پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
استان
پروازی از سیستان تا کربلا/از خونخواهی شهدای غواص تا شکستن کمر صدام در کربلای5

به مناسبت سالروز شهادت دو فرمانده سیستانی؛

امروز سالروز عملیات غرور آفرین کربلای 5 و شهادت دو تن از فرماندهان غیور سیستان و بلوچستان است که نقشی مهم در جنگ تحمیلی و پیروزی رزمندگان اسلام در این عملیات داشتند.

 
دانشگاه سیستان و بلوچستان به قطب علمی جنوب شرق کشور تبدبل شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای سیستان وبلوچستان از توزیع بیش از 32 هزار کلاه ایمنی بین راکبین موتور سوار در استان خبر داد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: پویش ملی مبارزه با سرطان همزمان با سراسر کشور در حوزه تحت پوشش این دانشگاه در حال اجرا است.
جمعی از اساتید دانشگاه های سیستان وبلوچستان گفتند: پیشرفت و رشد همه جانبه کشور پس از انقلاب غیرقابل انکار است.
در حالی چشم طمع سارقان به فروش تجهیزات مخابراتی دوخته شده که این اقدام علاوه بر وارد کردن خسارت میلیاردی به شرکت مخابرات، صدمه زیادی نیز به خانواده ها در مواقعی که نیاز فوری به برقراری ارتباط دارند، وارد کرده است.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ عنوان خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی با پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست و امروزه شاهد این حقیقتیم که سیستان و بلوچستان در جاده پیشرفت قرار دارد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: دستاوردهایی که در حوزه منابع طبیعی به دست آورده ایم بسیار ارزشمند و قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.
فرماندار زهک گفت: جمع آوری ماسه بادی ها از نقاط روستایی، نیازمند توجه وهمکاری بیشتر دستگاه های استانی است.
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون 884 هزار و 321 راس دام سبک و سنگین علیه تب برفکی در استان واکسینه شدند.
یک پزشک پاکستانی تنها سهم مردم دلگان در دوران پهلوی برای ارائه خدمات پزشکی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مردم این منطقه از 59 مرکز بهداشتی و درمانی بهره مند شدند.
فرماندار زهک گفت: متصدیان نانوایی ها موظفند نان با کیفیت به مردم ارائه دهند.
باوجوداینکه سیستان و بلوچستان مهد پرورش شتر در ایران است اما این حیوان با ارزش همه‌ساله موجب بروز حوادث ناگوار و اتفاقات تلخی در این استان می‌شود.
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت:مراکز آموزش از راه دور، نسخه این استان پهناور و فرصتی خوب برای افرادی است که امکان حضور سرکلاس درس را ندارند.
رئیس پلیس پیشگیری استان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر آمار سرقت خرد افزایش یافته اما سرقت‌های به عنف و مسلحانه و خشن به شدت کاهش پیدا کرده است.
در حالی سالانه شاهد وقوع تصادفات بیشماری در محورهای مواصلاتی سیستان وبلوچستان هستیم که تکمیل پروژه بزرگراه زابل- زاهدان به دلیل کمبود اعتبارات به آرزویی تحقق نیافتنی برای مردم تبدیل شده است.
کارشناس سیاسی گفت: طرح استانی شدن انتخابات موجب کاهش میزان مشارکت مردم در صحنه و سلب مسئولیت حضور در انتخابات می شود.
کارشناس ارشد حقوقی گفت: طرح استانی شدن انتخابات علاوه برکاهش میزان مشارکت مردم در صحنه، وحدت ملی را هم دچار چالش می کند.
معاون اقتصادی و مردم یاری قرارگاه قدس سپاه جنوب شرق کشور از افتتاح 857 پروژه محرومیت زدایی در سیستان وبلوچستان به بهره برداری رسید.
بر اثر آتش سوزی در نخلستان های روستای گزاویز از توابع دهستان ایرفشان شهرستان مهرستان، 500 اصله درخت خرما از بین رفت.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان 143 شهید شیعه و سنی را سهم این خطه از کشور در عملیات کربلای پنج دانست و گفت: شهید میرحسینی پرچم دار شهدای جنوب شرق کشور است.
 
گزارش تصویری/ افتتاح سه طرح بهداشتی  درمانی  در نیکشهر با حضور وزیر بهداشت  
پوستر/ دیگر محسن نیست که خبر را مخابره کند
اینفوگرافیک/ نرخ بیکاری دو رقمی شد!
کاریکاتور/ مقابله با آلودگی هوا
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد
 
 
نماهنگ/ ما ایستاده ایم
ما ایستاده ایم+نماهنگ