پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
استان
آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص)2 در پایتخت وحدت ایران/از حضور 60 گردان تا فعالیت بیش از 4 هزار جهادگر شیعه و سنی در استان

با رمز یا اباعبدالله الحسین (ع)؛

صبح امروز قطار خدمت رسانی بسیجیان در قالب رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص)2 با رمز"یا بااعبدالله حسین(ع)" به پایتخت وحدت ایران، سیستان وبلوچستان رسید.

 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: تفکر بسیجی حلال همه مشکلات و عاملی برای مبارزه با ناامنی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: گلدان گیاهان تزئینی و گیاه بامبو وارداتی، لاستیک های فرسوده و آبی که در زیر کولرهای گازی جمع می شود شرایط را برای رشد و تکثیر پشه آئدس به ویژه در شهرستان چابهار فراهم می کند.
همزمان با آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص)2 در سیستان و بلوچستان، هشتگ "رزمایش_خدمت" ترند اول توئیتر فارسی شد.
همزمان با سراسر کشور در نهمین روز از ماه محرم مردم مومن و مسلمان سیستان و بلوچستان در تاسوعای حسینی به عزاداری در این روز پرداختند.
در آستانه سال تحصیلی جدید و همزمان با اجرای رزمایش اقتدار عاشورایی در استان طرح یک کاسب ، یک دانش آموز در شهرستان هیرمند اجرا شد.
در قالب رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص)، 100مدیر و مسئول اجرایی ادارات سیستان وبلوچستان پشت میزخدمت به رفع مشکلات مردم و مطالبات آنان در مناطق محروم و حاشیه ای پرداختند.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر از ارائه خدمات دندانپزشکی در کلينيک ويژه وحدت این شهرستان خبر داد.‏
عشق به خدمت کسی را از کار کردن خسته نمی‌کند؛ جهادگرانی که به صورت خودجوش به یاری محرومین می‌شتابند تا در راه خدا لبخند رضایت را بر لب‌های محرومان بنشانند.
همزمان با سراسر کشور در رزمايش اقتدار عاشورايی بسيج؛ سپاهيان محمد رسول الله(ص)، 225 گروه جهادی شیعه و سنی در قالب چهار هزار و 766 جهادگر اقدام به ارائه خدمت بی منت در مناطق محروم می کنند.
قهرمان دفاع شخصی جهان با بیان اینکه بسیج نقطه قوت نظام اسلامی است، گفت: اقداماتی که بسیج در جامعه انجام می دهد، در جهت خدمت به مردم است و ریاکاری در آن وجود ندارد.
از ابتدای امسال میزان قابل توجهی دستگاه خودپرداز بانکی(‏ATM‏) از طریق منطقه آزاد چابهار وارد کشور ایران شده است.‏
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار از خسارت‌های میلیاردی به باغات میوه‌های گرمسیری این شهرستان خبر داد و گفت: به دلیل خشکسالی های اخیر سیستان و بلوچستان علاوه بر خسارت‌های میلیاردی وارده به باغات میوه‌های گرمسیری، بیش از ۸۰ درصد دام‌های روستاییان نیز از دست رفته است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت:در رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول الله (ص) عظمت، اقتدار و بزرگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به رخ جهانیان کشیده می شود.
در راستای رزمایش اقتدار عاشوراییان محمد رسول الله(ص)2 مدارس شمال استان سیستان وبلوچستان با دستان جهادگران بسیجی مرمت و بهسازی شدند.
در راستای تامین سلامت هیئت های عزاداری در مساجد وتکایا، نظارت های گروه های بهداشت محیط و دامپزشکی سیستان وبلوچستان بر توزیع مواد غذایی سالم و ذبح بهداشتی دام ها تشدید می شود.
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سیستان وبلوچستان در خصوص رزمایش بزرگ عاشوراییان گفتند: اقدامات سازنده بسیج با روحیه ایثار و جهادی در مناطق محروم روستایی و حاشیه شهرها باعث شده تا امید به دل مردم بازگردانده شود.
مدیرکل تعزیزات حکومتی سیستان و بلوچستان از شناسایی و جریمه کارگاه قیر غیرمجاز در زاهدان خبر داد.
مسئول سازمان بسیج ادارات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از برگزاری اردوی جهادی در قالب "میز خدمت" در مناطق محروم استان خبر داد و گفت: در این برنامه 100 مدیر و مسئول اجرایی ادارات به بررسی و رفع مشکلات مردم می پردازند.
مسئول گروه جهادی شهید نامی حوزه شهید رجایی زابل گفت: محرومیت زدایی نیازمند کار و روحیه جهادی است و در این مسیر باید مسئولین با روحیه بسیجی به یاری محرومان و نیازمندان بشتابند.
فرمانده سپاه زابل گفت: بسیج همواره پیشگام در خدمت رسانی به ملت بوده و با همین هدف نیز آمادگی داریم تا هر فرد و سازمانی را برای خدمت رسانی به مردم یاری کنیم.
 
گزارش تصویری/ اولین نشست خبری استاندار سیستان و بلوچستان با اصحاب مطبوعات و رسانه  
پوستر/ دیگر محسن نیست که خبر را مخابره کند
اینفوگرافیک/ نرخ بیکاری دو رقمی شد!
کاریکاتور/ مقابله با آلودگی هوا
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد
 
 
نماهنگ/ ما ایستاده ایم
ما ایستاده ایم+نماهنگ