پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
گزارش
مرغ از سفره مردم شرقی ترین نقطه ایران پر کشید/ اختلال در جوجه ریزی علت عدم تامین به موقع گوشت سفید در سراوان

در روزهای پایانی سال؛

سعید تجلیلی سرپرست فرمانداری سراوان علت کمبود مرغ در سراوان را اختلال در جوجه ریزی دانست و از حل این مشکل تا چند روز آینده خبر داد.

 
پس از ارسال پیامکی به اولیاء دانش آموزان زاهدانی مبنی بر پرداخت شهریه، روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک این شهرستان اعلام کرد: که مشارکت و مساعدت داوطلبانه اولیا نه تنها مجاز، بلکه امری پسندیده است.
عبداله شیرازی، مدیر سازمان بسیج فرهنگیان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کمک به ارتقای کارآمدی آموزش و پرورش یک ماموریت است، گفت: تهیه و توزیع 710 عدد تلفن همراه و رایانک(تبلت) از جمله فعالیت های عمومی نهضت کمک مومنانه بسیج فرهنگیان در استان است.
سعید تجلیلی سرپرست فرمانداری سراوان علت کمبود مرغ در سراوان را اختلال در جوجه ریزی دانست و از حل این مشکل تا چند روز آینده خبر داد.
در راستای اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه، بسته های معیشتی بین خانواده‌های نیازمند در سیستان وبلوچستان توزیع شد.
پرواز بی سابقه قیمت مرغ، گرانی های کاذب و عرضه این کالا فراتر از نرخ مصوب در آشفته بازار این روزها، صدای مردم جنوب شرق کشور را درآورده است، آن ها با اعتراض به ضعف نظارت ها خواستار توجه جدی مسئولان امر به این مهم شده اند.
تنش و قطعی آب طی روزهای اخیر در زاهدان و تعطیلی برخی نانوایی ها، صف های طولانی نان را در این کلانشهر را رقم زد که با افزایش گلایه های مردمی همراه شده است.
این روزها افزایش قیمت ها و کمبود برخی از اجناس و کالاهای اساسی از یک سو و کرونا از سوی دیگر مردم جنوب شرق کشور را تحت تاثیر قرار داده و باعث افزایش دغدغه های آن ها شده است.
یکی از مهم‌ترین معضلات زیست‌محیطی شهرها، تخلیه نخاله‌های ساختمانی در محل‌های غیر مجاز و نزدیک محل سکونت افراد می باشد که این معضل جدی این روزها گریبانگیر بزرگترین بندر اقیانوسی کشور شده است.
در حالی شبکه دانش آموزی شاد یکی از نقشه های راه آموزش و پرورش برای جبران عقب ماندگی تحصیلی در ایام کرونا بود که به لطف کم کاری دولتمردان، سیستان و بلوچستان با ۴۷ درصد کمترین سهم را در این برنامه دارد.
ملی پوشان سپک تاکرای سیستان و بلوچستان به گفته خودشان، به دلیل بی توجهی مسئولان امر و مدیریت موروثی هیئت انجمن های ورزشی از ادامه فعالیت در میدان رقابت دلسرد شده اند و در این میان تعدادی هم با ورزش خداحافظی کردند.