تاریخ انتشار :چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۴
مدیر سازمان بسیج کارگری سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با روز انقلاب اسلامی، مردم سالاری دینی، بیداری اسلامی و استکبار ستیزی در هفته دفاع مقدس، اجتماع 440 نفری بسیجیان کارگری استان در شهرک صنعتی کنارک برگزار شد.
اجتماع بسیجیان کارگری در شهرک صنعتی کنارک برگزارشد
اجتماع بسیجیان کارگری در شهرک صنعتی کنارک برگزارشد
به گزارش عصرهامون، به مناسبت چهارمین روز از هفته دفاع مقدس که با عنوان " انقلاب اسلامی، مردم سالاری دینی، بیداری اسلامی و استکبار ستیزی" نامگذاری شده بود اجتماع بسیجیان کارگری در سیستان وبلوچستان با حضور جمعی از مدیران و فرماندهان نظامی این شهرستان در شهرک صنعتی کنارک برگزار شد.
نادر شهرکی مدیر سازمان بسیج کارگری سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تجمع بسیجیان کارگری و پاسداشت چهار دهه ایستادگی و اقتدار ایران اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در شهرستان کنارک در شهرک صنعتی برگزار شد.
وی بیان کرد: در این تجمع کارگری 283 نفر برادر و 158 نفر خواهر بسیجی حضور داشتند که در آن به نقش و جایگاه کارگران پرداخته شد.
مدیر سازمان بسیج کارگری استان ادامه داد: 14 هزار شهید کارگر در کشور وجود دارد که سهم سیستان وبلوچستان از این شهدا 37 نفر می باشد.
ابراهیم زرگری رئیس اداره کار شهرستان کنارک نیز افزود: شهرک صنعتی کنارک با بیش از یک هزار و 200 کارگر مشغول به کار فعال ترین شهرک صنعتی استان می باشد.
وی اظهار کرد: این شهرک با بیش از 25 مجموعه فعال در صنایع چوب، عمل آوری و ماهی به عنوان فعال ترین شهرک استان می باشد به طوری که توانسته اشتغالزایی پویایی برای کارگران این منطقه ایجاد کند.
​ رئیس اداره کار شهرستان کنارک با اشاره به وجود شرکت های تن ماهی در منطقه افزود: شرکت های کنسرو تن ماهی علاوه بر اینکه توانسته صنعت مستمری برای بقای اشتغال کارگران در منطقه ایجاد کند، باعث ارسال تن ماهی به نقاط مختلف کشور به عنوان یک کالای مورد نیاز مردم شده است.
​وی بسیج کارگری را یکی از مهم ترین مدافعان جنگ اقتصادی دانست و ادامه داد: امروزه جنگ فیزیکی بین کشورهای دنیا جای خود را به جنگ اقتصادی داده است به طوری که بسیج کارگری با حضور فعال در این عرصه می تواند نقش خوبی در اقتصاد کشور ایفا کند.
​رئیس اداره کار کنارک صنعت ماهی در شهرک صنعتی کنارک را یکی از مهم ترین حیطه اشتغالزایی دانست و تصریح کرد: توجه به معیشت کارگران به ویژه در صنعت ماهی باعث رونق تولید و اشتغال در منطقه می شود و قشر کارگر به ویژه بسیجیان کارگر مهم ترین منابع درآمدزا برای خود و خانواده های خود می باشد.
​زرگری در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی برای کارگران کنارک انجام شده است به طوری که تشکیل شوراهای کارگری با اعضای 6 نفر برای کنترل، ارزیابی و خدمات دهی شرکت ها به کارگران از جمله اقداماتی است که در اجرای قوانین کار نقش بسزایی ایفا کرده است و یکی از مهمترین عوامل رشد اشتغالزایی در این شهرک صنعتی می باشد.
 
انتهای پیام/
 
http://asrehamoon.ir/vdci5wazzt1auu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود