ها و لایروبی جوی های آب که باعث استشمام بوی نامطبوع برای آنها شده است، انتقاد کردند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان، از بازداشت 17 نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی کشور خبر داد و گفت: در پی تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) و انجام اقدامات اطلاعاتی تعداد 17 نفر از عناصر شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی کشور بازداشت شدند.
وضعیت وخیم محیط زیست در سیستان تنها به طوفان و خشکسالی ختم نمی شود و این روزها تنها ذخیره گاه آب شرب سیستانیان به علت وجود جلبک، بو و طعم بدی به خود گرفته است.
عدم شارژ کارت های اتوبوس درون شهری باعث شده رانندگان اتوبوس با سوء استفاده از این موضوع به جای 500 تومان بهای جابه جایی از هر مسافر 800 تومان دریافت کنند.
دانش آموزان و خانواده های سیستانی و بلوچستانی در حالی سال تحصیلی جدید را آغاز کرده اند که هر لحظه این نگرانی را دارند که ممکن است در مسیر مدرسه با سگ های ولگرد برخورد کنند.
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان از وجود 76 کشتارگاه صنعتی، سنتی دام، طیور و همچنین بسته بندی گوشت قرمز و ماهی و میگو در استان خبر داد و گفت: هم اینک به دلیل نوسانات ارز 21 واحد از این مراکز در استان مشغول فعالیت هستند.
گویی تمام قدرت سلطنت‌طلبان و براندازان هم مانند فعالیت آن‌ها مجازی است و تمام قدرت آن‌ها در اکانت‌های فیکی ذخیره شده است که با ریتوییت انبوه می‌توانند به ترند شدن هشتگ‌های لس‌آنجلسی کمک کنند.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان از تغییر مسیر پرواز صبح امروز تهران - زابل - تهران به دلیل کاهش دید ناشی از توفان گرد و خاک در منطقه سیستان خبر داد.
مدیرکل دفترستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: از روز گذشته تا کنون، 145 نفر از ‏مردم منطقه سیستان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک به بیمارستانها و مراکز درمانی مراجعه کردند.
هیچکس از قلب‌های کوچک حسرت کشیده، دست‌های پینه بسته و پشت خمیده شان خبری ندارد اما هر روز می‌آیند چرا که کار کردن را ننگ نمی دانند و برای به دست آوردن لقمه نانی مردانه با سختی روزگار مبارزه می کنند.
بار دیگر دانش آموزان سیستانی و بلوچستانی با کسب رتبه دوم کشوری در سومین دوره از مسابقات علوم و اعصاب شناختی کشور، خوش درخشیدند.
 
عمل تومور تیروئید در بیمارستان صحرایی مورتان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد