چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ,23 October 2019
چابهار
جدال پیروزمندانه زنان روستایی چابهار در مقابل محرومیت/ هر خانه یک کارگاه صنایع دستی

نقشی که صنایع دستی در ایجاد اشتغال و درآمد برای روستائیان دارد سبب شده که میراث فرهنگی طرح ضربتی تولید و اشتغال روستاهای منتخب هدف گردشگری را برای رونق صنایع دستی و گردشگری اجرا کند.

 
در روزهای پایانی هر ماه پمپ بنزین های چابهار ترافیک و ازدحام عجیبی را تجربه می کند که زمینه گلایه شهروندان را به همراه داشته است.
معاونت پرورشی آموزش و پرورش کنارک گفت: به‌مناسبت هفته بهداشت و روان و تربیت بدنی، همایش سازه شنی در ساحل بندر کنارک با حضور دانش‌آموزان منطقه برگزار شد.
سرپرست اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: اسکله سنگی جد در ۱۵۰ کیلومتری چابهار در زرآباد کنارک واقع شده است و ساخت اسکله ماهیگیری خواسته اول بومیان این منطقه می باشد.
رئیس شبکه بهداشت چابهار گفت: مصرف کنندگان گودکا، سوپاری، پان پراک و مخدرات بزاقی در چابهار، کنارک، سرباز، پیشین و سراوان در خطر ابتلا به سرطان لثه و حنجره می باشند.
امام جمعه چابهار گفت: اطلاعات سپاه با دستگیری سرکرده آمد نیوز از لایه های فوق امنیتی فرانسه باعث ترس و وحشت منافقین و لایه های امنیتی کشورهای اروپایی شده است و دست این نیروهای مقتدر را می بوسیم.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار گفت: از نیمه دوم سال ۹۷ تاکنون ۵۵چ میلیارد ریال تسهیلات روستایی، مشاغل خانگی و فراگیر به ۶۷۰ طرح اشتغالزا به متقاضیان در این شهرستان اختصاص یافته است.
سرپرست فرمانداری کنارک گفت: یک زمین اختصاصی برای ساخت دبیرستان دانشگاه دخترانه و پسرانه به دانشگاه دریانوردی چابهار اختصاص یافت.
مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال برای اجرای چند پروژه محرومیت زدایی در منطقه عشایری کنتان از توابع زرآباد کنارک اختصاص یافت.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار گفت: دبیرستان بهیاری چابهار مشابه بسیاری از شهرهای دیگر وقتی که اعتبار ویژه و امکانات کافی نداشته باشد تعهدی هم در قبال خوابگاه به دانش آموز نخواهد داشت.
مدیر دبیرستان دوره اول خوارزمی کمب چابهار گفت: معضل مدارس استیجاری هر سال در آستانه سال تحصیلی، مشکلاتی را به وجود می‌آورد و خانواده‌ها و دانش‌آموزان این مدارس را دل‌آشوب می‌کند.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم