جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ ,23 February 2018
سراوان
محرومیت زدایی هدف ایجاد بیمارستان های صحرایی/ محدودیتی برای ویزیت و درمان  مراجعه کنندگان وجود ندارد

بخشدار بخش مرکزی سراوان مطرح کرد:

بخشدار بخش مرکزی سراوان گفت: از امروز به مدت سه روز، چهل و هفتمین بیمارستان صحرایی در شهرگُشت این شهرستان به ارائه خدمات رایگان پزشکی به مردم می پردازد.

 
رئیس مخابرات شهرستان سراوان گفت: از دی ماه سال گذشته تا کنون ۳۶ سایت همراه اول نسل سه و چهار در سراوان، مهرستان و سوران نصب شده است که از این تعداد ۷ سایت جدید کار اجرایی آن از صفر تا ۱۰۰ طی ماه های اخیر انجام شده است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سراوان از رفع تصرف 11 هکتار از اراضی واگذار شده طرح یک کشتارگاه در روستای ناگان خبر داد.
شندان یکی از روستاهای شهرستان سیب و سوران در جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارد.
مسئول پیشاهنگی سراوان‌ در زمان پهلوی گفت: در آن زمان مسئول شناسایی افرادی بوده است که خواهان استقلال بلوچستان پاکستان و بلوچستان ایران بودند و این افراد زیر نظر «بی اس او» در مسکو فعالیت داشته اند‌.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی سراوان گفت: آشکاری دشمنی استکبار و آمریکا با ایران و جلوگیری از بمباران تبلیغات فضای مجازی علیه انقلاب لزوم بازگو کردن دستاورد های انقلاب اسلامی ایران است.
جانشین قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: همدلی، یکپارچگی و وحدت بین مسئولین و مردم امنیت پایدار را در منطقه سراوان ایجاد کرده است.
فرماندار سیب و سوران گفت: در روستا ها توجیه فنی در بخش تولید و کار آفرینی وجود ندارد لذا باید خانه های کارآفرینی این موضوع را مطرح کنند تا شاهد تولید در روستاها باشیم.
معتمد روستای دریدر گفت: در زمان شاه دختران بلوچ با توجه به کشف حجاب نمی توانستند تحصیل کنند اما هم اکنون در مدارج علمی می درخشند که این از برکات انقلاب و نظام اسلامی کشور است.
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: دشمنان به شدت ناکارآمدی انقلاب اسلامی را تبلیغ می کنند و قصد دارند که این ناکارآمدی را در ذهن عموم پرورش دهند.
این روزها وضعیت دریافت بنزین در‌ شهرستان مرزی سراوان موجب نارضایتی بسیاری از شهروندان شده و منجر به تشکیل صف های طولانی و چشم انتظاری مردم در خیابان های منتهی به جایگاه های سوخت شده است.
بخشدار جالق با اشاره به اینکه دام عشایر تنها سرمایه زندگی این قشر از جامعه است، گفت: چنانچه عشایر دام های خود را از دست دهند، در تامین مایحتاج و مخارج زندگی خود با مشکل روبه رو می شوند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: در ایام الله دهه فجر امسال اولین مرغداری تمام اتوماتیک مرغ گوشتی با ظرفیت ۲۰ هزار قطعه در منطقه چهار شاهی بخش مرکزی افتتاح می شود.
یک کارآفرین سراوانی با اراده و پشتکار خستگی ناپذیر زمینه اشتغال 20 نفر در جنوب سیستان و بلوچستان را فراهم کرد.
یکی از شهروندان سراوانی گفت: اکثر جوانان این منطقه به شغل های کاذب از جمله ناس و سوخت فروشی روی آورده و از پرداخت اجاره های بالا رنج می برند.
آمار بالای بیکاری در شهرستان سراوان موجب شده است افراد جویای کار به شغل های کاذب همچون دست فروشی روی آورند و از این طریق امرار معاش کنند.
مدیر عامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: تعداد 11 مددجوی بدهکار جرائم غیر عمد در زندان سراوان چشم انتظار یاری مهربان خیرین هستند.
ساز و کار رویش سریع بذرها و تجدید حیات طبیعی مهم ترین عامل گسترش خانواده کاسنی می باشد و اسانس گیاه درمنه می تواند یک عامل مهم در از بین بردن عفونت های واژینالی در زنان محسوب شود.
با پیگیری های نماینده شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان، برقراری پرواز در فرودگاه سراوان تا دهه فجر امسال انجام می شود.
رئیس شبکه بهداشت و‌درمان سراوان گفت: واحد نظارت بر درمان به صورت مستمر از درمانگاه مربوطه بازدید انجام داده و تذکرات اولیه را به‌صورت کتبی داده که در صورت عدم اصلاح و یا معرفی پزشک و مسئول فنی طبق قانون به تعزیرات حکومتی معرفی می شود.
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: علمای اهل سنت و شیعه مطالب تفصیلی و ادبیاتی خود را در حوزه های علمیه مختلف تدریس کنند که این امر می تواند یک طرح هدایتی برای وحدت بین مردم باشد.
 
خروج از بن بست جغرافیایی با احداث مسیر مواصلاتی/ 30 سال انتظار برای 35 کیلومتر آسفالت کلپورگان به کله گان
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد