سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ,25 June 2019
کنارک
اهتزاز پرچم رضوی بر عرشه ناو شهیدنقدی در کنارک

در دومین روز از سفر کاروان زیرسایه خورشید در سیستان وبلوچستان، پرچم بارگاه مقدس علی بن موسی الرضا(ع) در عرشه ناو شهیدنقدی کنارک به اهتزاز درآمد.

 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون هزار و 610 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان های کنارک، چابهار و منطقه لیردست مرز بین استان ما و هرمزگان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و بیماری نیوکاسل در کنارک مشاهده نشده است.
مسئول بسیج سازندگی کنارک گفت: با کمک خیرین و نهادهای مختلتف،کارگاه اشتغال زایی ویژه بانوان در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.‏
مدیر سازمان بسیج کارگری سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با روز انقلاب اسلامی، مردم سالاری دینی، بیداری اسلامی و استکبار ستیزی در هفته دفاع مقدس، اجتماع 440 نفری بسیجیان کارگری استان در شهرک صنعتی کنارک برگزار شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان را گذرگاه اتصال جمهوری اسلامی در حوزه دیتا به جامعه ارتباطی بین الملل دانست و گفت: متاسفانه با این حال این خطه از کشور در شاخص های ارتباطی رتبه 31 را دارد.
دبیر اجرایی کاروان زیرسایه خورشید در سیستان وبلوچستان گفت: خادمان آستان مقدس علی ابن موسی الرضا(ع) در قالب کاروان زیرسایه خورشید جمعه وارد استان می شوند.
در حالی طی روزهای اخیر چندین نفر در بیمارستان چابهار به دلیل مشکوک بودن در ابتلا به تب کریمه کنگو بستری شده اند که مسئولان ذیربط استانی هنوز ابتلا شدن افراد به این بیماری را تائید نکرده اند.
 
گزارش تصویری/ خسارت های سیل در بلوچستان  
عکس نوشته/ پیشرفت‌های منطقه مکران با گذشته قابل مقایسه نیست
به نظر شما کدامیک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس دهم موفق تر عمل کرده اند؟
محمد نعیم امینی فرد- نماینده ایرانشهر
حبیب الله دهمرده- نماینده زابل
علیم یارمحمدی- نماینده زاهدان
حسینعلی شهریاری- نماینده زاهدان
عبدالغفور ایران نژاد- نماینده چابهار
احمدعلی کیخا- نماینده زابل
علی کرد- نماینده خاش
محمدباسط درازهی- نماینده سراوان
هيچ كدام