چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ,5 August 2020
خواندنی ها
راهکار ساده طب سنتی برای در امان ماندن از کرونا

بدن انسان از لحاظ مزاجی باید در اعتدال باشد؛ اگر بدن را هر فصل در حالت اعتدال نگهداریم، احتمال ابتلا به کرونا و شدت عوارض آن را کاهش خواهیم داد؛ در این مطلب به برخی تدابیر فصل تابستان در مواجهه با ویروس کرونا اشاره شده است.

 
بیشتر مردم برنج راعامل اساسی چاقی می دانند.و به محض اضافه وزن و شروع رژیم خودگرفته، اولین کاری که انجام می دهند حذف برنج از برنامه غذایی و جایگزین کردن نان هست.
کراتین یک مکمل طبیعی است که جهت تسریع عملکرد ورزشکار مصرف می‌شود. این‌یکی از بهترین مکمل‌های جهان برای ساختن عضله و قدرت بدن است.
در دوران شیوع ویروس کرونا می توان ورزش هایی را در خانه انجام داد که قیمت آن ها بسیار ارزان و حتی نزدیک به صفر است.
به گزارش عصرهامون به نقل از فارس، فلفل قرمز دارای خواص بیشماری می باشد. در این مقاله شما را خواص بیشمار فلفل هندی آشنا می کنیم. یکی از خواص فلفل قرمز توانایی آن در تسکین درد می باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا با دیگر خواص فلفل آشنا شوید. در اعتقاد بسیاری از مردم دنیا فلفل قرمز به عنوان پادشاه گیاهان دارویی معرفی می شود. در واقع علت نامیدن پادشاه گیاهان دارویی به دلیل توانایی فلفل برای درمان بسیاری از مشکلات انسان می باشد. شما می توانید از فلفل هندی در وعده های غذایی خود استفاده کنید. در این مقاله برخی از فواید بیشمار فلفل هندی را در اختیار شما قرار می دهیم در این مقاله همراه ما باشید. فلفل قرمز می تواند درد را کمتر کند کپسایکین دارای خاصیت آرام کننده درد می باشد زمانی که به وسیله کرم به پوست مالیده می شود می تواند درد را التیام بخشد. این به این دلیل است که کپسایسین به کاهش مقدار ماده P، نوروپپتید تولید شده توسط بدن که به مغز می رود تا سیگنال درد را کاهش دهد، کمک می کند. هنگامی که ماده P کمتر تولید می شود، سیگنال های درد دیگر به مغز نمی رسد و احساس درد کاهش می یابد. کپسایسین ...
یبوست بدون شک ناشی از رژیم غذای نادرست است البته برای افرادی که مشکل خاصی ندارند. در این مقاله بدترین غذاها برای یبوست را معرفی خواهیم کرد.
ناپروکسن یکی از قرص های موجود در مصارف عمومی است. با تیم الودکتر همراه شوید تا شما را با جزییات قرص ناپروکسن آشنا کنیم.
در گزارش زیر شما را با بیماری عجیبی که باعث بوی بد دهان می‌شود آشنا می‌کنیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از همگردی، یک بررسی جدید از 2000 نفر در ایالات متحده و انگلیس نشان داده که افراد با قد بالای 182 سانتی متر در مقایسه با همتایان کوتاهتر خود دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به کووید-19 قرار دارند. در این مطالعه که تیمی بین المللی از دانشمندان آن را آنجا داده اند، مشخص شد افراد قدبلند بیش از افراد کوتاه قد در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند. یافته های علمی حاکی از آن است که کرونا ممکن است به جز از طریق قطرات که از آئروسل ها (ذرات سبک در گرد و غبار) بزرگتر هستند و نسبت به آئروسل مسافت کمتری را در هوا پیش از به زمین افتادن طی می کنند از طریق ذرات آئروسل نیز منتقل شوند. پروفسور ایوان کونتوپانتلیس از دانشگاه منچستر اظهار داشت که نتایج این بررسی از نظر ارتباط بین قد و تشخیص کرونا نشان می دهد انتقال از طریق قطرات رو به پایین تنها مکانیسم انتقال نیست و انتقال آئروسل نیز امکان پذیر است. وی افزود گرچه رعایت فاصله گذاری اجتماعی هنوز هم مهم است زیرا احتمالاً انتقال بوسیله قطرات تنفسی افراد ناقل رخ می دهد اما نتایج این مطالعه نشان می دهد که علاوه بر استفاده از ماسک ...
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اولویت داشتن سلامت همگی داوطلبان گفت: تا این لحظه کنکور سراسری سر موقع برگزار می شود.
کمبود ویتامین D چه عوارضی برای سلامت بدن به دنبال دارد؟
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم