سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
حوادث
‏27کشته و مجروح در تصادفی خونین یک دستگاه پراید با مینی بوس

رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر خبر داد:‏

رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در تصادف یک دستگاه پراید با مینی بوس در محور ایرانشهر به سرباز، 24نفر ‏زخمی و 3نفر کشته شدند.‏

 
در حالی آغاز فصل زمستان برای مردم سیستان وبلوچستان همراه با سوز و سرمای طاقت فرسا است که هنوز هم با چراغ و بخاری های نفتی خانه و کلاس درس خود را روشن می کنند و این یعنی هر بار خاطره دردناک سوختن و بهایی سنگین که خانواده ها باید تا آخر عمر آن را پرداخت کنند.
مدير عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی زاهدان گفت: احتمال بروز آتش سوزی صبح امروز در مهدکودک به علت وجود چراغ نفتی بوده است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اثر آتش سوزی در مهدکودکی در زاهدان، 4نفر مصدوم شدند.
جاده های غیر استاندارد و فرسوده سیستان و بلوچستان به دلیل عدم روشنایی و نداشتن برخی تابلوهای هشدار دهنده در کنار عرض کم و فرسودگی آسفالت به بلای جان شهروندان این استان تبدیل شده است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اثر دو حادثه جاده ای،7نفر کشته و 7نفر زخمی شدند.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: صبح امروز براثر برخورد پژو حامل ‏سوخت قاچاق با یکدستگاه پژو ۴۰۵ در محور ایرانشهر_بم دو خوردو و سه سرنشین آنها در آتش سوختند.‏
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:براثر برخورد یک دستگاه خودروی ‏پژو405 با یک دستگاه سمند در محور زاهدان به خاش، سه نفر کشته شدند.‏
افراد مسلح با تیر اندازی به خودروی راهور ناجا یک نفر از مامورین را مجروح کردند.
روزگذشته دهیار روستای جوگز شهرستان فنوج با ضربات چاقو به قتل رسید.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان هیرمند گفت: ماموران انتظامی در حال انتقال متهمان به دادگاه هیرمند بودند که افرادی مقابل درب دادگاه به سمت آنان تیراندازی و متواری شدند که گروهبان یکم مرتضی میری به شهادت رسید.
در حالی طی 6 ماه نخست سال 503 نفر در حوادث ترافیکی سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده اند که در این مدت 4هزار و251 نفر هم مصدوم شدند.
جانشین انتظامی سیستان وبلوچستان از كشف 24 تن برنج قاچاق در شهرستان نیمروز خبر داد.
رئیس پلیس راه شمال استان سیستان وبلوچستان از تصادف زانتیا با پراید در محور خاش- زاهدان با دو کشته و 4 مجروح خبر داد.
رئیس آتش نشانی شهر ساحلی چابهار گفت: عصر دیروز لنج ماهی گیری در اسکله هفت تیر بندر چابهار دچار حریق می شود و به علت نبود کشتی آتش خوار هنوز اطفای حریق نشده و به زودی غرق خواهد شد.
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان از آتش سوزی یک لنج ماهیگیری در بندر چابهار خبر داد و گفت: این حادثه بر اثر اتصال باطری رخ داده است که خوشبختانه خسارت جانی به همراه نداشت.
پس از 14 ساعت از وقوع آتش سوزی در نخلستان های روستای مسکوتان بزمان، این حادثه با تلاش آتش ‌نشانان، بسیجیان، امداد گران جمعیت هلال احمر و مردم منطقه مهار شد.
قاچاق سوخت در حالی روند معمولی خود را در جاده های جنوبی سیستان وبلوچستان طی می کند که از یک سو جان برخی از هموطنان قربانی سهل انگاری قاچاقچیان شده و از سوی دیگر خسارت های هنگفتی را به راهداری و حمل و نقل جاده ای وارد می کند.
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان از دستگیری دو قاچاقچی آدم ربا و آزادی 3گروگان در زاهدان خبر داد.
فرماندار ایرانشهر از کشف بیش از 18 تن مواد مخدر از سوداگران مرگ از ابتدای سال تاکنون در این شهرستان خبر داد.
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان دلگان از آزادی یک گروگان بعد از گذشت چهار روز توسط پاسداران گمنام امام زمان (عج) در این شهرستان خبر داد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد