چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ,22 August 2018
زهک
خودکفایی با هنر دست دانش آموزان هنرستانی در زهک

در راستای تحقق شعار سال؛

دانش آموزان خوش ذوق هنرستان حضرت زینب کبری(س) شهرستان زهک توانستند در راستای حمایت از کالای ایرانی با نبوغ و خلاقیت فراگرفته اقدام به تهیه فرم مدرسه نظیر مانتو، کیف و مقنعه کنند.

 
بر اثر وزش بادهای 120 روزه در شمال استان سیستان وبلوچستان 243 شهروند سیستانی به علت بیماری تنفسی راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
نماینده حوزه انتخابیه سیستان در مجلس گفت: عمق خشکسالی در منطقه سیستان به حدی است که آن را می‌توان فراتر از یک زلزله دانست.‌
در سال حمایت از کالای داخلی برای نخستین بار در مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی زهک سه نمونه از ماهیان خاویار که ارزش اقتصادی بالایی دارند، پرورش داده شد.
فرماندار زهک گفت: آمریکا در پشت پرده تمام فتنه ها و آشوب ها در کشور قرار دارد.
فرماندار زهک با بیان اینکه 50درصد واحدهای صنعتی این شهرستان تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند گفت: در حال حاضر از 36واحد صنعتی حدود 18 واحد تعطیل با نیمه تعطیل هستند.
پس از حادثه فرو ریختن کناره‌های گودال کانال خط انتقال آب به دشت سیستان و مرگ دو کارگر، این‌بار نیز برخورد بیل مکانیکی با یک کارگر جان او را گرفت.
به منظور بهره مندی مردم از برکات معنوی دهه کرامت و وجود مبارک امام رضا(ع) بیرق مطهر حرم آن حضرت در مسجد جامع شهرستان هامون مورد استقبال مردم قرار گرفت.
خشکسالی های اخیر بیش از هرچیزی در زندگی صیادان اختلال ایجاد کرده است و امروز شاهد مرگ بیش از ده هزار ماهی در تالاب هامون هستیم.
فاطمه راهداری دختر هنرمندی است که پس از گذراندن دوره ی کارآموزی قالی بافی موفق به یادگیری این هنر شده و از آن به عنوان یک منبع در آمد استفاده می کند.
امام جمعه شهرستان زابل ضمن تاکید بر موضوع اقتصاد مقاومتی،احیا کارخانه های صنایع کوچک و تبدیلی را فرصتی مناسب در جهت پایداری و تقویت اقتصاد مقاومتی دانست.
جاده روستای بزی امرودی شهرستان هیرمند پرتردد ترین جاده روستایی شمال سیستان و بلوچستان است که سال هاست در پیچ و خم خاکی اعتبارات راه را بر مردم تنگ تر می کند.
شرایط بحرانی طوفان در منطقه ی سیستان باعث آماده باش نیروهای امداد رسانی در مناطق مختلف شهر ها شد.
طوفان در شهرستان زابل و شهرهای مجاور باعث افزایش آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی و بهداشتی شد.
در حالی مردم سیستان نزدیک به پنج ماه است با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کنند و منتظرابتکاری از بانوی سبز دولت تدبیر هستند که چندی پیش خانم رئیس آب پاکی را روی دست مردم ریخت و خبر از رفع این معضل در 30 سال آینده داد.
هر ر وستا معمولا با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و احداث ساختمان بهیاری جزو الزامات حوزه ی روستایی است.
در پی گزارش عده ای از شهروندان شهرستان زابل،حیات خانه ها میزبان ملخ ها شده است.
روز قدس نماد همدلی و همزبانی مسلمانان و روز جهان بینی اسلامی است.
فضای یک شهر معمولا از زیبایی و سلامت شهری برخوردار است و دور کردن حیوانات از این فضا می تواند به بهبود شرایط زیست محیطی کمک کند.
جانباز علیرضا باراجی در سال 67 در عملیات بیت المقدس به اسارت نیروهای بعثی در آمد و پس از 27 ماه مفقودالاثر بودن به آغوش وطن باز گشت.
مردم شهرستان زهک امروز مسیر های راهپیمایی را به شوق حضوری همه ساله پیمودند تا ثابت کنند اگر روزگار بگذرد روز قدس تکرار می شود اما تکراری نمی شود.
 
عکس/ روزهای ناخوش سیستان  
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد