تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷
چند روزی از حضور ابر بدهکار بانکی در سیستان و بلوچستان نمی گذرد که جدال بر مصادره بذل و بخشش های او در استان بالا گرفته است.
ابر بدهکار بانکی در قاب مسئولین سیستان و بلوچستان/ چه کسی پای ایروانی را به استان باز کرد؟
به گزارش عصرهامون؛ هفته گذشته بود که تصاویر منتشر شده در فضای مجازی سیستان و بلوچستان خبر از حضور عباس ایروانی در جنوب شرق داشت؛ او اینبار در قامت یک خیر به استان ورود کرده بود و عکس یادگاری خود را با استاندار سیستان و بلوچستان، نماینده زاهدان و مدیر کل ورزش و جوانان گرفت تا در خروجی پرتال استانداری قرار بگیرد.

اما عباس ایروانی کیست؟
عباس ایروانی نفر دوم در لیست یازده ابر بدهکاران بانکی میباشد که توسط عبدالناصر همتی رئیس سابق بانک مرکزی به قوه قضاییه تحویل داده شده بود. او مدیر هلدینگ قطعات خودرویی عظام متهم به بدهی ۳ هزار میلیارد تومانی بانکی و فساد ۷۶۴ میلیارد دلاری است که پرونده اتهامات مالی اش به همراه ۶ نفر دیگر در سال ۱۳۹۸ به دادگاه رفت.

اتهامات اولیه ایروانی فساد فی الارض بود اما بعد از جلسات محاکمه دادگاه این اتهامات به اخلال در نظام اقتصادی تقلیل کرد، دادستان مدعی بود که گروه قطعه سازی خودروی عظام با رشوه دادن به مسئولان گمرک و جعل اسناد قطعات را از کشور چین وارد کرده و روی آن ها برند ایرانی میزدنند، همچنین در کیفر خواست دادستان آمده که این شرکت به صورت غیر قانونی قطعات بنزین سوز را به عنوان گاز سوز به کشور وارد می کرده است.

او در پاسخ به عباس شاه محمدی نماینده داستان در جلسه محاکمه خود که فیلم آن در فضای مجازی منتشر شده است با افتخار بیان میکند تخصصم رشوه و دزدی است!

ایروانی حالا با این عقبه در سیستان و بلوچستان در قامت خیر حاضر می شود و دست به بخشش گوشی هوآوی و توزیع فله ای کارت های هدیه ای 5میلیون ریالی در زاهدان زده و وعده احداث زمین های ورزشی را می دهد و مسئولین استان خوشحال از حضور وی با او عکس یادگاری هم گرفته اند.

اما آنچه باید مشخص شود این است که پای ایروانی را چه کسی به استان باز کرد و این حضور مرتبط با کدام ضلع مثلث ابقاء در اداره کل، راهیابی مجدد به بهارستان و پل به وزارت خانه محبوب است؟!

به قلم محمد عرفانی http://asrehamoon.ir/vdcb8gb80rhbs8p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود