جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
زابل
شورای شهر و شهرداری در خواب!/ سیستان قعر در مشکلات شهری است

در ادامه مشکلات آلوده ترین شهر جهان؛

شهرستان زابل پس از مشکلات متعدد در حوزه های مختلف، درحال حاضر در گیر معضلات مختلف شهری شده و شورای شهر و شهرداری تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده اند.

 
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به کشف بیش از یک تن و 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر در 2 درگیری مسلحانه از شهادت 2 تن از مرزبانان غیور و سلحشور هنگ مرزی زابل خبر داد.
بحران کم آبی از یک سو گرمای بیش از حد هوا با چاشنی طوفان های بیش از 120 روزه در سیستان از سوی دیگر باعث شده تا صدای گلایه و اعتراض اهالی این دیار به گوش برسد.
رئیس مرکز سوانح و فوریت های پزشکی زابل گفت: بر اثر انفجار نارنجک دستی در زابل پنج مصدوم این حادثه راهی بیمارستان شدند.
مدیر روابط عمومی اداره‌کل فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان از لغو پرواز امروز تهران- زابل- تهران به دلیل کاهش دید ناشی از وزش طوفان و گرد و خاک خبر داد.
برخی از طوایف شمال استان سیستان وبلوچستان در یک دورهمی طایفه ای اقدام به اهدای خون بدون هیچ چشم داشتی به هم نوعان خود کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان زابل از دستگيری قاتل فراری در کمتر از 48 ساعت در این شهرستان خبر داد.
گرما و بی‌آبی در حالی امان مردم روستاهای شهرستان هیرمند را بریده که خط لوله اصلی آب این شهرستان از ولایت نیمروز افغانستان می گذرد و برداشت بی رویه آب در کشور همسایه به انتهای لوله آبی را نمی رساند.
تالاب خشکیده هامون سال هاست به دلیل گرما و خشکسالی حاکم بر منطقه سیستان در معرض تبخیر قرار گرفته و روز به روز بر شدت بی آبی آن افزوده می شود.
با توجه به کمبود علوفه و عدم وجود کشت علف برای تغذیه دامها، دلالان و سودجویان به این حوزه ورود کرده و به کمترین میزان دام ها را از دامداران خریداری می کنند.
آئین آغاز عملیات اجرایی احداث اولین نیروگاه خورشیدی شناور کشور در زابل برگزار شد.
احمد علی کیخا که در روزهای اخیر به دلیل سخنانش در کانون انتقاد ائمه جمعه و مردم سیستان قرار داشته در گفتگو با یکی از رسانه های اصلاحات طلب مدعی شده است که از ترس مردم نمی‌تواند بسیاری از مشکلات را در مجلس بازگو کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از خروج گله 600 نفری شتر که به صورت غیر مجاز به تالاب هامون وارد شده بودند، خبر داد.
فرمانده سپاه پاسداران شهرستان زابل گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی وعده خدا محقق شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان زابل گفت: با توجه به حمایت آستان قدس از تولیدکنندگان، تمامی افراد جویای کار به ادارات صنعت، معدن و تجارت در شهرستان های شمال استان مراجعه کنند.
مدیر کمیته امداد شهرستان زابل گفت: طی ۱۱ ماه گذشته مبلغ ۷۳ میلیارد ریال توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان زابل هزینه شده است.
رئیس سازمان خدمات ایمنی و آتشنشانی زابل گفت: حریق نانوایی سنتی در زابل سبب مصدوم شدن دو نفر در زابل شده است.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) زابل گفت: روزانه یک هزار و ۲۰۰ نفر به اورژانس بیمارستان امام خمینی زابل مراجعه می کنند که از این تعداد ۳۰ بیمار جهت بستری به سایر بیمارستان ها انتقال داده می شود.
رئیس دانشگاه زابل گفت: طی سال های اخیر تولید علم در دانشگاه زابل رشد قابل توجهی به میزان ۴۹ درصد داشته است.
عضو انجمن علمی اقتصاد کشاورزی ایران، آسیا و اقیانوسیه گفت: چاه نیمه چهارم، مخزن طبیعی وسیعی که برای ذخیره‌ سیلاب های سیستان با صرف بودجه‌ای کلان ایجاد شد، نزد اهل فن، «بمب ساعتی سیستان»، لقب گرفته است.
فرماندار ویژه زابل گفت: نهم دی روزی بزرگ و به یادماندنی در تاریخ ایران اسلامی است.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد