دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
زابل
دستگیری دو نفر از کارکنان شهرداری زابل به اتهام اخذ رشوه/شهروندان برای شکایت به دادسرای زابل مراجعه کنند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل خبر داد:

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل گفت: دو نفر از کارمندان زابل که با برقراری ارتباطات خارج از حیطه اداری از مردم اخاذی می کردند شناسایی و دستگیر شدند.

 
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: مردم باید بپذیرند که نحوه زندگی 30 سال گذشته آنان قابلیت تکرار ندارد و با شرایط جدید و تغییر اقلیم زندگی خود را وفق دهند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: 100 میلیون دلار، بودجه کل کشور بود که مجلس به استان خوزستان اختصاص داد.
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان زابل از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و دستگیری16 خرده فروش در این شهرستان خبر داد.
وضعیت وخیم محیط زیست در سیستان تنها به طوفان و خشکسالی ختم نمی شود و این روزها تنها ذخیره گاه آب شرب سیستانیان به علت وجود جلبک، بو و طعم بدی به خود گرفته است.
صبح امروز مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی در شهرستان هیرمند برگزار شد.
با توجه به طوفان و ریزگرد های دو روز اخیر کسبه و بازاریان شهرستان زابل مثل روزهای قبل در بازار زابل فعالیت دارند .
دانش آموزان و خانواده های سیستانی و بلوچستانی در حالی سال تحصیلی جدید را آغاز کرده اند که هر لحظه این نگرانی را دارند که ممکن است در مسیر مدرسه با سگ های ولگرد برخورد کنند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان‎ ‎گفت: تمامی نیروهای امدادگر و پرسنل شعب هلال احمر در حوزه ‏سیستان، به صورت آماده باش بوده و هم اکنون در حال ارزیابی مناطق آسیب پذیر در توفان و گرد و خاک می باشند.‏
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان از کشف یک میلیارد و 276 میلیون ریال کالای احتکار شده در شهر زابل خبر داد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در راستای جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی پناهگاه حیات وحش هامون محیط بانان شهرستان زابل یک کاروان 300 نفری شتر را از این منطقه بیرون راندند.
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان زابل از پلمپ یک انبار با 20تن شکر احتکار شده خبر داد.
رئیس اداره راه و شهرسازی نیمروز از آغاز احداث جاده دو بانده ادیمی به زابل خبر داد.
برخی از شهروندان دلیل بوی بد آب را همانند سال گذشته وجود جلبک در تصفیه خانه های آب شهرستان زهک می دانستند اما این بار جلبک به خود چاهنیمه ها نفوذ کرده است و بخش اعظمی از این آب ها را آلوده کرده اند.
به همت خیرین جهادی مدرسه ساز، دانش آموزان روستای "تپه کنیز" سیستان از پیمودن مسیر 20 کیلومتری برای ادامه تحصیل رهایی یافتند.
زابل به کلکسیونی از مشکلات گوناگون تبدیل شده که هر کدام از این معضلات به تنهایی موجب بروز مشکلات فراوانی برای شهروندان این دیار شده است.
در راستای رزمایش اقتدار عاشوراییان محمد رسول الله(ص)2 مدارس شمال استان سیستان وبلوچستان با دستان جهادگران بسیجی مرمت و بهسازی شدند.
مسئول گروه جهادی شهید نامی حوزه شهید رجایی زابل گفت: محرومیت زدایی نیازمند کار و روحیه جهادی است و در این مسیر باید مسئولین با روحیه بسیجی به یاری محرومان و نیازمندان بشتابند.
فرمانده سپاه زابل گفت: بسیج همواره پیشگام در خدمت رسانی به ملت بوده و با همین هدف نیز آمادگی داریم تا هر فرد و سازمانی را برای خدمت رسانی به مردم یاری کنیم.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هامون گفت: 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در بین بهره برداران عرصه های مناطبع طبیعی این شهرستان توزیع و نصب شد.
گودالهای حفر شده در پروژه طرح انتقال آب به سیستان و پلمپ نکردن آن تاکنون آسیب ها و صدمات بیشماری بر شهروندان این منطقه وارد کرده است.
 
گزارش تصویری/ بازسازی واقعه غدیر در سیستان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد