سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ,28 February 2017
صدای مردم
چماق محرمانه بازی های دولت تدبیر این بار بر سر خوزستان/ تاراج آب خوزستان با مهر محرمانه!

مردم در دولت حسن روحانی با محرمانه های زیادی روبرو بوده اند از محرمانه های هسته ای و قراردادهای نفتی گرفته تا قراردادهای پژو و ایرباس که حالا محرمانه انتقال آب نیز به آنها برای مردم خوزستان افزوده شده است.

 
بازار محرم در حالی در کشور داغ شده است که سهم تولید کنندگان ایرانی از این بازار ناچیز و بازار در قبضه کالاهای خارجی بالاخص چینی در آمده است.
در حالی هر سال سریال تکراری اخذ وجه های اجباری در مدارس کشور کلید می خورد که معاون اجرایی تعزیرات حکومتی استان این وجه را غیر قانونی دانست و از والدین خواست جهت پیگیری شکایات به تعزیرات مراجعه نمایند.
در حالی مسئولین دولتی از فاسد شدن 500 کیلوگرم شیر در روز های اخیر خبر می دهند که دامداران با رد این ادعا مقدار شیر فاسد شده را بیش از این مقدار می دانند.
شهرستان خاش در جنوب سیستان و بلوچستان با وجود دارا بودن بیش از 180 هزار نفر جمعیت تنها یک پزشک سونوگرافی دارد.
وضعیت بد جاده محور جلگه چاه هاشم به ایرانشهر در مسیر آذر آباد، مند، دهنو و حسین آباد باعث نارضایتی اهالی این روستا ها شده است.
در حالی مردم حاشیه شهر زاهدان هر روز در غفلت مسئولین و در سایه کوه خواری بیشتر به حاشیه می روند و آمار زنان و کودکان فقر را افزایش می دهند که مردم بالا شهر زاهدان شاهد افتتاح المان 2.3 میلیارد ریالی در آغازین روزهای سال نو بودند.
کمبود سرویس بهداشتی در شهرها و جاده های کشور نه تنها این روزها به یک بحران در سفرها تبدیل شده بلکه فقر بهداشتی را بر پیشانی گردشگری کشور زده است.
همزیستی ۴۰۰تمساح پوز کوتاه در طبیعت بکر شهرستان سرباز هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.
رییس شرکت مخابرات شهرستان زابل گفت: کله پست های سرقتی به راحت ترین شیوه به مبلغ دو هزار تومان به ضایعات فروشی ها فروخته میشود در حالی که خرید آن مبلغ یکصد و بیست هزار تومان انجام و جایگزین می گردد اما متاسفانه دوباره مورد سرقت میگردد.
در حالی این روز ها واردات میلیاردی ترقه چینی به کشور رونق گرفته که بازار نقص عضو نیز پیش از شروع چهارشنبه سوری شدت بیشتری به خود گرفته است.
صف های طویل معاینه خودرو و خرابی دستگاه در سیستان و بلوچستان در آستانه عید نوروز سبب ابراز ناراحتی بسیاری از رانندگان شد.
بارش باران سیل آسا در روزهای اخیر نه تنها سبب خسارات مالی زیاد به اکثر شهرهای سیستان و بلوچستان شده بلکه در سایه غفلت مسئولین جان 2 نیکشهری را هم گرفته است.
به دنبال بارش باران طی روزهای اخیر در سیستان و بلوچستان مدیرکل مدیریت بحران از بسته شدن راه های روستایی و خسارت مالی به کشاورزان خبر داد.
ماهی قرمز که یکی از زیبایی های سفره باستانی نوروز است به گفته کارشناسان بهداشتی عامل مهمی برای انتقال بیماری قارچی به انسان می باشد.
مافیای صهیونیستی سال هاست جهت کسب ثروت ولو به نابودی کل بشریت مردم جهان را موش آزمایشگاهی کرده اند تا سلامتی مردم را در روغن های گیاهی غیر خوراکی سرخ کنند.
رفتن به پیشواز بهار و سال نو علاوه بر آداب و رسوم خاص اش مجالی برای تامین نیازهای مردم نیزبه شمار می رود در این راستا بی سامانی قیمت در مراکز خرید موجب رونق دست فروشی شده است.
این روزها نه تنها ظرفیت اسکان مسافران نوروزی در سیستان و بلوچستان افزایش یافته بلکه تمام تلاشها برای یک میزبانی خوب بسیج شده تا خاطره خوشی در ذهن مسافران برجای بماند.
مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در روزهای پایانی سال و ایام نوروز 60 تیم بازرسی بر عملکرد واحدهای تجاری در زاهدان نظارت می‌کنند.
روغن تفاله زیتون با کاربرد صنعتی در حالی اخیراً به کشور وارد شده است که در حال حاضر این محصول به عنوان روغن زیتون خوراکی به فروش می‌رسد .
امام جمعه زابل با بیان اینکه ادعای کذب معاون رئیس جمهور چهره استان را محروم تر کرد، گفت: مسئولین به جای ادعاهای به دور از واقعیت و بدون تحقیق قابلیت ها و پتانسیل های استان را معرفی نمایند.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد