يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
ویژه نامه نوروز 98
عیدی پزشکان جهادگر به مردم سیستان و بلوچستان/ مرهمِ سپید پوشان بسیجی التیامی بر زخم‌ محرومان

​جهادی که همچنان ادامه دارد؛

سپید پوشان بسیجی نوروز را انتخاب کرده اند تا پشت خاکریز روستاهای محروم سیستان و بلوچستان، سلامت را برای مردم به ارمغان آورده و در عمل فرمان آتش به اختیار رهبر انقلاب را برای مسولان تفسیر کنند.

 
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین تلفات تصادفات استان طی روزهای اخیر به عابران پیاده بر می گردد.
استاندار سیستان وبلوچستان گردشگران را به تماشای جاذبه های منحصربه فرد این خطه از مهین اسلامی دعوت کرد.
جمعی از کارشناسان اقتصادی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رهایی از اقتصاد ضعیف، همت ملی و وحدتی یک پارچه می طلبد، گفتند: برای تحقق رونق تولید دولت باید از تولیدکننده حمایت کند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای سیستان و بلوچستان از جابجایی بیش از 71 هزار مسافر توسط ناوگان اتوبوسی در مدت چهار روز گذشته در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.
مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت: تردد روان خودروها در محورهای مواصلاتی استان جریان دارد و برای جابجایی مسافران نوروزی بیش از 1000 دستگاه اتوبوس بین شهری تامین و تجهیز شده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی سیستان و بلوچستان گفت: خودروهای هنجارشکن چهارشنبه سوری تا پایان تعطیلات نوروزی مهمان پلیس می شوند.
هر قدر به روزهاى پايانی سال نزديک تر می شويم شور و شوق مردم سيستان و بلوچستان نيز برای خريد از بازار بيشتر می شود.
جانشین فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان از استقرار نیروهای طرح امنیت و آرامش در 80 نقطه محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: در طرح نوروزی تمامی دستگاه های امدادرسان مشارکت دارند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از اعزام 70 گروه جهادی در ایام نوروز به مناطق محروم استان خبر داد.
این روزها قالیشویی ها با شستن فرش ها در حالی سهم چشم گیری در خانه تکانی های مردم دارند، که با بالا رفتن تقاضا، برخی از آنها نیز به صورت غیراخلاقی اقدام به سوءاستفاده و سودجویی از شهروندان می‌کنند.
مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه خواستگاه اولیه ماهیان قرمز کشور چین است، گفت: مردم از خرید ماهی قرمز توسط دستفروشان خودداری کنند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: طرح تردد نوروزی با مشارکت 513 نیروی راهداری و در قالب فعالیت 59 اکیپ ثابت و سیار در بیش از پنج هزار 200 کیلومتر از جاده های شمال و مرکز این استان اجرایی می شود.
ساحل دَرَک چابهار، از چهار نمونه ساحل صخره ای، ماسه ای، شنی و مرجانی در فاصله نزدیک به هم برخوردار است که باعث شگفت انگیزتر شدن این منطقه گردشگری شده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: تعداد 103 شرکت حمل و نقل مسافر استان از آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مسافران برخوردار هستند.
شهرستان سراوان که به زادگاه خورشید ایران معروف است با وجود برخورداری از ده‌ها جاذبه طبیعی و تاریخی بی‌نظیر یکی از شهرستان های سیستان وبلوچستان به شمار می رود که در ایام نوروز پذیرایی مسافران می باشد.
 
گزارش تصویری/ بازار نوروزی زاهدان  
​پوستر/ راه درمان مشکلات اقتصادی؛ حمایت از تولید داخل
اینفوگرافیک/ نقاط حادثه خیز جاده های سیستان و بلوچستان
عملکرد دولت یازدهم را در سیستان و بلوچستان را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب
بد