شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ,17 August 2019
یادداشت و گفت و گو
برخورد جدی دستگاه قضا با قاچاقچیان سوخت/توقیف خودرو در انتظار رانندگان خطرآفرین و بدون گواهینامه

معاون دادستان مرکزی سیستان و بلوچستان گفت: دستگاه قضا با خودروهای حامل قاچاق سوخت، اتباع بیگانه و همچنین رانندگانی که با انجام حرکات نمایشی و رانندگی پر خطر موجب سلب آرامش و امنیت شهروندان می شوند برخورد خواهد کرد.

 
معاون دادستان مرکزی سیستان و بلوچستان گفت: دستگاه قضا با خودروهای حامل قاچاق سوخت، اتباع بیگانه و همچنین رانندگانی که با انجام حرکات نمایشی و رانندگی پر خطر موجب سلب آرامش و امنیت شهروندان می شوند برخورد خواهد کرد.
مدیرعامل کارخانه بافت بلوچ گفت: پس از تاکید مقام معظم رهبری برای فعال شدن بافت بلوچ و حل مشکلات این کارخانه، پیگیری های فراوانی از سوی دفتر رهبر انقلاب و دیگر مسئولین انجام گرفت و همه برای فعال شدن این کارخانه تلاش کردند.
دبیر مجمع مردمی نوشت افزار ایرانی اسلامی در سیستان وبلوچستان با بیان اینکه ورود کالای قاچاق اصلی ترین معضل پیش روی تولیدکنندگان است، گفت: از لحاظ رقابتی کالای چینی قابل قیاس با کالای ایرانی نیست.
سفیر سابق ایران در افغانستان گفت: برگزاری مذاکرات صلح افغانستان بدون حضور ایران و دیگر کشورهای همسایه هیچ نتیجه ای نخواهد داشت و به جایی نخواهد رسید.
شورای اسلامی شهر علاوه بر انتخاب شهردار موظف به بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی‌های مختلف و تهیه طرح‌ها و پیشنهادهای اصلاحی و ارائه آن به مسئولان شهرداری است. همچنین یکی دیگر از اختیارات شورای شهر نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورا و طرح‌های مصوب در امور شهرداری و سایر سازمان‌های خدماتی است.
امامان جمعه سیستان و بلوچستان با حمایت از نیروی انتظامی در برخورد با هنجارشکنان، تاکید کردند که مردم از خادمان خود حمایت کرده و برای تامین امنیت اجتماعی و رعایت قوانین اسلامی در کنار آنان ایستاده اند.
سرپرست اداره كل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان گفت: 74 هزار و 432 نوآموز پیش دبستانی در سال تحصیلی 99-98 به مدرسه می روند و نخستین روز رفتن به مدرسه را جشن می گیرند.
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: مقاومت در برابر ظلم و عدم سازش با مستکبرین همواره عاملی برای پیروزی و سربلندی ملت هاست.
مسئولین و نمایندگان سیستان و بلوچستان با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود از رژیم اشغالگر قدس و حمایت‌شان از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند.
سرپرست شرکت گاز سیستان وبلوچستان گفت: شرکت گاز پیشرو در تحقق رونق تولید است، به گونه ای که در این راستا با حمایت از صنایع داخلی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز خود، گام‌های اساسی و مهمی برداشته است.
کارشناس مسایل سیاسی سیستان وبلوچستان، القاء جنگ نظامي از سوی دولتمردان را يك عملیات رواني براي فراموش كردن جنگ اقتصادي دشمن عنوان کرد.
تازه‌ترین بحران در بازار مواد غذایی مربوط به «گرانی تن ماهی» است که از یک سو افزایش قیمت ماهی و از سوی دیگر نبود نظارت کافی باعث شد تا این محصول از سبد غذایی خانوارها حذف شود.
کارت های آمریکا برای ادامه فشار به ایران اسلامی در حال پایان یافتن و یا رسیدن به حداقل اثربخشی است و پس از این، از سویی رفتن آمریکا به سمت اضمحلال و از سوی دیگر آغاز دوران جدید ایران بزرگ اسلامی خواهد بود.
یک هنرپیشه زن دست‌چندم، دروغ‌ها و شایعات جهت‌داری را که دقیقا همسو با اهداف اعلام شده دشمنان اسلام و انقلاب و مردم طراحی شده است به میان می‌کشد که تازه‌ترین آن، نسبت دادن جهاد نکاح! به یک روحانی و توصیه به صیغه شدن خانم‌های ایرانی برای اعضای حشد‌الشعبی است!
جمعی از کارشناسان سیاسی گفتند: جمهوری اسلامی ایران می تواند با بستن تنگه هرمز اقتصاد جهان راتحت الشعاع قرار دهد چرا که خلیج فارس جز حوزه سرزمینی ماست و چنانچه منافع نفتی ایران از طریق آن تامین نشود این فرصت برای سایر کشورها نیز رخ نخواهد داد.
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: واردات حدود 63 هزار دام سبک، برای نخستین بار از راه دریا، باعث فعال شدن کشتارگاه ­ها و صنایع وابسته ­ای شد که نزدیک به دو سال غیرفعال بودند.
جانشین قرارگاه منطقه ای قدس نزسا از بکارگیری ظرفیت‌ها و تجهیزات سپاه برای امدادرسانی و کمک به سیل زدگان شمال سیستان وبلوچستان خبر داد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا گفت: قسمتی از رودخانه نیاتک که بر اثر سیلاب دچار شکستگی شده بود توسط سپاه رفع مشکل و ترمیم شد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا به بیان اقدامات انجام شده از سوی سپاه پاسداران در جریان ورودی سیلاب به سیستان و ترمیم و حفاظت از پل ها و... پرداخت و افزود: با تمام توان تا مساعد شدن شرایط در کنار مردم هستیم.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور از اعلام آمادگی 140 خودروی سنگین و سبک سپاه پاسداران به مناطق گرفتار سیلاب در سیستان خبر داد و گفت: تاکنون 50خودروی سنگین و سبک برای یاری دستگاه ها و نهادهای دولتی در مدیریت سیلاب سیستان به شمال استان اعزام شدند.
 
آیا از عملکرد شهرداری زاهدان در دوران مدیریت "عبدالقادر پربار" رضایت دارید؟
خیر
بله
نظری ندارم