سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
گزارش
کارآفرینی بانوی چابهاری برای 120 هنرمند زن

یک بانوی کارآفرین چابهاری با ورود به عرصه هنرهای صنایع دستی توانست زمینه اشتغالزایی 120 هنرمند زن را در شهرستان های زاهدان و چابهار فراهم کند.

 
یکی از معضلات و مشکلات لاینحل در همه شهرهای بزرگ، مقابله با عوامل ایجاد کننده انسداد در معابر است و شهرداری به عنوان متولی امر، مسئولیت پیشگیری و برخورد با متخلفین را دارد.
جای خالی نظارت بهداشتی بر سلامت مواد غذایی در حالی این روزها احساس می شود که در اغلب فروشگاه های معتبر شاهد فروش اقلامی با تخفیف ویژه هستیم که تا پايان زمان مصرف آنها فرصتی باقي نمانده است.
در حالی بازار شب یلدای امسال با قیمت های عجیب و قریب مردم را در شوک فرو برده که گشت و گذری در بازار حکایت از گرانی آجیل دارد به گونه ای که هر کیلو پسته 200 وآجیل 100 هزار تومان خرید و فروش می شود.
فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل عمومی، تاخیرهای طولانی مدت، خرابی سیستم گرمایشی و سرمایشی، عدم توقف در برخی از ایستگاه ها از جمله مشکلات مردم از نحوه سرویس دهی اتوبوسرانی در زاهدان می باشد.
به عقیده بسیاری از کارشناسان مسائل اقتصادی و اجتماعی، گردشگری و جذب توریست همان نسخه شفا بخش اقتصاد سیستان و بلوچستان بوده و می تواند بسیاری از مشکلات این استان زیبا و بی نظیر را حل کند.
حاشیه نشینی به یکی از مهمترین معضلات سیستان و بلوچستان تبدیل شده است به گونه ای که این استان رکورد دار حاشیه نشینی در ایران شده است.
قطار افتتاح 2121 پروژه محرومیت زدایی هدیه مقام معظم رهبری به مردم جنوب شرق کشور صبح امروز با بهره برداری از 252 پروژه به زاهدان رسید.
شیر این ماده غذایی در حالی نقش مهمی در سبد غذایی خانوار‌ها به ویژه دهک های پایین جامعه ایفا می‌کند که این روزها افزایش چراغ خاموش قیمت آن باعث گلایه شهروندان در اقصی نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان شده است.
بیکاری در حالی دغدغه اصلی دانشجویان در سیستان وبلوچستان است که کاری بعد از اتمام تحصیلات آنها برایشان در نظر گرفته نشده است.
جاده، ایمنی نامناسب خودرو و خطاهای انسانی سه ضلع حادثه آفرین مثلث تردد در راه‌های مواصلاتی به شمار می روند.
تیم چتربازان هیئت ورزش‌های هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نهمین دوره نمایشگاه هوایی کیش به اجرای عملیات چتربازی پرداخت.
در حالی قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان عامل پدید آمدن بیش از 30درصد تصادفات جاده ای است که وجود این بمب های متحرک در این استان مرزی به کابوس شبانه رانندگان و ساکنین جنوب شرق کشور تبدیل شده است.
سایه سدهای بزرگ هلیل رود و بمپور در حالی بر روی جازموریان سنگینی می کند که بکر‌ترین تالاب ایران منشا 20درصد از گرد وغبار کشور محسوب می‌شود و در حال تبدیل شدن به هامونی دیگر است.
در حالی مردم سیستان وبلوچستان قریب به 10 سال چشم به راه بهره برداری از پروژه بزرگراه زابل به هیرمند هستند که سالانه به دلیل عرض کم جاده اصلی شاهد وقوع تصادفات و از دست دادن جان هموطنان در این مسیر هستیم.
قاچاق سوخت در حالی روند معمولی خود را در جاده های جنوبی سیستان وبلوچستان طی می کند که از یک سو جان برخی از هموطنان قربانی سهل انگاری قاچاقچیان شده و از سوی دیگر خسارت های هنگفتی را به راهداری و حمل و نقل جاده ای وارد می کند.
شماری از شهروندان زاهدانی از دپوی زباله‌ها در خیابان کریم آباد، عدم جمع آوری به موقع زباله ها و لایروبی جوی های آب که باعث استشمام بوی نامطبوع برای آنها شده است، انتقاد کردند.
دانش آموزان و خانواده های سیستانی و بلوچستانی در حالی سال تحصیلی جدید را آغاز کرده اند که هر لحظه این نگرانی را دارند که ممکن است در مسیر مدرسه با سگ های ولگرد برخورد کنند.
هیچکس از قلب‌های کوچک حسرت کشیده، دست‌های پینه بسته و پشت خمیده شان خبری ندارد اما هر روز می‌آیند چرا که کار کردن را ننگ نمی دانند و برای به دست آوردن لقمه نانی مردانه با سختی روزگار مبارزه می کنند.
شنیده ها حاکی از آن است که به تازگی سوداگران سوخت برای حمل قاچاق سوخت به آن سوی مرزها اقدام به اجاره روزانه 700 هزار تومان الاغ می کنند.
بارگیری در پایانه‌های استان سیستان وبلوچستان روند عادی خود را طی می‌کند و کامیون‌داران استان هم اعلام کرده‌اند که با وجود مشکلاتی که دارند دست از کار نخواهند کشید.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد