سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ,28 February 2017
گزارش
تکلیف 99 طرح روحانی برای آبادانی سیستان و بلوچستان به کجا رسید؟/ دبیر ستاد پیگیری مصوبات: نمی توانم در خصوص اجرایی شدن این 99 طرح بگویم!

​در آستانه سفر رئیس جمهور به پهناورترین استان کشور؛

در حالی روحانی در سفر سال 93 خود به سیستان و بلوچستان گفته بود ۹۹ طرح برای سیستان و بلوچستان نهایی شده است که تا پایان امسال یا در نیمه اول سال آینده اجرا خواهند شد که دبیر ستاد پیگیری مصوبات هئیت دولت در استان می گوید نمی تواند در خصوص این 99 پروژه بگوید!

 
مشاور جوان و تازه کار فرماندار دلگان که برای کسب شهرت دست به هر کاری می زند، کامنتی توهین آمیز خطاب به امام جمعه زابل منتشر کرد.
یکی از کانال های زیرمجموعه استانداری سیستان و بلوچستان از گوشه ای از دستاوردهای برجام پرده برداری کرده است که در نوع خود بسیار عجیب و قابل تامل است!
در حالی دولت یازدهم از همان شروع کار خود شمشیر را برای مسکن مهر از رو بست که حالا هم اعلام شده با تصویب مجلس، پرونده مسکن مهر برای همیشه بسته شده است.
در اقدامی تعجب برانگیز استاندار و فرمانداران سیستان و بلوچستان از حضور در مراسم گرامیداشت حماسه مردمی 9 دی خودداری کردند.
در حالی مردم سیستان و بلوچستان با گردوخاک، فقر و بیکاری دست و پنجه نرم می کنند که رئیس جمهور از منشور حقوق شهروندی رونمایی کرد.
در حالی قرار بود سخنرانی با محوریت گرامیداشت حماسه مردمی 9 دی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شود که این مراسم لغو شد.
اگر قرار باشد کارنامه‌ای از اقدامات دولت تدبیر در سیستان و بلوچستان منتشر شود کفه سیاسی‌بازی آن بر کارهای تخصصی سنگینی می‌کند در همین جهت نزدیکان دولت برای اثبات خدمات دولت در منطقه به مرغ و علف متوسل شده اند.
شهرداری سراوان به دلیل عدم پرداخت عوارض شهرداری و نداشتن مجوز، ساخت اورژانس بیمارستان رازی سراوان را متوقف کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه جانبازان ارزنده‌ ترین یادگاری های دوران حماسه‌ دفاع مقدس هستند، گفتند: امروز، جانبازان نمونه‌های بزرگ افتخار، شجاعت، فداکاری و یادگارهای دوران حماسه محسوب می شوند.
بر اثر بروز آتش سوزی در ناهوک سراوان 500 نخل طعمه حریق شد و خسارت سنگین به کشاورزان وارد آمد.
شهرستان خاش در جنوب سیستان و بلوچستان با وجود دارا بودن بیش از 180 هزار نفر جمعیت تنها یک پزشک سونوگرافی دارد.
وضعیت بد جاده محور جلگه چاه هاشم به ایرانشهر در مسیر آذر آباد، مند، دهنو و حسین آباد باعث نارضایتی اهالی این روستا ها شده است.
سیستان و بلوچستان از جمله استان هایی است که درمان ناباروری در آن در سطوح پیشرفته وجود ندارد به طوری که زوج های جوانی که با این مشکل مواجه هستند باید به استان های دیگر نظیر یزد، تهران، اصفهان و غیره بروند که با احتساب هزینه رفت و آمد و اقامت، هزینه ها بسیار سرسام آور می شود.
شهردار زابل دلیل دیر کرد حقوق معوقه کارگران شهرداری را وجود 400 نیروی مازاد در بدنه شهرداری دانست و گفت: استخدامی های مضاعف در زمان شوراهای قبلی صورت گرفته است.
در اقدامی انسانی، مسئولیت درمان فاطمه دختر معلم فداکار خاشی توسط قرارگاه قدس تقبل و یک مدرسه 2 کلاسه به نام وی ساخته خواهد شد.
جان‌فشانی معلم کشورمان برای نجات دانش‌آموزانش بازتاب گسترده‌ای در فضای جامعه و همچنین فضای مجازی داشت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل ورود مورچه سمی دروگر از آب های افغانستان به رودخانه هیرمند را تکذیب کرد.
در حالی مردم حاشیه شهر زاهدان هر روز در غفلت مسئولین و در سایه کوه خواری بیشتر به حاشیه می روند و آمار زنان و کودکان فقر را افزایش می دهند که مردم بالا شهر زاهدان شاهد افتتاح المان 2.3 میلیارد ریالی در آغازین روزهای سال نو بودند.
اگرچه هنوز بهار آغازین روزهای خود را شروع کرده اما بازار میوه این روزها رنگ و بوی تابستانه گرفته و ردپای هندوانه بلوچستان بازار نوبرانه های کشور را داغ کرده است.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد