يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ,17 February 2019
زابل
قلعه رستم روستایی بدون آب آشامیدنی

روستای قلعه رستم شهرستان هامون از آب آشامیدنی محروم است.

 
کارشناس مسائل سیاسی گفت: آزادی در کنار استقلال موجب تغییراتی در سیاست های کشورهای آزادی خواه گشت و این موضوع باعث به وجود آمدن ایستادگی در قبال استکبار جهانی و سیاست های غرب شد.
رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان زابل گفت: در جریان بازدید از خودرو های توزیع کننده گاز مایع، در زابل 29 خودرو متخلف شناسایی شدند.
رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان زابل گفت: در راستای نظارت بر مراکز عرضه کالا ، خدمات و حمایت از حقوق مصرف کنندگان تا کنون تعداد ۵۳۲ فقره تخلف از واحد های صنفی شهرستان زابل کشف شده است.
به مناسبت دهه مبارک فجر ساختمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان هیرمند افتتاح شد.
فرماندار زابل گفت: شعاع دید بر اثر طوفان به ۶۰۰ متر و سرعت باد تا کنون ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت تخمین زده شده است.
بر اثر وزش شدید باد در شمال استان سیستان وبلوچستان علاوه بر تعطیلی مدارس، دستگاه های امدادی هم به حالت آماده باش درآمدند.
فرماندار شهرستان زابل گفت: طرح های فرهنگی،تولیدی و بهداشتی به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان زابل افتتاح شد.
فرمانده انتظامی زهک گفت: تمامی مهاجمان به همراه مستندات شناسایی شده اند و پس از دستور قضایی دستگیر خواهند شد.
روز جهانی تالاب در حالی با سکوت کامل دولت مردان و رسانه ها به اتمام رسید که موجی از واکنش های مردمی را در فضای مجازی به دنبال داشت.
در حالی روز به روز قیمت مرغ و برخی از اقلام دیگر در کشور در حال افزایش است که برخی از افراد این کالاها را از مرز میلک خارج می کنند و با قیمت های بالایی به مشتریان افغان می فروشند.
معاون وزیر اقتصاد و دارایی در کارگروه اشتغال منطقه سیستان گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران نگاه خود را برای توزیع عادلانه منابع مد نظر قرار داده است ،اما شرایط زیرساختی در برخی از استان ها باعث شده تا سهم بندی این منابع با تاخیر و به کندی انجام شود.
رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان نیمروز گفت: در طرح کاروان سلامت به مناسبت ایام الله دهه فجر حدود 300 نفر از بیماران روستای میل نادر، از خدمات ویزیت و داروی رایگان بهره‌مند شدند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان زابل گفت: جشن تکلیف دو هزار نفر از دانش آموزان دختر پایه سوم شهرستان زابل در مصلی این شهر برگزارشد.
پشمک معمولا نیاز به آبیاری ندارد اما برای کشت آن در بستر خشک تالاب هامون باید دستکم یک بار در تابستان آب از محل کشت عبور کرده باشد.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان زهک گفت: در حمله افراد ناشناس که با چوب و چماق صورت گرفت، بدنه یک خودرو اداره به طور جدی آسیب دیده است و سه نفر از پرسنل نیز صدمه دیدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در دوران پهلوی سی تخت خواب فعال در تنها بیمارستان زابل وظیفه پذیرش بیماران رابر عهده داشت که با پیروزی انقلاب اسلامی این رقم به ۶۷۰ تخت خواب فعال در 6 بیمارستان رسیده است.
فرماندار هیرمند از بهره برداری نود پروژه با اعتبار 538 میلیارد و 680 میلیون ریال در ایام دهه مبارک فجر خبر داد.
عدم اتصال فاضلاب مسکن مهر زابل به شبکه فاضلاب شهری باعث شده است تا شهروندان این منطقه برای رهاسازی فاضلاب خود از خیابان های اطراف استفاده کنند.
انسداد مرز در شمال استان سیستان و بلوچستان باعث شد تا واردات دام به انحصار تعدادی خاص درآید و مردم عادی سهمی در خرید و فروش آن نداشته باشند.
فرمانده نیروی مخصوص ۱۱۰ سلمان فارسی گفت: ملت ایران شهید زنده ای هستند که تمام افتخارات کشور متعلق به آنها است.
 
گزارش تصویری/ بازسازی واقعه غدیر در سیستان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد