پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
چابهار
چابهار در تصرف پسماند های ساختمانی است/لزوم برورد قاطع با تخریب کنندگان محیط زیست

نخاله معضل جدی بزرگترین بندر اقیانوسی ایران؛

یکی از مهم‌ترین معضلات زیست‌محیطی شهرها، تخلیه نخاله‌های ساختمانی در محل‌های غیر مجاز و نزدیک محل سکونت افراد می باشد که این معضل جدی این روزها گریبانگیر بزرگترین بندر اقیانوسی کشور شده است.

 
درویش بلوچ نیا از بهسازی و آسفالت چهار هزار متر مربع از معابر شهر کنارک خبر داد.
وحید غلامیان مقدم گفت: عملیات تعویض سیم های فرسوده به کابل خودنگهدار در حوزه شهرستان دشتیاری به طول 27 کیلومتر توسط پرسنل امور برق دشتیاری و پیمانکار اداره انجام شد.
درویش بلوچ نیا گفت: با تکمیل و راه اندازی پروژه های ورزشی و تکمیل زمین فوتبال ساحلی از هیچ کوششی برای حمایت از ورزشکاران دریغ نخواهیم کرد.
خلیل عوض زاده گفت: شرایط آب هوایی و گرمای شدید شهرستان چابهار در طول تابستان اثرات نامطلوبی بر تجهیزات شبکه بویژه ترانسفورماتورها می‌گذارد.
حمیدرضا شایان از آغاز طرح ویژه بازرسی نوروز ۱۴۰۰و نظارت بر بازار کالا و خدمات و توزیع اقلام اساسی در شهرستان های چابهار و دشتیاری خبر داد.
کرونای انگلیسی با قدرت سرایت شدیدتر ویروس و درگیری کردن قشر کودک و نوجوان ناگهان همه را شوک زده و حیران کرد و به سادگی بین افراد منتقل می شود.
افزایش جمعیت و عدم تمرکز در یکجا نشینی مردم و ایجاد سکونت گاه های غیر رسمی در حاشیه شهر بندر چابهار منجر به مشکلات زیادی برای مردم منطقه ایجاد کرده است.
خانه فرهنگ کمالان با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد، فرماندار و جمعی از قشرهای مختلف مردم در منطقه آزادچابهار افتتاح و به بهره برداری رسید.
عبدالرسول خدمتی از کشف و معدوم سازی یک تن خیارشور فاقد تاریخ مصرف و غیر بهداشتی وسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان چابهار خبر داد.
 
گزارش تصویری/ راهپیمایی موتوری و خودرویی 22 بهمن در چابهار