شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ,17 August 2019
چابهار
خطر بروز تب کنگو در روز عید قربان/ شهروندان مراقب تب کریمه کنگو هنگام ذبح دام باشند

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار خبر داد:

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار با اشاره به سنت ذبح دام در روز عید قربان گفت: شهروندان در هنگام ذبح دام مراقب بیماری خطرناک تب کریمه کنگو باشند.

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار گفت: به صورت جدی با مدیران کم‌کار و بی تفاوت برخورد شده و چابهار جای امنی برای مدیران نالایق و صندلی نشین نخواهد بود.
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان چابهار گفت: ارجاع والدین و دانش آموزان توسط مدارس به فروشگاه های خاص و سفارشی برای خرید لوازم التحریرو لباس فرم با هدف کاهش فشار بر اقشار کم درآمد ممنوع شده است.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل چابهار گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل چابهار در شعبه های شهر راسک، پیشین، پلان.نگور و کنارک، سرباز و چابهار در رشته های ذیل برای ورودی مهر ماه ۹۸ دانشجو می پذیرد.
امام جمعه چابهار گفت: اصول و پایه ساختار بسیج براساس جهاد و اخلاص در راه خدا برای خدمات رسانی به مردم و مخصوصا محرومین می باشد که بایستی در هر منطقه فعال شود.
شهردار بندر چابهار گفت: یک قطعه زمین با متراژ ۴ هزار متر مربع به ارزش تقریبی ۱۶ میلیارد تومان در خیان رسالت مرکز شهر چابهار به آموزش و پرورش این شهرستان برای ساخت یک مدرسه ی ۱۲ کلاسه اهدا شد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: جشنواره غذاهای محلی سیستان و بلوچستان با بهره گیری از تمامی ظرفیتهای استانی از امشب در سالن همایش های جمعی منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: سلامت و بهداشت از دو بعد برای ما دارای اهمیت است یک اینکه بخشی از سند مسئولیت اجتماعی به‌عنوان مأموریت و راهبرد مهم ارتقا سطح بهداشت و دوم تاثیر بر فعالیت‌های اصلی سازمان که موثر در جذب گردشگر می باشد.
مدیر دانشگاه فرهنگیان چابهار گفت: جانمایی و آغاز عملیات تسطیح زمین دانشگاه فرهنگیان توسط امور اراضی شهرداری چابهار اجرا و به زودی به مرحله ساخت خواهد رسید.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار گفت: با توجه به نیاز جدی مردم و کمبود سرانه بهداشتی در شهرستان تسریع در تکمیل پروژه های بیمارستان ۱۹۸ تختخوابی چابهار ضروری است و تاخیر در بهره برداری پروژه های فوق توجیه پذیر نیست.
سرپرست معاونت سیاسی ـ امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه چابهار گفت: ایجاد دو نوع سامانه تعریف شده به نام سامانه ساماب و سامانه نیوتجارت مشکلات عدیده ای را برای کشاورزان چابهاری به وجود اورده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار گفت: برای دو واحد تولیدی مرغداری در چابهار به دلیل تخلف گران فروشی پرونده تعزیراتی تشکیل شد.
فرماندار ویژه چابهار گفت: ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار که یکی از مطالبات بحق مردم منطقه و گام بلندی در عرصه درمان و سلامت بوده، عملیات اجرایی آن استارت خورده و در ظرف سه سال آتی افتتاح و بهرداری خواهد شد.
سرپرست فرمانداری کنارک گفت: در راستای حفظ محیط زیست و سلامت مردم جمع آوری زباله از سایت سید اباد انجام و دپوی به سایت پسماند پارگ انجام می شود.
مدیر سایت فولاد مکران چابهار گفت: ساخت و راه‌اندازی کارخانه فولاد در چابهار با پیش‌بینی اشتغال 300 نفر و تولید یک میلیون و 600 هزار تن آهن اسفنجی به روش احیای مستقیم سبب رونق اشتغال و تولید در سواحل مکران می‌شود.
رئیس دانشگاه بین المللی چابهار گفت: آنلاین هاسپیتال حاصل همکاری اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه بین المللی چابهار و پارک علم و فناوری مکران است.
مدیر کلینیک تخصصی جراحی ایرانیان چابهار گفت: از فردا نخستین همایش گردشگری سلامت به میزبانی منطقه آزاد چابهار و کلینیک تخصصی جراحی ایرانیان در سالن رسالت این منطقه برگزار می شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی چابهار گفت: یکی از مهم ترین برنامه های ما ساماندهی حاشیه نشین هاست که با پیگیری های انجام شده ۱۲ هزار نفر در نقاط حاشیه شهر شناسایی و تشکیل پرونده شده اند.
جانشین اداره تبلیغات اسلامی چابهار گفت: نماز عید قربان فردا به امامت امام جمعه چابهار در مسجد امام حسین(ع) برگزار می شود.
معاون هماهنگی و عمرانی فرمانداری چابهار گفت: به مناسبت بزرگداشت سالروز ازدواج امیرالمومنین حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بانوی بانوان دو عالم از ۲۵ زوج جوان تجلیل شد.
گرانی و سردرگمی فروش گوسفند و بز در چابهار علاوه بر اینکه دلالان را میدان تار یک روز مانده به عید قربان کرده است از سویی عدم توجه مسئولان به تامین بازار را بار دیگر به منصه ظهور رساند.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم