پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
سراوان
سایه سنگین"کرونا" برصادرات خرما/ کشاورزان سراوانی از نبود بازار فروش مناسب گلایه دارند

چالش کرونا برای صادرات محصولات کشاورزی؛

در حالی شیوع ویروس کرونا صادرات محصولات کشاورزی را با چالش هایی مواجه کرده که نخل داران شهرستان سراوان از نبود بازار فروش مناسب گلایه کرده و گفتند:اگر محصولاتمان به فروش نرسد برای امرار معاش با مشکل مواجه می شویم.

 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان گفت: با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا موجب کاهش اهدای خون شده است، بیش از 100 بانوی بسیجی مهرستانی خون اهدا کردند.
محمد نور ارباب گفت: علت تعطیلی برخی از نانوایی های سطح شهر سراوان مشکل فنی بوده که در کارخانه آرد شهرستان به وجود آمده است.
علی رضا شهرکی با اشاره به اینکه شایعه کمبود آرد در شهرستان سراوان صحت ندارد، از مردم خواست تا از حضور در تجمعات خود داری کنند.
مصطفی دهواری گفت: انجلاسکی یکی از بازی بومی و محلی سراوان محسوب می شود که با هدف پرورش پسرانی چابک و توانمند برای بالا رفتن از تنه درختان خرما به مرحله اجرا در می آید.
امیر گرگیچ گفت: جهت رفاه حال شهروندان سراوانی تریاژ بیماران عفونی از بیماران معمولی جدا شد.
در حاشیه برگزاری آیین درختکاری در شهر سوران، 6 هزار اصله درخت مثمر میان شهروندان توزیع شد.
رای اولی های شهرستان سراوان نیز با حضور پرشور در شعب اخذ رأی منجر به نا امیدی دشمنان نظام و انقلاب شدند.
مولوی سید عبدذالصمد ساداتی امام جمعه سراوان گفت: چهل سال دشمن در حال ایجاد تفرقه است اما مردم فهیم و آگاه ایران به ویژه مردم سیستان و بلوچستان با اتحاد و همبستگی در تمامی صحنه ها به ویژه انتخابات مشارکت حداکثری دارند که این امر خواری در چشم دشمنان ایران است.
حجت اسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: نمایشی از وحدت، اقتدار و دلدادگی به نظام اسلامی به دنیا توسط مردم در پای صندوق های رأی به نمایش گذاشته می شود.
مردم شیعه و سنی شهرستان سراوان از صبح امروز با مشارکت پرشور در انتخابات حضور یافتند.
 
گزارش تصویری از برگزاری مراسم گرامیداشت 5 آذر در سراوان  
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم