دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
سراوان
ادامه دار بودن صف های طولانی دریافت سیلندر گاز در سراوان/چشم پوشی از یک روز کاری برای دریافت کپسول

ا توجه به شروع فصل سرما و عدم توزیع سیلندر گاز درب منازل توسط برخی از شرکت ها، صف های طولانی دریافت سیلندر گاز در شهرستان مرزی سراوان تشکیل شده است.

 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از کشف یک دهنه غار در ارتفاعات سراوان خبر داد و گفت: این غار یکی از بهترین مکانها زیست خفاش دم موشی و همچنین زیستگاه امنی برای بعضی از خزندگان و بی مهرگان از قبیل مار و عقرب و سوسمار می باشد.
صبح امروز جشن روز کودک در شهرستان مرزی سراوان در جنوب سیستان و بلوچستان برگزار شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخنان گهربار مقام معظم رهبری باعث قوت قلب ملت ایران است، گفتند: تحریم ها هیچ اثری بر اراده مردم انقلابی این کشور ندارد.
دبیر هیئت بازی های بومی و محلی سراوان گفت: جشنواره مسابقات بازی های بومی و محل در سه رشته در روستای گردشگری ناهوک شهرستان سراوان در جنوب سیستان و بلوچستان برگزار شد.
دبیر هیئت بازی های بومی و محلی سراوان گفت: مسابقات روستایی در دو رشته دو 100 متر و کودی در شهر گشت برگزار شد.
آیین غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام شهرستان سراوان به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.
جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان گفت:انقلابی که ریشه در دین دارد و پایبند به خون شهدا است و با چالش های مختلف روبه رو بوده به همین راحتی از بین نمی رود.
رزمایش خدمت رسانی و نقش آفرینی اقشاردر شهرستان مرزی سراوان در جنوب سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، جمعی از مسئولین با خانواده معظم شهدا و جانبازان دیدار کردند.
دبیر هیئت بازی های بومی و محلی سراوان گفت: به منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و هفته دفاع مقدس، بازی های بومی و محلی در روستای بورویی سراوان برگزار شد.
نمایشگاه عکس، کتاب، محرم و ایستگاه صلواتی در دومین روز از هفته دفاع مقدس در سراوان برگزار شد.
امام جمعه شهرستان سراوان گفت:دوران هشت سال دفاع مقدس انسان های وارسته و دلداده راه حق با ثابت قدمی مقابل قدرت های عالم ایستادند و دشمن را به زانو در آوردند.
مراسم مذهبی شام غریبان دبا حضور جمعی از دوست داران اهل بیت (ع) در سراوان برگزار شد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان ضمن اعلام حمایت از اردوهای جهادی بسیج گفت: خدمت رسانی که توسط بسیج به مردم شده است، موجب شده تا روزنه امید در دل های مردم روشن شود.
قهرمان دفاع شخصی جهان با بیان اینکه بسیج نقطه قوت نظام اسلامی است، گفت: اقداماتی که بسیج در جامعه انجام می دهد، در جهت خدمت به مردم است و ریاکاری در آن وجود ندارد.
کارگاه سبک زندگی اسلامی ایرانی به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر در سراوان برگزار شد.
یکی از جهادگران حاضر در گروه های جهادی با بیان اینکه شرکت در اردوهای جهادی مقدمه ای برای خودسازی است، گفت: خدمت به خلق شیرینی کار جهادی در مناطق محروم است به ویژه هنگامی که لبخند بر لبان مردمی حک می شود که از کوچکترین رفاهیات موجود به دور هستند.
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: امام حسین(ع) سند حقانیت اسلام و حضرت علی اصغر(ع) سند حقانیت نهضت عاشورا است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان سراوان گفت: بسیجیان شهرستان سراوان در مناطق محروم و کم برخوردار در قالب رزمایش محمد رسول الله ۲ اعزام شدند.
معاون جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان گفت: دختر کم بینای روستای پیر آباد شهرستان که شب گذشته مفقود شده بود، با جست و جوی نجاتگران جمعیت هلال احمر پیدا شد.
 
فیلم/ نخلستان روستای جهانی کلپورگان دچار حریق شد  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد