چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶ ,29 March 2017
استان
سایه شوم باند بازی مدیریت شهری بر سر مردم آلوده ترین شهر جهان/ فرماندار ویژه زابل : با امتیاز طلبی و رانت خواری ها برخورد می شود

گزارشی از نابسامانی معابر در زابل؛

در حالی شهروندان زابل از وضعیت نامناسب آسفالت کوچه ها و معابر این شهرستان گلایه مند هستند که برخی مسئولین این شهرستان نه تنها توجهی به این موضوع ندارند بلکه در اقدامی عجیب تنها مقابل منازل خود را آسفالت می کنند.

 
در حالی کلیدواژه مشترک بسیاری از مسئولین انتخاب سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری ایران و جهان است که علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان از ابتدای فروردین 96 مانند سال گذشته باز هم جنوب استان را برای تعطیلات عید خود انتخاب کرد و در آنجا مشغول تور لیدری است.
استاندار سیستان و بلوچستان می گوید تهیه طرح امکان سنجی و مکان یابی فرودگاه توسط شرکت فرودگاهها وناوبری هوایی ایران انجام پذیرفته اما ترکان این جانمایی را نادرست می داند و می گوید بیست سال زمان لازم است تا این فرودگاه ساخته شود.
با آغاز تعطیلات سال نو بر میزان سفرهای نوروزی و تصادفات جاده‌ای افزوده شده است به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از 25 اسفند ماه تاکنون 14 نفر در جاده های سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده اند.
امام جمعه زاهدان با اشاره به شعار سال 96 گفت: منظور از اقدام، تولید داخلی و منظور از عمل، ایجاد اشتغال برای نیروهای جوان و بیکار جامعه است.
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
دبیر ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: هیات های اجرایی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان تشکیل و فعال شد.
سیستان و بلوچستان در سالی که گذشت با حوادث و رویدادهای مختلفی روبرو بود، به طوری که برخی شادی آفرین و برخی نگران کننده بودند و صدر نشین اخبار کشور شدند.
در روزهایی که شهروندان به مسافرت می روند سارقان ترجیح می دهند در شهر بمانند و کمی مال اندوزی کنند اما نه از راه درست، ایام تعطیلات نوروز فرصت مناسبی است تا شهروندانی که اصول ایمنی را رعایت نمی کنند مورد سوء استفاده قرار بگیرند.
کارشناس اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان از وقوع طوفان و گردوخاک شدید در روزهای دوشنبه و سه شنبه خبر داد و گفت: این شرایط جوی تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.
صنعت نفت و گاز ایران در حالی شصت و ششمین سالگرد خود را جشن می گیرد که این وزنه اقتصادی در سال‌های اخیر با فراز و فرودهایی زیادی دست و پنجه نرم کرده است.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان از رشد 100 درصدی تصادفات از آغاز طرح ترافیکی نوروز در جاده های جنوب استان خبر داد.
طایفه مرادقلی در پاسخ به شایعات صورت گرفته در خصوص المان لوکوموتیو زاهدان بیانیه ای صارد کرد.
جمعی از علمای اهل سنت سراسر استان سیستان و بلوچستان به مناسبت روز راهیان نور، با بیان اهمیت اردوهای راهیان نور، بصیرت افزایی را مهم ترین دستاورد سفر به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس دانستند.
عاصمه جهانگیر گزارشگر تازه کار سازمان ملل هم در اولین گزارش خود نشان داد جا پای احمد شهید گذاشته و بیشتر دیکته دیگران را تحریر می کند.
جمعی از بزرگان، ریش سفیدان، خانواده شهدا، و اقوام سرلشكر خلبان شهيد امير مرادقلي در مقابل استانداری و فرمانداری زاهدان به دلیل برداشته شدن تابلوی نام شهید از میدان منتسب به این شهید در زاهدان تجمع کردند.
رئيس واحد آموزش و ترويج اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر هزارنفر در استان به عنوان همیار افتخاری طبیعت در حال فعالیت می باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان با اشاره به اینکه تغییر نام میدان شهید مرداقلی فاقد وجاهت قانونی است، گفت: بنده پیگیر توقف این کار هستم.
استاندار سیستان و بلوچستان در پاسخ به خبرنگاری که دلیل عدم استقبال مناسب مردمی و جمعیت کم در سفر اخیر رییس جمهور به زاهدان را جویا شد پاسخ می دهد که عنوان استقبال مطرح نبود و قرار بر استقبال نیز نبوده است.
 
عمل تومور تیروئید در بیمارستان صحرایی مورتان  
پوستر/ رفاه به فروش می رسد
اینفوگرافیک/ نرخ بیکاری دو رقمی شد!
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد