چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ,20 February 2019
چابهار
دستگاه های اقتصادی؛ فرآیند جذب سرمایه در بنادر را تسهیل کنند/ حضور ۳۵ کشور در همایش بین المللی توسعه چابهار

کارگروه اجرای توافقنامه چابهار بین سه کشور ایران، افغانستان و هندوستان تشکیل و به منظورحضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور‌های مختلف جهت بازاریابی، جذب بار و سرمایه در نظر گرفته شده است تا همایشی تحت عنوان همایش بین المللی توسعه بندر چابهار برگزار شود.

 
بازدید گروهی سرپرست مرکز بهداشت شهرستان چابهار به اتفاق کارشناسان ستادي، واحد توسعه شبكه، بيماري ها، بهداشت خانواده و محيط از مراکز خدمات جامع سلامت و خانه هاي بهداشت تحت پوشش آن مركز انجام شد.
کارگروه اجرای توافقنامه چابهار بین سه کشور ایران، افغانستان و هندوستان تشکیل و به منظورحضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور‌های مختلف جهت بازاریابی، جذب بار و سرمایه در نظر گرفته شده است تا همایشی تحت عنوان همایش بین المللی توسعه بندر چابهار برگزار شود.
هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با حضور برخی معاونان وزرا، نمایندگان مجلس و هنرمندان پایان یافت.
تورنمنت بین المللی بوکس جام مکران به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در حالی از سوم تا هشتم اسفندماه به میزبانی استان سیستان و بلوچستان و در منطقه آزاد چابهار برگزار خواهد شد که از پوستر این رقابت‌ها رونمایی شد.
جلسه یادبود و ختم سوره مبارکه الرحمن به یاد شهدای حادثه تروریستی محور خاش - زاهدان در مدرسه کوثر شهرستان چابهار برگزار شد.
کارشناس امور اقتصادی گفت: اقتصاد مردمی و نه دولتی زمینه ساز توسعه می شود، مردم یک جامعه متناسب با توانمندی هر یک از آن‌ها در هر زمان و مکان را در راستای خلق ارزش اقتصادی و پیشرفت جامعه فراهم می‌آورد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر گفت: ركورد كاهش مالاريا در طي ده سال اخير در شهرستان چابهار به عنوان پايتخت مالاريا كشور از پنج هزار مورد مالاريا به ٧٤ مورد در سال ٩٦ رسید.
هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با تمرکز بر هنر ایرانی اسلامی و تکیه‌بر حرفه «سوزن‌دوزی بلوچ» در منطقه آزاد چابهار آغاز به کارکرد.
کارشناس امور سیاسی گفت: انقلاب اسلامی ایران به ایستگاه چهل سالگی خود رسید و برای نیل به این نقطه چالش های پیچیده و زیادی را که از سمت معاندین داخلی و خارجی و برخی اوقات هم به دلیل سومديريت های مسئولان کشورمان بوجود آمده پشت سر گذاشته است.
چهارمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان با همکاری سازمان منطقه آزاد چابهار آغاز به کار کرد.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: حمله تروریستی شب گذشته هیچ توجیه و استدلال معقولانه ای از سوی دشمنان نداشت و عاملین این حرکت رذیلانه نشان دادند هیچ معیاری برای جوانمردی وجود ندارد.
بخش بین الملل هشتمین جشنواره مد ولباس فجر در منطقه آزاد چابهار، میزبان بیست کشور از قاره آسیا و اروپا است.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: صادرات ماهیان غیرماکول به مثل ماهی مرکب، حصور، سلطان و یال اسبی علاوه بر ارزآوری و اشتغالزایی، منجر به رونق اقتصاد کشور هم می شوند.
22 بهمن در حیات تاریخی و ملی کشور و هدایت سرنوشت ملت ایران به سوی حق و صلاح نقش بزرگی داشته است.
امروز صبح همزمان با سراسر کشور مردم شریف و همیشه درصحنه بخش زرآباد با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ، یک‌بار دیگر حماسه و شکوه دیگری را در تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رساندند.
مردم بندر کنارک هم نوا و هم صدا بار دیگر با فریاد مرگ بر آمریکا به ندای خمینی کبیر(ره) لبیک گفتند وخروش فریاد آنان در 22 بهمن بر سر آمریکای جنایتکار طنین انداز شد.
راپیمایی 22 بهمن امسال پرشورتر از هرسال در چابهار با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
22 بهمن سرآغاز پیروزی ملت ایران بر مستکبران و غارتگران است.
به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر اولین پایگاه بسیج دریایی جهت حمایت از صیادان در بندر صیادی کنارک افتتاح شد.
انقلاب اسلامی ایران در حالی به ۴۰ سالگی رسیده است که تا قبل از سال ۵۷، هیچ یک از روستاهای چابهار برق نداشتند اما اکنون هر 557 روستا از نعمت برق برخوردار هستند.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد