دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ,23 October 2017
استان
​حال و هوای اربعین در پهناورترین استان کشور/ بیش از 5 هزار نفر ثبت نام کردند

زائران سیستان و بلوچستان در تدارک سفر به کربلا

هر چه به روزهای اربعین حسینی نزدیک می شویم دوستداران سالار شهیدان دست از پا نشناخته برای پیاده روی حاضر می شوند تا یاد حماسه کربلا را در اذهان زنده کنند، امسال در سیستان و بلوچستان بیش از 5 هزار نفر برای اعزام آماده شده اند.

 
هر چه به روزهای اربعین حسینی نزدیک می شویم دوستداران سالار شهیدان دست از پا نشناخته برای پیاده روی حاضر می شوند تا یاد حماسه کربلا را در اذهان زنده کنند، امسال در سیستان و بلوچستان بیش از 5 هزار نفر برای اعزام آماده شده اند.
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان از قطعی شدن تغییر علی اوسط هاشمی استانداری فعلی سیستان و بلوچستان خبر داد.
در حالی اوسط هاشمی چندی دیگر باید کلید استانداری سیستان و بلوچستان را به فردی دیگری بسپارد که بسیاری براین باورند که در مدت حضور او در پنهاورترین استان کشور پیشرفت محسوسی حاصل نشده است.
امام جمعه زاهدان گفت: اصل انقلاب اسلامی، اصل جمهوری اسلامی، اطاعت از رهبری و دفاع از ارزش ها و اعتقادات مذهبی از خطوط قرمز ماست.
نماینده مردم سراوان از کلنگ زنی سد بزرگ ماشکید سفلی که مشکلات آبرسانی به سراوان و بم پشت را مرتفع می سازد در روزهای آینده خبر داد.
در حالی در کشورهای توسعه یافته با کمک فناوری های نوین زباله ها به ثروتی بالقوه مبدل شده تا جایی که از آن تحت عنوان طلای کثیف یاد می شود، اما این ظرفیت در کشور ما نه تنها هرز می رود بلکه بلای جان طبیعت هم شده است.
رشد چشمگیر جمعیت شهر زاهدان باعث ورود خودروهای زیادی به داخل خیابان های این شهر شده و کمبود پارکینگ های عمومی گره ترافیکی را کورتر کرده است.
هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های مطرح سیستان و بلوچستان به اظهارات واهی رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، واکنش نشان دادند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خانه پیشرفت کودکان است و در این نهاد تلاش می شود تا بهترین آموزشها به کودکان ارائه شود.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: برای اولین بار در حوزه استحفاظی این اداره کل و سازمان جنگلها، یک بانو یه سمت رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در استان منصوب شد.
رئيس سازمان جهاد كشاورزی سيستان و بلوچستان گفت: 86 درصد از مطالبات گندمكاران استان بابت خريد تضمينی محصولاتشان تا كنون از سوی بانک كشاورزی پرداخت شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیش از 37 هزار دانش آموز ودانشجو تحت حمایت این کمیته هستند، گفت: امیدواریم 19 مهر ماه بار دیگر فرهنگ همدلی و ایثار و مهربانی گسترش پیدا کند.
رئیس سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: از سه هزار و 616نفر مراجعه کننده به مراکز انتقال خون در استان دو هزار و 873 نفر موفق به اهدای خون شدند.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس سیستان و بلوچستان گفت: عصر گذشته، مدرسه سه کلاسه روستای کلوت از توابع شهرستان نیکشهر افتتاح و به بهره برداری رسید.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: رجوع و حفظ فرهنگ عاشورا نجات دهنده و بن بست شکن در تمام عرصه هاست.
در حالی چند روز از آغاز ماه محرم گذشته؛ اما هنوز فضای زاهدان آماده محرم نشده است و در گوشه و کنار شهر زاهدان انواع و اقسام بنرها غیرضروری به چشم می خورد.
کارشناسان سیاسی بصیرت افزایی را مهم ترین دستاورد دفاع مقدس دانسته و بیان کردند: بصیرت و وحدت دو ابزار مهم برای رهایی از توطئه دشمنان است.
شهید«جواد نیک گو» در اول فروردین 54به دنیا آمد و در سن 20سالگی و در اول فروردین 1374به ضرب چاقو به شهادت می رسد.
سرهنگ ناظری گفت: بسیج و حضور در بسیج یکی از موارد بسیار مهمی است که میتوان گفت از دستاورد های انقلاب و دفاع مقدس است.
از ابتدای سال تاکنون ١٨٠٠ سگ گاز گرفتگی و ٨ مرگ گزارش شده است.
 
گزارش تصویری/ عطر افشانی و غبارروبی مزار شهدا سیستان و بلوچستان  
پوستر/ شهادت امام جعفرصادق (ع)
اینفوگرافیک/ نرخ بیکاری دو رقمی شد!
کاریکاتور/ مقابله با آلودگی هوا
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد