سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
یادداشت و گفت و گو
دشمن وحدت شیعه و سنی را نشانه گرفته است/تروریستها منتظر پاسخ اعمالشان باشند

سردار فضلی:

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت: درحال حاضر دشمن وحدت شیعه و سنی را در کشور نشانه ‏رفته است، باید هوشیار بوده و از آن پاسداری کنیم.‏

 
مخترع مهرستانی گفت: برای تولید انبوه تبديلگر دستگاه‌های آنالوگ به دیجیتال که نمونه اولیه آن ساخته شده، نیاز به 6 میلیون تومان هزینه هستیم.
مخترع جوان بسیجی سیستان و بلوچستان موفق به دریافت مدال افتخار از سوی سازمان بسیج در یکی از اختراعات خود شد.
مبلغ بین المللی اهل سنت گفت: راه پیروی از رسول خدا(ص) حفظ وحدت و یکپارچگی است که باید همسو شویم و اجازه تفرقه افکنی به دشمن ندهیم.
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم ایران 13 آبان سیلی محکمی بر دشمن می زنند، گفتند: ملت ایران ملتی آگاه، بصیر و همواره پشتیبان انقلاب و ولایت فقیه هستند که تحریم های دشمنان در اراده پولادین آنان تاثیری نخواهد گذاشت.
مخترع جوان سیستانی با بیان اینکه تاکنون سه وسیله با هزینه شخصی و بدون حمایت نهادهای دولتی اختراع کرده ام، گفت: برای هر یک از وسایلی که به ثبت رسانده ام، هیچ نهادی ازمن حمایت نکرده است.
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خارجه باید محکم، قاطع و علنی برای آزادی دیپلمات ایرانی اقدام کند.
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اجرایی شدن سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باعث پیشرفت کشور می شود، گفت: این سند منجر به تقریب مذاهب اسلامی، اتحاد و انسجام بیشتر مسلمانان خواهد شد.
جوان ترین آتش نشان زاهدانی که به عنوان مسئول روابط عمومی در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهرستان مشغول به فعالیت است، گفت: آتش نشانان مدافع و حافظ جان و مال مردم هستند.
باسابقه ترین آتش نشان زاهدانی گفت: تجهیزات و امکانات موجود در سیستان وبلوچستان بروز نیست و نسبت به سایر استان ها در این زمینه عقب هستیم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان وبلوچستان با بیان اینکه روحیه و تفکر بسیجی، عامل پیروزی انقلاب است، گفت: انقلاب اسلامی مسیر و گفتمان جدیدی در تاریخ ایجاد کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت: در راستای حمایت از کالای ایرانی، خرید و فروش هر گونه کالای خارجی در ادارات این سازمان و همچنین بوفه مدارس ممنوع شده است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از آمادگی سپاه و بسیج برای کمک به دولت در این خطه از کشور خبر داد و گفت: سپاه برای رفع مشکلات مردم همواره در کنار دولت است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان از توزیع برنج های احتکار شده در میان عمده فروش ها، خرده فروش ها و تعاونی های مصرف سازمان‌ها و ادارات خبر داد.
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگرانی در خصوص آب در کشور وجود ندارد، گفتند: باید از ظرفیت های آبهای ژرف و سواحل دریا به بهترین شکل استفاده کرد و به دنیا فهماند که در ایران ‏آب وجود دارد.‏
جمعی از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با محتکران کالا شده و گفتند: برخی سودجویان از شرایط اقتصادی سواستفاده کرده و با احتکار کالا به گرانی و تورم در بازار دامن زدند.
سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی سپاه از دیگر عرصه هایی است که سپاه می تواند به واسطه آن به دولت کمک و باری را از روی دوش دولت که در نهایت دوش ملت است، بردارد.
بخشی از تحریم های آمریکا علیه ایران در حالی از امروز دوباره به حالت قبل از برجام باز می گردد که قطعا راهکار های مقابله با آن از مدت ها پیش مورد بحث و بررسی کارشناسان و مسئولان بوده است .
مدیرکل انتقال خون سیستان وبلوچستان با بیان اینکه 70 درصد نیاز خون استان صرف بیماران تالاسمی می شود، گفت: کل تولید گلبول قرمز استان صرف سه هزار و 100 بیمار تالاسمی می شود.
در حالی حمایت از کالای ایرانی درب های اشتغالزایی و کارآفرینی را به روی کشور باز می کند که حضور رئیس جمهور کشور با لباس برند خارجی در منطقه تفریحی توچال گلایه های بسیاری را در پی داشته است.
پرونده هسته‌ای ایران از ابتدای امر تا کنون، فراز و فرودهای فروانی را از سر گذرانده و مذاکرات هسته‌ای ایران با اعضای گروه ۵+۱، صورت‌های گوناگونی به خود دیده است.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد