چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ,20 February 2019
حوادث
شهادت مامور پلیس راهور در زاهدان

در پی تیراندازی افراد ناشناس به گشت پلیس راهنمایی و رانندگی زاهدان یک افسر کادر نیروی انتظامی شهید و یک سرباز وظیفه مجروح شد.

 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: براثر برخورد یک دستگاه تریلی با یک دستگاه خاور در محور خاش به ایرانشهر، دو نفر کشته شدند.
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان(ایرانشهر) از مسدود بودن دو مسیر دلگان به هودیان و چاهان به زرآباد بر اثر سیلاب های اخیر و طغیان رودخانه ها خبر داد.
تاریخچه ای از مهم ترین حملات تروریستی در سیستان وبلوچستان منتشر شد که در آن دشمن به هیچ یک از اهداف شوم خوددست نیافته است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از انجام 16سورتی پرواز بالگرد هلال احمر در شهرستان های خاش و دلگان خبر داد.
با تلاش نیروهای امدادی و خدمات رسان در سیستان وبلوچستان بیش از 235 نفر گرفتار در سیلاب در شهرستان های زاهدان، ایرانشهر، فنوج، خاش، دلگان و میرجاوه امدادرسانی شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان از اسکان اضطراری 157 نفر در استان خبر داد و گفت: در این حادثه 15 خودروی گرفتار درسیلاب نیز توسط نیروهای امدادی رها سازی شدند.
رییس ستاد بحران دلگان از نجان هفت دانش آموز گرفتار در سیلاب خبر داد و گفت: دلگان یک شهرستان است و شایسته نیست با کمبود امکانات خودرویی و امدادی در مواقع بحران مواجه باشد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، گفت:براثر یک تصادف در محور زاهدان به زابل، 7نفر مجروح و یک نفر فوت شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از غرق شدگی جوان ١٨ساله بر اثر طغيان رودخانه ای در اطراف غار لاديز شهر میرجاوه خبر داد.
رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از تعطیلی مدارس شیفت عصرمقطع ابتدایی زاهدان و نصرت آباد خبر داد.
معاون جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از آماده باش 20 تیم امداد و نجات در راهپیمایی 22 بهمن در اقصی نقاط مختلف استان خبر داد.
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه تدابیر لازم برای مقابله با ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور اندیشیده شده است، گفت: سیستان وبلوچستان آماده مقابله با این آفت است.
بر اثر وزش شدید باد در شمال استان سیستان وبلوچستان علاوه بر تعطیلی مدارس، دستگاه های امدادی هم به حالت آماده باش درآمدند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از امداد رسانی به 85 هموطن سیل زده در شهرستان های ایرانشهر، نیکشهر، سرباز و چابهار خبر داد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: امدادگران این جمعیت با همکاری نیروهای نجات غریق 2 نفر را از غرق شدگی در سیلاب نجات دادند.
بغض آسمان پس از سه سال در آسمان سیستان و بلوچستان ترکید که این امر علاوه بر خوشحالی و شکرگذاری مردم باعث طغیان رودخانه های فصلی در جنوب استان شده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از تعطیلی مدارس پیش دبستانی و ابتدایی شهرستان نیکشهر و قسمتی از شهرستان سرباز به علت شرایط جوی در دو نوبت صبح و عصرخبر داد.
یک فروند هواپیما حوالی صفادشت تهران سقوط کرد؛آمبولانس هلال احمر و اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.
در پی تیراندازی افراد ناشناس به گشت پلیس راهنمایی و رانندگی زاهدان یک افسر کادر نیروی انتظامی شهید و یک سرباز وظیفه مجروح شد.
محورهای مواصلاتی مهرستان به سرباز سال‌هاست در پیچ و خم خاکی اعتبارات، عرصه زندگی را بر مردم این منطقه تنگ‌ کرده و منجر به وقوع تصادفات زیادی شده است.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد