سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
چابهار
رشد 51 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: طی هشت ماهه اول امسال تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بندر چابهار 51 درصد و تخلیه و بارگیری کانتینر 73 درصد رشد کرده است.

 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: دو غریق که در محدوده هتل لیپار اقدام به شنا کرده و از نظر ناپدید شده بودند توسط واکنش سریع مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان از غرق شدن نجات یافتند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقویت نقاط کور مرز زمینی و دریایی چابهار در دستور کار قرار دارد، گفت: بودجه امنیت مرزی باید ۵ برابر شود.
رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در حادثه تروریستی امروز شهرستان چابهار، 2نفر شهید و 36نفر زخمی شدند.‏
قهرمان رزمی چابهار گفت: رزمی کار چابهاری در مسابقات رزمی اواسپرت به نمایندگی از سیستان و بلوچستان بعد از انجام دور مقدماتی مسابقات در کرمان به نیمه نهایی راه یافت.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کنارک گفت: بسته های حمایتی سبد کالا از ۲۰ آبان ماه در شهرستان کنارک آغاز شده و مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد در حال دریافت بسته های غذایی از فروشگاه های مشخص شده می باشند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان چابهار گفت: بسیج در جامعه و ر هر زمانی به عنوان نیروی فعال و کار آمد در همه زمینه ها حضور پر رنگ دارد.
نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت چابهار گفت: وحدت و اتحاد بین دو برادران اهل تشیع و تسنن اگر استوار باشد هیچ‌کدام از نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان به سرانجام نخواهد رسید.
مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تفکر بسیجی در ابعاد اجتماعی و اقتصادی از صدر اسلام آغاز شده است و باید دشمن را با همین فرهنگ نیرومند از بین برد.
امام جمعه چابهار گفت: هر جا بسیج ورود کرده توسعه، عمران و آبادنی حاصل شده و اگر این فرهنگ در همه نهاد های اجرایی کشور به طور کامل و لازم به وجود آید عامل حل بسیاری از مشکلات کشور است.
میز خدمت در راستای اجرای طرح تکریم ارباب رجوع به مناسبت هفته بسیج با حضور معاون امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولین ادارات با همت بسیج ادارات در نشستی با اهالی روستای کمب شهرستان چابهار برگزار شد.
در حالی سیستان و بلوچستان به عنوان قطب تولید موز و محصولات گرمسیری ایران شناخته می شود که واردات بی رویه این محصول موجب شده تا محصولات تولیدی در استان به حاشیه رانده شود و کشاورزان منطقه نتوانند جای خود را در بازار های مصرف پیدا کنند.
امام جمعه چابهار گفت: در میلاد حضرت رسول (ص) دل های شیعه و سنی با وحدت بیشتر به هم نزدیک شده و همزمان با هفته بیسج اوج قدرت در میان مذاهب اسلامی پدیدار می شود.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: این کار حکام عربستان و حمله به مردم بی گناه یمن بیش از هر چیز در راستای اسلام‌ستیزی است.
فرمانده سپاه شهرستان چابهار گفت: جوانان ایران اسلامی تفکر بسیجی را به عنوان یک الگوی استکبار ستیزی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و نظامی دشمنان در جهان ترویج داده اند.
انتظار مردمانی که نسبت به سایر شهرهای بلوچستان در فاصله نزدیک تری به دریای مکران زندگی می کنند، این است که در فصل صید آبزیان دریایی مانند ماهی و میگو را در سفره های خود داشته باشند، چراکه درسال های گذشته طعم خوش ماهی رابه عنوان غذایی سالم چشیده اند.
امام جمعه چابهار گفت: این گرفتاری های امروز دلیلش یکی غفلت مسئولین کشور از بسیج می باشد چراکه در رشد، توسعه، اقتصاد و فرهنگ تنها بسیج می تواند به سر منزل مقصود برساند و دیگری تکبر برخی از مسئولین کشور که عارشان می آید پیش بسیج زانو بزنند ولی با کافر اروپایی مذاکره می کنند.
بعد از ۱۲ مرداد ۹۶ و تشکیل دور دوم دولت تدبیر و امید با رویکرد و شعار اطلاح طلبان در کشور، فرمانداری استراتژیکی ترین بندر ایران یعنی شهرستان چابهار خالی از حاشیه نبود به طوری که از تبلیغات غیرقانونی سیاسی گرفته تا رشوه گیری توسط فرمانداران ستاره دار؛ دو تغییر بر کرسی نماینده سیاسی دولت در چابهار رقم خورد.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: مردم با اصالت سیستان و بلوچستان تا امروز نشان داده اند که با وحدت خالصانه فریب دسیسه های دشمنان اسلام را نمی خورند و این نشان از اصالت و فهم عمیق این مردم مرزدار می باشد.
امام جمعه چابهار گفت: اینکه در عزل و نصب های اداری روابط در نظر گرفته می شود ناراحت کننده است و باعث زیان به مملکت اسلامی می شود چراکه در برخی ادارات و نهادها متخصصان جامعه امور اصلی را در دست ندارند و باید بازیابی ویژه در این خصوص صورت پذیرد.
فرماندار کنارک گفت: در پی آتش سوزی یک لنج در 400 مایلی کنارک، ناخدا و موتوریست آن با بیش از 80 درصد سوختگی کشته شده و به دلیل مسافت طولانی از چابهار و کنارک در طی رسیدن نیروهای کمکی چند ساعت در روی آب معطل شده اند.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد