سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
دلگان
​فرماندار دلگان: 11حلقه چاه غیرمجاز مسلوب المنفعه شد

فرماندار دلگان از مسلوب المنفعه شدن 11 حلقه چاه آب غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

 
شهرستان دلگان در حالی رتبه نخست تولید چای ترش در کشور را به خود اختصاص داده که حاصل دسترنج کشاورزان این منطقه به علت نبود صنایع تبدیلی به جیب دلالان می رود.
سایه سدهای بزرگ هلیل رود و بمپور در حالی بر روی جازموریان سنگینی می کند که بکر‌ترین تالاب ایران منشا 20درصد از گرد وغبار کشور محسوب می‌شود و در حال تبدیل شدن به هامونی دیگر است.
روزگذشته دهیار روستای جوگز شهرستان فنوج با ضربات چاقو به قتل رسید.
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان دلگان از آزادی یک گروگان بعد از گذشت چهار روز توسط پاسداران گمنام امام زمان (عج) در این شهرستان خبر داد.
کام تلخ نخل کاران سیستانی و بلوچستانی که پیش از این حاصل زحمات و دسترنج چندین ساله آنها به جیب دلالان خرما می رفت با بسته بندی خرمای دلگان با برند "جلگه سبز امداد" برای اولین بار شیرین شد.
سیستان وبلوچستان با تولید 70 رقم خرما مهمترین تولید کنندگان و صادر کنندگان و زودرس ترین خرما در میان استانهای کشور محسوب می شود به گونه ای که سالانه بيش از 200 هزار تن خرما در آن توليد مي شود.
رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان از تداوم طوفان و گرد و خاک در منطقه سیستان تا روز شنبه خبر داد.
در حالی دمای هوا در برخی از مناطق جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان دلگان به ۵۰ درجه می رسد که طی ماه های اخیر آتش‌سوزی‌های پی‌درپی نخلستان‌ها به کابوس کشاورزان تبدیل‌شده است.
یک کارشناس مذهبی گفت: سیره عملی امام جواد (ع) بهترین الگو برای جوانان است.
در حالی شهرستان دلگان گرمترین شهر کشور در 24 ساعت گذشته بود که قطعی دوساعته روزانه برق در برخی روستاها و نواحی این ‏شهرستان، بر مشکلات مردم افزوده است.‏
طرح های زیادی در سیستان وبلوچستان از سال های گذشته تاکنون به علت کمبود اعتبار ناتمام باقی مانده اند که افتتاح بیمارستان تنفسی آلوده ترین شهرجهان و تکمیل راه آهن چابهار از جمله آنها می باشد.
خشکسالی و بحران کم آبی در حالی امان مردم سیستان وبلوچستان را بریده که کشاورزان چابهاری از عدم مراجعه مسئولان این سازمان برای برآورد خسارت های میلیارد تومانی وارده به بخش کشاورزی و دامپروری منطقه دشتیاری گلایه کردند.
شهروندان دلگانی طی روزهای اخیر درحالی گرمای هوای بیش از 50 درجه را با زبان روزه تحمل می کنند که افت ولتاژ و قطعی مکرر برق در این شهرستان باعث عدم استفاده آنان از کولرهای گازی و آبی شده است.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس سیستان و بلوچستان گفت: با مشارکت یک خیر، مدرسه 6کلاسه روستای هیتک شهرستان دلگان احداث می شود.
اصلاح جامعه اقتصادی ما را می توان با احیای زکات در جامعه شروع کرد.
دین اسلام قالب خانواده را بر مهر و نقش مادر استوار کرده است، این مهر باید بتواند پیوندی ناگسستنی و مستحکم بین اعضای خانواده ایجاد نماید.
سرما و یخبندان روزهای اخیر موجب خسارت بسیار گسترده ای به کشاورزان شهرستان دلگان شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان دلگان گفت: با حکم قضایی، 220 هکتار از اراضی ملی در یکی از روستاهای دلگان سیستان و بلوچستان رفع تصرف شد.
 
اجرای طرح هادی روستایی در کلانظهور شهرستان دلگان+ تصاویر
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد