چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ,22 August 2018
سراوان
جشنواره بزرگ گردشگری سمن های سراوان در سیب و سوران برگزار شد

کارشناس فرهنگی امور جوانان شهرستان سراوان:

کارشناس فرهنگی امور جوانان شهرستان سراوان گفت: به مناسبت هفته ازدواج و غنی سازی اوقات فراغت جوانان، جشنواره گردشگری در شهرستان سیب و سوران برگزار شد

 
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی سراوان گفت: جشنواره مسابقات بازی های بومی و محلی در پنج رشته در دهستان گردشگری ناهوک برگزار شد.
مدیر جهاد کشاورزی سراوان گفت: کشت فشرده، نامنظم و عدم مهندسی شده نخیلات در سراوان، تردد برای ماشین آلات آتش نشانی و اطفاء حریق را با مشکل مواجه کرده است.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان از آغاز عملیات مرمت مقابر تاریخی شیشه ریز جالق خبر داد و گفت: این اقدام با اعتباری بالغ بر 500 میلیون ریال از فردا آغاز می شود.
رئیس محیط زیست شهرستان سراوان گفت: آبشار کوه سفید در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر گشت واقع شده که در تمامی فصول سال فعال است.
رئیس یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مهرستان گفت: زیستگاه خفاش میوه خوار که طول بال های آن به یک متر می رسد و بزرگ ترین پرنده شب گرد در این منطقه محسوب می شود، غار همونت در مهرستان است.
صبح امروز جمعی از دانشجویان دختر مجتمع آموزش عالی شهرستان سراوان با کاروان راهیان نور به منطقه عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
رئیس هیئت بازی های بومی و محلی شهرستان سراوان گفت: اعضای تیم هیئت بازی های بومی و محلی سراوان که‌ به نمایندگی از سراوان عازم جشنواره ملی "حرکت و برکت" یزد شده بود، در بخش پخت نان و غذای محلی رتبه دوم کشور را کسب کرد.
مسئول نهاد رهبری در مجتمع آموزش عالی سراوان با بیان اینکه قلب به عنوان یک عنصر معنوی در روح و ماده تمیز انسان از موجودات دیگر است، گفت: قلب حالاتی دارد که اگر به آن توجه نداشته باشیم انسان را از مسیر حقانیت دور می کند.
کارشناس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان گفت: روستای کوهک به عنوان یکی از روستاهای نمونه گردشگری استان سیستان و بلوچستان از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی و مطالعات آن‌ به اتمام رسیده است.
رئیس یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سراوان گفت: سازمان محیط زیست با همکاری اداره بیمه «ما» پلنگ ایرانی موجود در منطقه حفاظت شده بیرک را بیمه کرد.
با نزدیک شدن به ایام نوروز شهرداری شهرستان سراوان اقدام به بهسازی، نظافت و احداث کمپ های نوروزی کرده است.
مسئول دفتر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان سراوان گفت: عملکرد دهیاران وشوراهای اسلامی در بیمه اجتماعی یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی آنها خواهد بود.
رئیس مخابرات شهرستان سراوان گفت: از دی ماه سال گذشته تا کنون ۳۶ سایت همراه اول نسل سه و چهار در سراوان، مهرستان و سوران نصب شده است که از این تعداد ۷ سایت جدید کار اجرایی آن از صفر تا ۱۰۰ طی ماه های اخیر انجام شده است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سراوان از رفع تصرف 11 هکتار از اراضی واگذار شده طرح یک کشتارگاه در روستای ناگان خبر داد.
شندان یکی از روستاهای شهرستان سیب و سوران در جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارد.
مسئول پیشاهنگی سراوان‌ در زمان پهلوی گفت: در آن زمان مسئول شناسایی افرادی بوده است که خواهان استقلال بلوچستان پاکستان و بلوچستان ایران بودند و این افراد زیر نظر «بی اس او» در مسکو فعالیت داشته اند‌.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی سراوان گفت: آشکاری دشمنی استکبار و آمریکا با ایران و جلوگیری از بمباران تبلیغات فضای مجازی علیه انقلاب لزوم بازگو کردن دستاورد های انقلاب اسلامی ایران است.
 
فیلم/ نخلستان روستای جهانی کلپورگان دچار حریق شد  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد