سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
زابل
فروش غذای دانشجویان در بازار زابل/یک دانشجو: غذای دانشگاه کیفیت پایینی دارد

بسیاریی از دانشجویان در دانشگاه زابل از مشکلات غذایی این دانشگاه گله مند هستند، صف های طولانی توزیع غذا از یک سو و برخورد نا مناسب توزیع کنندگان غذا نیز از سوی دیگر باعث شده است تا بسیاری از دانشحویان از این روند گلایه کنند.

 
یکی از معضلات و مشکلات لاینحل در همه شهرهای بزرگ، مقابله با عوامل ایجاد کننده انسداد در معابر است و شهرداری به عنوان متولی امر، مسئولیت پیشگیری و برخورد با متخلفین را دارد.
در حالی سیستان وبلوچستان با تنش کم آبی مواجه است که این مایه حیات این روزها به علت فرسودگی و ترکیدگی لوله در برخی از نقاط شهری و روستایی به راحتی هدر می رود.
در حالی دانشجویان دانشگاه زابل از توزیع نامناسب غذا در دانشگاه ابراز گلایه دارند که برخی از کسبه های این شهرستان از فروش غذای دانشگاه در میان بازاریان خبردادند.
در حالی سوز سرما به استخوان مردم در اقصی نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان نفوذ کرده که پس از زاهدان اینبار مردم زابل و نیکشهر در پی یافتن یک سیلندر گاز کیلومترها راه را طی کرده و چشم انتظار دیدن ماشین حمل گاز در خیابان ها هستند.
هنوز فصل سرما به طور کامل در زابل شروع نشده که صف های طولانی گاز به طور بی سابقه ای هر روز شلوغ تر از قبل می شود.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان از تعطیلی ادارات سیستان به علت توفان شن همراه با گرد و غبار شدید خبر داد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان از تعطیلی مدارس پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز به علت توفان شن همراه با گرد و غبار شدید خبر داد.
رئیس مرکز بهداشت زابل گفت: دریک سال گذشته حدود ۲۰۰ بیمار مبتلا به سل در منطقه سیستان شناسایی شده است.
سردار آزمون ملی پوش تیم ملی فوتبال ایران در استوری اینستاگرام خود، یک عکس از استان سیستان و بلوچستان، منتشر کرد که در آن دانش آموزانی نشان داده می شوند، که در پشت یک خودرو وانت به مدرسه می روند.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی سیستان وبلوچستان از کشف 137 قلم شیء مربوط به پیش از تاریخ و دوران پهلوی در شهرستان هامون خبر داد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان از مراجعه 120 شهروندان سیستانی به مراکز درمانی بهداشتی به علت مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک خبر داد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان از مراجعه 48 نفر از شهروندان سیستانی به مراکز درمانی و بهداشتی به علت مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک خبر داد.
کارشناس ارشد زیست شناسی وفعال محیط زیست گفت: درصورت از بین رفتن درختان گز، طوفان های زابل به مراتب بدتر از امروز خواهند بود.
کارشناس اداره هواشناسی سیستان وبلوچستان گفت: غلظت ذرات معلق در هوای زابل به چهار هزار و 580 میکروگرم بر متر مکعب رسید که برابر با 31 برابر حد مجاز و ناسالم می باشد.
صبح امروز رئیس بنیاد امور بیماری های خاص کشور با هدف بررسی وضعیت بیماران خاص منطقه سیستان به این شهرستان سفر کرد.
در حالی یکسال از وعده افتتاح بیمارستان تنفسی سیستان زمان می گذرد که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زابل نبود برق کافی برای استفاده از تجهیزات را مانع بهره برداری از این بیمارستان دانست.
مخترع جوان سیستانی با بیان اینکه تاکنون سه وسیله با هزینه شخصی و بدون حمایت نهادهای دولتی اختراع کرده ام، گفت: برای هر یک از وسایلی که به ثبت رسانده ام، هیچ نهادی ازمن حمایت نکرده است.
در حالی مردم سیستان وبلوچستان قریب به 10 سال چشم به راه بهره برداری از پروژه بزرگراه زابل به هیرمند هستند که سالانه به دلیل عرض کم جاده اصلی شاهد وقوع تصادفات و از دست دادن جان هموطنان در این مسیر هستیم.
برای اولین بار بیش از 100 زائر اربعین حسینی از افغانستان وارد مرز میلک در سیستان شدند تا برای شرکت در مراسم اربعین حسینی راهی کربلای معلی شوند.
فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: استقلالی که امروز به دست آورده ایم به برکت وجود انقلاب ، امام و خون شهدا است.
 
گزارش تصویری/ بازسازی واقعه غدیر در سیستان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد