دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ,26 October 2020
سراوان
خلفای عباسی از هر گونه اعمال فشار و محدودیت نسبت به امامان دریغ نمی کردند/ سخاوت و ساده زیستی از ویژگی های بارز امام حسن عسکری (ع)

یک کارشناس مسایل مذهبی عنوان کرد:

حجت الاسلام و المسلمین حاتم بامری گفت: خلفای عباسی از هر گونه اعمال فشار و محدودیت نسبت به امامان دریغ نمی کردند، و این فشارها و سخت گیریها در عصر امام جواد، امام هادی و امام عسکری علیه السلام در سامراء به اوج خود رسید.

 
سلمان قدوسی گفت: با افتتاح پروژه آب رسانی در مناطق عشایری سیکندر و نگاران بخش جالق، اهالی این منطقه از آب شرب بهداشتی بهره مند شدند.
یعقوب کریمی کارشناس سیاسی شهرستان زاهدان گفت: مقام معظم رهبری با جهان بینی و بصیرتی بی نظیر، افقی روشن برای آینده ترسیم کرده اند و تاکید ایشان بر لزوم بومی سازی و تکیه بر توان داخلی در موارد مختلف از اقتصاد گرفته تا فضای مجازی، در راستای ساخت ایرانی آبادتر و توانمنتر می باشد.
تعطیلی نانوایی های شهر آشار از توابع مهرستان گلایه مردم و نانواداران را به همراه داشته و تأمین نان اهالی را با مشکل مواجه کرده است.
سینا مرزبان گفت: خود باروی و اتحاد مهم ترین درسی است که شهدای نوجوان و جوان به ما می آموزند اینکه خود را باور داشتند و برای اینکه از ذره دره خاک میهن دفاع کنند همدل شدند و جنگیدند برای نسل نوجوان و جوان بسیار آموزنده است.
بهناز امراء گفت: حضور و شجاعت زنان در پشت خط مقدم جنگ نشانه این امر است که زنان ما حضرت زینب (س) را الگوی جهادی خود نشان داده اند.
مسعود ملازهی رئیس اداره صمت شهرستان سراوان گفت: در راستای تحقق شعار سال 2 کارخانه آب آشامیدنی در شهرستان سراوان احداث شده است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
ناصر اربابی، عضو شورای شهر مهرستان گفت: شهرستان مهرستان بالغ بر 85 هزار نفر جمعیت دارد اما تنها یک شرکت توزیع گاز مایع در این شهرستان پاسخگوی نیاز شهروندان نیست.
حجت الاسلام و المسلمین حاتم بامری گفت:جن ها موجوداتی هستند که شعور و فیزیکی غیر ارگانیک و قابلیت زندگی کردن را دارند، مثل همه جانداران دیگر اجنه هم غذا می خورند.
محمد کشاورز، معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان گفت: باتوجه به اینکه جریمه ها برای شرکت های گاز مایع و جایگاه های سوخت بازدارنده نیست انتظار می رود تعزیرات حکومتی برخوردهای بازدانده ای داشته باشد.
آیین شام غریبان در شهرستان سراوان برگزار شد.
 
گزارش تصویری از برگزاری مراسم گرامیداشت 5 آذر در سراوان