يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
گزارش
بازخوانی زندگی نامه اولین شهید محراب در سیستان وبلوچستان/شهید توکلی همسر، پدر و یک روحانی مهربان و فداکار بود

همزمان با شهادت مولای متقیان علی(ع)؛

مهدی توکلی اولین شهید محراب سیستان وبلوچستان است که در شب 21 ماه مبارک رمضان در حالی که برای مراسم احیاء و شب زنده داری به مسجد رفته بود توسط اشرار در محراب عشق به شهادت رسید.

 
مسعود فیروزکوهی به بیان راهکارهای مبارزه با بی اشتهایی در بیماران مبتلا به کرونا اشار کردو گفت:بسیاری از افرادی که مدتی از ابتلای آنها به این بیماری می گذرد، از دست دادن اشتها را در کنار سایر علائم دستگاه گوارش داشته اند.
عدم برنامه ریزی مناسب از سوی مسئولان امر و حمایت از تولیدکنندگان مرغ در سیستان وبلوچستان باعث شد تا از یک سو با تعطیلی مرغداری ها واز سوی دیگر به علت کمبود مرغ شاهد افزایش صعودی قیمت این کالای اساسی در بازار باشیم.
بیم اخراج شدن از کار و قطع شدن حقوق ماهانه افراد یکی از مسائلی است که می‌تواند سن بچه‌دار شدن و تمایل خانم‌ها به بارداری را تحت تأثیر قرار دهد؛ موضوعی که همچنان یکی از مسائل نگران‌کننده زنان متأهل و شاغل است.
در حالی شاهد افزایش روزانه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان هستیم که برخی از شهروندان استفاده از ماسک را جدی نگرفته و اهمیتی به سلامتی دیگران نمی دهند.
" مگر می شود دانش آموزان در یک کلاس بر روی یک نیمکت ساعت ها در کنار هم باشند و به کرونا مبتلا نشوند"، "اصلا اگر بچه به مدرسه برود و کرونا بگیرد چه کنیم" و... اینها تنها بخشی از دغدغه‌های والدین برای آغاز سال تحصیلی جدید است که نمی‌دانند آموزش و پرورش چه تصمیمی برای مدرسه رفتن دانش‌آموزان شان گرفته است.
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: هدف دشمن غفلت زن مسلمان از حجاب،خانواده و حیازدایی است برای نیل به این اهداف به گسترش روزافزون شبکه های ماهواره ای و تبلیغات گسترده در فضای مجازی پرداخته که می طلبد تمامی نهادها و سازمان ها چاره ای برای این معضل پیدا کنند.
فرشته عسکری، یک کارشناس روانشناسی گفت: ضعف دستگاه های فرهنگی، مهمترین عامل گرایش جوانان و نوجوانان به مدهای غربی است.
میثم درانی، یکی از کارشناسان مذهبی با بیان اینکه بیشترین وقت خانواده صرف گشت و گذار در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی شده است، گفت: امروز ویترین‌های فروش لباس در شهر، تابلوی ترویج و گسترش فرهنگ غرب هستند.
پول های نقدی که در طول روز میان مسافران و رانندگان رد و بدل می شود یا نبود فاصله اجتماعی و عدم استفاده از ماسک و دستکش همه دست در دست یکدیگر داده تا شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان بالا رود.
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان حادثه تروریستی محور "کورین" زاهدان را که توسط گروهک جیش الظلم انجام شد، محکوم کردند.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم