سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
استان
کتابخوانی، حال خوش رهایی از ورطه نابودی/ وقتی سایه شوم آسیب های اجتماعی در بازار مکاره مجازی گسترده می شود

اینجا هنوز چراغی روشن است؛

با وجود گسترش روزافزون فضای مجازی و آسیب های اجتماعی ناشی از آن، فعالیت های ترویجی کتابخوانی می تواند از فرو رفتن در باتلاق آسیب ها جلوگیری کند و سبب آگاهی بخشی به جامعه شود.

 
ناصر حاتمی مقدم گفت: از ابتدای امسال و به‌خصوص با شروع فصل گرما، تعداد ۳۴۰ دستگاه کولر آبی بین خانواده‌های نیازمند شهرستان هامون توزیع شده است.
مهدی پارسی از احداث ۶ پروژه ساختمان دولتی و تاسیسات عمومی در سیستان و بلوچستان با اعتبار افزون بر ۱۱۶ میلیارد و ۳۷۶ میلیون تومان در ۶ ماه نخست سال جاری خبر داد.
علی نجفی زاده گفت: تصادف ۲ خودروی سواری در بلوار ثارالله زاهدان ۲ مصدوم برجای گذاشت.
علی نجفی زاده گفت: برق گرفتگی ۲ جوان زاهدانی را که به شدت مجروح شده بودند، راهی بیمارستان کرد.
سردار احمد شفایی گفت: تحریفگران امروز دفاع مقدس بر نقاط قوت آن که نجات بخش و الهام بخش است تمرکز کرده اند که آن نقش اسلام و رهبری پیامبر گونه امام، نقش محوری مردم و وحدت و انسجام آن ها و سایر مزیت های الگو آفرین است.
فداحسین مالکی گفت: آمریکایی ها چون خود نتوانستند در افغانستان صلح و ثبات را برقرار کنند و شکست سیاسی خوردند طبیعی است که کوتاه نمی آیند و از این جهت برگزاری اجلاس ۶ به علاوه ۲ در اولین اقدام می تواند به معنای واقعی، تاثیر خود را در سرنوشت ملت افغانستان نشان دهد.
مشاوره های ناصحیح و غیر تخصصی در شبکه های اجتماعی می تواند سبب دور شدن همسران از یکدیگرو برقراری ارتباط های غیر مجاز صوتی و تصویری شود که در بسیاری از موارد طلاق عاطفی همسران را به دنبال دارد.
مجتبی میرحسینی گفت: در حوزه گردشگری خارجی با هماهنگی نیروهای امنیتی و راهنمای گردشگر، آن ها از مرز میرجاوه وارد زاهدان و ماندگار شدند، از صنایع دستی استان خرید کردند و سال ۹۷ و ۹۸ سیستان و بلوچستان به یکی از مقاصد گردشگری خارجی تبدیل شد.
رضا شهرکی گفت: از ابتدای امسال ۲ هزار و ۶۵۳ فقره وام قرض‌الحسنه به مددجویان تحت پوشش و اقشار نیازمند سیستان و بلوچستان پرداخت شده است.
کتاب یکی از راه های انتقال فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان و مقابله با تهاجم فرهنگی و ادبیات سخیف اینستاگرام و فضای مجازی است و می تواند الگوهای ملی زیادی را به نسل جدید معرفی کند.
 
گزارش تصویری/ تشییع و خاکسپاری شهدای حادثه ناوچه کنارک در زاهدان  
مجموعه عکس نوشته/اسکان زائر پاکستانی در سیستان و بلوچستان
اینفوگرافیک/ نرخ بیکاری دو رقمی شد!
کاریکاتور/ مقابله با آلودگی هوا