چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ,20 February 2019
اجتماعی
بیانیه راهبردی رهبر معظم انقلاب برگرفته از پیام های قرآن و نامه ای حکومتی است

کارشناس مذهبی و استاد حوزه علمیه زاهدان گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نشأت گرفته از جامعیت نگاه رهبری و منشور حقوقی امیرالمومنین، دین مبین اسلام و شخص پیامبر است.

 
مدیر کل امور عشایری سیستان و بلوچستان گفت: طبق سرشماری اخیر متوسط نرخ باسوادی خانوارهای عشایر استان 44 درصد برآورد شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان(ایرانشهر) گفت: بر اثر سیلاب های روز گذشته و طغیان رودخانه ها 7 مسیر مواصلاتی فرعی و اصلی در استان مسدود شد.
محدودیت ها و مسیرهای ترافیکی مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن در شهرهای مختلف سیستان وبلوچستان اعلام شد.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در هیج جای کشور هیچ گونه نگرانی امنیتی وجود ندارد، گفت: نیروی انتظامی با برنامه‌ریزی های مناسب، آماده است مراسم ۲۲ بهمن در امنیت کامل برگزار شود.
چندی پیش بود که فیلمی از پشتک-وارو زدن ماهرانه یک نوجوان چابهاری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که بسیاری را شگفت زده کرد اما پس از انتشار این فیلم نوجوانان این منطقه با این چالش هنر خود را به رخ کشیدند.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان از نجات جان مادر باردار پرخطر و تولد سالم نوزاد وی خبر داد.
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه تدابیر لازم برای مقابله با ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور اندیشیده شده است، گفت: سیستان وبلوچستان آماده مقابله با این آفت است.
بر اثر وزش شدید باد در شمال استان سیستان وبلوچستان علاوه بر تعطیلی مدارس، دستگاه های امدادی هم به حالت آماده باش درآمدند.
یک دانش آموز انقلابی رمز پیروزی انقلاب را ولایت مداری و ایمان قوی ملت دانست و گفت: شب 22 بهمن که موج رادیو ناگهان تغییر کرد و اعلام شد "اینجا ایران است صدای جمهوری اسلامی ایران" همه غرق شادی بودند، آن لحظه راهیچگاه فراموش نخواهم کرد.
رئیس اداره اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قصرقندگفت: در بارندگی‌های دو روز گذشته، 3میلیون و سیصد هزار متر مکعب آب استحصال شده است.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس سیستان و بلوچستان گفت: 334کلاس درس تاپایان دهه فجر به آموزش و پرورش در نقاط مختلف استان جهت بهره برداری تحویل می شود.
پیکر بسیجی پاسدار، شهید مرتضی علی احمدی در زاهدان تشییع و تدفین شد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از تعطیلی مدارس پیش دبستانی و ابتدایی شهرستان نیکشهر و قسمتی از شهرستان سرباز به علت شرایط جوی در دو نوبت صبح و عصرخبر داد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای سیستان وبلوچستان گفت: در این 40 سال کارهای اساسی و زیربنایی در حوزه راهداری حمل و نقل و توسعه پایانه‌ها انجام شده که همه این تحولات برجسته و چشمگیر می‌باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: سه نفر از مجروحان حادثه تروریستی نیکشهر، به بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر انتقال داده شدند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: پروژه های محرومیت زدایی سپاه در سیستان و بلوچستان با کمک گروه های جهادی بسیجی اجرا می شود.
زنگ «انقلاب» در دومین روز از دهه مبارک فجر در 6 هزارو 800 مدرسه سیستان وبلوچستان طنین‌انداز شد.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: خیرین نقش اساسی را در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه مدرسه سازی نقاط مختلف استان بر عهده داشته اند.
مدیرعامل موسسه پژوهشی و آموزشی نام آوران زاهدان گفت: با حضور علاقمندان، جشنواره غذاهای بومی و سنتی در زاهدان برگزار شد.
سرپرست فرمانداری زاهدان گفت: با توجه به اینکه شهر زاهدان قدمت زیادی ندارد، این شهر را می توان نمونه بارز توسعه در بعد از پیروز انقلاب اسلامی در کشور دانست.
 
عمل تومور تیروئید در بیمارستان صحرایی مورتان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد