چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
چابهار
4صیاد ربوده شده در آبهای آزاد به کشور بازگشتند/ماهیگیران چابهاری از بند دولت سومالی رهایی یافتند

به همت سربازان گمنام امام زمان (عج)؛

با تلاش سریازان گمنام امام زمان(عج)، 4 صیاد ربوده شده در آبهای آزاد بین المللی طی پروازی، صبح امروز وارد تهران شدند.

 
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار با بیان اینکه این شهرستان فاقد سالن سیمای معتبر و مناسب است، گفت: در حال حاضر تنها سالن مجموعه سینمایی روباز چابهار که سنوات گذشته فعال بود تعطیل شده است.
رئیس پزشک قانونی چابهار با بیان اینکه سرد خانه پزشک قانونی این شهرستان جوابگوی نگهداری اجساد نیست، گفت: به زودی شاهد افتتاح سرد خانه نگهداری میت با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیون تومان خواهیم بود.
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اواخر هفته جاری کاهش دمایی بین 7تا12درجه سانتی گراد را به خصوص منطقه شمال استان شاهد خواهیم بود.
مسئول روابط عمومی اداره کل پست سیستان و بلوچستان گفت: در راستای رفاه شهروندان و طی تفاهم نامه ای با پلیس راهور، 4باجه ترخیص خودرو در سیستان و بلوچستان راه اندازی و فعال شده است.
یک کار آفرین بلوچ سیب و سورانی گفت: با کار پرورش مرغ بومی و بلدرچین سالانه 24میلیون تومان درآمد دارم.
رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا به مدت 2 روز، اجلاس رؤسای شوراهای اسلامی استانها و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استانهای کشور در قالب پنجاه و هفتمین اجلاس رسمی مجمع مشورتی، در چابهار برگزار می شود.
مشاور ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ۶۵ درصد مخارج دولت از راه فروش نفت تامین می شود، گفت: دولت باید نفت را به عنوان یک منبع درآمد حذف کند و از راه فروش آن زیرساخت های کشور را توسعه دهد.
استاندار سیستان و بلوچستان پس از فشارهای افکار عمومی و نارضایتی خانواده های صیادان بلوچ از دولت، بالاخره با انتشار مطلبی فیس بوکی پس از 600 روز به این موضوع واکنش نشان داد.
بعد از انتقادات گسترده در خصوص واگذاری بندر چابهار به خارجی ها اکبر ترکان گفت: اصل این موضوع به وزارت راه مرتبط می‌شود و به سازمان منطقه آزاد مربوط نیست.
مولوی عبدالرحمن ترنج زرگفت: فلسفه حج درس وحدت واخوت ،برابری وتوحید، تبرک، توسل، زیارت و تعظیم آثارانبیاء و اولیاءالله به علاوه رد عقاید منحرف افراطیست.
شهرستان چابهار سالهای سال است که با مشکلات آب، برق، بهداشت و آموزش روبه رو است و در طول این مدت مسئولان کشوری و استانی شعارهای دهن پرکن اما تو خالی به مردم می دهند و مردم همچنان با مشکلات زیر ساختی در این شهرستان روبه رو است.
امامان جمعه اهل سنت چابهار از سایه سنگین رکود و گرانی در سفره های مردم و وعده های توخالی دولت گفتند.
واردات بی رویه در مناطق آزاد درسال اقتصاد مقاومتی مشکلاتی اساسی برای تولید داخلی کشور به وجود آورده است.
نویسنده و مدیر انجمن اهل قلم بلوچ چابهار گفت: امریکا پس از برجام به بهانه های مختلف درصدد تضعیف جمهوری اسلامی ایران وجبهه مقاومت است.
یکی از جدی ترین معضلاتی که سال هاست گریبان گیر شهرستان چابهار شده است موضوع حاشیه نشینی است.موضوعی که رابطه مستقیم با اقتصاد، توسعه و امنیت دارد و باعث شده مسئولین در این حوزه جدی تر و سریع تر اقدام کنند.
نیروهای پاسگاه دریابانی روستای رمین یک دستگاه تریلی را که قصد خروج محموله 27 تنی برنج را داشت، شناسایی و توقیف کردند.
بیماران خاص و تالاسمی شهرستان چابهار به جهت نیاز مداوم به خون و فرآورده های خونی در وضعیت بحرانی و نیاز شدید به خون قرار دارند.
 
گزارش تصویری/ آیین افتتاح فاز نخست طرح بندر شهید بهشتی چابهار  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد