تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۷
معابر مرزی منطقه سیستان که حدود یک ماه بسته بودند، سه شنبه هفته گذشته بازگشایی شدند اما بار دیگر در کمتر از دو روز به دستور مرزبانی بسته شدند.
معابرمرزی سیستان باز نشده بسته شدند/ فرماندار زهک: مشکل معابر به زودی حل می شود
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، معابر مرزی از سیاست های بسیار خوب چند سال اخیر برای تامین معیشت مرزنشینان بوده است اما بسته و باز شدن این معابر به دلایل مختلف داخلی و خارجی از جمله مشکلاتی بوده که مرزنشینان را رنج می دهد.
در سیستان و بلوچستان نیز معابر نقطه امیدی برای مرزنشینان از زمان بازگشایی بوده اند اما عدم پایداری در بازگشایی معابر به عنوان دغدغه اصلی مرزنشینان تبدیل شده است.

معابرمرزی سیستان باز نشده بسته شدند
حبیب کاشانی عضو شورای اسلامی شهرستان زهک در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: قریب به یک ماه است که معابر مرزی سیستان به خصوص معبرر مرزی شاهکل در حوزه استحفاظی شهرستان زهک بسته شده بود که متعاقب آن دزدی ها در منطقه سیستان رشد داشت و این موضوع به دلیل نبود راه درآمد برای مردم منطقه به وقوع پیوسته بود.
وی افزود: پس از این وقفه روز سه شنبه هفته گذشته این معبر بازگشایی و تبادل کالا انجام می شد اما پنج شنبه و توسط مرزبانی این معبر بسته شد.
وی ادامه داد: درحال حاضر تمامی فرمانداران حوزه سیستان، استاندار، مدیران سیاسی و امنیتی و معاونین استاندار به دنبال بازگشایی این معابر هستند تا مردم مرزنشین منطقه بتوانند به راحتی ارتزاق کنند.
نماینده مردم زهک در شورای اسلامی استان اظهار کرد: تنها در معبر مرزی شاهکل بیش از 2هزار نفر به صورت مستقیم درحال کسب روزی حلال هستند و با بسته بودن این معابر این افراد و خانواده های آنها با مشکلات عدیده ای رو برو می شوند و نیاز است دستگاه های مرتبطی به مثل مرزبانی همکاری لازم را با مرزنشینان انجام دهند.

مشکل معابر مرزی سیستان به زودی حل می شود
فرماندار زهک نیز در این خصوص گفت: با توجه به پیگیری صورت گرفته به زودی و طی چند روز آینده معابر بسته شده مجددا باز گشایی خواهند شد.
جمشید رخشانی نسب به خبرنگار عصرهامون افزود: درحال حاضر درحال رفع مشکلات موجود هستیم و مرزبانی نیز همکاری لازم را با مجموعه فرمانداری و استانداری دارد.
شایان ذکر است در معابر مرزی هر مرزنشینی که دارای کارت الکترونیک مرزنشینی دارد می تواند ماهانه بیش از 54قلم کالا تا ارزش دومیلیون کالا صادر و به همین میزان وارد کند.
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcgqx9y.ak9xw4prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما