سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
اجتماعی
سرعت گیر های نفس گیر در زاهدان/ از خرابی ماشین تا ایجاد ترافیک وسرقت تابلوها

در حالی شاهد افزایش سرعت گیرها در کلانشهر زاهدان هستیم که افزایش غیر استاندارد این امر منجر به افزایش استهلاک خودرو و ترافیک در سطح شهر شده است.

 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان از آمادگی این سازمان برای شروع سفرهای تابستانی مردم خبر داد و گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی(اتوبوس) کمترین حوادث جاده ای را نسبت به سایر وسائط نقلیه دارا است.
تخلف دولت در عدم اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در هفته های گذشته محرز شده است اما این روزها بحث اصلی تخلفات حقوقی متوجه افزایش حقوق های غیر قانونی است به طوری که مسیر را برای نجومی شدن حقوق ها باز گذاشته است.
در حالی دو ماه از سقوط دکل مخابراتی در دلگان زمان می گذرد که اهالی برای برقراری ارتباط باید به ارتفاعات پناه ببرند.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در رابطه با طرح کدینگ کارت سوخت توضیح می دهد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سطح مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در استان از پیش بینی ها فراتر رفت، گفت: هم اکنون 13 شهر استان درگیر مبارزه با ملخ های صحرایی است.
در حالی مردم هفت روستای شمال سیستان وبلوچستان از نبود راه آسفالته گلایه داشته و در حسرت آبادی هستند که پیمانکار طرح، عملیات را از نقطه ای دیگر اجرا کرده و این مسئله باعث اعتراض اهالی شده است.
تابستان در حالی یکی از بهترین زمان‌ها برای چابهارگردی گردشگران به شمار می رود که با وقوع پدیده مونسون علاوه بر حاکم بودن آب و هوایی خوش در منطقه شاهد رونق گرفتن موج‌سواری در سواحل اقیانوسی آن هستیم.
با شروع فصل تابستان و تعطیلات سه ماهه دانش آموزان دغدغه والدین و مسئولان فرهنگی برای چگونگی گذراندن این ایام جدی تر شده است.
در حالی شاهد افزایش سرعت گیرها در کلانشهر زاهدان هستیم که افزایش غیر استاندارد این امر منجر به افزایش استهلاک خودرو و ترافیک در سطح شهر شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 185 هزار و 70 هکتار از مراتع شهرستانهای استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی عنوان کرد: دولت در خصوص شیوه تخصیص 14 میلیارد دلاری که برای تامین و توزیع کالاهای اساسی در نظر گرفته شده بود ، نمره قابل قبولی دریافت نمی کند و این مصوبه بهتر از اینها قابل اجراست.
بر اساس آمار گمرک از تجارت خارجی در سال ۹۷ در این مدت بیش از ۳۰۲ تن مغزی مداد سیاه یا رنگی وارد ایران شده است.
افزایش قیمت‌ها طی چند ماهه گذشته در بازار لوازم خانگی باعث شد، چالش های زیادی روانه این بازار شود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از اعلام آمادگی 130 مسجد شیعه و سنی استان در اجرای طرح جهاد همبستگی ملی خبر داد.
با نزدیک شدن به روزهای گرم تابستان بازار میوه های شیرین و آبدار در سیستان و بلوچستان حسابی پر رونق است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان اعلام کرد که رانندگان در محورهای مواصلاتی شمال استان با احتیاط رانندگی کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان از مناطق خشک و کم باران کشور است، گفت: شرایط جغرافیایی و اقلیمی موجود و نبود منابع آب سطحی سبب گسترش فناوری قنات در گستره پهناور استان شده است.
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که فروردین تا شهریورماه ۱۳۹۸ بازه زمانی به ثبات رسیدن قیمت خانه است، گفت: بازار مسکن از لحاظ افزایش قیمت، نفس‌های آخر را می‌کشد.
در حاشیه توهین بی سابقه ژوله و رامبد جوان به زنان و مادران ایرانی؛ کاریکاتور زیر منتشر شد.
حمله گرازها به باغ ها و مزارع کشاورزی شهرستان نیکشهر علاوه بر تحمیل خسارت بر زمین های کشاورزی و محصولات آن، موجب نگرانی مردم و کشاورزان این منطقه شده است.
 
به نظر شما کدامیک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس دهم موفق تر عمل کرده اند؟
محمد نعیم امینی فرد- نماینده ایرانشهر
حبیب الله دهمرده- نماینده زابل
علیم یارمحمدی- نماینده زاهدان
حسینعلی شهریاری- نماینده زاهدان
عبدالغفور ایران نژاد- نماینده چابهار
احمدعلی کیخا- نماینده زابل
علی کرد- نماینده خاش
محمدباسط درازهی- نماینده سراوان
هيچ كدام