سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
اجتماعی
اقدام جهادی کارگران بسیجی اینبار با نذر خون در جنوب شرق کشور/ تداوم همدلی مومنانه با توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی

مردان روزهای سخت؛

با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان، جهادِ کارگران بسیجی با اهدای 672 واحد خون اهدایی به بیماران نیازمند، تداوم دارد.

 
ویدا معزی، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: در 6 ماهه نخست سال ‏جاری حدود 8 هزار قلاده سگ صاحبدار در استان علیه بیماری هاری واکسینه شدند.‏
در راستای رفع مشکلات توزیع گاز مایع در سیستان وبلوچستان و پیشگیری از بروز اختلالات سال‌های قبل، چهار مرکز تاسیسات جدید گاز مایع در در استان بهره برداری خواهد رسید.
ناصر حاتمی مقدم گفت: از ابتدای امسال و به‌خصوص با شروع فصل گرما، تعداد ۳۴۰ دستگاه کولر آبی بین خانواده‌های نیازمند شهرستان هامون توزیع شده است.
سردار علی حسین رعیتی فرد، رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور گفت: دشمن در زمینه تولید و اقتصاد هم از ما شکست خواهد خورد و سربازان این جبهه که تولید کنندگان و کارگران هستند مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس عزت و سربلندی را برای ما به ارمغان خواهند آورد.
طبق گفته مسئولان سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ سومین سال کم باران سیستان و بلوچستان در ۵۵ سال اخیر رقم خورد، خشکسالی هایی که گسترش حاشیه نشینی و تنش آبی از پیامدهای نامبارک آن است.
مشاوره های ناصحیح و غیر تخصصی در شبکه های اجتماعی می تواند سبب دور شدن همسران از یکدیگرو برقراری ارتباط های غیر مجاز صوتی و تصویری شود که در بسیاری از موارد طلاق عاطفی همسران را به دنبال دارد.
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی یادآور صحنه‌های زیبای دوران دفاع مقدس است، گفت: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا جهادگران بسیج جامعه پزشکی همچنان با قوت در میدان مقابله با این ویروس منحوس، دوشادوش مدافعان سلامت حضور گسترده دارند.
همزمان با هفته دفاع مقدس با همکاری حوزه مقاومت بسیج عشایری شهید باقری "بنت" 6 عدد مخزن آب 30 و 20 هزار لیتری به در مناطق روستایی ارسال و نصب شد.
حسنعلی نوری، یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس با بیان اینکه آرزوی مشترک همه شهدا و رزمندگان زیارت کربلای معلی بود، گفت: عینیت حضور حاج قاسم میرحسینی با یک بلندگوی دستی قرمز رنگ در بهبوهه جنگ، روحیه رزمندگان را در خاکریزها تقویت می کرد.
اولین جلسه ستاد آنفلوانزای سیستان وبلوچستان در سال جاری به ریاست معاون سیاسی اجتماعی استاندار و سایر اعضا کارگروه سلامت تشکیل شد.
 
توزیع 3500 بسته معیشتی و 50سری جهیزیه به مناسبت دهه کرامت در سیستان وبلوچستان