شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ,17 August 2019
اجتماعی
رسانه ای ترین مسئولان سیستان وبلوچستان از نگاه خبرنگاران مشخص شد

در ششمین سال پیاپی نظر سنجی عصرهامون؛

در ششمین نظر سنجی پایگاه خبری عصرهامون، رسانه ای ترین نماینده مجلس، معاون استاندار، فرماندار و مدیرکل در سیستان و بلوچستان از نگاه خبرنگاران و رسانه های فعال در استان مشخص شد.

 
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان همایش گفتمان دینی و وحدت امت اسلام را فرصتی برای معرفی ظرفیت های استان دانست و گفت: این فرصت مناسبی است تا با میزبانی شایسته، ظرفیت های استان را معرفی کنیم.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: در طرح هجرت 3 بالغ بر پنج هزار نفر دانش آموز دختر و پسر بیش از 243 مدرسه را رنگ آمیزی، بهینه سازی، مرمت و زیباسازی می کنند.
معاون روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رسانه ها با بیان خبرهای واقعی از انتشار اخبار کذب جلوگیری کنند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش به منظور کلنگ زنی چندین پروژه آموزشی در شهرهای زاهدان و سراوان، در سفری 2 روزه به سیستان و بلوچستان آمد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت: در کنکور سراسری سال 98 در پنج گروه های آزمایشی هزار و 37 داوطلب کنکور رتبه زیر 10 هزار کسب کردند.
رتبه 29 کنکور سراسری علوم انسانی گفت:‌ در طول دوران تحصیلی همواره با توکل بر خدا و اراده قوی که داشتم توانستم موفق باشم.
با شدت گرفتن مجدد وزش باد و گرد و خاک در شمال سیستان وبلوچستان در شبانه روز گذشته 105 شهروند سیستانی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
سیستان وبلوچستان با توجه به اقلیم جغرافیایی و آب و هوایی که دارد مهد میوه های گرمسیری همچون انارشیطان، بیرام، جمبولان و ... است.
عید قربان در حالی یکی از اصلی ترین اعیاد اسلامی در سیستان و بلوچستان است که مردمان این خطه از کشور چند روزقبل خود را برای برگزاری جشن عید، رفع کدورت ها و کمک به مستمندان آماده می کنند.
مديركل دامپزشكی سيستان و بلوچستان از فعالیت 63 اکیپ ثابت و سیار در روز عید قربان در سطح استان خبر داد و گفت: شهروندان از مکان های مورد تایید دامپزشکی دام مورد نیاز خود را خریداری کنند.
فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان زاهدان از كشف 120کارتن زغال و مقادیر زیادی هیزم قاچاق در این شهرستان خبر داد.
گروهی از فرهنگیان که مدعی مدارک تحصیلی دانشگاهی هستند از فعالیت خود به عنوان نیروی خدماتی در مدارس گلایه دارند.
در همین تهران خودمان بچه‌هایی هستند که برای ‏تابستان‌شان راهی اردوهای فرنگ شده‌اند! کافی است که چیزی حدود ٥ ‌میلیون تومان از جیب ‏مبارک‌تان خرج شود تا بچه‌تان میهمان یک کالج انگلیسی شود و البته چند روزی هم در ‏امارات اقامت و استراحت کند.
با معیارهای کالینز، اسنپ شرکتی خوب است. اسنپ از منابع مالی خارج از کشور برخوردار بوده است. دوسال زودتر از نزدیک‌ترین رقیب خود وارد بازار شده است و در نبود رقابت، سهم بازار قابل توجهی بدست آورد.
مشاور معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: در صورت اینکه طلاق صوری برای تأمین اجتماعی احراز شود بر اساس قانون با افراد متخلف برخورد خواهد شد.
متخصص قلب و عروق با بیان اینکه مهم‌ترین علامت سکته‌ قلبی درد در قفسه سینه و درد از ناف تا فک تحتانی است، گفت: احتمال سکته‌ قلبی در افراد دارای فشار خون و دیابتی‌ها بیشتر است.
مسدود شدن راه گلو با تیغِ ماهی زمانی رخ می‌دهد که عضلات دیواره گلو منقبض شده و در نتیجه‌ تیغ ماهی گیر می‌کند.
یک متخصص طب سنتی گفت: پزشکان دلایل متعددی را برای نوشیدن آب و حفظ سلامت بدن در تابستان مطرح می‌کنند.
فعالان حوزه کودک هشدار می‌دهند که نادیده‌گرفتن حقوق کودکان هر روز به شیوه‌ای تازه نمود پیدا می‌کند. ماجرا حالا حتی تا تحمل دردهایی مانند اپیلاسیون کودک‌های زیر ١٠‌سال رسیده است.
آنچه از آن به عنوان اجرای فاز دوم رتبه‌بندی از مهر امسال یاد می‌شود بیشتر برنامه ترمیم حقوق فرهنگیان است که نمی‌توان نام رتبه‌بندی را بر آن گذاشت هر چند که این ترمیم حقوق با استقبال معلمان همراه شده است.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم