شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ,17 August 2019
حوادث
محرمانه‌های قتل میترا استاد / ناگفته هایی که گره در پرونده نجفی انداخت

در نخستین جلسه محاکمه محمد علی نجفی که در شعبه نهم دادگاه کیفری تهران برگزار شد، نماینده دادستان با طرح کیفرخواست جزئیات قتل میترا استاد را قرائت کرد و با بیان اعترافات محمد علی نجفی شرح داد که روز وقوع این جنایت در صحنه قتل چه گذشت.

 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۳۶۸ شهروند سیستانی به علت مشکلات تنفسی ناشی از توفان گرد و خاک روانه بیمارستان ها شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر تاخت و تاز طوفان در شمال استان 465 نفر از شهروندان سیستانی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان، ۷۵ نفر در این استان، به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی شدند.
مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر وقوع بارش های مونسونی و طغیان رودخانه های محلی در جنوب استان هزار و 531 خانوار آسیب دیدند.
مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر طغیان رودخانه های محلی سه محور مواصلاتی در جنوب استان همچنان مسدود و امدادرسانی به سیل زدگان ادامه دارد.
با فعالیت سامانه مونسون در مناطق جنوبی و ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان، بارش باران و وزش توفان به زیرساخت ها و نخلستان های استان خسارت وارد کرد.
دو زمين لرزه پياپی با بزرگی3.7 و 2.7 دهم ریشتر در مقياس امواج درونی زمين، استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان از آبگرفتگی 19 روستا بر اثر بارندگی های اخیر در جنوب استان خبر داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان از آبگرفتگی یازده روستا در هفت روز گذشته خبر داد.
سالانه شاهد تلفات جانی زیادی در جاده های کشور و خراسان‌جنوبی به دلیل تردد شترها در جاده‌های اصلی هستیم و متأسفانه اقدام خاصی برای حفظ جان مسافرانی که از این جاده ها عبور می‌کنند و شترهای سرگردان در بیابان‌ها که گاهی در مسیر جاده در حرکت‌اند انجام نشده که نیاز به توجه دارد.
مرد جوان که با نقش پردازی ادعا می کرد یک چاه کن افغان است به بهانه فروش عتیقه های ته یک چاه دست به کلاهبرداری میلیونی از طعمه هایش می زد.
چند روز قبل مرد میانسالی پیش پلیس رفت و در حالی که از ناپدید شدن دخترش خبر می‌داد گفت: دخترم صبح دیروز برای رفتن به دانشگاه خانه را ترک کرد، اما دیگر خبری از او نشد.
تیراندازی در جشن های ازدواج، بدعتی است که از چندین سال قبل تاکنون در جنوب غرب سیستان و بلوچستان رواج دارد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر تاخت و تاز توفان و وزش شدید گرد و خاک در سیستان در چند روز اخیر 215 شهروند راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک119 نفر از مردم منطقه سیستان راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان گفت: تیم‌ های امداد و نجات جمعیت هلال احمر و ناجیان غریق از ابتدای سال تاکنون در 15 مورد حادثه غرق شدگی مشارکت داشته اند.
حمله گرازها به باغ ها و مزارع کشاورزی شهرستان نیکشهر علاوه بر تحمیل خسارت بر زمین های کشاورزی و محصولات آن، موجب نگرانی مردم و کشاورزان این منطقه شده است.
ساعتی قبل و براثر وزش شدید بادهای 120 روزه در منطقه سیستان، قدیمی ترین درخت خرمای این خطه از استان، از ریشه کنده شد و بر زمین افتاد.
در حالی هر لحظه جان دانش آموزان جنوب شرق به دلیل وجود مدارس غیر استاندارد که نیازمند تخریب و بازسازی هستند در معرض خطر است که سرپرست وزارت آموزش و پرورش از جمع آوری مدارس خشتی و گلی در کشور به جز سیستان و بلوچستان خبر داد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان از امدادرسانی به 12 روستا در استان بر اثر بارندگی های اخیر خبر داد.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم