جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ,20 October 2017
چابهار
انهدام اهداف با موشک‌های طوفان در رزمایش محمد رسول الله (ص)/ انجام عملیات تخریبی لایه به لایه با بکارگیری زمین مسلح هوشمند

سخنگوی رزمایش محمد رسول الله (ص) 4، از انجام علمیات تخریبی لایه به لایه با به کارگیری زمین مسلح هوشمند در دومین روز رزمایش خبر داد.

 
یک کار آفرین بلوچ سیب و سورانی گفت: با کار پرورش مرغ بومی و بلدرچین سالانه 24میلیون تومان درآمد دارم.
رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا به مدت 2 روز، اجلاس رؤسای شوراهای اسلامی استانها و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استانهای کشور در قالب پنجاه و هفتمین اجلاس رسمی مجمع مشورتی، در چابهار برگزار می شود.
مشاور ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ۶۵ درصد مخارج دولت از راه فروش نفت تامین می شود، گفت: دولت باید نفت را به عنوان یک منبع درآمد حذف کند و از راه فروش آن زیرساخت های کشور را توسعه دهد.
استاندار سیستان و بلوچستان پس از فشارهای افکار عمومی و نارضایتی خانواده های صیادان بلوچ از دولت، بالاخره با انتشار مطلبی فیس بوکی پس از 600 روز به این موضوع واکنش نشان داد.
بعد از انتقادات گسترده در خصوص واگذاری بندر چابهار به خارجی ها اکبر ترکان گفت: اصل این موضوع به وزارت راه مرتبط می‌شود و به سازمان منطقه آزاد مربوط نیست.
مولوی عبدالرحمن ترنج زرگفت: فلسفه حج درس وحدت واخوت ،برابری وتوحید، تبرک، توسل، زیارت و تعظیم آثارانبیاء و اولیاءالله به علاوه رد عقاید منحرف افراطیست.
شهرستان چابهار سالهای سال است که با مشکلات آب، برق، بهداشت و آموزش روبه رو است و در طول این مدت مسئولان کشوری و استانی شعارهای دهن پرکن اما تو خالی به مردم می دهند و مردم همچنان با مشکلات زیر ساختی در این شهرستان روبه رو است.
امامان جمعه اهل سنت چابهار از سایه سنگین رکود و گرانی در سفره های مردم و وعده های توخالی دولت گفتند.
واردات بی رویه در مناطق آزاد درسال اقتصاد مقاومتی مشکلاتی اساسی برای تولید داخلی کشور به وجود آورده است.
نویسنده و مدیر انجمن اهل قلم بلوچ چابهار گفت: امریکا پس از برجام به بهانه های مختلف درصدد تضعیف جمهوری اسلامی ایران وجبهه مقاومت است.
یکی از جدی ترین معضلاتی که سال هاست گریبان گیر شهرستان چابهار شده است موضوع حاشیه نشینی است.موضوعی که رابطه مستقیم با اقتصاد، توسعه و امنیت دارد و باعث شده مسئولین در این حوزه جدی تر و سریع تر اقدام کنند.
نیروهای پاسگاه دریابانی روستای رمین یک دستگاه تریلی را که قصد خروج محموله 27 تنی برنج را داشت، شناسایی و توقیف کردند.
بیماران خاص و تالاسمی شهرستان چابهار به جهت نیاز مداوم به خون و فرآورده های خونی در وضعیت بحرانی و نیاز شدید به خون قرار دارند.
محمد سمیع والی ولایت نیمروز افغانستان از طرح ایجاد مجتمع پتروشیمی نگین مکران و طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد.
حملات تروریستی اخیر داعش در کشورهای ترکیه، بنگلادش، عراق و عربستان نشان از یاس و استیصال و شکستهای اخیر آنها در عراق و سوریه است.
ساعاتی پیش بین مرزبانان سیستان و بلوچستان و افراد مسلح که گفته می شود اعضای یک باند مواد مخدر بوده اند در منطقه جکیگور درگیری مسلحانه رخ داده است.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد