شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 April 2018
اجتماعی
موتورسواران،جنگجویان معابر و خیابانها/ وقتی جانها فدای هیجان می شود!

همه روزه در سطح شهر با موتورسوارانی روبرو هستیم که با سرعت و بدون دقت از معابر و خیابان ها عبور می کنند و حتی حضور عابر پیاده و یا حتی چراغ قرمز برایشان اهمیت ندارد.

 
استفاده از رایانه‌ها و برنامه‌های تلفن همراه برای دسترسی به خدمات بانکی مختلف امری عادی و متداول به نظر می‌رسد، اما یک بررسی نشان می‌دهد که تمامی این برنامه ها ضعف امنیتی دارند.
شکایات زیادی از سوی کاربران درباره رجیستر کردن گوشی های چند سیم کارته مطرح است مبنی بر این که برخی گوشی دو سیم کارته خریده‌اند اما با قراردادن سیم کارت در اسلات دوم، پیغام عدم ثبت در سامانه همتا و رجیستر نبودن دریافت می کنند.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر تعداد قابل توجه ای از درختان مثمر و غیرمثمر استان در حاشیه تفتان با آفت سوسک شاخک بلند چوبخوار درگیر هستند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به مشکل پیش آمده در شبکه آبرسانی به زاهدان، از زمان وقوع حادثه نیروهای این شرکت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل کرده اند.
در روزهای پایانی هفته فیلم سینمایی «محمدرسوال‌الله(ص)» به کارگردانی مصطفی عقاد از تلویزیون پخش می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست شورای عالی کار از افزایش ۱۹.۵درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت؛ بخشنامه مزدی سال ۹۷ کارگران را یک شنبه آینده ابلاغ می‌کنم.
شورای عالی کار در نشست امروز خود افزایش مزد سایر سطوح کارگری را که بیش از حداقل حقوق دریافت می‌کنند به میزان ۱۰.۴ درصد به علاوه پرداخت روزانه ۲۸۲۰۸ ریال به تصویب رساند.
دادستان کل کشور ضمن تاکید بر برخورد دستگاه قضا با قاچاقچیان و متخلفان بازار ارز، گفت: دولت برای نرخ اعلامی ارز مصوبه بگذراند، ابلاغ قانونی شود و پس از ابلاغ چنانچه مازاد بر مبلغ تعیین شده قاچاق تلقی شود برخورد با این مسئله طبق مقررات قانون قاچاق انجام می‌شود.
تا زمانی که استیو جابز زنده بود، اپل هر سال تنها یک گوشی آیفون جدید عرضه می کرد، اما پس از درگذشت او سیاست این شرکت تغییر کرده و هر سال چند مدل متنوع از آیفون روانه بازار می‌شود.
برنامه نویس ایرانی در اقدامی توانست شماره هزار نفر از ادمین های کانال های تلگرامی را به همراه آی دی آنها پیدا کرده و آنها را منتشر کرد.
مدیر حج و زیارت سیستان و بلوچستان گفت: شایعه لغو سفرهای حج عمره صحت ندارد و مردم نباید به این شایعات توجهی داشته باشند.
صبح امروز و در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان با تجمع در جلوی تریبون مجلس خواستار استعفای رئیس بانک مرکزی کشور شدند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد مسعود نیلی اقتصاددان و دستیار ویژه رئیس جمهور از سال 87-88 به دنبال افزایش نرخ ارز بوده و این هدف را از سال 92 تاکنون، در مقام مشاور و دستیار ویژه رئیس جمهور و تئوریسین اقتصادی دولت پیگیری کرده است.
بعد از اتفاقات و حوادثی که در سال 96 افتاد مانند سقوط هواپیما، تأخیر در حرکت هواپیماها و آمار زیاد تصادفات جاده ای باعث شده است که گرایش مردم به سمت انتخاب مسیرهای تردد امن مانند مسیر ریلی برای سفرهای نوروزی پیش رفته است.
در سایه بی توجهی و عدم نظارت به فضای تلگرام ممکن است بانک های شماره تماس و مشخصات کاربران به دست افراد سودجو افتاده و از همین رو کاربران تلگرام را با مشکلات بیشتری مواجه کند.
مردم سیستان پس از گذراندن 20سال خشکسالی هر روز بیش از گذشته در مشکلات ناشی از این پدیده فرو می روند.
نماینده مردم زابل در مجلس با بیان اینکه با کشیدن دیوار مرزی درهای روزی و درآمد را بر مردم منطقه گل کرده اند، افزود: با احداث دایک مرزی در بستر تالاب‌های بین المللی هامون راه آب را به روی هامون بستند.
معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه سقف وام مسکن روستایی از 20 میلیون تومان به 25 میلیون تومان افزایش یافته است، گفت: این افزایش سقف وام به بانک‌ها ابلاغ شده و از امسال قابل اجراست.
مرزهای در هر جامعه ای به عنوان یک ظرفیت بسیار مهم برای جذب سرمایه گذار، درآمد و گردشگر به حساب می آید که با وجود ظرفیت بسیار بالا در این بخش، بهره گیری از این ظرفیت در سیستان و بلوچستان بسیار کمرنگ است.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص دو تغییر مهم در طرح جریمه غیبت سربازی در سال ۹۷ سخن گفت.
 
عمل تومور تیروئید در بیمارستان صحرایی مورتان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد