جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,26 April 2019
زابل
محدودیتی برای واردات دام از مرزهای سیستان وجود ندارد/زابل فاقد کشتارگاه دام و طیور است

رئیس دامپزشکی شهرستان زابل گفت: درحال حاضر در کل منطقه سیستان یک کشتارگاه صنعتی طیور و یک کشتارگاه صنعتی دام وجود دارد که اولی در شهرستان زهک و دیگری درشهرستان هامون واقع است.

 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان با اشاره به تکمیل شدن دایک نیاتک در شهرستان هامون گفت: از امروز کار تخلیه آب از 9 روستای درگیر سیلاب آغاز می شود.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا گفت: احداث دایک جدید در شهرستان هیرمند و در محل رودخانه نیاتک سریع ترین و بهترین تصمیم برای بهبود بحران است که ساخت آن توسط سپاه تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
جانشین قرارگاه منطقه ای قدس نزسا از بکارگیری ظرفیت‌ها و تجهیزات سپاه برای امدادرسانی و کمک به سیل زدگان شمال سیستان وبلوچستان خبر داد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا گفت: قسمتی از رودخانه نیاتک که بر اثر سیلاب دچار شکستگی شده بود توسط سپاه رفع مشکل و ترمیم شد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا به بیان اقدامات انجام شده از سوی سپاه پاسداران در جریان ورودی سیلاب به سیستان و ترمیم و حفاظت از پل ها و... پرداخت و افزود: با تمام توان تا مساعد شدن شرایط در کنار مردم هستیم.
فرماندار شهرستان هیرمند از تخلیه سه روستا در این شهر خبر داد و گفت: 8 روستای دیگر در معرض خطر هستند.
مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زابل از مسدود بودن سه مسیر ارتباطی در منطقه سیستان بر اثر طغیان رودخانه های محلی خبر داد.
فرماندار هیرمند گفت: در حال حاضر سه مسیر اصلی و فرعی در حوزه شهرستان هیرمند در انسداد کامل هستند.
فرمانده نیروی زمینی قرارگاه تیپ حضرت علی اکبر(ع) سیستان گفت: در حال حاضر خودرو های سنگین سپاه و نیرو های بسیجی در حال ارائه خدمت به مناطق سیل زده سیستان هستند.
فرماندار شهرستان هیرمند گفت: با شکافی که در دایک نیاتک ایجاد شد آب به سمت یکی از روستاهای این شهر به نام "داشک" رفت که دستور تخلیه آن صادر شد.
بر اثر طغیان رودخانه مسیر هیرمند به بنجار مسدود شد.
اولین تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه زابل امروز برگزار شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان هیرمند از جمع آوری ۴۵۵ کیلو گرم مواد خوراکی غیر قابل مصرف در این شهرستان خبر داد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل و فرمانده انتظامی شهرستان جهت بالا بردن سطح همکاری و تعاملات در روز پاسدار جلسه ای در سطح، فرماندهان کلانتری ها و حوزه های مقاومت و رده های تخصصی برگزار کردند.
به مناسبت روز پاسدار فرماندار زابل با فرمانده ناحیه مقاومت سپاه این شهرستان دیدار کرد.
امام جمعه زابل گفت: مردم فهیم ایران اسلام از هر قوم و عقیده ای جزئی از خانواده بزرگ سبزپوشان افتخار آفرین هستند .
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل افزود: این فستیوال به مناسبت روز جوان و اعیاد شعبانیه روز جمعه در سالن جمالزهی این شهرستان برگزار می شود.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان زابل افزود: شب گذشته در پی انفجار یک عدد سیلندر گاز در شهرستان زابل دو نفر مصدوم شدند .
بعلت طغیان رودخانه جاده زابل بی بی دوست شهرستان هیرمند مسدود شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا ، یادواره شهدای شهر علی اکبر در شهرستان هامون برگزار شد.
 
گزارش تصویری/ بازسازی واقعه غدیر در سیستان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد