چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ,20 September 2017
سراوان
خطر نابودی زیتون وحشی ۵۰۰ ساله در شهرستان سراوان+تصاویر

گزارشی از گونه های گیاهی چندصد ساله؛

پس از نابودی برخی از میراث‌های طبیعی و تاریخی در استان سیستان و بلوچستان این بار نوبت به زیتون وحشی کهن و 500 ساله منطقه نگاران شهرستان سراوان رسیده است که بر اثر کمبود آب و خشکسالی رو به نابودی می رود.

 
انتخاب شهردار آزمون بزرگی برای اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سراوان به جهت ایجاد تحول در زیر ساخت های موجود و فضای شهری محسوب می شود.
علی رغم اینکه دولتی ها وعده داده بودند که سد ماشکید سفلی در هفته دولت کلنک زنی می شود اما کلنگ احداث این پروژه در هفته دولت به زمین زده نشد.
شهرداری شهر سراوان در ثبت اطلاعات بودجه شهرداری های کشور مقام نخست را کسب کرد.
امام جمعه سیب اظهار داشت: شهیدان باهنر و رجایی همچون دیگر شخصیت های تاریخ ساز ایران زنده هستند که بی تردید الگو و سرمشق مناسبی برای دیگر دولتمردان به شمار می روند.
مدیر حوزه علمیه اهل سنت روستای هوشک شهرستان سراوان گفت: امروزه تروریست ها در لباس اسلام به دلیل منافع شخصی قصد لطمه وارد کردن به دین مبین اسلام را دارند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان گفت: تروریست ها با به شهادت رساندن شهید باهنر و شهید رجایی به دنبال دلسرد کردن ملت ایران از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند.
رئیس دامپزشکی شهرستان سراوان تصریح کرد: با توجه به اینکه مهم ترین دغدغه دامپزشکی بیماری های مشترک بین دام و انسان است در عید قربان اکیپ های ثابت و سیار در شهرستان سراوان مستقر هستند.
نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان گفت: برخی افراد اقدام به انتشار شماره تماس های نمایندگان در فضای مجازی کرده اند که این کار اقدامی نسنجیده ای می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان در مراسم افتتاحیه پرورش کبک اظهار داشت: پروژه پرورش کبک با ظرفیت 5 هزار و 670 قطعه در حال افتتاح و بهره برداری است و 20 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی می کند.
مراسم تودیع و معارفه مدیر آب و فاضلاب شهرستان مهرستان عصر روز گذشته با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد.
جوان مبتکر و خلاق شهرستان سراوان در جشنواره بزرگ طراحی و ایده پردازی رباتیک 2017 روسیه عنوان بهترین طراح و ایده پرداز را از آن خود کرد.
به مناسبت فرارسیدن سالروز پیوند آسمانی امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) جشن باشکوهی در سراوان برگزار شد.
بخشدار بم پشت گفت: مراسم تحلیف اعضای شوراهای اسلامی ۹۴ روستا دربخش بم پشت فردا یکم شهریور برگزار می شود.
مدرس حوزه علمیه شهر جالق اظهار داشت: همسر یابی هایی که از طریق شبکه های اجتماعی صورت می گیرد مورد تایید علما نیست و با انسانیت و اخلاق تناقض دارد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان بال توجه به نرخ باروری کشور گفت: شهرستان سراوان از لحاظ فرزند آوری در مقام نخست کشوری و استانی قرار دارد.
کارشناس مشاور شیر مادر بیمارستان رازی شهرستان سراوان گفت: مقدار شیر روزهای اول (آغوز) کم است اما همین مقدار نیز برای نوزاد کافی، ضروری و حیاتی است چرا که اولین واکسن نوزاد در مقابل بیماری ها محسوب می شود.
مدیر اداره برق سراوان از اجرای بزرگترین شبکه برق رسانی سیستان و بلوچستان در سراوان با پیشرفت فیزیکی 70 درصد خبر داد.
مدتی است که به دلیل کمبود پزشک متخصص سونوگراف در شهرستان سراوان منجر به تشکیل صف های شبانه در این شهر شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان از اهدای 7 هزار و 700 متر زمین توسط خیرین به شبکه بهداشت و درمان سراوان خبر داد.
با توجه به اینکه در جلسه هیئت دولت تعرفه گرمسیری (3) از خرداد تا پایان مرداد ماه برای سراوان در نظر گرفته شده است باز هم قبوض نجومی برای شهروندان این شهرستان صادر می شود.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد