جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,26 April 2019
یادداشت و گفت و گو
یکی از مهمترین پیام های اعیاد شعبانیه ایثار و عدالتخواهی است/همه دستگاه ها باید در برابر تهاجم فرهنگی ایستادگی کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: به راستی که یکی از مهمترین پیام های اعیاد ماه شعبان تاکید بر فرهنگ غنی ایثار و مقاومت در کنار حمایت از حق ملت های مظلوم و عدالت خواهی در برابر شیاطین با تکیه بر ولایت مداری است.

 
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: واردات حدود 63 هزار دام سبک، برای نخستین بار از راه دریا، باعث فعال شدن کشتارگاه ­ها و صنایع وابسته ­ای شد که نزدیک به دو سال غیرفعال بودند.
جانشین قرارگاه منطقه ای قدس نزسا از بکارگیری ظرفیت‌ها و تجهیزات سپاه برای امدادرسانی و کمک به سیل زدگان شمال سیستان وبلوچستان خبر داد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا گفت: قسمتی از رودخانه نیاتک که بر اثر سیلاب دچار شکستگی شده بود توسط سپاه رفع مشکل و ترمیم شد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا به بیان اقدامات انجام شده از سوی سپاه پاسداران در جریان ورودی سیلاب به سیستان و ترمیم و حفاظت از پل ها و... پرداخت و افزود: با تمام توان تا مساعد شدن شرایط در کنار مردم هستیم.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور از اعلام آمادگی 140 خودروی سنگین و سبک سپاه پاسداران به مناطق گرفتار سیلاب در سیستان خبر داد و گفت: تاکنون 50خودروی سنگین و سبک برای یاری دستگاه ها و نهادهای دولتی در مدیریت سیلاب سیستان به شمال استان اعزام شدند.
رئیس شورای شهر زاهدان گفت: به صورت تقریبی، 730میلیارد تومان از دستگاه های دولتی طلب داریم.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به رونق تولید محصولات شیلاتی در ‏سواحل مکران گفت: تحقق شعار سال اراده جمعی تمامی ادارات و نهادها را می طلبد.‏
جمعی از مسئولان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه سپاه فرزند انقلاب و متعلق به همه مردم است، گفتند: اقدام آمریکا بر علیه سپاه پاسداران ، هیچ تاثیری بر فعالیت های این نهاد نخواهد گذاشت و بیش از پیش در دل مردم و مظلومین جهان جا باز می کند.
مدیرکل رهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 2 میلیون و 506 هزار و 337 تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی تاکنون در محورهای ارتباطی این استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 11 درصد رشد داشته است.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان به بیان تحولات ملی شدن صنعت نفت و علل شکست آن پرداخت.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: از 529 بخاری تابشی که قرار بود مدارس سیستان وبلوچستان را از لحاظ گرمایی ایمن کنند تاکنون 429 مورد نصب شده است.
جمعی از کارشناسان سیاسی و شبه قاره ای گفتند: در طول چهل سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، مذاکره با آمریکا بیهوده و بی نتیجه است چرا که سران این کشور پایبند به هیچ قانون و معاهده ای نیستند.
معاون جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از آماده باش 20 تیم امداد و نجات در راهپیمایی 22 بهمن در اقصی نقاط مختلف استان خبر داد.
رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 600ووشو کار بانو در 8 شهر استان به صورت تخصصی در زمینه ورزش ووشو در حال فعالیت می باشند که فعالیت آنان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در این خطه پهناور محسوب می شود.
یک دانش آموز انقلابی رمز پیروزی انقلاب را ولایت مداری و ایمان قوی ملت دانست و گفت: شب 22 بهمن که موج رادیو ناگهان تغییر کرد و اعلام شد "اینجا ایران است صدای جمهوری اسلامی ایران" همه غرق شادی بودند، آن لحظه راهیچگاه فراموش نخواهم کرد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: امدادگران این جمعیت با همکاری نیروهای نجات غریق 2 نفر را از غرق شدگی در سیلاب نجات دادند.
نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محرومیت زمان پهلوی در سیستان و بلوچستان مشهود بود، گفتند: محرومیت زدایی و توسعه زیرساخت ها بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است.
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اقدامات قبل و بعد انقلاب در حوزه دامپزشکی قابل مقایسه نیست، گفت: 66 واحد قرنطینه مرزی و بین استانی، 12 کشتارگاه صنعتی دام، 19 درمانگاه دامپزشکی و 18 واحد داروخانه تنها بخشی از دستاوردهای انقلاب در این حوزه است.
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن اقدام گروهک تروریستی جیش الظلم مبنی بر انفجار شیء صوتی در زاهدان گفتند: تا زمانی که مردم پای نظام و انقلاب ایستاده باشند، نقشه شوم دشمنان بی نتیجه خواهد ماند.
یکی از پرستاران بخش سی سی یو بیمارستان خاتم الانبیاء(س) زاهدان با بیان اینکه پرستاری، وظیفه ای سنگین و ارزشمند است، گفت: بازیابی سلامت بیمار، خوش ترین خاطره کاری ام در 20 سال خدمت است.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد