شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 April 2018
زابل
افزایش نمک خشکسالی بر زخم های مردم منطقه سیستان /مهاجرت تنها راه نجات از مشکلات بی آبی

در پی غفلت مسئولان؛

مردم سیستان پس از گذراندن 20سال خشکسالی هر روز بیش از گذشته در مشکلات ناشی از این پدیده فرو می روند.

 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از خروج گله 600 نفری شتر که به صورت غیر مجاز به تالاب هامون وارد شده بودند، خبر داد.
فرمانده سپاه پاسداران شهرستان زابل گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی وعده خدا محقق شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان زابل گفت: با توجه به حمایت آستان قدس از تولیدکنندگان، تمامی افراد جویای کار به ادارات صنعت، معدن و تجارت در شهرستان های شمال استان مراجعه کنند.
مدیر کمیته امداد شهرستان زابل گفت: طی ۱۱ ماه گذشته مبلغ ۷۳ میلیارد ریال توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان زابل هزینه شده است.
رئیس سازمان خدمات ایمنی و آتشنشانی زابل گفت: حریق نانوایی سنتی در زابل سبب مصدوم شدن دو نفر در زابل شده است.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) زابل گفت: روزانه یک هزار و ۲۰۰ نفر به اورژانس بیمارستان امام خمینی زابل مراجعه می کنند که از این تعداد ۳۰ بیمار جهت بستری به سایر بیمارستان ها انتقال داده می شود.
رئیس دانشگاه زابل گفت: طی سال های اخیر تولید علم در دانشگاه زابل رشد قابل توجهی به میزان ۴۹ درصد داشته است.
عضو انجمن علمی اقتصاد کشاورزی ایران، آسیا و اقیانوسیه گفت: چاه نیمه چهارم، مخزن طبیعی وسیعی که برای ذخیره‌ سیلاب های سیستان با صرف بودجه‌ای کلان ایجاد شد، نزد اهل فن، «بمب ساعتی سیستان»، لقب گرفته است.
فرماندار ویژه زابل گفت: نهم دی روزی بزرگ و به یادماندنی در تاریخ ایران اسلامی است.
فضای مجازی و اینترنت محلی برای انجام انواع امور و حتی خرید و فروش به کار می رود و در این راستا کلاهبرداران نیز در آن به وفور یافت می شوند.
شهردار زابل گفت: با توجه به آلودگی های بصری ایجاد شده ناشی از دیوارنویسی آخرین اخطار به افراد داده می شود.
به منظور ارتقا سطح کمی و کیفی آموزش در تمامی سطوح به ویژه دانشگاهی انتظار می رود امکانات رفاهی و خدماتی به افراد افزایش یابد.
بانوان نیمی از جمعیت هر کشور، استان و شهری را به خود اختصاص می دهند بنابراین لیاقت داشتن مکانی برای گذران اوقات فراغت، ورزش و حتی فروش محصولات دست ساخته خود را دارند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: ترک امر به معروف و نهی از منکرسبب رواج فساد و گسترش انواع ناهنجاری های اجتماعی می شود.
فرمانده انتظامی شهرستان نیمروز گفت: ماموران انتظامی شهرستان نیمروز موفق به کشف ۲۰۰ تن برنج قاچاق شدند.
توتن یکی از صنایع دستی ارزشمند سیستان به شمار می رود که به عنوان قایق از آن برای عبور از روی تالاب هامون استفاده می شده است.
مراسم ۱۳ آبان در شهرستان زابل همانند سال های گذشته پر شور و چشمگیر برگزار شد.
سرپرست فرمانداری هامون گفت: به منظور ایجاد زمینه اشتغال دانش آموزان پس از فراغت تحصیل، شرایط لازم برای تدریس دوره های کارآموزی حرفه ای فراهم شود.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد