پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ,24 October 2019
گزارش
تكدی گری زاده حاشیه‌نشینی/کودکان آسیب پذیرترین قشر در تجارت گریه

حاشیه نشینی به عنوان مادر بسیاری از معضلات اجتماعی علاوه بر اینکه همچون وصله ای ناجور چهره شهرها را زشت کرده موجب پرورش معضلات اجتماعی بسیاری در بطن خود شده است.

 
گازسوز کردن غیرمجاز خودروها با میدان داری کپسول های گاز خانگی در زاهدان این روزها یکی از معضلاتی است که باعث شده تا شهروندان ساعت ها در صف های طولانی سیلندرگاز معطل باشند.
با انسداد مرز و توقف قاچاق سوخت در مرزهای شمالی سیستان وبلوچستان، برخی از سوخت بران مهاجرت و عده ای هم راه تازه ای برای کسب درآمد در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی پیدا کرده اند.
در حالی صف های طولانی توزیع گاز در زاهدان باعث نارضایتی شهروندان شده که مردم از توزیع نامناسب شرکت های گاز و نظارت ناقص مسئولان گلایه مند هستند.
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: امروزه با وجود طرح ها و نقشه های شوم دشمنان می توانیم با تکیه بر بصیرت، دشمن شناسی و ولایت مداری از گمراهی دور شویم.
حاشیه نشینی به عنوان مادر بسیاری از معضلات اجتماعی علاوه بر اینکه همچون وصله ای ناجور چهره شهرها را زشت کرده موجب پرورش معضلات اجتماعی بسیاری در بطن خود شده است.
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: وظیفه یک خبرنگار علاوه بر پوشش رسانه ای و خبری، انجام کارفرهنگی و مطالبه گری در راستای حل مشکلات مردمی است.
در حالی پرورش دهندگان مرغ در سیستان وبلوچستان از عدم حمایت مسئولان مبنی بر مهیا نبودن شرایط بازار فروش گلایه دارند که به گفته مسئولان مربوطه بر اساس میزان نهاده تحویلی مقرر شده بود که مرغداران 1765 تن گوشت مرغ با قیمت مصوب به ستاد تنظیم بازار تحویل دهند که تاکنون 200تن گوشت مرغ تعهد شده را ارائه کرده‌اند.
در حالی بیش از 120 روز از زمان وقوع سیلاب در سیستان و بلوچستان زمان می گذرد که کشاورزان این منطقه همچنان چشم انتظار تحقق وعده دولتمردان مبنی بر پرداخت خسارت و غرامت هستند.
به طور کلی اطلاع دقیق و کاملی از طرح ها و پروژه های نیمه تمام در سیستان و بلوچستان وجود ندارد اما همین اندازه متناقض و ناقص هم نشان دهنده حجم بالای این طرح های نیمه تمام حتی با درصد بالای پیشرفت است که برخی از آنها به دلیل مرور زمان مستهلک و همچنان درگیر تامین بودجه هستند.
نام سیستان و بلوچستان با حاشیه نشینی گره خورده به طوری که ۴ شهر آن حدود یک میلیون حاشیه‌نشین دارد و عدم توجه مناسب مسئولان به حل معضلات حاشیه‌نشینان به یکی از نواقص مهم استان تبدیل شده است.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم