پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ,19 January 2017
زابل
زندگی در چادر پاداش خانواده چوپان 66 ساله/ یارانه تنها درآمد خانواده 5 نفره

گزارش اوشیدا از فقری که گریبان سیستانیان را گرفته؛

با خشکی تالاب هامون و انسداد مرز بسیاری از مشاغل در سیستان از بین رفته و مصیبت فقر و بیکاری گریبان مردم سیستان را گدفت.

 
کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زابل گفت: همایش فجر آفرینان فاطمی و قرآنی و انواع برنامه های قرانی دیگر در دهه فجر برگزار می شود.
نماز باران به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبرکیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلای این شهرستان برگزار شد.
مدیر مؤسسه قرآنی بنت‌الهدی عنوان کرد: به منظور آشنایی بهتر کودکان سیستانی با قران کریم، دوره هدیه های آسمانی در شهرستان زابل برگزار شد.
فرمانده انتظامی زابل عنوان کرد: با تلاش و هوشیاری ماموران انتظامی شهرستان زابل، ۲۶ هزار و ۱۲۶ لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شد.
امام جمعه زابل عنوان کرد: تمام قوانین کشور بر طبق احکام اسلامی است به طوری که این قوانین برگرفته از قرآن، سنت، اجماع، عقل و منابع فقه است.
قدرت همه جا، با همه کس در همه حال و در هر شرایطی ممکن است وجود داشته باشد اما استفاده نشود به همین دلیل یک عامل توانای بالقوه به شمار می رود.
رییس هیات ووشو سیستان و بلوچستان عنوان کرد: اولین دوره مسابقات جام شهداء شهرستان هامون با حضور ۶ تیم از شمال استان برگزار می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل عنوان کرد: توسط خیران نیک اندیش، سه عدد ویلچر برای بیماران نیازمند شهرستان زابل خریداری و به آنان اهدا شد.
رییس نظام دامپزشکی استان و اداره دامپزشکی زابل عنوان کرد: با توجه به اینکه بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری مشترک بین انسان و دام به شمار می رود گروه های در معرض خطر بیشتر مراقب باشند.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای زابل عنوان کرد: به دلیل عدم رعایت نکات فنی و ایمنی کارگاه های فعال جاده ای که نسبت به انجام تعهدات خود اقدام نکرده اند پلمپ می شوند.
حوادث ترافیکی در هر شهری وجود دارد و جان افراد زیادی را تهدید می کنند که در این راستا شناسایی و رفع بسیاری از عوامل این حوادث ضروری بوده تا از بروز تلفات جانی و مالی کاسته شود.
رییس هیات ووشو سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در صورت تامین اعتبار، ۴۸ ووشوکار سیستانی و بلوچستانی به مسابقات انتخابی تیم ملی اعزام خواهند شد.
مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۱ هزار و ۲۸۹ نفر با حضور در پایگاه های انتقال خون در سیستان و بلوچستان خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کرده اند.
مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان عنوان کرد: به دلیل شرایط ویژه سیستان و بلوچستان و محرومیت های موجود در آن ۱۱ هزار کودک دچار سوتغذیه هستند.
جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه به مراه فرمانده سپاه سلمان ضمن عطرافشانی مزار سردار شهید میرحسینی ، با خانواده شهدا و نیز جانبازان و آزادگان سیستان نیز دیدار کردند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی زابل عنوان کرد: امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان با انجام به موقع و صحیح امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی زابل رتبه دوم کشوری را در بسط و گسترش فعالیت های قرانی کشور کسب کرد.
امدادرسانی به مجروحان اگر به شیوه مناسب و در زمان کوتاه انجام نشود به طور حتم به قیمت جان بیمار تمام خواهد شد که در این راستا باید این امر توسط پرسنل اورژانس انجام شود تا آسیبی به بیمار وارد نشود.
مسکن مهر زابل در انتهای خیابان امام خمینی واقع شده و در آن خانوارهای بسیاری زندگی می کنند خانوارهایی که به امید خانه دار شدن تمام دارایی خود را فروخته تا صاحب آشیانی برای زندگی باشند.
ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در طی ۹ ماهه ی گذشته میزان یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۳۹۹ تن کالا از گمرکات و بازاچه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شده است.
فرماندار ویژه زابل عنوان کرد: بیکاری و عدم اشتغال مهم ترین عامل گرفتار شدن در بند مواد مخدر و همچنین بازگشت مجدد به اعتیاد به شمار می رود.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد