چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ,22 August 2018
زابل
ادارات حوزه سیستان تعطیل شد/ توفان 95 نفر را روانه بیمارستان کرد

بر اثر وزش توفان و گرد و خاک؛

ادارات حوزه سیستان برای چندمین بار در هفته های اخیر به دلیل شدت فعالیت ریزگردها و توفان و گرد و خاک در این منطقه، ‏تعطیل شدند.

 
بازارچه های مرزی در حالی تنها روزنه امید برای امرار معاش مردم در شمال استان سیستان و بلوچستان به شمار می روند که این روزها جایی برای یک بومی در بازارچه ها وجود ندارد و مردم سیستان سهم ناچیزی از این طریق عایدشان می شود.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از اواخر وقت فردا صبح، شاهد وزش باد شدید ‏در حوزه سیستان و کاهش شدید کیفیت هوا در این منطقه خواهیم بود.
رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان از تداوم طوفان و گرد و خاک در منطقه سیستان تا روز شنبه خبر داد.
بر اثر وزش طوفان و ریزگرد در شمال سیستان وبلوچستان 541 نفر از شهروندان سیستانی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
یک جوان دم بخت سیستانی گفت: برای دریافت وام ازدواج 10 ماه است در صف انتظار هستیم و مسئولان هر روز بهانه جدیدی می آورند، در آخرین مراجعه ما به بانک گفته شد که یک نفر از زوجین باید کارمند باشد!
بر اثر وزش طوفان و ریزگرد در شمال سیستان وبلوچستان 361 نفر از شهروندان سیستانی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک۲۴۶ نفر از مردم منطقه سیستان راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
هجوم ریزگردها به منطقه سیستان دوباره نفس های مردمان را تنگ کرده است و گویا با وجود بی آبی امیدی به رفتنشان نیست، آنطور که مسئولان می گویند تا آبی نباشد، وضع همین است.
بر اثر وزش بادهای 120 روزه در شمال استان سیستان وبلوچستان 243 شهروند سیستانی به علت بیماری تنفسی راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
فرماندار زابل گفت: آن دسته از کارکنان ادارات این شهرستان که مبتلا به بیماری های خاص هستند، امروز به علت وضعیت نامساعد جوی زابل تعطیل شدند.
در حالی گلایه مردم آلوده ترین شهر جهان از بوی بد و تعفن آمیز آب شرب منطقه سیستان ادامه دارد که به گفته مسئول تصفیه خانه آب روستایی شهرستان زهک مشکل اصلی به رشد جلبک در چاه نیمه یک بر می گردد.
رئیس شیلات زابل گفت: با توجه به گرمای موجود در زابل ۳۶ هزار قطعه بچه ماهی در زابل توزیع شد.
در روزهای گذشته ترامپ رییس جمهور آمریکا در سخنانی کوته بینانه ایران را تهدید کرد که این موضوع سبب واکنش عزتمندانه سردار سلیمانی شد.
فرمانده هنگ مرزي زابل از توقيف 11 دستگاه خودرو و كشف مقادير قابل توجهي فرآورده‌هاي سوختي قاچاق در مرزهاي سیستان خبر داد.
رئیس اداره ورزش زابل گفت: فوتبالیست تیم جوانان شمال زابل شب گذشته مورد سوءقصد افراد مسلح ناشناس قرار گرفت.
سیستان ظرفیت های بسیاری دارد اما با این حال در حال حاضر با مشکلات فراوان دست و پنجه نرم می کند.
رئیس هیئت کشتی سیستان وبلوچستان گفت: امید آرامی کشتی گیر سیستانی در دور دوم مسابقات انتخاب تیم ملی امیدتوانست با نتیجه 2-5علی نوربخش فرزند ناصرنوربخش مربی بزرگ کشتی کشور را شکست دهد.
نماینده حوزه انتخابیه سیستان در مجلس گفت: عمق خشکسالی در منطقه سیستان به حدی است که آن را می‌توان فراتر از یک زلزله دانست.‌
وزیر کشور به منظور بازدید و بررسی آخرین وضع خشکسالی در منطقه سیستان، لحظارتی پیش وارد سیستان شد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد