شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
سرباز
ترند، روستایی بکر با معماری رنسانس/از خانه های سنگی تا چشمه ها و آبشارهای خروشان سرباز

گزارش عصرهامون از روستای سنگی سیستان و بلوچستان؛

روستای ترند در شهرستان سرباز با معماری بکر سنگی و نزدیک به رنسانس به عنوان یکی از مناطق کمتر شناخته شده اما بی نظیر سیستان و بلوچستان میزبان میهمانان نوروزی است.

 
شهید جنگی زهی به عنوان منادی وحدت شیعه و سنی در جنوب شرق کشور همواره به دنبال روشنگری و رسوا سازی ضد انقلاب و وهابیت بود و همین نیز موجب شد تا در نهایت با پاداش 6میلیاردی وهابیون به شهادت برسد.
مدیر اموردام معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: برای اولین بار در برخی از روستاهای شهرستان سرباز 10واحد پرورش گوسفند و بز باهدف ایجاد اشتغال و تولید احداث شد.
مدیر جهاد کشاورزی سرباز گفت: آب و هوای خاص و بی نظیر سیستان و بلوچستان موجب شده تا درحالی که بسیاری از مناطق کشور در برف و سرما قرار دارد، بهار طبیعت با گل دهی سلطان میوه ها در جنوب این استان آغاز شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از آبگیری برکه های زیستگاه تمساح (گاندو) بر اثر بارندگی اخیر در منطقه سرباز خبر داد.
همزمان با افتتاح 17 طرح محرومیت زدایی در شهرستان سرباز فاز اول المان یادبود شهدای وحدت در پیشین محل شهادت شهید شوشتری و یارانش توسط سردار معروفی هم رزم آن شهید به بهره برداری رسید.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: دو فضای آموزشی خیر ساخت در نصرت آباد و سرباز افتتاح و به بهره برداری رسید.
وزیر نیرو گفت: در آینده توان پاسخگویی به مصرف برق را در این اساس نداریم و تابستان امسال نیز میزان تولید و مصرف برق سر به سر بود.
شاید افراد معتاد تصور کنند که تنها زندگی خود را تقدیم غول اعتیاد کرده و این اقدام آنان در زندگی فرزندانشان اثرگذار نیست اما بنا بر اعلام کارشناسان روانشناسی بزرگترین آسیب اعتیاد متوجه کودکان و نوجوانانی است که در خانواده های دارای عضو معتاد پرورش یافته و با ترس ها و کمبود های شدید عاطفی وارد جامعه ای سالم می شوند.
یک کارشناس ارشد باستان شناسی گفت: طبیعت بی نظیر و آثار بکر تاریخی شهرستان سرباز با کمترین حمایت دولتی می تواند حلال مشکلات اقتصادی مردم منطقه با جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد.
 
عمل تومور تیروئید در بیمارستان صحرایی مورتان  
مجموعه فتونیوز/کشور گرفتار بدمصرفی برق است  
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم