دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
یادداشت و گفت و گو
آمادگی کامل دستگاه های امدادی سیستان و بلوچستان برای کمک رسانی به زلزله زدگان هرمزگان

دستگاه های امدادی سیستان و بلوچستان اعلام آمادگی خود را برای حضور در هرمزگان و ارائه خدمات به آسیب دیده گان زلزله ‏زدگان صبح امروز این استان اعلام کردند.‏

 
جوان ترین آتش نشان زاهدانی که به عنوان مسئول روابط عمومی در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهرستان مشغول به فعالیت است، گفت: آتش نشانان مدافع و حافظ جان و مال مردم هستند.
باسابقه ترین آتش نشان زاهدانی گفت: تجهیزات و امکانات موجود در سیستان وبلوچستان بروز نیست و نسبت به سایر استان ها در این زمینه عقب هستیم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان وبلوچستان با بیان اینکه روحیه و تفکر بسیجی، عامل پیروزی انقلاب است، گفت: انقلاب اسلامی مسیر و گفتمان جدیدی در تاریخ ایجاد کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت: در راستای حمایت از کالای ایرانی، خرید و فروش هر گونه کالای خارجی در ادارات این سازمان و همچنین بوفه مدارس ممنوع شده است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از آمادگی سپاه و بسیج برای کمک به دولت در این خطه از کشور خبر داد و گفت: سپاه برای رفع مشکلات مردم همواره در کنار دولت است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان از توزیع برنج های احتکار شده در میان عمده فروش ها، خرده فروش ها و تعاونی های مصرف سازمان‌ها و ادارات خبر داد.
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگرانی در خصوص آب در کشور وجود ندارد، گفتند: باید از ظرفیت های آبهای ژرف و سواحل دریا به بهترین شکل استفاده کرد و به دنیا فهماند که در ایران ‏آب وجود دارد.‏
جمعی از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با محتکران کالا شده و گفتند: برخی سودجویان از شرایط اقتصادی سواستفاده کرده و با احتکار کالا به گرانی و تورم در بازار دامن زدند.
سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی سپاه از دیگر عرصه هایی است که سپاه می تواند به واسطه آن به دولت کمک و باری را از روی دوش دولت که در نهایت دوش ملت است، بردارد.
بخشی از تحریم های آمریکا علیه ایران در حالی از امروز دوباره به حالت قبل از برجام باز می گردد که قطعا راهکار های مقابله با آن از مدت ها پیش مورد بحث و بررسی کارشناسان و مسئولان بوده است .
مدیرکل انتقال خون سیستان وبلوچستان با بیان اینکه 70 درصد نیاز خون استان صرف بیماران تالاسمی می شود، گفت: کل تولید گلبول قرمز استان صرف سه هزار و 100 بیمار تالاسمی می شود.
در حالی حمایت از کالای ایرانی درب های اشتغالزایی و کارآفرینی را به روی کشور باز می کند که حضور رئیس جمهور کشور با لباس برند خارجی در منطقه تفریحی توچال گلایه های بسیاری را در پی داشته است.
پرونده هسته‌ای ایران از ابتدای امر تا کنون، فراز و فرودهای فروانی را از سر گذرانده و مذاکرات هسته‌ای ایران با اعضای گروه ۵+۱، صورت‌های گوناگونی به خود دیده است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نیکشهر گفت: در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر در نیکشهر 483کیلوگرم تریاک و یک قبضه سلاح کلاشینکف از سوداگران مرگ کشف شد.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شهید حججی برای نیروهای حزب‌اللهی الگو شد،‌ گفت: به سازمان عاشق‌پروری مثل سپاه برای جذب، حفظ و پرورش نیروهایی مثل شهید حججی باید تبریک گفت.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس نشست غیر علنی صبح امروز مجلس را با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی تشریح کرد.
با نگاهم تمام خانه را زیر و رو می‌کنم به دنبال نشانه ای از حیات شهید؛ او همین جاست، میان تمام خاطراتش که با هر تکه‌شان هزار هزار انسان را عاشق و شیدا می‌کند و دوباره تجلی می‌یابد در مدافعی دیگر.
فقر در روستاها گسترده تر از فقر در شهرهاست با وجود اینکه سهم جمعیت شهری در ایران بالاتر از سهم جمعیت روستایی از کل جمعیت کشور است.
حالا ای غرور آفرین ایرانی عکس هایت علاوه بر خیابان های شهر در فضاهای مجازی نیز دست به دست می چرخد که زیرش نوشته اند "شهید مدافع حرم حججی "؛ عکس هایی که حالا انگیزه ایستادگی و مقاومت در رزمندگان اسلام را در برابر استکبار جهانی دوچندان تقویت کرده است.
فراموش نمی‌کنیم که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم در تبلیغات انتخاباتی خود و در جمع برخی از هوادارانش در دفاع از آثار برجام خطاب به منتقدان می‌گفت: «چجور آب و صابون بیاریم روتون را بشویید؟، ناراحتید تحریم برداشته شده؟ ؛ کاسبان تحریم!.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد