چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ,22 August 2018
هیرمند
بیمارستان شهدای هیرمند

صرفا جهت اطلاع مسئولین؛

تنها بیمارستان شهرستان هیرمند در حالی با کمبود پزشک مواجه شده که قرار بود از ظرفیت های این بیمارستان در راستای خدمات بشر دوستانه و توریسم درمانی استفاده شود.

 
نماینده حوزه انتخابیه سیستان در مجلس گفت: عمق خشکسالی در منطقه سیستان به حدی است که آن را می‌توان فراتر از یک زلزله دانست.‌
اجبار دانش‌آموزان به استفاده از لباس فرم با طرح و رنگ متغییر و تهیه چنین پوششی از یک فروشگاه خاص نمونه‌ای از مشکلات خانواده‌ها در مدارس است.
فرمانده مرکزبهداری رزمی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: در راستای ارائه خدمات حوزه بهداشت و درمان به بیماران در مناطق محروم سیستان وبلوچستان توسط تیم پزشکی جهادگر مستقر در بیمارستان شهدای هیرمند 34 هزار و 194 نفر خدمات رایگان دریافت کردند.
کارشناسی مسائل سیاسی گفت: اقتدار ایران امروزه برای همه ی جهانیان آشکار شده است، ایران از ابتدا نیازی به برجام نداشت و اکنون نیز با حفظ اقتدار خود نباید هیچگونه سستی در قبال این تحریم ها نشان داد.
فرمانده انتظامی شهرستان هیرمند گفت: در شهرستان هیرمند میزان جرم و جنایت در ماه مبارک رمضان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
معاون تأمین آب وآبرسانی استان سیستان و بلوچستان گفت: استقرارتانکر ثابت برداشت مداوم آب از این تانکرها رابرای روستائیان میسرمی سازد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: شهرستان هیرمند در استان سیستان و بلوچستان رتبه اول را در پرورش شتر مرغ دارد.
معاون تأمین آب وآبرسانی شرکت آب وفاضلاب روستایی سیستان وبلوچستان گفت: هرگونه افت فشار در روستاهای شهرستان زهک موقتی بوده و ناشی از قطعی برق ویا شکستگی لوله های شبکه های انتقال آب می باشد.
گزارش ها حاکی از آن است که چند شخص به واسطه اهداء رایگان سیم کارت ایرانسل به روستائیان شهرستان هیرمند چندین سیم کارت به نام آنها ثبت نام کرده اند.
امام جمعه زهک بیان گفت: متاسفانه مسئولین ما وقتی می خواهند گزارش بدهند افتخارشان به این است که اینترنت را به روستاها برده اند، مردم روستاها مانده اند با محصولاتی کشاورزی که روی دستشان مانده چه کنند آن وقت ما برای آنها اینترنت آوردیم که چه بشود؟ چه مشکلی را از آنها برطرف کرده است؟ معلوم می شود در اولویت بندی کارها دچار مشکل هستیم.
امام جمعه هیرمند گفت: امروز عده ای به دنبال دو دستگی و توطئه در کشور هستند؛ حضرت آقا در طول این سه دهه سابقه نداشته است که اینگونه مردم را به روشنگری دعوت کند لذا باید این افراد را نصیحت کرد تا از راه اشتباه خود منصرف شوند.
وصیتنامه شهید مفقودالاثر عباس اصغری به همراه دستخط آن شهید بزرگوار جهت مطالعه بر روی سایت قرار گرفت.
دختر بچه سه ساله در روستای کهک شهرستان زهک در بشکه آب واقع در حمام خانه دچار خفگی شد.
شمال شهرستان هیرمند ؛ از ابتدای شروع گرما در سال جاری با افت فشار آب و همچنین قطعی مکرر آب مواجه شده است که همواره همانند هر ساله مشکلات عدیده ای را برای روستا نشینان شهرستان هیرمند به وجود آورده است.
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زهک با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در محل دفتر امام جمعه شهرستان زهک برگزار شد.
به مناسبت ماه مبارک رمضان تعداد 100 بسته غذایی بین نیازمندان شهرستان هیرمند توزیع شد
معاون تامین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: با احداث خط انتقال آب جدید در شهرستان هیرمند مشکل آب شرب روستائیان شمال شهرستان مرتفع خواهد شد
فرماندار شهرستان زهک از دو بانده شدن جاده زابل به زهک خبر داد.
مسئول کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان هیرمند گفت: مسابقه شعر در قالب هجو با موضاعات مختلف برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: در این سینما فیلم های روز سینمای ایران به صورت نیم بهاء و با قیمت سه هزار تومان با توجه به مرزی بودن و شرایط خاص منطقه عرضه خواهد شد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد