سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
اجتماعی
گلایه سرپرست فرمانداری زاهدان از نهادهای مرتبط در حوزه گاز

سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان گفت: از دستگاه های متولی در خصوص تامین و افزایش سهمیه گاز مایع و نظارت دقیق بر توزیع سیلندرهای گاز بسیار گلایه مند هستم.

 
در حالی آغاز فصل زمستان برای مردم سیستان وبلوچستان همراه با سوز و سرمای طاقت فرسا است که هنوز هم با چراغ و بخاری های نفتی خانه و کلاس درس خود را روشن می کنند و این یعنی هر بار خاطره دردناک سوختن و بهایی سنگین که خانواده ها باید تا آخر عمر آن را پرداخت کنند.
یکی از معضلات و مشکلات لاینحل در همه شهرهای بزرگ، مقابله با عوامل ایجاد کننده انسداد در معابر است و شهرداری به عنوان متولی امر، مسئولیت پیشگیری و برخورد با متخلفین را دارد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: فارغ التحصیلان دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر نباید ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکنند.
در هفته های اخیر تماس های مختلفی با مردم نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان گرفته شده و از آنان درخواست شده تا با ارسال مدارک و پرداخت هزینه ای، دفتر چه درمانی بیمه سلامت دریافت کنند.
بسیاری از پارک های شهر زاهدان به مناطق امنی برای حضور معتادین و اراذل و اوباش تبدیل شده تا جایی که دیگر خانواده ها جایی برای سپری کردن اوقات فراغت ندارند.
سیستان و بلوچستان در حالی وسیع ترین و پهناورترین استان های کشور لقب گرفته و از نظر بزرگراه فقیرترین استان محسوب می شود که سهم آن از بزرگراه های کشور تنها 1.4 دهم درصد است.
رئیس پلیس راهور سیستان وبلوچستان از مهلت بخشودگی جرائم رانندگی تا پایان آذرماه97 خبرداد.
رئیس بیمارستان رازی شهرستان سراوان گفت: برای اولین بار یک دستگاه هولتر مانیتورینگ فشارخون و هولتر مانیتورینگ ریتم قلب در بخش قلب وعروق بیمارستان رازی این شهرستان خریداری شد.
معاون رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم گفت: افزایش اشتغال در سیستان و بلوچستان و کاهش زمینه های جرم می تواند مهمترین عامل برای کاهش چشمگیر سرقت در استان باشد.
جای خالی نظارت بهداشتی بر سلامت مواد غذایی در حالی این روزها احساس می شود که در اغلب فروشگاه های معتبر شاهد فروش اقلامی با تخفیف ویژه هستیم که تا پايان زمان مصرف آنها فرصتی باقي نمانده است.
در حالی پژوهش و خلاقیت مهمترین نیاز هر جامعه برای رسیدن به پیشرفت و توسعه است که متاسفانه علیرغم انجام پژوهش های مختلف در دانشگاه ها، شاهد هستیم که برخی از این پژوهش ها در قفسه ها خاک می خورد.
زلزله ای به بزرگی 4ودو دهم ریشتر، منطقه تُربت در نزدیکی مرز مشترک ایران و پاکستان را لرزاند.
در حالی که بر اساس آمارهای موجود و خبرهای منتشره در رسانه های جمعی، آمار خودکشی در میان جوانان و نوجوانان ایرانی به شدت افزایش یافته، سیستان و بلوچستان با وجود مشکلات موجود کمترین آمار خودکشی در کشور را به خود اختصاص داده است.
مسئول تحقیقات سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان امسال خشک ترین و کم بارش ترین استان کشور می باشد، گفت:100درصد سیستان و بلوچستان دچار خشکسالی است.
سرپرست شرکت گاز سیستان و بلوچستان علت افت فشار گاز در برخی مناطق زیباشهر را برخورد بیل مکانیکی سازمان آب با لوله گاز عنوان کرد.
فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل عمومی، تاخیرهای طولانی مدت، خرابی سیستم گرمایشی و سرمایشی، عدم توقف در برخی از ایستگاه ها از جمله مشکلات مردم از نحوه سرویس دهی اتوبوسرانی در زاهدان می باشد.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور از تکمیل بیش از۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده ای با حضور پنج گروه مهندسی سپاه در سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: از سال88 تاکنون خیلی از خلاء ها را بررسی و مشکلات را حل و فصل کرده ایم.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: طی عملیاتی 38هکتار از اراضی ملی زاهدان رفع تصوف و به انفال عمومی بازگردانده شد.
معاون هماهنگ ‌کننده نیروی زمینی سپاه گفت: در حوزه امنیت بیش از 10 هزار شغل برای مردم در سیستان وبلوچستان به وجود آمده به گونه ای که علاوه بر امنیت، اشتغال هم ایجاد شد.
بی توجهی نسبت به مساله حمل و نقل عمومی امریست که در آینده ای نه چندان دور واژه پیک ترافیک را بی معنی کرده و زالوی ترافیک را بیش از پیش به جان رگ های باریک شهر خواهد انداخت.
 
عمل تومور تیروئید در بیمارستان صحرایی مورتان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد