دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
گزارش
بازار داغ شایعات مجازی به نان رسید!/یک مسئول: باکمبود نان مواجه نیستیم

رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان سراوان در خصوص انتشار خبرهایی در فضای مجازی مبنی بر کمبود نان در این شهرستان گفت: کمبود نان در این شهرستان در حد یک شایعه بوده و مردم نباید به این گونه مطالب غیر واقعی توجهی داشته باشند.

 
قاچاق سوخت در حالی روند معمولی خود را در جاده های جنوبی سیستان وبلوچستان طی می کند که از یک سو جان برخی از هموطنان قربانی سهل انگاری قاچاقچیان شده و از سوی دیگر خسارت های هنگفتی را به راهداری و حمل و نقل جاده ای وارد می کند.
شماری از شهروندان زاهدانی از دپوی زباله‌ها در خیابان کریم آباد، عدم جمع آوری به موقع زباله ها و لایروبی جوی های آب که باعث استشمام بوی نامطبوع برای آنها شده است، انتقاد کردند.
دانش آموزان و خانواده های سیستانی و بلوچستانی در حالی سال تحصیلی جدید را آغاز کرده اند که هر لحظه این نگرانی را دارند که ممکن است در مسیر مدرسه با سگ های ولگرد برخورد کنند.
هیچکس از قلب‌های کوچک حسرت کشیده، دست‌های پینه بسته و پشت خمیده شان خبری ندارد اما هر روز می‌آیند چرا که کار کردن را ننگ نمی دانند و برای به دست آوردن لقمه نانی مردانه با سختی روزگار مبارزه می کنند.
شنیده ها حاکی از آن است که به تازگی سوداگران سوخت برای حمل قاچاق سوخت به آن سوی مرزها اقدام به اجاره روزانه 700 هزار تومان الاغ می کنند.
بارگیری در پایانه‌های استان سیستان وبلوچستان روند عادی خود را طی می‌کند و کامیون‌داران استان هم اعلام کرده‌اند که با وجود مشکلاتی که دارند دست از کار نخواهند کشید.
رئیس اداره پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان گفت: متولیان جایگاه های سوخت در مدیریت عرضه در کنار دستگاه ها باشند زیرا با جایگاه داران توزیع کننده سوخت خارج از شبکه برخورد می شود.
کام تلخ نخل کاران سیستانی و بلوچستانی که پیش از این حاصل زحمات و دسترنج چندین ساله آنها به جیب دلالان خرما می رفت با بسته بندی خرمای دلگان با برند "جلگه سبز امداد" برای اولین بار شیرین شد.
افزایش قیمت 3برابری پوشک بچه در حالی صدای اعتراض والدین صاحب فرزند را درآورده که این موضوع روز گذشته یکی از داغ های فضای مجازی را با عنوان#پوشک به خود اختصاص داد.
خرید نوشت افزارهای ایرانی در سال حمایت از تولیدات داخلی در حالی اولویت اصلی خانواده ها و دانش آموزان است که برخی تنوع در این محصولات را حلقه مفقود شده نوشت افزارهای ایرانی می دانند.
سوانح رانندگی همه ساله علاوه بر اینکه باعث مرگ و مصدومیت هزاران نفر می شود و میلیاردها دلار هزینه بر اقتصاد کشور وارد می کند به عنوان یکه تاز آمار مرگ و معلولیت نیز به شمار می رود.
در حالی روزهای سخت و نفس گیر تابستان امسال در سیستان پایانی ندارد که این روزها شهروندان این منطقه علاوه بر تحمل توفان شن با معضل بوی نامطبوع و رنگ قهوه ای آب هم دست و پنجه نرم می کنند.
وعده افتتاح بیمارستان ۲۱۸ تختخوابی شهرستان سراوان در حالی 9 ساله شده است که این طرح برای ورود به چرخه خدمات فاصله زیادی دارد و شهروندان همچنان چشم انتظار افتتاح این بیمارستان هستند.
تحمیل هزینه‌های اضافی در تهیه لباس فرم مدارس از جمله علت‌های نارضایتی والدین در آستانه بازگشایی مدارس است، اجباری که اجرای آن در مدارس مبنای قانونی مشخصی ندارد.
دانش آموزان زاهدانی در آستانه سال تحصیلی جدید با انتخاب لوازم التحریر ایرانی اسلامی علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی، دست رد بر لوازم التحریر های خارجی و سبک های غربی زدند.
در حالی روزانه شاهد کشته، زخمی و ناقص العضو شدن تعدادی از هموطنان در جاده مواصلاتی سیستان وبلوچستان هستیم که این خطه از کشور یک و ۴ دهم درصد از بزرگراه های کشور را دارا است.
بازارچه های مرزی در حالی تنها روزنه امید برای امرار معاش مردم در شمال استان سیستان و بلوچستان به شمار می روند که این روزها جایی برای یک بومی در بازارچه ها وجود ندارد و مردم سیستان سهم ناچیزی از این طریق عایدشان می شود.
با وجود آن که کمتر از دو روز به عید قربان زمان باقی است قیمت گوسفند در بازار دام زاهدان به یک میلیون و 700هزار تومان رسیده است.
در حالی دمای هوا در برخی از مناطق جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان دلگان به ۵۰ درجه می رسد که طی ماه های اخیر آتش‌سوزی‌های پی‌درپی نخلستان‌ها به کابوس کشاورزان تبدیل‌شده است.
مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از فعالیت 52 اکیپ دامپزشکی و نظارت 9 ناظر شرعی بر ذبح دام روز عید قربان در کشتارگاه های استان خبر داد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد