تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴
جهاد خدمت عشایر در میدان‎ ‎مبارزه با کرونا بی نظیر است و این‌بار گروه های جهادی بسیج عشایری با تهیه و ‏توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی، طبخ غذا، غربالگری و ضدعفونی مناطق محرومِ روستایی یاری‌رسان نظام ‏در لحظات حساس هستند.‏
تداوم کمک مومنانه با راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون/ توزیع 280 بسته معیشتی و بهداشتی در مناطق عشایری سیستان وبلوچستان
به گزارش عصرهامون، عشایر یکی از مهم‌ترین اقشار جامعه به شمار می روند، مردمانی که از دیرباز بخشی از آن‌ها وظیفه دفاع از مرز‌ها را برعهده داشته و بخشی به تأمین بسیاری از مایحتاج از جمله گوشت و لبنیات و گلیم و دیگر صنایع دستی مشغول بودند.

امروز اما جهاد خدمت عشایر در میدان کرونا بی نظیر است و گروه های جهادی بسیج عشایری در کنار تمام این مسئولیت‌ها، یاری‌رسان نظام در لحظات حساس بوده، در رزمایش کمک مؤمنانه با تهیه و توزیع بسته معیشتی و بهداشتی، تهیه گوشت، طبخ غذا، غربالگری و ضدعفونی مناطق روستایی و عشایری و سایر موارد دیگر برای کاهش آلام بیماران و نیازمندان معسر از بیماری پای کار بوده و ایفای نقش کردند.

توزیع 30 بسته معیشتی و 100 عدد ماسک در میرجاوه

حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: جهادگران عشایری شهرستان میرجاوه، طرح کمک‌های مومنانه را با توزیع رایگان ماسک و بسته‌های معیشتی میان خانوار‌های کم برخوردار، اجرا کردند.

وی افزود: برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس و حمایت از افراد نیازمند بسیج عشایری از ابتدا تاکنون اقدام به توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی در اقصی نقاط مناطق روستایی و عشایری استان کرده است.

به گفته این مقام مسئول، در این راستا طی روزهای اخیر نیز 30 بسته معیشتی و 100 عدد ماسک میان نیازمندان شهرستان میرجاوه و 100 بسته معیشتی در روستای "ملادادی" ‏و "سراوانی" بخش قرقری شهرستان هیرمند توزیع شد .
 
اهدای 50 بسته معیشتی به خانواده‌های آسیب دیده از کرونا در "قرقری"

فروغی در ادامه با بیان اینکه کمک‌های مومنانه تا زمان ریشه کن شدن کرونا در مناطق محروم روستایی و عشایری ادامه خواهد داشت، گفت: 50 بسته معیشتی نیز در بین خانواده‌های آسیب دیده از کرونا و نیازمندان بخش قرقری شهرستان هیرمند توزیع شد.

وی ادامه داد: این اقدام خداپسندانه به همت گروه جهادی شهید نورعلی شوشتری حوزه مقاومت بسیج عشایری حسین بن علی علیه‌السلام و در شرایطی که کسب و کارها به علت شیوع ویروس منحوس کرونا کساد شده، مرهمی بر دردهای نیازمندان و آسیب دیدگان است.
 
مهار جولان کرونا با توزیع داروی گیاهی توسط گروه های جهادی بسیج عشایری

این مقام مسئول در خبر دیگری از توزیع رایگان داروی گیاهی در بین بیماران با هدف پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد و گفت: در این راستا به همت گروه جهادی عشایری "شهدای شاهوزایی"، ۲۰۰ عدد شربت طب سنتی ۶۰ ‏سی سی در بین افراد مبتلا به کرونا توزیع شد که ارزش هر کدام ۱۰۰هزار تومان است.‏
 
30 بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه در "جالق" توزیع شد

رضا سنچولی، فرمانده حوزه شهید رجایی شهر جالق نیز به خبرنگار ما گفت: در آستانه پیک پنجم بیماری کرونا به همت حوزه شهید رجایی جالق و همکاری خیرین این شهر تعداد ۳۰ بسته معیشتی به ارزش ریالی هر بسته پنج میلیون ریال توزیع شد.

وی با بیان اینکه برنج، گوشت، رب، روغن، ماکارانی و حبوبات از جمله اقلام این بسته ها به شمار می رود، افزود: کمک مومنانه در موج پنجم شیوع ویروس کرونا علی‌رغم وضعیت سخت و گسترش شدید این بیماری تا ریشه کن شدن این بیماری در دستور کار قرار دارد.
 
افتتاح مرکز واکسیناسیون کرونا در "جالق"

سنچولی ادامه داد: اولین مرکز تجمعی واکسیناسیون کرونا در شهر جالق به همت حوزه شهید رجایی و همکاری مرکز بهداشت و درمان این شهر با هدف کمک به مهار کرونا، تشویق به تزریق واکسن و تسریع در امور افتتاح شد.

وی اذعان کرد: با توجه به وضعیت بحرانی و مشکلات عدیده ای که این بیماری برای مردم این استان به وجود آورده و زندگی تعداد کثیری را تحت الشعاع قرار داده با هماهنگی های صورت گرفته شده این مرکز فعالیت خود را آغاز کرد.

به گفته وی، با تردد کمتر در شهر و رعایت ملاحظات بهداشتی می‌توانیم شاهد کاهش انتقال این ویروس باشیم.
 
گفتنی است  27 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در سیستان وبلوچستان به همت سپاه پاسداران در راستای کمک به دانشگاه های علوم پزشکی، قطع زنجیره کووید19، جلوگیری از ازدحام جمعیت، تشویق مردم به تزریق واکسن کرونا و کمک به بیماران مناطق محروم در اقصی نقاط استان ایجاد شده است.

انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdccpoqss2bq1e8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما