پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ,20 September 2018
ایرانشهر
ایرانشهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی ثبت شد

شهرستان ایرانشهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی ثبت شد و لوح ثبتی آن در روزهای آینده به مسئولان این شهرستان اهدا خواهد شد.

 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: امام حسین(ع) سند حقانیت اسلام و حضرت علی اصغر(ع) سند حقانیت نهضت عاشورا است.
فرمانده بسیج اصناف و بازاریان سپاه شهرستان ایرانشهر از برگزاری طرح یک کاسب- یک دانش آ»وز در دیار نخل و آفتاب خبر داد.
مسئول بسیج کارگری ایرانشهر از برگزاری رزمایش بزرگ خدمت رسانی با عنوان شیفت ایثار خبر داد و گفت: این رزمایش به منظور آمادگی برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم دشمن در واحدهای تولیدی این شهرستان اجرا شد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از وقوع 20 زلزله و پس لرزه در محدوده مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ایرانشهر خبر داد و گفت: در این حادثه به 300 واحد مسکونی آسیب وارد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از برگزاری جشن ثبت ملی سوزن دوزی ایرانشهر خبر داد و گفت: امروز همزمان با برگزاری این مراسم از تمبر یادبود استاد مهتاب نوروزی رونمایی می شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع زمین لرزه بر اثر ریزش کوه در منطقه ای صعب العبور یک نفر جان خود را از دست داد.
عضو هیات علمی پژوهشگاه زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله از ادامه‌دار بودن پس‌لرزه‌های این زلزله در روزهای آینده در استان های سيستان و بلوچستان و كرمان خبر داد.
با مروری بر حوادث روز از آخرین جزئیات یک فقره مرگ مشکوک در یکی از روستاهای ایرانشهر و همچنین سوخت های قاچاقی که به مقصد نرسید جویا شوید.
وزیر کشور در ابلاغیه ای به استاندار سیستان و بلوچستان، با ارتقاء درجه شهرداری اسپکه به 6موافقت کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: یک اثر نمایشی از ‏هنرمندان ایرانشهر درهفتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر میثاق، عناوین برتر را به ‏خود اختصاص داد.‏
مدیر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ایرانشهر از آتش سوزی داروخانه پاستور در این شهرستان خبر داد و گفت: بیش از 90 درصد به داروها خسارت وارد شده است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر از دستگیری عامل شهادت ۳۶ مامور ناجا در حادثه گورناک پس از ۱۹ سال خبر داد.
فرمانده پلیس راه جنوب استان سیستان وبلوچستان از وقوع یک تصادف در محور ایرانشهر- بم خبر داد و گفت: در این حادثه دو نفر جان باختند.
دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر با بیان اینکه عامل اصلی پرونده ربایش دختران در این شهرستان دستگیر شده است، گفت: دستگاه قضایی با مخلان امنیت به جد برخورد می‌ کند.
فرماندار ایرانشهر از تولید سالانه هفت هزار تن گوشت سفید در این شهرستان خبر داد و افزود: این اقدام باعث شده تا ایرانشهر به قطب دامداری جنوب سیستان وبلوچستان تبدیل شود.
دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر از دستگیری عامل اصلی ربایش دختران در این شهرستان خبر داد و گفت: تحقیقات در رابطه با علل ربایش و دستگیری همدستان فرد دستگیر شده ادامه دارد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: این دانشگاه با بهره برداریاز 22پروژه، بیشترین آمار پروژههای افتتاحی روز گذشته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به خود اختصاص داده است.
مدیر کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بارش باران و طغیان رودخانه ها طی 24ساعت گذشته، 3مسیر در جنوب استان دچار انسداد شده اند.
 
رویت هلال ماه مبارک رمضان توسط ائمه جمعه شیعه و سنی در ایرانشهر  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد