پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ,28 January 2021
ویژه نامه نوروز 99
موشن گرافیک/ انقلاب در گام دوم

در راستای تبیین شعارسال 99؛

مقام معظم رهبری در بیانات خود در خصوص شعار سال فرمودند: جهش تولید تحقق پیدا خواهد کرد.

 
مقام معظم رهبری در بیانات خود در خصوص شعار سال فرمودند: جهش تولید تحقق پیدا خواهد کرد.
مصطفی ذوالفقاری، یکی از کارشناسان تربیت بدنی سیستان و بلوچستان گفت: «چقک پور» یکی از بازی های محلی قدیمی است که می تواند در این ایام که بهترین راه برای در امان ماندن از ابتلای به ویروس کرونا در خانه ماندن است، لحظاتی شاد و سرگرم کننده را به دور از دغدغه های روزمره برای خانواده ها به ارمغان آورد.
ضیاء خزائی گفت: در طول 10 سال گذشته تمامی شعار های سال به موضوع اقتصاد کشور مربوط می شود و نسخه شفابخش اقصاد بیمار ما اقتصاد مقاومتی و رسیدن به تولید واقعی در کشور است.
علی اکبر جعفری اردوهای جهادی را فرصتی برای رفع محروميت زدايی دانست و گفت: تاکنون 49 گروه جهادی با حضور در اقصی نقاط مختلف سیستان وبلوچستان اقدام به محرومیت زدایی، سازندگی و آبادانی مناطق محروم کرده اند.
مجتبی میر،یکی از کارشناسان سیاسی سیستان وبلوچستان گفت:برخی قوانین دست و پاگیری که در جامعه وجود دارد یا خلاهای قانونی، فرایند تولید را دچار چالش می کند.
آناهیتا کیخا یکی از کارشناسان آشپزی و غذاهای محلی به معرفی غذاهای لذیذ بومی و محلی در سیستان وبلوچستان اشاره کرد و گفت: این استان دارای غذاهای خاصی است که از گذشته تاکنون نسل به نسل منتقل شده است.
امسال سالِ جهشِ تولید است. این شد شعار امسال؛ کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از بهره مندی 258 هزار و 151 مسافر از خدمات پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی جمعیت هلال احمر در سیستان و بلوچستان خبر داد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 4 میلیون و 164هزار و 843 تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی تا پایان این طرح در محورهای ارتباطی استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 24درصد رشد داشته است.
موزه های سیستان و بلوچستان همچون تونل زمانی ما را به هزاران سال قبل باز می گردانند تا هر گردشگری در محلی دنج تماشاگر تاریخ کهن این دیار و شگفتی های بی نظیر آن باشد.
جنگل شناور حرا در دل دریای عمان و ساحل چابهار به عنوان یکی از عجیب ترین مکان های گردشگری سیستان و بلوچستان دارای غنی ترین تنوع جانوری می باشد که به عنوان هدفی ناب برای گردشگران؛ پذیرای میهمانان نوروزی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 3 میلیون و 750 هزار و 337 تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی تاکنون در محورهای ارتباطی این استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 26درصد رشد داشته است.
چابهار به دلیل آب و هوای خاص و بهره مندی از تنها بندر اقیانوسی کشور، منطقه آزاد تجاری و آثار باستانی چندهزار ساله به عنوان بهترین مقصد گردشگری جنوب شرق کشور میزبان میهمانان نوروزی است.
سنگ نگاره های کجوم شهرستان سرباز پهنه ای از اصالت فکری و دانش و تجربه انسان های اولیه است که به صورت نمادهای مصور در صخره های سنگی جای گرفته و این مجموعه اطلاعات مهم از معیشت و شکار، حفاظت و اعلام خطر، آیین و رسومات، دریچه فکری و شیوه زیست بشری را ارائه می کند.
همزمان با 13فروردین ماه شهروندان زاهدانی در پارک ها و بوستان های این شهر همراه و همگام با فرزندانشان به بازی و شادی پرداختند.
 
پوستر/ جهش تولید
پوستر/ جهش تولید
اینفوگرافیک/ نقاط حادثه خیز جاده های سیستان و بلوچستان