چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ,20 February 2019
یادداشت و گفت و گو
امنیت سیستان و بلوچستان در حد مطلوب است/برای کاهش جرائم باید اقدامات بیشتری در همه حوزه ها شود

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: با وجود افزایش برخی جرائم چون سرقت و قتل در استان اما همچنان باید گفت امنیت سیستان و بلوچستان در حد مطلوبی است.

 
جمعی از کارشناسان سیاسی و شبه قاره ای گفتند: در طول چهل سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، مذاکره با آمریکا بیهوده و بی نتیجه است چرا که سران این کشور پایبند به هیچ قانون و معاهده ای نیستند.
معاون جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از آماده باش 20 تیم امداد و نجات در راهپیمایی 22 بهمن در اقصی نقاط مختلف استان خبر داد.
رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 600ووشو کار بانو در 8 شهر استان به صورت تخصصی در زمینه ورزش ووشو در حال فعالیت می باشند که فعالیت آنان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در این خطه پهناور محسوب می شود.
یک دانش آموز انقلابی رمز پیروزی انقلاب را ولایت مداری و ایمان قوی ملت دانست و گفت: شب 22 بهمن که موج رادیو ناگهان تغییر کرد و اعلام شد "اینجا ایران است صدای جمهوری اسلامی ایران" همه غرق شادی بودند، آن لحظه راهیچگاه فراموش نخواهم کرد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: امدادگران این جمعیت با همکاری نیروهای نجات غریق 2 نفر را از غرق شدگی در سیلاب نجات دادند.
نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محرومیت زمان پهلوی در سیستان و بلوچستان مشهود بود، گفتند: محرومیت زدایی و توسعه زیرساخت ها بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است.
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اقدامات قبل و بعد انقلاب در حوزه دامپزشکی قابل مقایسه نیست، گفت: 66 واحد قرنطینه مرزی و بین استانی، 12 کشتارگاه صنعتی دام، 19 درمانگاه دامپزشکی و 18 واحد داروخانه تنها بخشی از دستاوردهای انقلاب در این حوزه است.
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن اقدام گروهک تروریستی جیش الظلم مبنی بر انفجار شیء صوتی در زاهدان گفتند: تا زمانی که مردم پای نظام و انقلاب ایستاده باشند، نقشه شوم دشمنان بی نتیجه خواهد ماند.
یکی از پرستاران بخش سی سی یو بیمارستان خاتم الانبیاء(س) زاهدان با بیان اینکه پرستاری، وظیفه ای سنگین و ارزشمند است، گفت: بازیابی سلامت بیمار، خوش ترین خاطره کاری ام در 20 سال خدمت است.
فرمانده مرکز بهداری رزمی سپاه جنوب شرق کشور محرومیت زدایی را هدف ایجاد بیمارستان های صحرایی دانست و گفت: تاکنون به بیش از 2میلیون نفر خدمات بهداشتی درمانی رایگان ارائه و 37 هزار عینک طبی توزیع شده است.
مدرس و کارشناس حوزه فضای مجازی گفت: اولین سلاحی که باید یک فعال فضای مجازی در دست داشته باشد، آشنایی با ترفندهای رسانه ای است تا مبادا خودشان درگیر بازی های رسانه ای دشمن شوند.
رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: تشخیص کیفی بودن یک معلم در صلاحیت متخصصان است، یارمحمدی عضو کمیسیون عمران می تواند در حوزه های زیربنایی و عمرانی فضاهای آموزشی ورود کرده و پیگیر مشکلات در این حوزه باشد.
قاضی دادگستری زاهدان گفت:در حال حاضر دو سوم طلاق های واقع در جامعه حاصل ورود شبکه های مجازی این مهمانان شوم و ناخوانده در زندگی مردم است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نیکشهر با بیان اینکه باید نظارت منطقی و قانونی بر رفتارها در فضای مجازی تقویت شود، گفت: صرف فیلترینگ و قطع ارتباط با این فضا به تنهایی جواب نخواهد داد.
رئیس اتحادیه مرغداران سیستان وبلوچستان با بیان اینکه دلیل اصلی گرانی مرغ در بازار به عدم توزیع نهاده از سوی دولت به تولید کننده ها بر می گردد، گفت: دولت کمکی نمی کند که بخواهد قیمت را کنترل کند، کنترل از دست دولت خارج شده است.
تعدادی از کارشناسان امور سیاسی با بیان اینکه روشنگری رهبر انقلاب به جریان فتنه پایان داد، گفتند: روحیه انقلابی و جهادی راهکار مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان از رسیدگی به 80 پرونده تخلف و تصرف اراضی ملی در 9 ماهه نخست سال خبر داد.
تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن در فتنه 88 از بصیرت و اتحاد ملت ایران غافل بود، گفتند: بصیرت مردم با رهنمود های مقام معظم رهبری توانست فتنه را در نطفه خفه کند.
جمعی از سران طوایف اهل سنت سیستان و بلوچستان، ولایت‌مداری، بصیرت و استقامت را رمز جاودانگی چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی دانستند و گفتند: 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است.
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به کسب جایزه بین المللی سوادآموزی اشاره کرد و گفت: ثبت نام 9 هزار نفر از سوادآموزان در طرح آموزش و مقدمات رایانه یکی از طرح های موفق این سازمان است.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد