جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,26 April 2019
گزارش
بازار شایعه سیل در سیستان و بلوچستان داغ است/جنوب شرق کشور همچنان گرفتار خشکسالی/هیچ یک از دریچه های سدهای استان باز نشده

مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به پیش بینی بارندگی شدید در سیستان و بلوچستان، بازار شایعات مربوط به سیل در این استان داغ شده و خبر مربوط به بازشدن دریچه سدهای استان حقیقت ندارد.

 
اشتغال، مسکن و ازدواج در حالی عمده مشکل جوانان به شمار می روند که سال هاست از زبان مسئولان شعارهایی برای رفع آنان داده می شود.
افزایش ناگهانی قیمت پیاز و رسیدن آن به کیلویی18هزار تومان، این روزها علاوه بر اشک، صدای مصرف کنندگان این محصول را هم درآورد.
امروز سیزدهمین سالگرد شهادت شهداء مظلوم تاسوکی است، شهدایی که بیرحمانه و ناجوانمردانه توسط گروهک تروریستی با رگبار گلوله در محور زابل به زاهدان به شهادت رسیدند.
سیستان وبلوچستان در حالی تامین کننده نیمی از گوشت کشور است که افزایش قیمت این ماده پروتئینی در بازارهای آن بیداد کرده و هرکیلو گوشت گوسفند به قیمت یکصد هزار تومان به فروش می رسد.
همه ما گهگاهی با خستگی های محیط کار دست و پنجه نرم می کنیم. فرقی نمی کند که خسته باشیم یا این که احساس خواب آلودگی کنیم، در این شرایط ما به کافئین پناه می بریم. اما این راه حل مناسبی نیست. اگر شما هم در محیط کارتان خسته و خواب آلود هستید، به جای کافئین از روشهای جایگزین دیگر استفاده کنید تا دوباره پر انرژی و سر حال شوید.
مدیر کل دامپزشکی سیستان وبلوچستان گفت: به دلیل خشکسالی های رخداده در سطح استان، حیوانات حیات وحش به مکان زندگی انسانی و چراگاه های دامی نزدیک شده و در مواردی دام های اهلی را مورد گزش قرار می دهند.
با تلاش نیروهای امدادی و خدمات رسان در سیستان وبلوچستان بیش از 235 نفر گرفتار در سیلاب در شهرستان های زاهدان، ایرانشهر، فنوج، خاش، دلگان و میرجاوه امدادرسانی شدند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای سیستان وبلوچستان گفت: باسکول هایی در مسیرهای مواصلاتی استان ایجاد شده تا تناز وسایل نقلیه را بدون هیچگونه توقف و اطلاع راننده ثبت و به پاسگاه پلیس راه ارسال کند.
بر اساس بودجه پیشنهادی، درآمد ریالی دولت با قیمت هر بشکه نفت خام 54 دلار و با نرخ تسعیر 5700 تومان محاسبه می‌شود؛ این مقدار پس از حذف سهم صندوق توسعه ملی و سهم شرکت ملی نفت در مجموع 142 هزار میلیارد تومان می شود.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانشگاه سیستان و بلوچستان به قطب علمی جنوب شرق کشور تبدبل شد.
تصویری در فضای مجازی پخش شد که در یک نگاه می شد تعداد زیادی تخلف را در آن دید. پرایدی که بیش از حد مجاز بار زده، موتور سواری که خلاف جهت حرکت می کند، راکب موتور فرمان موتور را رها کرده و در حال عکس گرفتن از پراید است، هیچ کدام از سرنشینان موتور کلاه ایمنی ندارند.
طبق اطلاعات رسیده و اخبار منتشر شده این حادثه شب چهارشنبه ساعت ۱۲:۳۰ در یک باغ جنب پمپ بنزین چمارسرای صومعه سرا در یک خودرو رخ داد.
ساعتی پیش در فرودگاه مهرآباد خودروی حمل کترینگ هواپیمای تابان با بال این هواپیما برخورد کرده و تنها خسارت جزئی دیده است.
سرپرست تیم کاوش باستان‌شناسی محوطه باستانی شهران رستم‌آباد گفت: در کاوش­های اضطراری این محوطه، چند گور همراه با هدایای تدفینی کشف شده است.
اشک ریختن سلطان جدید مالزی و همسرش هنگام مراسم تاجگذاری؛ سیستم پادشاهی مالزی به این سبک در جهان است که پادشاه از میان خانواده سلاطین ۹ ایالت مالزی بطور دوره ای و برای مدت ۵ سال انتخاب می شود.
مدیرکل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان درصدر جدول آمار تصادفات و تلفات کشور است که ۳۰ درصد از علت این تصادفات تخطی از سرعت مطمئنه است.
ایلام با وجود هزاران اثر طبیعی و تاریخی دارای استعدادها و ظرفیت های بی نظیری در بخش گردشگری است اما به دلیل ناشناخته بودن و عدم امکانات این ظرفیت همچنان مغفول مانده است.
هرچند که اگر هر یک از این اتفاقات در ایران می افتاد چنان رسانه های غربی از آزادی بیان دم می زدند که گویی تنها آزادی در ایران اهمیت دارد نه کشورهای غربی.
در این مطب مریض‌ها یا خودشان می‌آیند یا می‌آورندشان! ناخوش می‌آیند و با حال خوش می‌روند یا شاید هم اصلاً حالی نداشته باشند که خوش باشد یا ناخوش. حال مریض‌ها که معلوم است؛ از حال دکترها ولی کسی خبر ندارد در این مطب.
دخالت عطاری‌های همه‌چیزدان در امور پزشکی سلامت شهروندان را با مخاطره جدی روبرو کرده است.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد