جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,26 April 2019
چابهار
«تکدی‌گری» تراژدی بی‌پایان فقر فرهنگی اجتماعی است/کمک به نیازمندان باید مدیریت شده باشد

حکایت بی پایان یک معضل اجتماعی در تنها بندر اقیانوسی کشور؛

داستان تکدی گری در بسیاری از شهرهای کشورمان مخصوصا شهرهای توریستی به یک تراژدی بی پایان تبدیل شده است و هر روز چهره شهرها را خدشه‌دارتر می کند که تنها راه مقابله با آن همکاری و هماهنگی همه دستگاه های جامعه و مردم است.

 
شهردار چابهار از اختصاص ۸ میلیارد تومان اعتبار برای واردات ۱۰ اتوبوس درون شهری توسط سازمان منطقه آزاد چابهار به این بندر خبر داد.
معاون آموزشی وتحصیلات تکمیلی دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار از حل مشکل دانشجویان رشته علوم دریایی این دانشگاه برای گذراندن دوره‌ کارآموزی روی کشتی خبر داد.
معاون مدیر کل و رئیس آموزش و پرورش چابهار از برگزاری آزمون تیمز (TIMSS ) در دبیرستان متوسطه اول نبی اکرم (ص) روستای عثمان آباد با هدف کشف نقاط قوت و ضعف دانش آموزان حاشیهنشین این شهرستان خبر داد.
معاون دریابانی کشور گفت: توسعه بندر چابهار عاملی برای تأمین و تقویت هر بیشتر امنیت دریایی و اقتصاد کشور می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی چابهار از آغاز برداشت انبه از سطح ۱۰۰ هکتار باغات کشاورزی این شهرستان خبر داد.
مدير مالاريا مديترانه شرقي در آستانه برگزاري همايش كشوري مالاريا در چابهار از مراكز خدمات جامع سلامت شهرستان چابهار و حاشيه شهر بازديد و در جریان توانمندی‎های این پایگاه قرار گرفت.
سومین جشنواره استانی «ورنا و برنا» چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه به میزبانی منطقه آزاد چابهار آغاز به کار می کند.
فرمانده بسیج دریایی کشور تشکیل بسیج دریایی در کنارک را نماد اقتدار و عظمت ملت ایران در مقابل جهانیان دانست.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ارائه بسته های تشویقی به سرمایه گذارانی که باعث افزایش تردد و ترافیک دریایی و بندری و راه اندازی خطوط کشتیرانی شوند خبر داد.
شهردار بندر چابهار از آغاز مطالعات درخصوص احداث کمربندی شهید کلانتری و تبدیل آن به بلوار شهید کلانتری برای دسترسی راحتتر شهروندان جدگال آباد و سید آباد خبر داد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار از جمع آوری کمک های بازاریان و اصناف این شهرستان به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال به سیل زدگان کشور خبر داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ثبت رکورد تخلیه و بارگیری با نرخ ۵۹.۲ درصدی در کارنامه عملیاتی بنادر تجاری چابهار نسبت به سال گذشته خبر داد.
معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش چابهار از حضور فعال هشت هزار دانش آموز این شهرستان در المپیاد ورزشی این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره محیط زیست چابهار گفت: همزمان با ۲ اردیبهشت (۲۲آوریل) "روزجهانی زمین پاک" در هفت ایستگاه، سواحل شهرستان های چابهار و کنارک پاکسازی شد.
امام جمعه شهرستان چابهار گفت: در انتظار ظهور حضرت مهدی (عج) بودن خود بزرگترین عبادت است و باعث گشایش در کار مؤمنین می‌شود و برای منتظران اجر و پاداش در نظر گرفته شده است.
داستان تکدی گری در بسیاری از شهرهای کشورمان مخصوصا شهرهای توریستی به یک تراژدی بی پایان تبدیل شده است و هر روز چهره شهرها را خدشه‌دارتر می کند که تنها راه مقابله با آن همکاری و هماهنگی همه دستگاه های جامعه و مردم است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با افزایش ظرفیت اسکله های تخلیه فرآورده های نفتی در سال گذشته تخلیه فرآورده های نفتی در بندر چابهار شاهد رشد 84.6 درصدی داشته است.
رئیس اداره برق چابهار از پروژه تعمیرات خطوط برق ۲۰ کیلو ولتی بدون خاموشی برای کاهش قطعی برق در این شهرستان خبر داد.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار از سرمایه گذاری عمانی ها برای استفاده از طرح های شیلاتی در این شهرستان خبر داد.
رئیس پلیس انتظامی کنارک از غرق شدن چهار دختر کنارکی در روستای تل میشان این شهرستان خبر داد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد