پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ,24 October 2019
فناوری اطلاعات
چرا باید روتر خودمان را آپدیت کنیم؟!

محققان امنیتی Fortinet به‌تازگی متوجه وجود حفره‌های امنیتی در روترهای D-Link شده‌اند. با اینکه D-Link دیگر بسیاری از این روترها را تولید نمی‌کند و برای آن‌ها پچ ارایه نمی‌دهد؛ اما همچنان شاهد فروش آنلاین بسیاری از این روترهای قدیمی هستیم.

 
محققان امنیتی Fortinet به‌تازگی متوجه وجود حفره‌های امنیتی در روترهای D-Link شده‌اند. با اینکه D-Link دیگر بسیاری از این روترها را تولید نمی‌کند و برای آن‌ها پچ ارایه نمی‌دهد؛ اما همچنان شاهد فروش آنلاین بسیاری از این روترهای قدیمی هستیم.
سیاره عطارد ۲۰ آبان‌ماه از مقابل خورشید عبور می‌کند.
بغل کردن نوزاد اهمیت فوق‌العاده زیادی دارد، بطوریکه هرچه تعداد دفعاتی که او در آغوش پدر و مادرش قرار می‌گیرد بیشتر باشد، احساس آرامش و صمیمیت بیشتری خواهد کرد. حالا به گفته یک مطالعه جدید، این کار در واقع می‌تواند بدن نوزادان را در سطح مولکولی تحت تاثیر قرار دهد و اثر آن تا سال‌ها دوام داشته باشد.
ثبت گوشی‌های مسافری در طرح رجیستری با عنوان معافیت واردات مسافری مشکلی بود که در چندماه اخیر گریبان گیر اقتصاد ایران شده و زمینه سواستفاده‌های زیادی را فراهم کرده بود. دقایقی پیش در خبری این معافیت ملغی شده و از این پس شاهد وضعیت جدیدی در بازار موبایل خواهیم بود.
به گزارش عصر هامون؛ این هفته شرکت Unicode Consortium در اقدامی جالب لیست ده ایموجی که بیشترین استفاده را توسط کاربران داشته‌اند، منتشر کرد. گفتنی است این شرکت مسئول حفظ Unicode Standard است که خود توافقنامه‌ای برای رمزنگاری دیجیتال، نمایش متن، نماد و ایموجی‌ها محسوب می‌شود. این اولین بار است که چنین سازمانی نسبت به انتشار اطلاعات داخلی خود در خصوص پرکاربردترین ایموجی‌ها اقدام می‌کند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، ایموجی اشک شادی و قلب قرمز با سهمی حدود 10 و 7 درصدی پر کاربردترین ایموجی‌ها محسوب می‌شوند. با دانستن این نکته که روزانه در فیس‌بوک میلیاردها ایموجی در سرتاسر جهان ارسال می‌شود، می‌توان درک بهتری از بزرگی ارقام ارایه شده به دست آورد. در زیر لیست ده ایموجی با بیشترین استفاده آمده است: 1- اشک شادی 2- قلب قرمز 3- لبخند عاشقانه 4- غلت خوردن از خنده 5- لب‌های خندان به همراه چشمان خندان 6- تشکر 7- دو قلب 8- چشمان اشکبار 9- بوسه با قلب 10- لایک انتهای پیام/
دانشمندان در مطالعه جدیدی، با مقایسه جمجمه انسان‌ها و حیوانات به این نتیجه رسیده‌اند که ابعاد داخلی مغز ما از نسبت طلایی پیروی می‌کند. نسبت طلایی همان عدد فی یا 1.618 است که جزو مشهورترین مفاهیم ریاضی بوده و به فرمول زیبایی معروف است.
نتایج یک بررسی جدید به تازگی نشان داده افرادی که طولانی‌مدت می‌خوابند به میزان قابل توجهی در معرض زوال عقل قرار دارند.
شرکت چینی اوپو از یک موبایل جدید رونمایی کرده که شارژ آن در ۳۰ دقیقه از صفر به ۱۰۰ درصد می رسد. ۵ دقیقه شارژ دستگاه برای ۲ ساعت استفاده کافی است.
شرکت اسنشیال که به علت تولید گوشی‌های خاص شهرت دارد، در حال برنامه ریزی برای تولید گوشی هوشمند جدیدی است که به طور غیرعادی بلند است.
می‌توان ادعا کرد اینستاگرام همیشه در حال افزودن و یا امتحان قابلیت‌های جدید است، اما طی این هفته شرکت تحت مالکیت فیس‌بوک شروع به حذف یکی از قابلیت‌های بحث برانگیز خود کرده است.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم