چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ,26 April 2017
سراوان
تعویق حکم تخریب ساختمان اداره عشایری سراوان/ ساختمانی که پس از ۳۰ سال صاحب مالک شد!

ساختمان دولتی اداری امور عشایری شهرستان سراوان که به دستور مراجع قانونی قرار بود امروز تخریب شود، با توافق طرفین این حکم به مدت یک هفته به تعویق افتاد.

 
روشنایی بزرگراه مولوی ساداتی از پروژه های افتتاحی دولتی ها در دهه فجر سال ۹۵ بود که پس از گذشت حدود دوماه تاریک شد.
مسئول موزه محلی سراوان با بیان اینکه شهرستان سراوان در نزدیکی پاکستان قرار دارد و حکام سراوان بر بلوچستان اشرافیت داشته اند، گفت: تهاجم فرهنگی نتوانسته است بر آداب و سنت های قوم بلوچ تاثیر بگذارد.
المپیاد های علمی درون مدرسه ای یکی از طرح های ابتکاری گروه های آموزشی، آموزش و پرورش شهرستان سراوان در راستای بهبود کیفیت آموزشی طراحی شده است.
امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین حامی ارتش طی پیامی ضرورت حفظ ارتش را اعلام و در جهت انسجام، یکپارچگی و وحدت ارتش، فرمان تاریخی و مهمی را صادر فرمودند و روز 29 فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند، این در حالی است که یکی از ارتشیان بازنشسته سراوان ضمن گلایمندی از عدم توجه به نیروهای بازنشسته و ایثارگر ارتش خواستار توجه بیشتری از سوی مسئولین شده است.
کمیته امداد سراوان جهت کمک به مددجویان اقدام به توزیع تانکر برای جلوگیری از مشکلات خشکسالی کرده است.
با توجه به اینکه در سال های گذشته شهرداری سراوان از آسفالت سرد برای ترمیم و بازسازی معابر استفاده کرده است، باعث شده که آسیب جدی به آسفالت سراوان وارد شود و عمر و مقاومت آن کاهش پیدا کند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان از ایجاد اشتغال برای ۱۲۰ نفر از بومیان منطقه در دشت شمسر بم پشت این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره ورزش و امور جوانان شهرستان سراوان از برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی در روستای دهک خبر داد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان از تشکیل ستاد هفته سلامت با شعار زندگی سالم، بانشاط و امید در این شهرستان خبر داد.
فرماندار سراوان در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان سراوانی از ظرفیت های خوبی در حوزه تحصیل برخوردار هستند و باید در این زمینه حمایت شوند.
در کاه گل و مصالح قلعه تاریخی سب از گیاهی به نام توتری استفاده شده است که مقاومت قلعه را در برابر بارندگی دو چندان می کند.
مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی سراوان با اشاره به فرمایشات پیامبر اکرم (ص) گفت: اعتکاف از روی اخلاص و ایمان باعث آمرزش گناهان گذشته می شود.
مسئول دهان و دندان شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان از ارائه خدمات دندان پزشکی به صورت کاملا رایگان برای دانش آموزان در مراکز درمانی این شهرستان ها خبر داد.
مراسم معنوی و پرفیض اعتکاف با حضور پرشور جوانان در مسجد علی ابن ابیطالب در حال برگزاری است.
مراسم معنوی و پرمحتوای اعتکاف همزمان با سیزدهم ماه رجب در مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) سراوان آغاز شد.
رئیس منابع طبیعی سراوان گفت: گیاه دارویی آلوئه ورا در طب سنتی 5 هزار ساله هندی، آفریقایی و چینی گرامی داشته می شود و از آن برای درمان گستره وسیعی از بیماری ها استفاده می شود.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز سراوان از آغاز ساخت مدرسه 6 کلاسه شادروان شایسته صالح زهی توسط خیرین مدرسه ساز در روستای دزک این شهرستان خبر داد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان از تختصیص سومین دستگاه آمبولانس آکبند به اورژانس این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سراوان گفت: اگر پروژه گازرسانی به این شهرستان اجرایی شود زمینه اشتغال بسیاری از جوانان فراهم می شود.
رئیس صنعت، معدن و تجارت سراوان با توجه به اینکه همه ساله نرخ حمل و نقل جهت حمایت از شرکت ها افزایش می یابد، گفت: در سال جاری هیچ گونه افزایش نرخی در زمینه حمل و نقل جاده ای نداشته ایم.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد