تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان با اشاره به اجرای 2551 پروژه با اعتبار420میلیارد ریال در استان گفت: خدمت به مردم بالاترین افتخار پاسداران است.
اجرای 2551 پروژه با اعتبار420میلیارد ریال در سیستان وبلوچستان/ خدمت به مردم بالاترین افتخار پاسداران است
به گزارش عصرهامون، دقایقی قبل مراسم محوری توزیع 500 سری جهیزیه و اقلام حمایتی به دستور رهبر معظم انقلاب در شهرستان هیرمند واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان برگزار و مرحله اول آن بین 150 خانوار سیل زده توزیع شد.
 
بیش از 42 میلیارد تومان برنامه اجرا و تحویل مردم داده شد
علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان در این مراسم با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به موجودیت، ماموریت، ظرفیت، ولایت پذیری و ولایت مداری خود در کشور به ویژه سیستان وبلوچستان کارهای اثربخش و بسیارخوبی انجام داده است، گفت: در دیداری که دو هفته قبل با رهبر معظم انقلاب داشتیم ایشان فرمودند " از شما راضی هستم خیلی هم راضی هستم اما کافی نیست" این نکته اول افتخار ما و نکته دوم این است که امروز دشمن از ما بغض کرده و این نشان از عملکرد خوب و موثر بسیج و سپاه است.

وی با بیان اینکه در نیمه دوم سال گذشته مجموعه سپاه، قرارگاه قرب کوثر، قرارگاه قدس و بسیج سازندگی بالغ بر 2 هزار و 551 پروژه تقدیم مردم استان کرده است، افزود: در این راستا بیش از 42 میلیارد تومان برنامه اجرا و تحویل داده شده و سعی بر آن بوده تا پروژه ها عام المنفعه باشند.

 مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان بیان کرد: در نیمه دوم سال جاری نیز اجرای 3 هزار پروژه در دستور کار است که هزار مورد آن تحویل داده شده و امید می رود تا اردیبهشت سال 99 در روز تاسیس بسیج سازندگی مابقی پروژه ها تکمیل و تحویل مردم شوند.
 
از ساخت خانه و مسجد تا ایجاد طرح های کارآفرینی
وی ادامه داد: در شهرستان هیرمند 8 میلیارد تومان پروژه عمرانی اجرا شد که شامل 30 واحد مسکن مددجویان مشترک با کمیته امداد، 51 واحد نیروگاه خورشیدی با ارزشی بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون تومان، احداث 3 کیلومتر راه روستایی با ارزشی بالغ بر سه میلیارد تومان، احدات و تکمیل 2 باب مسجد و حسینیه با اعتبار 300 میلیون تومان، تکمیل دو باب مدرسه به ارزش 500 میلیون تومان، احداث یک باب دارالقرآن با اعتبار یکصد میلیون تومان، احداث سه واحد پرورش طیور و صنایع دستی با اعتبار 150 میلیون تومان و 8 واحد حمایتی در طرح حامی که واحد 15 راس دام گوشتی است، می باشد.

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در طرح حامی بالغ بر هزار واحد سهمیه در نظر گرفته ایم که حدود 60 واحد تکمیل و تحویل مردم شده و اجرای مابقی نیز در دستور کار است.

جعفری در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در نیمه دوم سال جاری بالغ بر 6 میلیارد و 650 میلیون تومان طرح اجرا خواهد شد که پروژه های در دست اجرا شامل آبرسانی به 35 روستا با عتبار بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون تومان، انتقال آب به 10 روستا با اعتبار 300 میلیون تومان، احداث 50 واحد مسکونی که عمده آن برای سیل زدگان است با اعتبار بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون تومان و همچنین ساخت و تکمیل 3 واحد مدرسه و تجهیز سه حلقه چاه می باشد.
 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان  با بیان اینکه 500 سری جهیزیه و اقلام حمایتی به دستور رهبر انقلاب بین مردم محروم در استان توزیع خواهد شد، افزود: مبلغ اقلام تهیه شده در مجموع دو میلیارد و500 میلیون تومان است که در اولین مرحله  این طرح، توزیع اقلام حمایتی در مناطق سیل زده شهرستان هیرمند و میان 150 خانوار آغاز می شود.
 
یکی از نعمات دوران زندگی امام راحل نعمت انقلاب اسلامی بود
سردار امان اله گشتاسبی، فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در ادامه این مراسم با بیان اینکه خدا را شاکریم به قولی که داده بودیم عمل کردیم، افزود: از برکات و نعمات انقلاب اسلامی حرکت تاریخی و انقلاب امام راحل برای جلوگیری از یک انحطاط تاریخی یعنی سرنگونی رژیم پهلوی در طول تاریخ است.

وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: انقلاب اسلامی و انقلاب امام آمد و این دگرگونی را ایجاد کرد تا ملت و تاریخ ایران و همه سوابق درخشان ملت ایران توامان با حرکت تاریخی امام یعنی حاکمیت اسلام ناب محمدی (ص) در این جامعه و کشور شکل گیرد.

گشتاسبی یکی از نعمات دوران زندگی امام( ره) را نعمت انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: امام یک مرجع و عالم دینی بودند که با حرکت توفانی خود و با همراهی سیل عظیم ملت توانستند همه مشکلات و گرفتاری هایی که در دوران ستم شاهی و ما قبل آن بر این ملت فشار آورده بود و تاریخ و فرهنگ ما را تحقیر کرده بود از بین بردند و این تحول عظیم را ایجاد کردند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از برکات نعمت انقلاب اسلامی این است که امروز بعد از 40سال همچنان سرافراز بوده و حرکت خود را برای رسیدن به تعالی و هدف نهایی انجام داده و در حال گذر از شرایط سخت و بحرانی هستیم.
 
 
 
دشمن از ثبات و امنیت ایران اسلامی عصبانی است
این مقام مسئول دیگر نعمت ارزنده و بزرگ انقلاب اسلامی را دارا بودن ثبات و امنیت در کشور عنوان کرد و افزود: اگر در یک کشور، مملکت، شهر و روستا امنیت نباشد آرامش از آن مردم گرفته می وشد. در طول تاریخ انقلاب اسلامی فشارهایی که استکبار جهانی بر ملت و کشور ما وارد آورد اگر بر هر کشوری تحمیل می کردند قطعا شیرازه آن نظام از هم پاشیده می شد اما نه جنگ هشت ساله تحمیلی دنیای استکبار و نه تلاش منافقین و معاندین و همه آن جریاناتی که بر خلاف مسیر امام راحل آمدند تا انقلاب اسلامی را متلاشی کنند نتوانستند به اهداف خود دست یابند و آن که پایدار، همراه و سرافراز و با اقتدار ماند نظام جمهوری اسلامی بود و امروز دنیای استکبار از این امنیت و ثبات کشور عزیز اسلامی ما عصبانی است.
 
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: دشمنان بهتر می دانند که این انقلاب چه معادلاتی را در دنیا بر هم زده است، آمریکایی ها و دنیای استکبار بر همه منابع و ذخایر این نظام و کشور دسترسی داشتند و هر تصمیمی می گرفتند و هر کس را می خواستند به قدرت می رساندند اما جمهوری اسلامی، امام،  انقلاب و مردم آمدند و "نه" بزرگی را به استکبار گفتند.

فرمانده سپاه سلمان استان ادامه داد: آن روز که امام راحل فرمان تاریخی خود را برای استقلال، آزادی، حریت، اخلاق ومعنویت این ملت هدیه کرد برای این مبارزه عظیم بود یعنی امام این فرایند و در واقع تلاش جبهه استکبار را که برای مهار این انقلاب دیدند فرمان استقلال و آزادی دادند و امروز بالاترین نعمت برای مردم ما استقلال و آزادی است که باید قدر  آن ها را بدانیم چرا که این مهم از برکات انقلاب اسلامی است.

وی گفت: در ادوار گذشته تاریخ ایران هرجا که سران مملکت احساس می کردند قدرت، نفوذ و منافع آنها به خطر می افتد بخشی از نظام و تاریخ ایران را به بیگانگان دادند اما جمهوری اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی با رشادت، ایثارگری، جانفشانی و تقدیم بهترین جوانان برای این نظام و انقلاب توانستند از آب و خاک و ناموس خود و انقلاب خود دفاع کنند.

گشتاسبی خطاب به مردم نجیب، مسئولان و علما بیان کرد: همه بدانید امروز ایران مقتدر ایران اسلامی سرافراز است و از همه گردنه های سخت عبور می کند و سرافراز و سربلند در دنیا خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: امروز حضور شما دلسوزان در یک جبهه متحد با کلمه وحدت در هفته وحدت این را به دشمنان نظام نشان می دهد که امروز نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت ما به رهبری مولا و مقتدایمان مقام معظم رهبری پیروز میدان است.
 
بالاترین افتخار پاسداران خدمت به مردم عزیز است
وی ادامه داد: امروز که برادران ما در اینجا حضور  پیدا کردند و خدمت بی منت را به مردم هدیه کردند شاید برای خود ما هم کمترین کار باشد اما هر آنچه که در اختیار و توان داریم و می توانیم برای این ملت باید ارزانی و خدمت کنیم زیرا این ملت در همه صحنه ها جلوتر از ما حرکت و از انقلاب، شرف، مکتب و دین خود دفاع و هرجا احساس کردند میدان دار مبارزه با دشمنان بودند.

گشتاسبی گفت: مجموعه قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همه آحاد رده ها مختلف سپاه این افتخار را دارند که امروز نوکری مردم را در سیستان وبلوچستان بر عهده گرفتند و بالاترین افتخار برای پاسداران خدمت به مردم عزیز است.

وی با اشاره به اجرای 2551 پروژه با اعتبار420میلیارد ریال در استان گفت: خدمت به مردم بالاترین افتخار پاسداران است.بیان کرد: همت شما مردم، بسیجیان، مسئولین و بزرگان را در سیل هیرمند دیدیم این حرکت و خدمت تداوم پیدا کرد تا امروز در محضر شما باشیم و به همراه شما دلسوزان و به امید خدا با کارها و تلاش هایی که شد 500 سری جهیزیه و اقلام حمایتی که به دستور رهبر انقلاب و فرمانده کل سپاه بود در بین نیازمندان توزیع شود بر این اساس امروز 150 سری از این اقلام به مردم تقدیم می شود؛ قول می دهیم این خدمات و برنامه ها در استان ما و در کنار سایر مسئولین و نهادها های دولتی به مردم ادامه داشته باشد.

فرمانده سپاه سلمان استان در پایان با بیان اینکه آن چیزی که امروز برای مسئولین افتخار است خدمت به مردم ایران اسلامی است، افزود: مردم و استان ما مستحق این خدمات بوده و خواهند بود؛ بدانیم اگر روزی مسئولی در این نظام ادعایی به غیر از خدمت به مردم عنوان کند مستوجب عذاب الهی است.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcau0n6a49n6y1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود