جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ,24 January 2020
خواندنی ها
رابطه ویتامین دی با کبد چرب

در قالب یک پژوهش دانشگاهی بررسی شد

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا درباره طرح پژوهشی‌ که محققان درباره کبد چرب انجام داده‌اند، گفت: نتیجه این پژوهش نشان داد حفظ سطح ویتامین دی در حدود ۲۰ الی ۲۵ نانومول بر لیتر برای مردان و زنان در جمعیت ایرانی می‌تواند از ابتلا به کبد چرب پیشگیری کند.

 
عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا درباره طرح پژوهشی‌ که محققان درباره کبد چرب انجام داده‌اند، گفت: نتیجه این پژوهش نشان داد حفظ سطح ویتامین دی در حدود ۲۰ الی ۲۵ نانومول بر لیتر برای مردان و زنان در جمعیت ایرانی می‌تواند از ابتلا به کبد چرب پیشگیری کند.
امروزه روش های گوناگونی برای درمان درد دست از آرنج به پایین وجود دارد. اما همواره مطمئن ترین روش برای درمان درد دست از آرنج به پایین مراجعه به پزشک است.
یک حقیقت درباره وعده صبحانه این است که مصرف صبحانه می‌تواند جلوی پرخوری شما را در طول روز بگیرد، به شما در کل روز انرژی دهد و مانع ابتلا به چاقی و اضافه وزن گردد.
چربی نهفته در پوست مرغ برای انسان و به خصوص زنان خطرناک است.
به گزارش عصر هامون، در مرکز اقیانوس آرام جنوبی، جایی وجود دارد که بسیار متفاوت از بقیه اقیانوس است. این آب‌های دور، در قلب چرخاب جنوبی اقیانوس آرام (South Pacific Gyre) قرار دارند؛ جاییکه دوردست‌ترین نقطه اقیانوسی یعنی Point Nemo را در خود جای داده است. دانشمندان مدت‌های مدیدی است که این منطقه از اقیانوس آرام را که حدود ۱۰ درصد از سطح آن پوشانده و بزرگترین جریان اقیانوسی زمین را در خود دارد، از نقطه‌نظر بیولوژی دریایی به‌عنوان یک «بیابان» در نظر گرفته‌اند. با این‌حال، هنوز موجوداتی وجود دارند که در داخل این آب‌ها زندگی می‌کنند؛ هرچند که بنا به دلایلی، امکان حیات ارگانیگی در این منطقه بسیار کم است. این دلایل، شامل مواردی از جمله فاصله از خشکی، نحوه جریان آب‌های چرخشی که باعث جدایی این منطقه از بقیه اقیانوس می‌شوند و همچنین سطوح بالای امواج فرابنفش می‌شوند. در واقع باید بگوییم که فاصله بیش‌ از اندازه این منطقه از خشکی و همچنین بزرگی قابل‌توجه آن که ناحیه‌ای حدود ۳۷ میلیون کیلومتر مربع را پوشش ...
خواص ضد التهابی زنجبیل کاملا شناخته شده است اما این گیاه پرقدرت، برای حفظ سلامت دستگاه گوارش شما نیز بسیار مفید بوده و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند.
اگر ما شواهدی از حیات فرازمینی داشته باشیم آیا بدین معنی است که ما در عمل هم می‌توانیم آن را کشف کنیم؟! حیات بر روی سایر سیارات ممکن است بسیار متفاوت از آنچه که می‌شناسیم باشد و همین امر باعث گردد تا نشانه‌های زیستی آن را تشخیص ندهیم.
بی خوابی یکی از مشکلات خواب به شمار می رود که بسیار شایع است و برای افراد زیادی اتفاق افتاده است. بی خوابی علاوه بر تاثیرات روحی، می تواند مشکلات جسمی هم ایجاد کند که بسیار نگران کننده است.
از آنجایی که لذت و خوشحالی با زمان بندی بدن ارتباط دارد، مصرف غذاهایی که آنها را با لذت می خوریم می توانند باعث اختلال در متابولیسم و چاقی شوند.
فراموش نکنید که اولویت شما باید داشتن یک خواب و استراحت کامل باشد. 7 تا 9 ساعت خواب مناسب به تنظیم فکر انسان کمک می‌کند.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم