يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ,27 May 2018
استان
​تذکر نمایندگان سیستان و بلوچستان به رئیس جمهور/ بازهم پای رانتی نهفته‌‌ در میان است!

در حالی نمایندگان سیستان و بلوچستان در نامه ای خطاب به رئیس جمهور مدعی اعتراض گسترده مردم بلوچ به تعطیلی مرزها شده اند، که اخیراً بازارچه مرزی میرجاوه افتتاح شده است.

 
رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی سیستان و بلوچستان در بحرانی ترین وضعیت بی آبی قرار دارد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به جمع بندی انجام شده، اجرای بیش از هزار و 500 عنوان برنامه مختلف به مناسبت فرا رسیدن 14 و 15 خرداد ماه جاری برنامه ریزی شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: فعال سازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه فعال استان در دستور کار مسئولان قرار دارد.
پس از افزایش قیمت دلار در بازار، قیمت گوشت سفید و قرمز در سیستان وبلوچستان که قطب تولید 50 درصد از گوشت قرمز کشور است روندی رو به رشد به خود گرفت.
در روزهای اخیر مردم از شلوغی غیر قابل باور جایگاه های سوخت کلان شهر زاهدان ناراحت بوده و از این بابت ابراز گلایه مندی داشتند.
سیستان، سرزمینی که امروز ایرانی های ساکن در آن از زندگی لذتی نمی برند، زنده هستند اما زندگی نمی کنند،گرد یاس و ناامیدی همراه شن ها سرتاسر منطقه را پوشانده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: نمایشگاه ویژه ماه مبارک رمضان با هدف تامین مایحتاج مورد نیاز مردم از 31 اردیبهشت ماه جاری در زاهدان برپا می شود.
ائمه جمعه سیستان وبلوچستان گفتند: شاید اگر در روزهای مذاکره دولت مردان ما کمی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گوش می‌کردند و منافع ملی و عزت خودمان را پاس داشته و با امریکا مذاکره نمیکردیم، نتیجه این نبود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: روابط عمومی ها در هر نهاد، جامعه و محلی منعکس کننده مشکلات جامعه به مسئولان هستند.
نماینده مردم سیستان ضمن انتقاد از دخالت برخی نمایندگان در عزل و نصب مدیران گفت: از نظر قانونی نمایندگان حق دخالت در چینش مدیران را ندارند، اما در بعضی مواقع مجبوریم که مثلا بگویم این عنصر موثر نیست آقای وزیر.
سپید پوشان بسیجی بی منت تلاش می کنند تا پشت خاکریز روستاهای محروم سیستان و بلوچستان، سلامت را برای مردم به ارمغان آورده و در عمل فرمان آتش به اختیار رهبر انقلاب را برای مسولان تفسیر کنند.
سفیر فرانسه در دیدار با مسئولین سیستان و بلوچستان از پیگیری برای تسریع در همکاری یکی از شرکت های فرانسوی(ماریو) که در زمینه ساخت آزمایشگاه انستیتو پاستور زاهدان فعالیت می کند، خبر داد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: 114 پروژه گروه های جهادی، محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در نقاط مختلف استان افتتاح و به بهره برداری رسید.
امام جمعه زهک با انتقاد از سخنان اخیر نماینده مردم سیستان گفت: برخی که با حمایت از علما وارد مجلس شدند امروز بر علیه علما صحبت می کنند.
بازیگر صدا و سیمای مرکز زاهدان گفت: بازیگری یک نوع زندگی برای فعالان این عرصه محسوب می شود.
ریزگردها چند روزی است که در سطح سیستان و بلوچستان در حال فعالیت می باشد به طوری که نفس مردم را در برخی نقاط به شماره انداخته است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: براساس برآورد ریالی انجام شده طرح مطالعاتی تامین و انتقال آب به دهستان سفیدابه نیازمند بالغ بر 45میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: فعالیت در عرصه عقیدتی و سیاسی کار بسیار سختی و دشورای است و این وظیفه در حوزه سپاه پاسداران سخت تر است.
چندی پیش بود که فایلی صوتی منتسب به نماینده سیستان منتشر شد که کیخا در آن با صحبت های عجیب شهدا را مورد خطاب قرار داد، اما پس از این ماجرا به ناگهان تحرکات رسانه ای این نماینده و نزدیکانش برای فراموشی ماجرا آغاز شد.
 
گزارش تصویری/ همایش خدمت بی منت  
پوستر/ دیگر محسن نیست که خبر را مخابره کند
اینفوگرافیک/ نرخ بیکاری دو رقمی شد!
کاریکاتور/ مقابله با آلودگی هوا
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد
 
 
نماهنگ/ ما ایستاده ایم
ما ایستاده ایم+نماهنگ