سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
خواندنی ها
وزوز گوش عارضه کدام واکسن کووید-۱۹ است؟

چند صد نفر از اهالی کالیفرنیا در ایالات‌متحده می‌گویند که پس از دریافت واکسن کووید-۱۹ در گوش خود صدای زنگ شنیدند اما آیا زنگ و یا وزوز گوش به‌ عنوان یک عارضه جانبی نادر واکسن کووید-۱۹ محسوب می‌شود؟

 
چند صد نفر از اهالی کالیفرنیا در ایالات‌متحده می‌گویند که پس از دریافت واکسن کووید-۱۹ در گوش خود صدای زنگ شنیدند اما آیا زنگ و یا وزوز گوش به‌ عنوان یک عارضه جانبی نادر واکسن کووید-۱۹ محسوب می‌شود؟
بر اساس داده های یک مطالعه جدید، افرادی که در محله های سرسبز زندگی می کنند کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی_عروقی قرار دارند.
یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی گفت: بیماری کرونا عمدتاً با لرز، بدن درد، گلودرد و سرفه خشک با یا بدون تب بروز می‌کند.
برخلاف سایر رژیم‌های کم کربوهیدرات که بر پروتئین تمرکز دارند، برنامه کتو بر روی چربی متمرکز است که تقریباً ۹۰ درصد کالری روزانه را تأمین می‌کند. این رژیم چیزی نیست که بخواهید به عنوان تجربه، آن را امتحان کنید.
سرپرست اورژانس کشور: ۱۷ مرکز واکسیناسیون زیر نظر اورژانس در تهران و سایر مراکز استان‌ها در روزهای تاسوعا و عاشورا و جمعه و شنبه همچون روزهای عادی فعال هستند.
با افزایش تزریق واکسن کرونا در گروه‌های سنی مختلف اطلاعاتی پیرامون تزریق واکسن در فضای مجازی منتشر می‌شود که فاقد سند علمی بوده و ممکن است به مقوله واکسن هراسی کمک کند.
شاید بسیاری از افراد که برای واکسیناسیون علیه ویروس کرونا آماده می شوند این سوال را داشته باشند که قبل و بعد از واکسیناسیون چه نکاتی را رعایت کنیم؟. به طور کلی باید گفت که نگران نباشید، برای تزریق واکسن به رژیم غذایی خاصی نیاز ندارید. اما لازم است با موادی که قبل و بعد از واکسیناسیون بهتر است مصرف کنید و یا از آن اجتناب کنید آشنا شوید تا بتوانید علائم و عوارض احتمالی ناشی از واکسیناسیون را به حداقل رسانده و سیستم ایمنی خود را تقویت کنید.
یک زوج سالخورده هندی که با هزینه شخصی گودال های خیابان های محل زندگی شان را تعمیر می کنند به سوژه رسانه ها تبدیل شده اند.
این روزها بسیاری از مردم برای ورزش کردن با پدیده عجیبی به نام «هوم‌جیم» روبرو هستند اما واقعیت پنهان آنها چیست؟
این روزها که کرونا پر قدرت تر از همیشه جولان می دهد، با جهش دیگری از این ویروس به نام دلتا مواجه هستیم، بنابرین دانستن تصویر و علائم بالینی آن و بهترین راه درمان و زمان مراجعه به پزشک برای رهایی از این بیماری کشنده به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است که در این گزارش به بسیاری از سوالات پاسخ داده می شود.