چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ,17 July 2019
استان
پرده برداری از نقش آل خلیفه در حوادث تروریستی سیستان و بلوچستان/ طرح شومی که با هوشیاری دستگاه های امنیتی ایران خنثی شد+ سند

توطئه مثلث مرتجع عربی در جنوب شرق:

در حالی همواره حکام مرتجع عربی منکر حمایت های خود از گروهک های تروریستی جنوب شرق ایران بوده اند که به تازگی سرکرده گروهک انصار الفرقان از حمایت های مالی و لجستیکی رژیم بحرین پرده برداشت.

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از ارائه خدمات دندانپزشکی در کلينيك ويژه وحدت در شهرستان ايرانشهر خبر داد.
کارشناس حوزه عفاف و حجاب گفت: حجاب پدیده ارزشمندی است که برخی جناح ها با اعمال رفتارهای سلیقه ای از آن بهره برداری سیاسی می کنند، کسانی که به فرهنگ و اعتقاد مردم ضربه می زنند نگاه آنها به باور مردم استفاده ابزاری است.
خوش رقصی حبیب الله سربازی برای استکبار جهانی و سناریو سازی ترور تنها با هدف دلبری از حکام عربی است.
منتقد مشهور سینمای ایران با بیان اینکه خانواده با طایفه متفاوت می باشد، گفت: من در مورد طایفه ریگی به طور کلی موضعی نگرفته ام بلکه روی صحبتم در خصوص خانواده عبدالمالک ریگی بود.
یک بانوی محجبه با بیان اینکه قبل از چادری شدن عقیده ای به رعایت حجاب نداشتم و مانند هر دختر دیگری دوست داشتم زیبا باشم، گفت: در عالم رویا خوابی دیدم که ادامه زندگی ام را متحول کرد.
اعضا شبکه سازمان یافته تقلب در آزمون سراسری تجربی سال 98 توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان دستگیر شدند.
این روزها با بالا رفتن دمای هوا با کوچک‌ترین غفلتی طلای سبز طبیعت در سیستان وبلوچستان به علت عدم جمع آوری ضایعات پای نخیلات پس از هرس کردن، نبود راه عبور برای خودروهای آتش نشانی در نخلستان ها و... طعمه آتش سرخ می‌شود.
در حالی مردم سیستان و بلوچستان سال ها چشم انتظار روشن شدن مشعل گاز شهری در خانه هایشان بودند که علیرغم رسیدن گاز به استان چندان استقبالی از سوی آنان برای بهره مندی از این نعمت خدادادی صورت نگرفته است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر تاخت و تاز توفان و وزش شدید گرد و خاک در سیستان در چند روز اخیر 215 شهروند راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
در حالی احداث پارک بانوان رویای خاک گرفته زنان زاهدانی‌ به شمار می رود که نبود امکانات ورزشی و تفریحی و اشتغال مهمترین دغدغه امروزی دختران در سیستان وبولچستان است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک119 نفر از مردم منطقه سیستان راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان با بیان اینکه سواحل مکران دروازه ای به سوی رونق اقتصادی است، گفت: برای بهره مندی بیشتر از این پتانسیل رفع مشکل بهره برداران میگو در دست بررسی قرار گرفت.
در حالی اینستکس مهلت 60 روزه ایران به اروپا برای اجرای تعهداتش است که به گفته برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت نباید به بیگانگان خوش بین باشد چرا که این مراوده اقتصادی یک فرصت سوزی و وقت تلف کردن مجدد به شمار می رود.
مدیر کل شیلات سیستان وبلوچستان از شکوفایی جلبکی کشنده در منطقه دریای چابهار خبر داد و گفت: با آغاز فصل مونسون هر ساله این مشکل رخ می دهد و نوعی جلبک قرمز رنگ در دریا مشاهده می شود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: مطالعات مرحله دوم طرح فاضلاب شهری ایرانشهر در مراحل نهایی تصویب قرار دارد.
در روزگاری که بیکاری معضلی جدی برای افراد به شمار می رود احیای مجدد فرش دستبافت سیستان روزنه ای از امید را در دل جوانان برای درآمدزایی و اشتغالزایی ایجاد می کند.
جمعی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شکست مقاومت فلسطین هدف اصلی اجلاس منامه است، گفتند:این نشست بزرگترین گام خائنان برای ضربه زدن به مقاومت مردم فلسطین است تا اسرائیل بتواند به راحتی قبله اول مسلمانان جهان را نابود کند.
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه حمایت آمریکا از گروه های تروریستی خود نقض آشکار حقوق بشر است، گفتند: حقوق بشر آمریکایی چیزی جزء قتل، کشتار، ترور و از بین بردن انسانیت و آرمان های انسانی نیست.
وزیر جهاد کشاورزی در سفری دو روزه به سیستان وبلوچستان علاوه بر بازدید از مزارع و مراتع مورد هجوم ملخ صحرایی از باغات موز و آناناس در چابهار نیز بازدید کرد.
نصب بیش از 30 سرعتگیر در مسیری منتهی به یک بیمارستان در شهرستان زابل منجر به گلایمندی شهروندان شده است.
 
پوستر/ دیگر محسن نیست که خبر را مخابره کند
اینفوگرافیک/ نرخ بیکاری دو رقمی شد!
کاریکاتور/ مقابله با آلودگی هوا
به نظر شما کدامیک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس دهم موفق تر عمل کرده اند؟
محمد نعیم امینی فرد- نماینده ایرانشهر
حبیب الله دهمرده- نماینده زابل
علیم یارمحمدی- نماینده زاهدان
حسینعلی شهریاری- نماینده زاهدان
عبدالغفور ایران نژاد- نماینده چابهار
احمدعلی کیخا- نماینده زابل
علی کرد- نماینده خاش
محمدباسط درازهی- نماینده سراوان
هيچ كدام
 
 
نماهنگ/ ما ایستاده ایم
ما ایستاده ایم+نماهنگ