سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
حوادث
شهادت یک تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی در مسیر خاش به ایرانشهر/تشییع پیکر این شهید امروز عصر برگزار می شود

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: یک تکنسین اورژانس، در محور خاش به ایرانشهر توسط افراد ناشناس مورد حمله و اصابت گلوله جنگی قرار گرفت و به دلیل خونریزی شدید، به شهادت رسید.

 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان گفت: تیم‌ های امداد و نجات جمعیت هلال احمر و ناجیان غریق از ابتدای سال تاکنون در 15 مورد حادثه غرق شدگی مشارکت داشته اند.
حمله گرازها به باغ ها و مزارع کشاورزی شهرستان نیکشهر علاوه بر تحمیل خسارت بر زمین های کشاورزی و محصولات آن، موجب نگرانی مردم و کشاورزان این منطقه شده است.
ساعتی قبل و براثر وزش شدید بادهای 120 روزه در منطقه سیستان، قدیمی ترین درخت خرمای این خطه از استان، از ریشه کنده شد و بر زمین افتاد.
در حالی هر لحظه جان دانش آموزان جنوب شرق به دلیل وجود مدارس غیر استاندارد که نیازمند تخریب و بازسازی هستند در معرض خطر است که سرپرست وزارت آموزش و پرورش از جمع آوری مدارس خشتی و گلی در کشور به جز سیستان و بلوچستان خبر داد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان از امدادرسانی به 12 روستا در استان بر اثر بارندگی های اخیر خبر داد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر وقوع تصادفات در محورهای مواصلاتی استان 888 نفر جان باختند.
معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت:برخورد دو خودرو محور سرباز_ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان ۹ مجروح برجای گذاشت.
اولین قسمت از برنامه "ماه ماه" که قرار بود اولین روز ماه رمضان پخش شود، از کنداکتور خارج شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 2جسد غرق شده در چاه نیمه سوم شهرستان زهک با تلاش امدادگران این جمعیت پیدا شدند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و استاندار آذربایجان‌غربی در مراسم تجلیل از کارگران نمونه استان در درگیری لفظی با یکدیگر از خجالت همدیگر درآمدند.
رکنا: عضوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که چند ماه قبل به مدت ۲۰ روز حقوق نمایندگان با تأخیر پرداخت شد، همگی ناراضی بودیم و گوشی به دست، به وزیران شکایت داشتیم، گفت: اما کارگران در بسیاری از عرصه ها، نشان دادند که از مسئولان، انقلابی‌تر هستند زیرا برخی از آنان تا چند ماه حقوق نمی گیرند و شکایتی نمی کنند.
در حالی سیل بند "درد دل" محدوده پشت ‏لورگ باغ شهرستان نیمروز از چند نقطه شکسته که آب در حال برگشت به سمت افغانستان می باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون سطح مبارزه با ملخ های صحرایی به رقمی معادل 18 هزار 260 هکتار رسیده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: عمده مشکل تصادفات به عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، سبقت نابجا، خودروهای سوخت کش و تردد احشام در جاده های استان بر می گردد.
مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان گفت: بر اثر ورود سیلاب هم اکنون یازده روستا در منطقه سیستان در معرض آبگرفتگی قرار گرفته و تخلیه هستند.
مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زابل از مسدود بودن سه مسیر ارتباطی در منطقه سیستان بر اثر طغیان رودخانه های محلی خبر داد.
فرماندار شهرستان هیرمند گفت: با شکستگی ایجاد شده در دایک نیاتک 7 روستای این شهرستان در معرض خطر است.
فرماندار شهرستان هیرمند گفت: با شکافی که در دایک نیاتک ایجاد شد آب به سمت یکی از روستاهای این شهر به نام "داشک" رفت که دستور تخلیه آن صادر شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در دو حادثه جاده ای در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، 10 نفر مجروح شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه ها 12 محور ارتباطی در استان بسته شد.
 
به نظر شما کدامیک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس دهم موفق تر عمل کرده اند؟
محمد نعیم امینی فرد- نماینده ایرانشهر
حبیب الله دهمرده- نماینده زابل
علیم یارمحمدی- نماینده زاهدان
حسینعلی شهریاری- نماینده زاهدان
عبدالغفور ایران نژاد- نماینده چابهار
احمدعلی کیخا- نماینده زابل
علی کرد- نماینده خاش
محمدباسط درازهی- نماینده سراوان
هيچ كدام