تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۵
بیست ماه از تلاش بی وقفه جهادگران بسیجی در جبهه سلامت می‌گذرد اما همچنان بسیجیان در خط مقدم مقابله با کرونا برای دفاع از سلامت و معیشت مردم ایستاده و اقدام به ارائه خدمات رایگان می کنند.
اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی آبی بر آتش کرونا بود/ بسیج جامعه پزشکی همچنان ایستاده در میدان مقابله با کووید19
به گزارش عصرهامون، از آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا تاکنون رد پای بسیج و سپاه در تمامی عرصه ها نمایان و بسیجیان در قالب گروه های مختلف پیشتاز مقابله با این بیماری بوده اند و با اقدامات جهادگونه و روحیه بسیجی وار خود آبی بر آتش کرونا بوده و همچنان با قوت در میدان مقابله با بیماری مشغول بکار هستند.

اکنون که 20 ماه از شیوع این بیماری می گذرد باز هم بسیجیان با همان همت و توان همیشگی خود که دشمنان را در تمامی عرصه مایوس و ناکام گذاشته اند در خط مقدم حضور داشته و ایثارگرانه در حفظ جان مردم تلاش می‌کنند.

در این بین اما طرح شهید سلیمانی تجربه بسیار خوبی از استفاده ظرفیت گسترده بسیج در مقابله با این ویروس منحوس بود و با اجرای آن در پیک‌های قبل، شاهد کنترل بیماری در سریع‌ترین زمان ممکن بودیم.

در کنار این اقدام جهادی، همچنان بسیج رویکرد خیری خود را ادامه داده و با برگزاری مداوم رزمایش‌های کمک مومنانه و مواسات، بسته‌های معیشتی و بهداشتی در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد.

اقدامی که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون شاهد آن بودیم و از کارگاه‌های خانگی تولید ماسک و گان گرفته تا برگزاری رزمایش‌های کمک مومنانه و توزیع صدها هزار بسته معیشتی در بین مردم از سوی بسیج در جامعه انجام شد.

ارائه هشت هزار و ۲۸۶ خدمت در عرصه غربالگری، تب سنجی و تست کرونا

فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: مدافعان سلامت از ابتدای شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفند ماه ۹۸ تاکنون در راستای مقابله و پیشگیری از انتقال و درمان بیماری کرونا ایثارگرانه همانند هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا اقدام به ارائه خدمات کردند که در این مسیر برخی به فیض شهادت نائل آمدند.

وی افزود: از ابتدای شروع بیماری کرونا کادر درمان از جان خود گذشتند و با تلاش خالصانه در خط مقدم مبارزه با این ویروس به کمک بیماران شتافتند و همانند دوران جنگ تحمیلی با خدمت و ایثار بار دیگر در تاریخ این سرزمین درخشیدند.

این مسئول ادامه داد: سازمان بسیج جامعه پزشکی از ابتدای همه‌گیری کرونا نسبت به غربالگری، تب سنجی و همچنین تست تشخیص سریع کرونا را در سطح استان برعهده گرفته و بیش از ۱۲۰ برنامه تا قبل از شروع گام پنجم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا کرده است.

وی تصریح کرد: در این رابطه هشت هزار و ۲۸۶ خدمت در عرصه غربالگری، تب سنجی و تست کرونا به ارزش ۱۶۵ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال انجام شده است.
 
رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی، مهمترین مولفه پیشگیری از کرونا
 
جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اذعان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور یکی از مهمترین مولفه های اپیدمی رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی بود که در این راستا آموزش، توزیع تراکت و افزایش آگاهی این بیماری می توانست از ابتلا به ویروس کرونا مردم جامعه را در امان نگه دارد.

وی اضافه کرد: از بهمن ماه سال ۹۸ در شهرستان‌های هیرمند، زهک، هامون، سراوان، چابهار، نیمروز، ایرانشهر، خاش و زابل توسط کانون‌های سازمان جامعه پزشکی استان ۲۸ تیم آموزشی به تعداد ۱۶۸ نفر در هجده مرحله اقدام به ارائه خدماتی همچون توزیع ۵ هزار و ۵۰۰ عدد تراکت آموزشی، ارائه آموزش‌های لازم مقابله با بیماری کرونا به ۴۶ هزار و۱۰۳ نفر، چاپ و نصب ۲هزار و ۵۲۰ مترمربع بنر و ۲هزار و ۲۴۰ لیبل آموزشی و همچنین اهدای ۵۰ دست لباس ایزوله به بیمارستان امام علی زاهدان کرده اند.

کمیلی ادامه داد: با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری بر اجرای سنت حسنه مواسات و کمک های مومنان به خصوص در دوران شیوع بیماری کرونا سازمان بسیج جامعه پزشکی با تهیه و توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی و لوازم التحریر در سطح استان اقدامات بی‌نظیری انجام داده است.

به گفته وی، همکاری در راه اندازی کارگاه تولیدی مواد ضدعفونی و راه اندازی تولید ماسک، هزینه درمان ۱۰ بیمار با کمک خیرین به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال، ساخت سرویس بهداشتی و تعمیر منزل مسکونی به ارزش ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، تهیه چرخ خیاطی ژانومه به ارزش ۳۲۰ میلیون ریال، اهدای چهار عدد ویلچر بر ارزش ۸۸ میلیون ریال، تهیه کپسول اکسیژن مانومتر به ارزش ۵۹ میلیون ریال از جمله این اقدامات است.

طرح شهید سلیمانی یادآور صحنه‌های زیبای دوران دفاع مقدس

این مسئول خاطر نشان کرد: تهیه و توزیع ۶۴۳ بسته معیشتی و ۲ هزار ۶۴۶ بسته بهداشتی و اهدای ۱۷ هزار  ۵۰۹ عدد ماسک در اقصی نقاط استان از دیگر خدمات ارائه شده طی این مدت است.

وی اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در سطح استان در خصوص ضد عفونی اماکن و معابر عمومی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا این سازمان با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی زابل، زاهدان ایرانشهر و فرماندهان نواحی سپاه شهرستانی اقدام به ضدعفونی اماکن و معابر عمومی مدارس، مهدکودک‌ها، ادارات و بانک ها کرده که در این راستا نیز ۲۱ هزار و ۷۰۰ لیتر موادضدعفونی استفاده شده است.

جانشین بسیج جامعه پزشکی استان با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی یادآور صحنه‌های زیبای دوران دفاع مقدس و آبی بر آتش کرونا بود، گفت: مهم‌ترین هدف از انجام طرح شهید سلیمانی این است که علاوه بر درمان مبتلایان به کرونا، از انتقال ویروس به دیگر اعضای جامعه نیز جلوگیری شود که در این زمینه از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا جهادگران بسیج جامعه پزشکی همچنان با قوت در میدان مقابله با این ویروس منحوس، دوشادوش مدافعان سلامت حضور گسترده دارند.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdccm1qsm2bq018.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود