تاریخ انتشار :جمعه ۱۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۹
همراهی زوج های جوان تا خانه بخت؛ یکی از اقدامات مهم سپاه در تداوم رزمایش کمک های مومنانه است که این روزها با تلاش بسیج جامعه زنان و میدان داری سبزپوشان در سیستان وبلوچستان انجام می شود.
بیش از 4هزار بسته معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان توزیع شد/ از طبخ غذای گرم تا گام بلند سپاه سلمان برای توسعه ازدواج آسان
به گزارش عصرهامون، هفده ماه از ورود و شیوع ویروس کرونا به سیستان وبلوچستان می گذرد؛ هرچند سایه کرونا تلخ و سنگین است اما حکایت در این دیار بسیار متفاوت و بر مدار مهربانی قرار گرفته است.

سفره مهربانی به وسعت دل‌های آسمانی در گوشه و کنار پهناور ترین استان کشور برپا شده و همه دست به دست هم داده‌اند، فرقی ندارد غنی هستند یا نیازمند همه در این خوان رحمت و مهربانی سهیم شده‌ و دو واژه همدلی و ایثار را به منصه ظهور گذاشته اند.

در این بین بسیج جامعه زنان یکی از اقشاری بود که با حضور فعال خود نقش مهمی در ریشه کنی ویروس منحوس کرونا ایفا کرد؛ ارائه آموزش های لازم در راستای پیشگیری از بیماری، ضدعفونی، غربالگری از بیماران، دوخت و دوز ماسک و دستکش و گان برای بیمارستان ها، دقت در تقویت و ایمنی بدن اعضای خانواده، تهیه و توزیع بسته های حمایتی و بهداشتی و معیشتی از جمله اقدامات مهم بانوان در این خطه است.

از توزیع بسته معیشتی تا اهدای پوشاک

آذرکیخا، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با تاکید بر این مطلب که پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری نهضت کمک مومنانه در بازه‌های زمانی مختلف تاکنون چندین مرحله از این رزمایش در استان برگزار شده است، گفت: در بازه زمانی خرداد ماه هزار و 776 بسته معیشتی، هزار و پنج بسته لوازم و مواد بهداشتی، هزار و 312 عدد ماسک بین نیازمندان توزیع شده است.   

وی بیان کرد: توزیع 25 بسته گوشت، اهدای 38 دست پوشاک و 95 جفت کفش و همچنین توزیع 100 کیلو شیرینی از دیگر خدمات ارائه شده در اجرای این نهضت مومنانه است.

دستان سخاوتمند سپاه یاری‌گر نیازمندان

به گفته این مقام مسئول، با همراهی و سخاوتمندی خیران در استان، بیش از 14 میلیون تومان طی یک ماه به رزمایش کمک‌های مومنانه اهداء شد.

وی در بخش دیگر سخنان خود به اجرای طرح ازدواج آسان اشاره کرد و افزود: در راستای تسهیل ازدواج جوانان و خدمت رسانی به خانواده‌های دارای فرزندان مجرد، طرح تسهیل ازدواج جوانان به همت سازمان بسیج مستضعفین به اجرا گذاشته شد که در این طرح زمینه تحقق ازدواج افراد فراهم می شود.

کیخا تصریح کرد: در همین راستا علاوه بر توزیع 28 سری جهیزیه، 34 مورد ازدواج آسان در خرداد ماه صورت گرفت و این امر خدمتی مؤمنانه از سوی سپاه برای همراهی زوج های جوان تا خانه بخت به شمار می رود.

وی ادامه داد: با بالا رفتن میزان ابتلا مردم به ویروس منحوس کرونا و درگیر شدن بسیاری از خانواده ها به این بیماری بسیج جامعه زنان در اقدامی خداپسندانه و به کمک گروه های جهادی اقدام به تهیه و توزیع 2 هزارو 700 پرس غذای گرم و 50 قرص نان بین نیازمندان کردند.

مسئول بسیج جامعه زنان استان اذعان کرد: امروز با توجه به شرایط موجود به خاطر شیوع ویروس کرونا و ابتلا افراد به این بیماری اهمیت کار جهادی و ‏انقلابی بیشتر مشخص و نمایان شده و گروه های جهادی برای مبارزه و مقابله با تهدیدات و خطرات این ویروس با ‏تمام توان به میدان آمدند.‏

 انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcfc1dy0w6dmta.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما