پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
گزارش
چشم غره منابع آب زیرزمینی به چاه‌های غیرمجاز/ لزوم صیانت و حفاظت از سفره های زیرزمینی در سیستان و بلوچستان

گزارشی از معضلی جدی در جنوب شرق کشور؛

در شرایطی که حال منابع آب های زیرزمینی با سوء استفاده برخی افراد خرابتر می شود که همچنان شاهد حفر چاه های غیرمجاز در مناطق مختلف کشور هستیم.

 
آناهیتا کیخا یکی از کارشناسان آشپزی و غذاهای محلی به معرفی غذاهای لذیذ بومی و محلی در سیستان وبلوچستان اشاره کرد و گفت: این استان دارای غذاهای خاصی است که از گذشته تاکنون نسل به نسل منتقل شده است.
۲۵ اسفندماه سال ۸۴ بود که حادثه دردناکی توسط یک گروهک تروریستی در منطقه تاسوکی سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست و عده ای از خدا بی خبر ۲۲ نوجوان و جوان را در کمال بی رحمی و با رگبار گلوله به شهادت رساندند.
در شرایط شیوع بیماری کرونا، زباله گردی در سطح شهرها و جابجایی ضایعات آلوده در محله ها و خیابان های مختلف موجب نه تنها تعطیل نشده بلکه با رشد چشمگیری روبه رو بوده است.
کیفیت پایین نان و همچنین عدم بکارگیری نیروی متخصص و سالم در برخی از نانوایی های شهرستان زابل سبب شده تا شهروندان در خرید نان وسواس بیشتری به خرج دهند.
سهیلا خسروی، مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با شیوع بیماری کرونا مشارکت مردم برای اهدا خون کاهش پیدا کرده است،گفت: به هیچ وجه ویروس کرونا از طریق خون منتقل نمی شود.
این روزها که «کرونا ویروس»، صدرنشین اخبار شده به طور طبیعی حساسیت ‏خانوده ها نیز نسبت به سلامتی فرزندانشان افزایش یافته است، ویروسی که در پی ‏شیوع آن در کشور و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، مراکز آموزشی این استان را ‏نیز با هدف افزایش اقدام های پیشگیرانه به تعطیلی کشاند.‏
علیرغم هشدار مسئولان وزرات بهداشت در ارائه راهکارهای مقابله با کرونا و عدم برگزاری مراسم و یا حضور در تجمعات و... اما شهروندان زاهدانی برای یافتن یک سیلندرگاز باید ساعتها در صف های طولانی معطل باشند.
انباشت زباله‌ در معابر عمومی و فعالیت زباله‌ گردها در سطح شهر زاهدان از جمله عواملی است که می تواند خطر شیوع ویروس کرونا را تا حد زیادی افزایش ‌دهد.
در حالی برخی از دکه ها و فروشگاه های موجود در چهارراه رسولی زاهدان جولانگاهی برای فروش كالای قاچاق به شمار می روند که اغلب اقلام موجود در آنها به صورت غیرقانونی از مرزهای جنوب شرقی وارد كشور می شود.
در شرایطی که حال منابع آب های زیرزمینی با سوء استفاده برخی افراد خرابتر می شود که همچنان شاهد حفر چاه های غیرمجاز در مناطق مختلف کشور هستیم.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم