يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ,30 April 2017
گزارش
سپاه پاسداران محور امنیت در جنوب شرق/ دژ 9 هزار نیروی بومی خواب های دشمن را آشفته می کند

به مناسبت سالروز تشکیل سپاه؛

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از عهده گرفتن امنیت جنوب شرق ایران برای اینکه بتواند امنیت مناطق مرزی را تامین کند، این کار را به مردم همان مناطق واگذار کرده به طوری که مجموعه اقدامات اساسی سپاه در ایجاد امنیت پایدار کمتر از دستاوردهای 8 ساله دفاع مقدس نیست.

 
حسینعلی حاجی دلیگانی: خبرهایی داریم که در برخی از مراکز دولتی نامه هایی که مربوط به سه سال پیش بوده است پاسخ می دهند الان الحمدلله به فکر افتادند به مردم زنگ میزنند، مهربانی می کنند، خوش برخورد شدند.
شیخی با اشاره به آمار اعلام شده در خصوص رشد اقتصاد از منفی 7 درصد به مثبت 7 درصد گفت: با این آماری که اقای روحانی در روز ثبت نام انتخابات اعلام کردند متوجه تناقض در امار های ارائه شده از سوی دولتمردان شدیم، که هر کدام به نوبه ی خود آمار دیگری را نقض می کنند.
سه مقام‌ عالی اتحادیه اروپا در خصوص اصلاحات قانون اساسی و تصویب آن تصریح کرده‌اند با توجه به تعهداتی که ترکیه به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا دارد، این اصلاحات قانون اساسی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
دبیر علمی کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا با گلایه از عملکرد نامناسب سازمان مدیریت بحران که در زیرمجموعه وزارت کشور غوطه ور در سیاست شده است، نسبت به سیل های عظیم در آینده در کشور هشدار داد و گفت: زلزله ها دیگر نجیب شدند و آنچنان ترسی ندارند.
اواخر اسفند ماه سال 95 تعدادی از ادمین‌های برخی از کانال‌های تلگرامی دستگیر شدند، دستگیری که با اعتراض شدید اصلاح‌طلبان و دولتی‌ها مواجه شد.
ماراتن ثبت نام نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به شکل بی سابقه و با ثبت نام بیش از هزار نفر به پایان رسید.
وزیر کار وعده افزایش یارانه فقرا در کارزار انتخاباتی را فریب کاندیداها تعبیر کرده و گفته بود که ۲۰۰ تومان در جیب فقرا می‌گذارند و چند برابر آن را از جیب آنها برمی‌دارند؛ اما حالا از دولت خبر افزایش دو تا سه برابری یارانه فقرا می‌رسد.
آمار گمرک نشان می دهد سال گذشته بیش از 2 هزار تن قفل آویز به کشور وارد شده است!
روحانی در سفر سال 93 خود به سیستان وعده های بسیاری به مردم داد، در حالی به روزهای پایانی عمر دولت یازدهم نزدیک می شویم که سخنان دولتمردان نشان می دهد قریب به اتفاق این وعده ها عملیاتی نشده است.
روزهای آخر عمر دولت یازدهم سپری می‌شود در حالی که هیچکدام از شعارهایی که دولت در ابتدای روی کارآمدنش سر می داد به سرانجام نرسیده البته تورم تک رقمی یکی از مواردی است که دولت آن را به مدال افتخاری برای خود تبدیل کرده است اما آیا تک رقمی شدن تورم در ازای کاهش قدرت خرید جامعه معادله درستی است؟!
در ادامه روند بحران تولید و دومینوی ورشکستگی شرکت‌های تولید شرکت فرآورده‌های نسوز پارس یزد بابیش از 30 سال سابقه تعطیل شد.
ترکیب ستاد انتخاباتی دکتر روحانی درحالی در سیستان و بلوچستان اعلام شد که نام برخی از طرفدارن فتنه و نمایندگان گذشته استان که در کارنامه خود سابقه یک یا چند بار رد صلاحیت نیز دارند در ترکیب این تیم دیده می شود.
با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات مشاهده می کنیم که دولت تمام تلاش خود را برای کاهش نرخ ارز بویژه دلار در بازار قرار داده است تا بلکه در استانه انتخابات بتواند بخشی ناتوانی خود در بخش اقتصادی را در دید مردم کاهش دهد و اقبال عمومی پیدا کند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، میانگین سن ازدواج مردان ایرانی را کمتر از 30 سال اعلام کرد و گفت :63 درصد مردان ایرانی متاهلند و بیش از 45 هزار تن از آنان در فروردین امسال با تولد نخستین فرزندنشان، پدر شدند.
درحالی دولت یازدهم ماه های آخر خود را سپری می کند که مردم سیستان و بلوچستان همچنان چشم انتظار تحقق وعده های بی سرانجام روحانی برای آبادانی سیستان و بلوچستان هستند.
دیروز در شهرستان فردوس به جای افتتاح بیمارستان برای محرومان؛ در آستانه انتخابات تشریفاتی خاص مناسب با ذائقه وزیر بهداشت صورت گرفت.
در حالی کلیدواژه مشترک بسیاری از مسئولین انتخاب سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری ایران و جهان است که علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان از ابتدای فروردین 96 مانند سال گذشته باز هم جنوب استان را برای تعطیلات عید خود انتخاب کرد و در آنجا مشغول تور لیدری است.
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
مشاور جوان و تازه کار فرماندار دلگان که برای کسب شهرت دست به هر کاری می زند، کامنتی توهین آمیز خطاب به امام جمعه زابل منتشر کرد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد