چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ,22 August 2018
گزارش
فوت با اعمال شاقه در روستای امیرنظام زهک‏/ شست وشوی اجساد با گالن های 20 لیتری!

این روزها در حالی برخی غسالخانه های کشور مجهز به دستگاه شست و شوی اموات به صورت مکانيزه است که اهالی روستای ‏امیرنظام بخش مرکزی زهک از شست و شوی اموات خود در غسالخانه با گالن های آب 20لیتری خبر می دهند.

 
در حالی روزانه شاهد کشته، زخمی و ناقص العضو شدن تعدادی از هموطنان در جاده مواصلاتی سیستان وبلوچستان هستیم که این خطه از کشور یک و ۴ دهم درصد از بزرگراه های کشور را دارا است.
بازارچه های مرزی در حالی تنها روزنه امید برای امرار معاش مردم در شمال استان سیستان و بلوچستان به شمار می روند که این روزها جایی برای یک بومی در بازارچه ها وجود ندارد و مردم سیستان سهم ناچیزی از این طریق عایدشان می شود.
با وجود آن که کمتر از دو روز به عید قربان زمان باقی است قیمت گوسفند در بازار دام زاهدان به یک میلیون و 700هزار تومان رسیده است.
در حالی دمای هوا در برخی از مناطق جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان دلگان به ۵۰ درجه می رسد که طی ماه های اخیر آتش‌سوزی‌های پی‌درپی نخلستان‌ها به کابوس کشاورزان تبدیل‌شده است.
مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از فعالیت 52 اکیپ دامپزشکی و نظارت 9 ناظر شرعی بر ذبح دام روز عید قربان در کشتارگاه های استان خبر داد.
بر اثر وزش طوفان و ریزگرد در شمال سیستان وبلوچستان 361 نفر از شهروندان سیستانی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
در حالی گلایه مردم آلوده ترین شهر جهان از بوی بد و تعفن آمیز آب شرب منطقه سیستان ادامه دارد که به گفته مسئول تصفیه خانه آب روستایی شهرستان زهک مشکل اصلی به رشد جلبک در چاه نیمه یک بر می گردد.
شهرستان زابل پس از مشکلات متعدد در حوزه های مختلف، درحال حاضر در گیر معضلات مختلف شهری شده و شورای شهر و شهرداری تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده اند.
بولوار رسالت زاهدان در حالی یکی از مسیرهای ورودی به مرکز این کلان شهر است که مردم در این مسیر طولانی همجوار با زباله و فاضلاب و غیره زندگی می کنند و کسی به داد آنها نمی رسد.
در روزهای اخیر مردم از شلوغی غیر قابل باور جایگاه های سوخت کلان شهر زاهدان ناراحت بوده و از این بابت ابراز گلایه مندی داشتند.
رئیس شورای شهر زهک بدهی دو میلیاردی و آتش گرفتن کارخانه آسفالت را مانعی بزرگ بر سر راه تحقق اهداف عنوان کردو گفت: با توجه به جمعیت کم شهر زهک درآمد شهرداری در مقابل هزینه های آن اندک است.
ریزگردها چند روزی است که در سطح سیستان و بلوچستان در حال فعالیت می باشد به طوری که نفس مردم را در برخی نقاط به شماره انداخته است.
عرصه های منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان به دلیل عدم وجود اعتبار لازم برای فعالیت نیروهای حفاظتی ، در خطر قرار گرفته است.
در حالی تعدادی از کارگان مناطق پنجگانه شهرداری زاهدان از عدم پرداخت حق بیمه تکمیلی خود ابراز نارضایتی کردند که مسئول امور مالی شهرداری گفت: این مشکل طی جلسه ای با مسئولان بیمه آسیا مرتفع خواهد شد و نیروهای شهرداری نباید نگران آن باشند.
در حالی که ادعا می شود در کشور سطح زیر کشت محصولات تراریخته شمخص است، بررسی آمار گمرک نشان می دهد در 6 ماهه اول سال بالغ بر ده ها میلیون دلار بذر تراریخته به کشور وارد و کشت شده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس پیامی صادر کردند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت :م یزان کالاهایی که از حوزه قاچاق وارد کشور می شوند ده ها برابر از آن میزانی است که از طریق گمرک وارد می شود و متاسفانه بین آمارهای رسمی و واقعیت تفاوت بسیار وجود دارد و امیدواریم که مسئولین یک سرو سامانی به این وضعیت نا به سامان دهند .
تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر در سوریه و عراق کار مستشاری انجام نشود و از حرم دفاع نشود، امت اسلامی امنیت ندارد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از رونمایی دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش در سال جاری خبر داد.
بر اثر سقوط یک فروند بالگرد ارتش در ارتفاعات اطراف ارومیه یک نفر شهید و ۲ نفر مجروح شدند.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد