شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ,20 January 2018
زابل
۲۰ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه فاضلاب زابل نیاز است/ فاجعه زیست محیطی در راه است

مدیرعامل آب و فاضلاب زابل:

مدیرعامل آب و فاضلاب زابل گفت: برای اصلاح شبکه فاضلاب زابل حداقل ۲۰ میلیارد تومان مورد نیاز است.

 
رئیس دانشگاه زابل گفت: طی سال های اخیر تولید علم در دانشگاه زابل رشد قابل توجهی به میزان ۴۹ درصد داشته است.
عضو انجمن علمی اقتصاد کشاورزی ایران، آسیا و اقیانوسیه گفت: چاه نیمه چهارم، مخزن طبیعی وسیعی که برای ذخیره‌ سیلاب های سیستان با صرف بودجه‌ای کلان ایجاد شد، نزد اهل فن، «بمب ساعتی سیستان»، لقب گرفته است.
فرماندار ویژه زابل گفت: نهم دی روزی بزرگ و به یادماندنی در تاریخ ایران اسلامی است.
فضای مجازی و اینترنت محلی برای انجام انواع امور و حتی خرید و فروش به کار می رود و در این راستا کلاهبرداران نیز در آن به وفور یافت می شوند.
شهردار زابل گفت: با توجه به آلودگی های بصری ایجاد شده ناشی از دیوارنویسی آخرین اخطار به افراد داده می شود.
به منظور ارتقا سطح کمی و کیفی آموزش در تمامی سطوح به ویژه دانشگاهی انتظار می رود امکانات رفاهی و خدماتی به افراد افزایش یابد.
بانوان نیمی از جمعیت هر کشور، استان و شهری را به خود اختصاص می دهند بنابراین لیاقت داشتن مکانی برای گذران اوقات فراغت، ورزش و حتی فروش محصولات دست ساخته خود را دارند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: ترک امر به معروف و نهی از منکرسبب رواج فساد و گسترش انواع ناهنجاری های اجتماعی می شود.
فرمانده انتظامی شهرستان نیمروز گفت: ماموران انتظامی شهرستان نیمروز موفق به کشف ۲۰۰ تن برنج قاچاق شدند.
توتن یکی از صنایع دستی ارزشمند سیستان به شمار می رود که به عنوان قایق از آن برای عبور از روی تالاب هامون استفاده می شده است.
مراسم ۱۳ آبان در شهرستان زابل همانند سال های گذشته پر شور و چشمگیر برگزار شد.
سرپرست فرمانداری هامون گفت: به منظور ایجاد زمینه اشتغال دانش آموزان پس از فراغت تحصیل، شرایط لازم برای تدریس دوره های کارآموزی حرفه ای فراهم شود.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز کلنگ احداث یک مدرسه3کلاسه توسط بانک مسکن در روستای حسین آبادفلفلی شهرستان هامون به زمین زده شد.
عضو شورا اسلامی کرباسک گفت: ایجاد عدالت آموزشی و استفاده افراد بیشتری از دانش آموزان روستاهای محروم سیستان از امکانات تحصیلی با تاسیس کتابخانه در کرباسک امکان پذیر است.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج عشایری شهید شوشتری سفیدابه گفت: ۱۴۰ سبد غذایی توسط حوزه مقاومت بسیج عشایری شهید شوشتری سفیدآبه، میان محرومان سفیدآبه توزیع شد.
رئیس هیئت ووشو شهرستان هامون گفت: سومین دوره مسابقات ووشو شهرستان هامون با عنوان یادواره شهید پاسدار علی مطهری نژاد برگزار شد.
شهردار زابل گفت: دانش آموزان با حضور در گروه همیاران سبز دانش آموزی در ایجاد و حفظ فضای سبز مدارس و محل زندگی نقش آفرینی کنند.
سرپرست فرمانداری هامون گفت: با ایجاد میدان در سه راهی جزینک در حقیقت شهر محمد آباد از بن بست خارج می شود.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد