سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
گزارش
اقدام جهادی کارگران بسیجی اینبار با نذر خون در جنوب شرق کشور/ تداوم همدلی مومنانه با توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی

مردان روزهای سخت؛

با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان، جهادِ کارگران بسیجی با اهدای 672 واحد خون اهدایی به بیماران نیازمند، تداوم دارد.

 
مشترکین آب روستایی در برخی از نقاط سیستان وبلوچستان با گله‌مندی از صدور قبض‌های نجومی از مصرف آب خواستار رسیدگی به مشکل و تجدید نظر در محاسبه قبض آب شدند.
در راستای رفع مشکلات توزیع گاز مایع در سیستان وبلوچستان و پیشگیری از بروز اختلالات سال‌های قبل، چهار مرکز تاسیسات جدید گاز مایع در در استان بهره برداری خواهد رسید.
با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان، جهادِ کارگران بسیجی با اهدای 672 واحد خون اهدایی به بیماران نیازمند، تداوم دارد.
در حالی بحران آب در سراوان به نقطه جوش رسیده که این منطقه از منابع آبی پایداری در نقاط مرزی برخوردار است که می تواند به تنش آبی شهرهای و روستاهای آن پایان دهد.
نیروهای جان بر کف سپاه و بسیج از انقلاب تاکنون در خاکریز اول عرصه های مختلف حضور داشتند، این اسطوره های مردانگی در روزهای کرونایی پا به پای مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا ایستادند و با جوانمردی و از خودگذشتگی روزهای دفاع مقدس را در یادها تداعی کردند.
کارگران سخت کوش جنوب شرق کشور با شرکت در رزمایش شیفت ایثارکه بالغ بر 2 هزار و 500 نفرساعت بود، فرهنگ خدمتگزاری را در عرصه تولید به نمایش گذاشتند.
طبق گفته مسئولان سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ سومین سال کم باران سیستان و بلوچستان در ۵۵ سال اخیر رقم خورد، خشکسالی هایی که گسترش حاشیه نشینی و تنش آبی از پیامدهای نامبارک آن است.
مشاوره های ناصحیح و غیر تخصصی در شبکه های اجتماعی می تواند سبب دور شدن همسران از یکدیگرو برقراری ارتباط های غیر مجاز صوتی و تصویری شود که در بسیاری از موارد طلاق عاطفی همسران را به دنبال دارد.
حسنعلی نوری، یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس با بیان اینکه آرزوی مشترک همه شهدا و رزمندگان زیارت کربلای معلی بود، گفت: عینیت حضور حاج قاسم میرحسینی با یک بلندگوی دستی قرمز رنگ در بهبوهه جنگ، روحیه رزمندگان را در خاکریزها تقویت می کرد.
بدون تردید احیای پوشش گیاهی و نهال کاری در کانون گردو غبار بستر تالاب هامون درمان مؤثری برای مقابله با پدیده گردوغبار در سیستان است که در همین راستا بستر خشک این تالاب بین المللی نهال کاری شد.