دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
خاش
عملیات اجرایی ساخت منزلِ خانواده محروم در خاش آغاز شد

توسط بسیج سازندگی سپاه

دبیر اجرایی کاروان زیرسایه خورشید سیستان وبلوچستان از آغاز عملیات ساخت منزل خانواده محروم در شهرستان خاش خبر داد.

 
مديرامورباغبانی سازمان جهادكشاورزی سیستان وبلوچستان از پیش بینی برداشت 20 هزارتن انار از سطح باغات بارور خبر داد و گفت: به واسطه آب و هوای مناسب تفتان، سنگان خاش، مرغوب ترین انار استان می باشد.
رئيس پليس راه جنوب استان سيستان و بلوچستان گفت: واژگونی يک دستگاه پژو 405 در محور "ایرانشهر-خاش " یک کشته و 5 مجروح برجای گذاشت.
نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان گفت: جاده سراوان_خاش یکی از جاده های کاملا غیر استاندار و نگران کننده به شمار می رود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امسال برداشت هفت هزار و 800 تن پسته در استان پیش بینی شده است، گفت: کمبود واحدهای بسته بندی، فرآوری و ترمینال ضبط پسته عمده مشکلات این بخش است.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه و مسئولان باید با سودجویان و سرمایه دارانی که در بازار سکه و ارز تلاطم به وجود آورده اند، برخورد قانونی کند.
مسئول نهاد نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان وبلوچستان گفت: به برکت حضور کاروان زیرسایه خورشید در ‏استان،خانواده‌‌‌ محروم خاشی خانه دار شد.‏
شهرستان خاش به برکت وجود کوه آتشفشان تفتان یکی از مناطق مهم تولید محصولات باغی نظیر زردآلو، هلو، انجیر، آلو، انار و پسته است که تولید این میوه ها زمینه اشتغالزایی را برای بیش از دو هزار نفر فراهم کرده است.
فرماندار و رئيس شوراي تامين شهرستان خاش گفت: سه افسر پليس اين شهرستان در درگيري با سوداگران مرگ به شهادت رسیدند.
مسئول فوریت های پزشکی شهرستان خاش گفت: بر اثر واژگونی خودروی پژو 405 در محور خاش به ایرانشهر 4 نفر مجروح شدند.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان خاش گفت: این شهرستان، رتبه نخست محصولات گلخانه ای را از نظر کیفیت و کمیت در استان سیستان و بلوچستان دارد و این محصولات را علاوه بر بازار استان، به کشورهای افغانستان، پاکستان و حوزه خلیج فارس صادر می کند.
استاد تاریخ دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه استکبارستیزی در میان قوم بلوچ موج می زند گفت: مردمان این خطه همواره در صف اول دفاع از مرزهای ایران قرار دارند.
استاندار سیستان و بلوچستان ترجیح داد این بار خارج از مرکز استان فرمانداران را در منطقه ای ییلاقی در دامنه آتشفشانی تفتان گرد هم جمع کند.
دادستان شهرستان خاش گفت: یکماه مرخصی برای زندانیان واجد شرایط در شهرستان خاش به مناسبت هفته قوه قضاییه در نظر گرفته شده است.
بر اثر جهالت و کینه شتری افرادی از خدا بی خبر در خاش 3 نفر را کشتند و یک کودک 8 ساله را مجروح کردند.
امام جمعه اهل سنت و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم مکی زاهدان گفت: ماهواره و تمام امکانات به روز و نوین دنیا با اهدافی منحرف کننده تولید و به شدن انحراف از دین را نشانه گرفته اند.
مردم شهرستان خاش با برپایی آداب ویژه در ماه مبارک رمضان در مهمانی خدا شرکت می کنند و مومنان دیگر بار به ضیافت الهی دعوت شدند .
نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی مهم‌ترین تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان بود و باید مجلس دهم این دو موضوع مهم و حیاتی را سرلوحه کار خود قرار دهد.
یک حادثه کوچک در شهرستان خاش باعث شد رسانه های معاند باز هم مثل همیشه شتاب زده و با جریان سازی های دروغین و کذب خود که همواره در راستای برهم زدن آرامش مناطق مرزی بوده با عزمی جزم در این حوزه برای رسیدن به اهدافشان وارد شوند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: آیت‌الله جنتی یک استوانه محکم برای انقلاب است و انتخاب انقلابی خبرگان رهبری بار دیگر جبهه ضدانقلاب را مأیوس کرد.
امام جمعه شهرستان خاش گفت: انتخاب عمار انقلاب اسلامی بعنوان رئیس مجلس خبرگان خاری بر چشم انگلیس و آمریکاست و آیت‌الله جنتی عمر خود را برای دفاع از منافع ملی و انقلابی کشور هزینه کرد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد