دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ,27 February 2017
یادداشت و گفت و گو
روحانی اجازه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون را بدهد/ رسیدگی به پرونده برادر رئیس جمهور خواسته مردم است

​نماینده مردم زاهدان در گفتگو با عصرهامون:

نماینده مردم زاهدان رسیدگی به اتهامات حسین فریدون را مطالبه ای عمومی دانست و گفت: آقای رئیس جمهور باید برای رسیدگی به پرونده برادرش پیشقدم شود.

 
انتشار نامه 30 تجدیدنظرطلب فراری به رئیس جمهور جدید آمریکا که غالباً فعال در فتنه 88 بوده و امروز در پناهگاه رسانه‌ای دشمن ماموا گزیده و علیه جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند، همچون آبی بود که گویی در لانه مورچگان جاری شده است.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در واکنش به لغو سخنرانی حماسه 9 دی در دانشگاه سیستان و بلوچستانگفت: عده ای نگران روشنگری در خصوص حماسه مردمی 9 دی هستند.
در حالی شش ماه است که حقوق کارگران راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستان پرداخت نشده است که مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان می گوید: علی رغم پیگیری هنوز هیچ تخصیصی برای پرداخت حقوق این نیروهای طرحی از سوی استان صادر نشده است.
دونالد ترامپ میلیاردر بزرگ آمریکایی در حالی به بالاترین مقام سیاسی آمریکا تبدیل می شود که هیلاری 69 ساله از جوانی سودای اولین رئیس جمهور زن آمریکا بودن را در سر می پرواند.
با توجه به نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس اداره‌کل تعزیرات حکومتی اقدام به اجرای طرح نظارتی ویژه مدارس کرده است.
مولوی نذیر احمد سلامی گفت: نامه امام راحل به گرباچف و نامه های حضرت آقا به جوانان غربی، حاکی از فراصت ایمانی و هوشیاری سیاسی این بزرگواران بود.
آیت الله عباسعلی سلیمانی گفت: دنیای غرب از ترس جمهوری اسلامی مبتنی بر اسلام ناب به خود لرزید تا آنجا که کنگره آمریکا نهج البلاغه شناسی را به عنوان شناخت مبانی ایران اسلامی در دستور کار خود قرار داد.
مولوی عبد الرحمن عارفی گفت: از جمله شئونات اسلامی که منجر به اتحاد و مودت بین مذاهب می شود احترام به مقدسات یکدیگر است که مورد تایید و تاکید مکرر مسئولین جمهوری اسلامی ایران، خصوصا امام المسلمین می باشد.
مولوی نذیر احمد سلامی گفت: اگر امام ابوحنیفه امروز می بود به جهت روحیه انقلابی خود در صف مقدم مخالفین و معارضین داعش، جبهه النصره و سایر گروهک های مزدور تروریستی و جریانات انحرافی قرار می گرفت.
آمریکا و شرکایش همواره به مردم جهان اینگونه القاء شده است که ایران به عنوان یک کشور جنگ طلب به دنبال ساخت سلاح هسته ای بوده و ما در برجام جلوی آن را گرفتیم.
عضو هئیت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: تقویت بنیه دفاعی کشور قطها یک موضوع اساسی است خصوصا با این اتفاقات اخیر و موضوع گروه های تکفیری که در منطقه شکل گرفته است لزوم این موضوع را نشان می دهد.
این روز ها که نفس مردم سیستان بیش از پیش تنگ شده است مسئولین استان همچنان توپ مشکلات مردم را به زمین دیگری می اندازند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان از محدودیت های ترافیکی در روز عید فطر خبر دادو گفت: 2 بلوار خلیج فارس و بهداشت پس از اجرای فریضه نماز عید فطر یک طرفه می شود.
نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی با بیان اینکه پاسداران رگ حیات و نبض نظام هستند، عنوان کردند: عملکرد سپاه در عرصه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی نه تنها چهره استان را تغییر داد بلکه امنیت امروز سیستان وبلوچستان مرهون تلاش های این پاسداران انقلاب است.
سردار عبادالله عبداللهی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "چند درصد پروژه‌های دولت در اختیار سپاه قرار داد؟" گفت: حجم زیادی از پروژه‌های دولت را سپاه اداره و اجرا می‌کند. ما مشکلی با هیچ‌کدام از دولت‌ها نداریم و کار کردن را تکلیف خودمان می‌دانیم و به همین دلیل به دنبال مسائل سیاسی و حاشیه‌ای نیستیم.
علما و روحانیون اهل سنت سیستان و بلوجستان در واکنش برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم توسط سپاه پاسداران در منطقه جنوب شرق کشور عنوان کردند: برگزاری رزمایش پیامبر اعظم نمایش اقتدار نظامی کشور است.
رئیس ستاد بحران کشور با بیان اینکه وضعیت رودخانه ها در سیستان عادی شده ، گفت: سیلاب در زهک کنترل شده است.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس ششم و هفتم بیشترین اعتبارات را در اختیار داشتند، گفت: متاسفانه در دروه ما علی رغم خشکسالی موجود، کمبود اعتبار و مشکلات بودجه ای نیز بسیار زیاد بود.
18 اسفند ماه 94 بود که کودک 6 ساله خاشی جلوی چشم خواهرش ربوده شد و با گذشت 19 روز همچنان خانواده کودک از سرنوشت او بی خبرند.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد