تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹
دشمن جنگ ادراکی و شناختی علیه ملت ایران در پیش گرفته است.
جنگ ادراکی شیوه نوین درگیری
به گزارش عصرهامون به نقل از  زاهدنیوز، پس از عبور از چهار مرحله جنگ از سخت تا نرم، در مرحله پنجم نبرد با دشمن قرار داریم و کشور وارد جنگ شناختی و ادراکی با دشمن شده است.

رسانه‌های صهیونیستی، رسانه‌های فارسی‌ زبان جریان ضدانقلاب و رسانه‌های غیرفارسی ‌زبان وابسته به دولت‌های متخاصم، به نحو گسترده و پرفشاری سعی در تصویرسازی و فراهم کردن زمینه‌های ادراکی این نبرد دارند.

جنگ سرد، سخت، نیمه سخت و جنگ نرم مراحلی بود که کشور به انحاء مختلف با آن مواجه شده و حال ایران اسلامی وارد پنجمین مرحله جنگ ‌ یعنی جنگ شناختی یا جنگ ادراکی شده است.

اما جنگ ادراکی یا شناخنی چیست؟!

آیا افرادی را در اطراف خود درک کرده اید که نسبت به مراجع عظام تقلید و علما و روحانیت، نگاهی محترمانه داشته اند و امروز نگاه آنها مبدل به نفرت شده باشد؟

آیا کسانی را می شناسید که نسبت به مقدسات ،تعصب داشته و مدافع آنها بوده اند اما امروز به جرگه توهین کنندگان به مقدسات وارد شده باشند؟

آیا تا به حال با افرادی مواجه شده اید که تا چندی قبل به اعتقادات خود به شدت پایبند بوده اند و امروز اعتقادات خود را خرافات تلقی کنند؟

آیا با کسانی دم خور بوده اید که به رهبری جامعه خود عشق می ورزیدند اما حال با دید بدبینانه از ولایت و رهبری یاد کند؟

جای تعجبی وجود ندارد، این افراد مورد اصابت گلوله دشمن در جنگ شناختی قرار گرفته اند بدون اینکه جراحتی در بدن خود احساس کنند اما ادراک و شناخت وی مورد حمله قرار گرفته است.

این نوع جنگ شکل تکامل یافته تر و البته اثر گذارتر جنگ نرم بوده که متکی بر زیر ساخت رسانه های نوین سایبری است که با ایجاد یک پارادایم ذهنی، به شناخت و ادراک افراد مطابق خواست خود جهت می دهند بدون اینکه شخص متوجه این تغییر رفتار باشد و یا حتی به این فرآیند، شک کند.

هوشیاری دینی توام با مطالعه مبانی دین و ایدئولوژی و یا به بیان ساده تر " بصیرت دینی" مهم ترین و کارآمدترین راه مقابله با این تهاجم است.

اصالت دینی توام با هوشیاری و کیاست مومن، نمادی از تقوای الهی است که لازمه جلب رضایت حق است.

حواسمان باشد که دشمن هیچ گاه به طور مستقیم وارد عرصه منفی سازی چهره دین، معصومین و علماء دینی و از همه مهم تر چهره ولایت فقیه نخواهد شد بلکه با ایجاد سناریوها و اتفاقات از پیش نگاشته شده جریانات منفی سازی چهره علما و دلسوزان نظام، پروژه بی اعتماد سازی خود را پیاده و با سوء استفاده از افکار عمومی، آن را انتشار می دهند.

حفظ ایمان در هیچ عصری به دشواری این زمان نبوده چرا که ظهور حجت خدا (عج) نزدیک و زمان غربال شدن فرا رسیده است!

به قلم: حسن فضلی، کارشناس مسائل سیاسی

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdccp0qsx2bqpx8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما