پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
استان
مرغ از سفره مردم شرقی ترین نقطه ایران پر کشید/ اختلال در جوجه ریزی علت عدم تامین به موقع گوشت سفید در سراوان

در روزهای پایانی سال؛

سعید تجلیلی سرپرست فرمانداری سراوان علت کمبود مرغ در سراوان را اختلال در جوجه ریزی دانست و از حل این مشکل تا چند روز آینده خبر داد.

 
حامد زارعی گفت: با همکاری ستاد بازآفرینی ۶ کتابخانه در مناطق حاشیه ای سیستان و بلوچستان در حال ساخت است.
محمد جواد سجادی گفت: اتحاد و همدلی برادران شیعه و سنی زمینه توسعه و پیشرفت همه جانبه استان را فراهم کرده و وحدت بی نظیر بین مردم این منطقه دشمنان نظام را از ایجاد تفرقه افکنی ناامید کرده است.
علی شعبانی گفت: علما مرجع، زبان، مورد محبت، اعتماد و پناه مردم هستند و مردم آمال و مطلوبیت ها و راه درست را در مشی و پیروی از آن ها می بینند.
مرتضی سایگانی گفت: پتانسیل بالای بخش دامن ایرانشهر در حوزه کشاورزی، باغداری و همچنین تعداد زیاد فارغ التحصیلان کشاورزی بیکار در این منطقه متولیان امر را بر آن دارد تا کار احداث شهرک گلخانه ای را در دستور کار خود قرار دهند.
رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر از توزیع ۵۰ بسته لوازم التحریر در مناطق کم برخوردار روستای سیتل از توابع بخش مرکزی شهرستان خبر داد.
بهناز امرا گفت: این روزها مصرف مخدرهای نوین که هر روز در شکل و ظاهری نو وارد بازار می شود در میان کودکان و نوجوانان به شدت افزایش یافته است.
زنگ‌ خطر مشکلات زیست محیطی تالاب جازموریان در برخی از شهرهای سیستان وبلوچستان به صدا در آمده و این تهدید مستقیما سلامت و اقتصاد مردم منطقه را نشانه گرفته است.
حامد زارعی گفت: "عباس باقری" و "مجید لشکری" 2 شاعر انقلاب اسلامی به عنوان راویان بالدنگی در سیستان و بلوچستان تقدیر شدند.
خلیل منبتی گفت: در حاشیه شهر زاهدان نزدیک به ۳۴ هزار قطعه را با عکس هوایی شناسایی و ضبط کردیم و ۱۸ هزار خانوار در این مناطق ساکن هستند و از این تعداد هفت هزار نفر مراجعه و تکمیل پرونده دارند که مشارکت و همکاری مردم سبب افزایش سرعت می شود.
علیرضا جلالزایی گفت: امسال 2 میلیارد و هشتصد میلیون تومان اعتبار برای احداث نخستین هتل سنتی سیستان و بلوچستان تخصیص پیدا کرده است.
 
گزارش تصویری/ تشییع و خاکسپاری شهدای حادثه ناوچه کنارک در زاهدان  
مجموعه عکس نوشته/اسکان زائر پاکستانی در سیستان و بلوچستان
اینفوگرافیک/ نرخ بیکاری دو رقمی شد!
کاریکاتور/ مقابله با آلودگی هوا