کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

​به مناسبت هفته دولت صورت گرفت؛

استارت پروژه های ورزشی به نام سردار دلها/ روبان 95 طرح عمرانی در سیستان و بلوچستان بریده شد

1 شهريور 1399 ساعت 21:15

روبان 95 طرح عمرانی با شروع هفته دولت در سیستان و بلوچستان بریده شد.


به گزارش عصرهامون، همزمان با هفته دولت، 95 طرح عمرانی در سراسر سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید که افتتاح پروژه های ورزشی به نام سردار دلها مزین شد.
 
ادهم کرد، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با بیان این که افتتاح پروژه های ورزشی این استان با نام سردار دلها استارت خورد، به خبرنگار ما گفت: پروژه زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال روستای خواجه مسک شهرستان زاهدان که به نام سردار دلها حاج قاسم سلیمانی مزین شده است با حضور ادهم کرد، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان، معتمدین، ریش سفیدان، جوانان و ورزشکاران این منطقه افتتاح شد.
 
وی ادامه داد: پروژه زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال حاج قاسم سلیمانی در روستای خواجه مسک شهرستان زاهدان در زیربنایی به مساحت هزار و سیصد و پنجاه مترمربع و اعتباری بالغ بر 390 میلیون تومان به صورت مشارکتی توسط اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان و دهیاری در سال 98 شروع شده است که امروز به مناسبت  افتتاح هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
 
به گفته این مقام مسئول با افتتاح این زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال، جمعیتی بالغ بر پنج هزار نفر در قالب هزار و چهارصد خانوار از پروژه ورزشی بهره‌مند می شوند.
 
بهره برداری از زمین چمن مصنوعی شهید مدافع سلامت
 
کرد ادامه داد: پروژه زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال شهید مدافع سلامت سرهنگ پاسدار لطیفی در روستای قاسم آباد شهرستان زاهدان (شیرآباد) نیز امروز افتتاح شد.
 
وی ادامه داد: این پروژه در زیربنایی به مساحت هزار و سیصد و پنجاه مترمربع و اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان به صورت مشارکتی توسط اداره کل ورزش و جوانان استان و دهیاری در سال 98 شروع شده است  که با افتتاح این زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال، جمعیتی بالغ بر 2 هزار نفر در قالب 700 خانوار از  این پروژه ورزشی بهره‌مند می شوند.
 
افتتاح 3 پروژه آب و فاضلاب بمپور با حضور
 
در همین راستا پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان بمپور با حضور احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، به بهره‌برداری رسید که از جمله آن می توان به تجهیز یک حلقه چاه آب شرب با اعتبار هزار و ۵۰۰ میلیون ریال و بهره‌مندی سه روستای حسین آباد، خیرآباد و ملک‌آباد اشاره کرد.
 
ساخت مخزن بتنی ذخیره آب شرب با اعتبار هزار و چهارصد و پنجاه میلیون ریال در روستای امین آباد و اجرای شبکه توزیع آب آشامیدنی با پیشرفت 50 درصدی و اعتبار 10 هزار میلیون ریال در روستاهای شمس آباد، میرآباد، اسلام‌آباد، دولت‌آباد، خداآباد، الله‌آباد از دیگر پروژه هایی است که امروز در این شهرستان به بهره برداری رسید.  
 
افتتاح 3 پروژه عمرانی و 80 واحد مسکونی در دلگان
 
در ادامه برنامه های امروز هفته دولت، با حضور ماندانا زنگنه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان، طی مراسمی ناوگان خودرویی جدید شهر گلمورتی از توابع دلگان به بهره برداری رسید، تهیه این ناوگان بالغ بر 60 میلیارد اعتبار در بر داشته است.                                                           
 
همچنین قطعه یک محور دلگان به بزمان به طول 10 کیلومتر با بیش از 30 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی و استانی  و 80 واحد مسکن سیل زدگان  در این شهرستان با بیش از از 6.5 میلیارد تومان اعتبار با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار به بهره برداری رسید.                                                         
 
افتتاح مدرسه شش کلاسه چاه میرک با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل خیران با مشارکت دفتر حضرت  آیت الله سیستانی از دیگر برنامه هایی است که در سفر زنگنه به جنوب استان صورت گرفت.                                                         
 بهره برداری از 5 واحد تولیدی آجر فشاری در زابل
 
رضا شهریزاد رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان زابل هم گفت: به مناسبت هفته دولت و با حضور فرماندار، مدیران دستگاه های اجرایی و معتمدان 5 واحد تولید در این شهرستان به بهره برداری رسید.
 
میزان سرمایه گزاری این واحدها را 65 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با بهره برداری این واحدها که تولید سالیانه انها 160 هزار تن می باشد جهت110 نفر نیز به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
 
افتتاح واحد پرورش شتر مرغ ۵۲۵ قطعه ای در سیب وسوران
 
محمدحنیف سپاهی، مدیر جهادکشاورزی سیب و سوران گفت: با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، معاون بهبود تولیدات  دامی سازمان جهادکشاورزی، فرماندارو جمعی از اعضای شورای اداری سیب و سوران واحد پرورش شتر مرغ ۵۲۵ قطعه ای در این شهرستان به بهره برداری رسید.
 
وی ادامه داد: این واحد تولیدی با ظرفیت پروار 500 قطعه و 25 قطعه مولد زمینه اشتغال 10 نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده است.
 
این مقام مسئول با بیان این که این واحد پرورش شتر مرغ توانایی تولید سالیانه ۴٠ تن گوشت و١٧٠٠ عدد تخم را داراست، افزود: برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل تسهیلات صندوق اشتغال روستایی وعشایری و آورده شخصی هزینه شده است.
 
بهره برداری از واحد پرورش مرغ گوشتی ٢٠ هزار قطعه ای در خاش
 
شیرزاد کمالی، رئیس اداره جهاد کشاورزی خاش هم از افتتاح یک واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی ٢٠ هزار قطعه ای در خاش خبر داد.
 
وی بیان کرد: این پروژه با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار، امام جمعه و فرماندار خاش و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان یک واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه ریزی 20 هزار قطعه در هردوره به بهره‌برداری رسید.
 
کمالی ادامه داد: برای اجرای این برای اجرای طرح در مجموع ١٣ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شخصی هزینه و زمینه اشتغال برای ۶ نفر فراهم شده است.
 
این مقام مسئول با بیان این که این شهرستان دارای ۳۳ واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی است که سالیانه ظرفیت تولید پنج هزار و نهصد و چهل تن گوشت مرغ را دارا است، افزود: امسال پنج واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی با۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است.
 
گفتنی است؛ امروز  عملیات اجرایی پروژه مدرسه ۱۴ کلاسه فرهنگ ایرانشهر با اعتبار ۱۸میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی شهری و با مشارکت نوسازی مدارس با حضور احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان آغاز شد.
 
انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 129002

آدرس مطلب :
http://www.asrehamoon.ir/report/129002/استارت-پروژه-های-ورزشی-نام-سردار-دلها-روبان-95-طرح-عمرانی-سیستان-بلوچستان-بریده

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir