جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
زهک
روستای علیجان نارویی در منطقه ممنوعه مرزی قرار دارد/ دو مجتمع مسکونی برای سکونت روستائیان مهیا شده است/ اهالی روستا حاضر به نقل مکان نیستند

واکنش فرماندار زهک به انتشار کلیپی در فضای مجازی؛

فرماندار زهک در خصوص پخش کلیپی از روستای علیجان نارویی در شبکه های مجازی گفت: این روستا در منطقه ممنوعه مرزی قرار گرفته و باید تخلیه شود اما اهالی آن حاضر به نقل مکان به نقاط جایگزین نیستند.

 
در سال حمایت از کالای داخلی برای نخستین بار در مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی زهک سه نمونه از ماهیان خاویار که ارزش اقتصادی بالایی دارند، پرورش داده شد.
فرماندار زهک گفت: آمریکا در پشت پرده تمام فتنه ها و آشوب ها در کشور قرار دارد.
فرماندار زهک با بیان اینکه 50درصد واحدهای صنعتی این شهرستان تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند گفت: در حال حاضر از 36واحد صنعتی حدود 18 واحد تعطیل با نیمه تعطیل هستند.
پس از حادثه فرو ریختن کناره‌های گودال کانال خط انتقال آب به دشت سیستان و مرگ دو کارگر، این‌بار نیز برخورد بیل مکانیکی با یک کارگر جان او را گرفت.
به منظور بهره مندی مردم از برکات معنوی دهه کرامت و وجود مبارک امام رضا(ع) بیرق مطهر حرم آن حضرت در مسجد جامع شهرستان هامون مورد استقبال مردم قرار گرفت.
خشکسالی های اخیر بیش از هرچیزی در زندگی صیادان اختلال ایجاد کرده است و امروز شاهد مرگ بیش از ده هزار ماهی در تالاب هامون هستیم.
فاطمه راهداری دختر هنرمندی است که پس از گذراندن دوره ی کارآموزی قالی بافی موفق به یادگیری این هنر شده و از آن به عنوان یک منبع در آمد استفاده می کند.
امام جمعه شهرستان زابل ضمن تاکید بر موضوع اقتصاد مقاومتی،احیا کارخانه های صنایع کوچک و تبدیلی را فرصتی مناسب در جهت پایداری و تقویت اقتصاد مقاومتی دانست.
جاده روستای بزی امرودی شهرستان هیرمند پرتردد ترین جاده روستایی شمال سیستان و بلوچستان است که سال هاست در پیچ و خم خاکی اعتبارات راه را بر مردم تنگ تر می کند.
شرایط بحرانی طوفان در منطقه ی سیستان باعث آماده باش نیروهای امداد رسانی در مناطق مختلف شهر ها شد.
طوفان در شهرستان زابل و شهرهای مجاور باعث افزایش آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی و بهداشتی شد.
در حالی مردم سیستان نزدیک به پنج ماه است با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کنند و منتظرابتکاری از بانوی سبز دولت تدبیر هستند که چندی پیش خانم رئیس آب پاکی را روی دست مردم ریخت و خبر از رفع این معضل در 30 سال آینده داد.
هر ر وستا معمولا با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و احداث ساختمان بهیاری جزو الزامات حوزه ی روستایی است.
در پی گزارش عده ای از شهروندان شهرستان زابل،حیات خانه ها میزبان ملخ ها شده است.
روز قدس نماد همدلی و همزبانی مسلمانان و روز جهان بینی اسلامی است.
فضای یک شهر معمولا از زیبایی و سلامت شهری برخوردار است و دور کردن حیوانات از این فضا می تواند به بهبود شرایط زیست محیطی کمک کند.
جانباز علیرضا باراجی در سال 67 در عملیات بیت المقدس به اسارت نیروهای بعثی در آمد و پس از 27 ماه مفقودالاثر بودن به آغوش وطن باز گشت.
مردم شهرستان زهک امروز مسیر های راهپیمایی را به شوق حضوری همه ساله پیمودند تا ثابت کنند اگر روزگار بگذرد روز قدس تکرار می شود اما تکراری نمی شود.
به گزارش عصرهامون و به نقل از سفیر شرق، فصل بهار که به پایان نزدیک می شود یاد شهدایی را زنده می کند که هم دلشان دریایی بود و هم شهادتشان.27 خرداد سالروز تشییع تعدادی از  شهدای غواص است وشیرعلی راشکی یکی از شهدای غواص روستای قلعه نو زهک می باشد. ابراهیم راشکی (پدر شهید ) در گفت و گو با سفیر شرق به خصوصیات اخلاقی شهید اشاره کرد و گفت: مهربانی هم در رفتار و هم در کلام فرزندم موج می زد. وی عشق شهید به جبهه را نمونه بارزی از جوانمردی دانست. شهدای غواص لاله هایی بودند که  در عملیات های مختلف جنگیدند و خم به ابرو نیاوردند و آوازه غیرتشان در دل دریا موج می زد, شهدایی که پس از سالها مفقودالاثر بودن به میهن بازگشتند و خانواده هایی که در این سالها با صبوری برای بازگشتشان دست به دعا بودند. پدر از سالهای دور و درازی می گوید که پیکر فرزندش مفقودالاثر بوده و دو سال بعد از اعلام تاریخ شهادت چشمش به آمدن شهید روشن می شود.چرا که شهید شیر علی راشکی در تاریخ 4/10/65 در عملیات کربلای چهار به شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از دو سال،در خرداد 67 در زاهدان تشییع شد. ابراهیم راشکی ...
مجلس نهم هم طبق روال معمول بعد از گذشت چهار سال به پایان رسید،در این میان خواسته های مردم سیستان کما بیش به مرحله ی تدوین اهداف رسید اما اجرای عملیاتی طرح های توسعه و ساماندهی منطقه نیاز به یک خرد جمعی دارد.همواره تکیه بر نقش سیستان به عنوان یک منطقه ی مرزی می تواند پتانسیل ها را بازگو کند تا بحث هایی که مانع از توسعه ی منطقه است پشت دیوارهای مجلس بماند.رسیدن به یک وفاق ملی می تواند شرایطی را پیش بینی کند تا نا به سامانی ها ی منطقه یک به یک رفع شود
 
عکس/ روزهای ناخوش سیستان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد