سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
گزارش
مشارکت نیروهای مسلح ایران و پاکستان زمینه ساز نابودی تروریست ها/ واگذاری بندر چابهار به هندی ها از کارهای ناپخته دولت بود

سفیر سابق ایران در افغانستان در گفتگو با عصرهامون:

سفیر سابق ایران در افغانستان، واگذاری بندر چابهار به هندی ها را از اقدامات ناپخته دولت دانست و گفت: این اقدام باعث حساسیت چین و پاکستان شده است.

 
در حالی مردم هفت روستای شمال سیستان وبلوچستان از نبود راه آسفالته گلایه داشته و در حسرت آبادی هستند که پیمانکار طرح، عملیات را از نقطه ای دیگر اجرا کرده و این مسئله باعث اعتراض اهالی شده است.
در حالی شاهد افزایش سرعت گیرها در کلانشهر زاهدان هستیم که افزایش غیر استاندارد این امر منجر به افزایش استهلاک خودرو و ترافیک در سطح شهر شده است.
جمعی از مهرنشینان زاهدانی از قطع ناگهانی و افت فشار آب در این منطقه گلایه کرده و خواستار رفع این مشکل شدند.
در حالی توسط انجمن کوتاه قامتان 84 فرد در سیستان وبلوچستان شناسایی شدند که این افراد از بیکاری رنج برده و سهمی در استفاده از امکانات رفاهی، خدماتی و تفریحی ندارند.
‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به فعالیت ۷ واحد پرورش شتر مرغ در استان،گفت: به زودی ۹ واحد دیگر در حال ساخت است که با شروع بکار آنها ظرفیت تولید گوشت شتر مرغ به ۲۰۵ تن خواهد رسید.
در حالی شهروندان زاهدانی از خاموشی برق برخی از معابر شهر گلایه دارند که گاها چراغ های تیر برق توسط ماشین های حمل سوخت قاچاق شکسته و تخریب می شوند.
در حالی چند هفته از وقوع سیلاب شمال سیستان وبلوچستان زمان می گذرد که خسارت زیادی به راه ها و ابنیه آن وارد شد به گونه ای که همچنان محور مواصلاتی بنجار به هیرمند مسدود می باشد.
قطعی مکرر و افت فشار آب در کلانشهر زاهدان در حالی زمینه نارضایتی شهروندان را فراهم کرده است که به گفته آنان به هیچ عنوان از قبل اطلاع رسانی در خصوص قطعی انجام نمی شود تا شهروندان مقداری آب برای خود ذخیره سازی کنند.
در حالی بیش از دو سال از آغاز عملیات گازرسانی به زاهدان زمان می گذرد که شهروندان نسبت به کنده کاری و خرابی آسفالت های سطح شهر انتقاد کرده و خواستار جدیت مسئولان مربوطه به منظور تسریع در امر خدمت رسانی و کسب رضایت مردم شدند.
بعد از مخالفت با سازمان توسعه سواحل مکران، استان شدن مکران از سوی برخی مدیران و کارشناسان مطرح شده است.
برخی رسانه‌های داخلی از روز‌های گذشته خبر‌های غیررسمی از زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین منتشر کردند که موجب ازدحام خودرو‌ها در مقابل جایگاه‌های پمپ بنزین شد.
اشتغال، مسکن و ازدواج در حالی عمده مشکل جوانان به شمار می روند که سال هاست از زبان مسئولان شعارهایی برای رفع آنان داده می شود.
افزایش ناگهانی قیمت پیاز و رسیدن آن به کیلویی18هزار تومان، این روزها علاوه بر اشک، صدای مصرف کنندگان این محصول را هم درآورد.
امروز سیزدهمین سالگرد شهادت شهداء مظلوم تاسوکی است، شهدایی که بیرحمانه و ناجوانمردانه توسط گروهک تروریستی با رگبار گلوله در محور زابل به زاهدان به شهادت رسیدند.
سیستان وبلوچستان در حالی تامین کننده نیمی از گوشت کشور است که افزایش قیمت این ماده پروتئینی در بازارهای آن بیداد کرده و هرکیلو گوشت گوسفند به قیمت یکصد هزار تومان به فروش می رسد.
همه ما گهگاهی با خستگی های محیط کار دست و پنجه نرم می کنیم. فرقی نمی کند که خسته باشیم یا این که احساس خواب آلودگی کنیم، در این شرایط ما به کافئین پناه می بریم. اما این راه حل مناسبی نیست. اگر شما هم در محیط کارتان خسته و خواب آلود هستید، به جای کافئین از روشهای جایگزین دیگر استفاده کنید تا دوباره پر انرژی و سر حال شوید.
مدیر کل دامپزشکی سیستان وبلوچستان گفت: به دلیل خشکسالی های رخداده در سطح استان، حیوانات حیات وحش به مکان زندگی انسانی و چراگاه های دامی نزدیک شده و در مواردی دام های اهلی را مورد گزش قرار می دهند.
با تلاش نیروهای امدادی و خدمات رسان در سیستان وبلوچستان بیش از 235 نفر گرفتار در سیلاب در شهرستان های زاهدان، ایرانشهر، فنوج، خاش، دلگان و میرجاوه امدادرسانی شدند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای سیستان وبلوچستان گفت: باسکول هایی در مسیرهای مواصلاتی استان ایجاد شده تا تناز وسایل نقلیه را بدون هیچگونه توقف و اطلاع راننده ثبت و به پاسگاه پلیس راه ارسال کند.
بر اساس بودجه پیشنهادی، درآمد ریالی دولت با قیمت هر بشکه نفت خام 54 دلار و با نرخ تسعیر 5700 تومان محاسبه می‌شود؛ این مقدار پس از حذف سهم صندوق توسعه ملی و سهم شرکت ملی نفت در مجموع 142 هزار میلیارد تومان می شود.
 
به نظر شما کدامیک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس دهم موفق تر عمل کرده اند؟
محمد نعیم امینی فرد- نماینده ایرانشهر
حبیب الله دهمرده- نماینده زابل
علیم یارمحمدی- نماینده زاهدان
حسینعلی شهریاری- نماینده زاهدان
عبدالغفور ایران نژاد- نماینده چابهار
احمدعلی کیخا- نماینده زابل
علی کرد- نماینده خاش
محمدباسط درازهی- نماینده سراوان
هيچ كدام