چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ,24 May 2017
هیرمند
کانال آب میلک هم قربانی گرفت/ شمار غرق شدگان در سیستان به 10 نفر رسید

ندای هیرمند گزارش می دهد؛

علاقه جوانان به شنا در سیستان غیر قابل وصف است، هر ساله از اوایل بهار موجی از نوجوانان و جوانان به انهار سیستان رجوع می کنند تا تنی به آب بزنند.

 
عیسی نکویی گفت: پس از آزادسازی خرمشهر توسط رزمندگان اسلام بسیاری از خبرگزاری جهان سکوت رسانه ای عجیبی را در پیش گرفتند .
مهدی پودینه از خرید یک دستگاه بیل مکانیکی جهت تقویت ناوگان خودرویی شهرداری دوست محمد خبر داد.
سمیه سعادت نیا گفت: مردم همیشه در صحنه شهر دوستمحمد نشان دادند در دفاع از آرمان های انقلاب و , ولایت فقیه مقابل بد خواهان و دشمنان نظام همچنان ایستاده اند.
مهدی مرعشی گفت: مردم در هنگام بروز مشکل با این اداره تماس برقرار کنند تا در اسرع وقت مامورین اداره برق جهت رفع مشکل به منطقه اعزام شوند.
در حالی رئیس جمهور در سفر سال 93 خود به سیستان و بلوچستان احیای بازارچه های مرزی را یکی از برنامه های دولت برای این استان عنوان کرده بود که مدیرکل بازارچه های مرزی استان از تعطیلی بازارچه مرزی گمشاد خبر داد.
برخی از مردم مرزنشین سیستان در اعتراض به استاندار سیستان و بلوچستان خواستار بازگشتایی گذرگاه های مرزی بش دلبر، تخت عدالت و شاهگل شدند.
رویت شیء نورانی در آسمان سیستان بار دیگر معمای اشیای مرموز را مطرح کرد، اهالی منطقه می گویند این شی نورانی پس از مدتی محو شده است.
رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرستان هیرمند از بازدید دانش آموزان دختر و پسر دوره اول متوسطه شهرستان هیرمند از سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
وصیت نامه شهید رضا احمدی یکی از شهدای گرانقدر سیستان به همراه دسخط این شهید بزرگوار در سایت ندای هیرمند قرار گرفت.
در منطقه سیستان آرایشگرهایی وجود داشتند که با همراه داشتن وسایل خود به درب منازل و یا در گوشه ای از خیابان به آرایشگری مردان می پرداختند که در اصلاح سیستانی به آنها "دلاک " یا "اوستا" می گفتند.
وظیفه دان گفت: خانه گنبدی خشت و گلی سیستانی در دومین نمایشگاه سراسری توانمندیهای روستائیان و عشایر کشور در غرفه شهرستان هیرمند بنا شده است که بخشی از تمدن و معماری رایج منطقه سیستان را در سالیان نه چندان دور معرفی می‌کند.
پودینه اظهار داشت : با اجرای طرح احداث گلخانه، سالیانه ٦٠ میلیون تومان صرفه جویی اقتصادی خواهد شد و به طور کل می توان گفت که یک اقتصاد درون سازمانی تشکیل می شود.
یک جوان سیستانی طی نامه ای از مشکلات سیستان و بلوچستان خطاب به استاندار می نویسد.
مهدی پودینه شهردار دوست محمد از هدیه دو میلیون تومانی برای دانش آموزان نخبه شهرستان هیرمند خبر داد.
حجت الاسلام ظریف صیادی گفت: امام راحل توانست با ایجاد وحدت و یکپارچگی بر ظلمت پیروز شده و آن کسانی را که اسلام را پس می زدند از خاک این کشور بیرون نمایند، و با توکل به خدا انقلاب اسلامی را در مسیر پیروزی قرار داد.
در حالی مسئولین اداره برق زابل در پی آسیب اموال شهروندان بیان کردند که هیچگونه خاموشی ناخواسته در سطح این شهر وجود نداشته و تمام قطعی های برق از طریق صدا و سیما و رادیو شهری اعلام شده است که مسئولین صدا و سیما این موضوع را تکذیب کردند.
سیستان بالاترین آمار بروز سل و بیماران مسلول را در کشور دارد و سالانه از هر 100 هزار نفر سيستاني و بلوچ، 78 نفر مبتلا به سل هستندکه بیشترین بار هزینه‎ها در حوزه درمان و بهداشت را بر این استان تحمیل می‏‎کند.
امسال با توجه به سرعت و شدت آب و طغیان کردن رودخانه های متصل به دریاچه هامون بسیاری از نوجوانان به دور از چشم خانواده ها برای شنا به رودخانه ها مراجعه می کنند.
فرماندار شهرستان زابل با اعلام شناسایی 42 نقطه آسیب پذیر در سیل دوم سیستان خسارت‌ سیل اول در این منطقه را تشریح کرد.
رئیس ستاد بحران کشور با بیان اینکه وضعیت رودخانه ها در سیستان عادی شده ، گفت: سیلاب در زهک کنترل شده است.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد