دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
زاهدان
‏10درصد از جمعیت سیستان و بلوچستان را معلولان تشکیل می دهند/خیابان ها و معابر استان برای تردد معلولان مناسب نیست

رئیس هئیت مدیره جامعه معلولان:

رئیس هئیت مدیره جامعه معلولان سیستان و بلوچستان گفت: براساس آمارها، حدود 10 درصد از جمعیت استان را معلولان تشکیل ‏می دهند.‏

 
رئیس اداره پیشگیری های امنیتی انتظامی دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که این استان کریدور مرزهای شرقی و غربی است کارت های مهاجر و چمدانی در آن وجود دارد که در این خصوص پایش و رصدها از طریق اقدامات قانونی و کدینگ انجام می شود.
در پنجمین روز از ماه صفر همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، هفتمین همایش سه ساله های حسینی در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.
در حالی قریب به دو سال از روشن شدن مشعل گاز در سیستان و بلوچستان می گذرد که مردم این استان سال‌ها در آرزوی رسیدن گاز سوخته‌ و اکنون در آرزوی رسیدن علمک‌های آن می‌سوزند.
مدیر کل استاندارد سیستان وبلوچستان گفت: تعداد 5 هزار و 195 وسائل سنجش مراکز عرضه و توزیع کالا شامل انواع ترازو، وزنه تراز، باسکول، وزنه باسکول در سراسر استان مورد بررسی، آزمون و کنترل قرار گرفت.
شماری از شهروندان زاهدانی از دپوی زباله‌ها در خیابان کریم آباد، عدم جمع آوری به موقع زباله ها و لایروبی جوی های آب که باعث استشمام بوی نامطبوع برای آنها شده است، انتقاد کردند.
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان از دستگیری دو قاچاقچی آدم ربا و آزادی 3گروگان در زاهدان خبر داد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در طی 6ماه اول امسال، 2 هزار و 39 گزارش مردمی از ‏طریق ستاد خبری این سازمان در سطح استان دریافت شده است.‏
معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بهترین روش برای مقابله با جنگ روانی دشمن؛ روشنگری، بیداری و بیان واقعیت ها است.
نشست تبیین و گفتمان‌سازی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زاهدان برگزار شد.
مدیرکل پست سیستان و بلوچستان گفت:در حال حاضر382واحد خصوصی و دولتی خدمات پستی را به مردم استان ارائه می کنند.
عدم شارژ کارت های اتوبوس درون شهری باعث شده رانندگان اتوبوس با سوء استفاده از این موضوع به جای 500 تومان بهای جابه جایی از هر مسافر 800 تومان دریافت کنند.
دانش آموزان و خانواده های سیستانی و بلوچستانی در حالی سال تحصیلی جدید را آغاز کرده اند که هر لحظه این نگرانی را دارند که ممکن است در مسیر مدرسه با سگ های ولگرد برخورد کنند.
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان از وجود 76 کشتارگاه صنعتی، سنتی دام، طیور و همچنین بسته بندی گوشت قرمز و ماهی و میگو در استان خبر داد و گفت: هم اینک به دلیل نوسانات ارز 21 واحد از این مراکز در استان مشغول فعالیت هستند.
هیچکس از قلب‌های کوچک حسرت کشیده، دست‌های پینه بسته و پشت خمیده شان خبری ندارد اما هر روز می‌آیند چرا که کار کردن را ننگ نمی دانند و برای به دست آوردن لقمه نانی مردانه با سختی روزگار مبارزه می کنند.
بار دیگر دانش آموزان سیستانی و بلوچستانی با کسب رتبه دوم کشوری در سومین دوره از مسابقات علوم و اعصاب شناختی کشور، خوش درخشیدند.
مسیر کوتیج به رمشک در محدوده شهرستان فنوج در جنوب سیستان وبلوچستان که به دلیل طغیان رودخانه محلی مسدود شده بود بامداد امروزبازگشایی شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخنان گهربار مقام معظم رهبری باعث قوت قلب ملت ایران است، گفتند: تحریم ها هیچ اثری بر اراده مردم انقلابی این کشور ندارد.
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان گفت: بدون تردید سرمایه بزرگی که نیروی انتظامی به دنبال آن است، کسب رضایت مندی مردم از نیروهای خدوم شان است.
سفیر بنگلادش خواهان واردات خرمای سیستان وبلوچستان به کشورش شد و گفت: کشور بنگلادش با جمعیت 160 میلیون نفری به خرمای تولیدی این استان نیازمند است.
سرپرست بهبود توليدات دامی سازمان جهاد كشاورزی سيستان و بلوچستان از وجود پنج هزار و 700 كلنی زنبور عسل در استان خبر داد و گفت: سال گذشته 48 تن عسل توسط زنبورداران اين استان توليد و روانه بازار شد.
 
حضور پرشور مردم در مراسم معنوی اعتکاف+ تصاویر  
کاریکاتور/ روز پدر
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد