شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ,17 August 2019
گزارش
عدم صداقت مهمترین عامل افزایش طلاق در کشور/ فرهنگ ازدواج آسان باید در جامعه نهادینه شود

مدرس حوزه علمیه اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: باید تلاش کنیم تا فرهنگ ازدواج آسان برای جوانان ما در جامعه نهادینه شده و خانواده ها نیز با همیاری و توجه به آموزه های دینی از سخت گیری و تجملات در ازدواج دوری کنند.

 
افزایش چشمگیر طلاق های زودهنگام در کشور نشان دهنده این حقیقت است که زوجین بدون شناخت کافی وارد زندگی مشترک شده و پس از چند سال نیز از هم خسته و متنفّر می شوند.
مشکلات بهداشتی در کشورهای شرقی موجب شده تا افرادی که به صورت غیرمجاز در مرزهای سیستان و بلوچستان تردد کرده و یا به کار قاچاق مشغول هستند در خطر ابتلا به مالاریا و انتقال این بیماری به کشور قرار گیرند.
مدیر کل دامپزشکی استان گفت: سیستان و بلوچستان بیشترین آمار ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور را به خود اختصاص داده است.
سلامت اجتماعی یکی از اصول اولیه هر جامعه ای بوده و رعایت حجاب و عفاف در میان زنان و مردان بهترین راه برای رسیدن به این آرمان والای اسلامی و انسانی است.
قطعی مکرر آب و افت فشار این مایع حیات در شبکه آبرسانی شهر زاهدان همچنان به عنوان یک معضل در مرکز استان سیستان وبلوچستان ادامه دارد و شهروندان را با نگرانی مواجه کرده است.
مدرس حوزه علمیه اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: در تاریخ اسلام نام بسیاری از بانوان محجبه ای که تنها به جرم حجاب و دفاع از نجابتشان به چشم می خورد که مروه شربینی نمادی ماندگار از این زنان مظلوم مسلمان است.
این روزها با بالا رفتن دمای هوا با کوچک‌ترین غفلتی طلای سبز طبیعت در سیستان وبلوچستان به علت عدم جمع آوری ضایعات پای نخیلات پس از هرس کردن، نبود راه عبور برای خودروهای آتش نشانی در نخلستان ها و... طعمه آتش سرخ می‌شود.
نصب بیش از 30 سرعتگیر در مسیری منتهی به یک بیمارستان در شهرستان زابل منجر به گلایمندی شهروندان شده است.
در حالی مردم هفت روستای شمال سیستان وبلوچستان از نبود راه آسفالته گلایه داشته و در حسرت آبادی هستند که پیمانکار طرح، عملیات را از نقطه ای دیگر اجرا کرده و این مسئله باعث اعتراض اهالی شده است.
در حالی شاهد افزایش سرعت گیرها در کلانشهر زاهدان هستیم که افزایش غیر استاندارد این امر منجر به افزایش استهلاک خودرو و ترافیک در سطح شهر شده است.
جمعی از مهرنشینان زاهدانی از قطع ناگهانی و افت فشار آب در این منطقه گلایه کرده و خواستار رفع این مشکل شدند.
در حالی توسط انجمن کوتاه قامتان 84 فرد در سیستان وبلوچستان شناسایی شدند که این افراد از بیکاری رنج برده و سهمی در استفاده از امکانات رفاهی، خدماتی و تفریحی ندارند.
‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به فعالیت ۷ واحد پرورش شتر مرغ در استان،گفت: به زودی ۹ واحد دیگر در حال ساخت است که با شروع بکار آنها ظرفیت تولید گوشت شتر مرغ به ۲۰۵ تن خواهد رسید.
در حالی شهروندان زاهدانی از خاموشی برق برخی از معابر شهر گلایه دارند که گاها چراغ های تیر برق توسط ماشین های حمل سوخت قاچاق شکسته و تخریب می شوند.
در حالی چند هفته از وقوع سیلاب شمال سیستان وبلوچستان زمان می گذرد که خسارت زیادی به راه ها و ابنیه آن وارد شد به گونه ای که همچنان محور مواصلاتی بنجار به هیرمند مسدود می باشد.
قطعی مکرر و افت فشار آب در کلانشهر زاهدان در حالی زمینه نارضایتی شهروندان را فراهم کرده است که به گفته آنان به هیچ عنوان از قبل اطلاع رسانی در خصوص قطعی انجام نمی شود تا شهروندان مقداری آب برای خود ذخیره سازی کنند.
در حالی بیش از دو سال از آغاز عملیات گازرسانی به زاهدان زمان می گذرد که شهروندان نسبت به کنده کاری و خرابی آسفالت های سطح شهر انتقاد کرده و خواستار جدیت مسئولان مربوطه به منظور تسریع در امر خدمت رسانی و کسب رضایت مردم شدند.
بعد از مخالفت با سازمان توسعه سواحل مکران، استان شدن مکران از سوی برخی مدیران و کارشناسان مطرح شده است.
برخی رسانه‌های داخلی از روز‌های گذشته خبر‌های غیررسمی از زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین منتشر کردند که موجب ازدحام خودرو‌ها در مقابل جایگاه‌های پمپ بنزین شد.
اشتغال، مسکن و ازدواج در حالی عمده مشکل جوانان به شمار می روند که سال هاست از زبان مسئولان شعارهایی برای رفع آنان داده می شود.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم