تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۱
رئیس دفتر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: بسیاری از مشکلات روستاییان وعشایر با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به خوبی مدیریت و مرتفع می‌شوند.
به گزارش عصرهامون؛ رحمان سجادی در گفت و گو با شستون جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر، کاهش اختلاف طبقاتی، بالابردن سطح رفاه و زندگی روستاییان و عشایر، تامین امنیت اجتماعی و توزیع عادلانه درآمد را از اهداف صندوق بیمه کشاورزان عنوان کرد و گفت: قریب به 892 نفر در صندوق بیمه عضو هستند.

وی ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در زمینه بیمه رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهر های زیر 20 هزار جمعیت، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام پزشکی، شاغلین فصلی و کشاورزان غیر ساکن روستاها فعالیت می کند.

رئیس دفتر بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر توضیح داد: با هدف اطلاع‌رسانی و بررسی راهکارهای افزایش تعداد بیمه‌شدگان جدید و مرتفع شدن مشکلات بیمه اجتماعی‌ باید شوراهای اسلامی و دهیاران باهمکاری بخشداری از این بیمه اجتماعی حمایت بیشتری کنند.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، بزرگترین وزارتخانه دولت که دارای وظایف متعدد و ارزشمندی همچون بیمه اجتماعی است، اظهار کرد: با حضور مداوم متولیان در بخش‌های مختلف باید مردم را با خدمات گسترده این وزارتخانه آشنا کرد  تا بتوان نسبت به بررسی و رفع مسائل و مشکلات مردم منطقه اقدام سریعی داشته باشیم.

سجادی یادآوری کرد: بسیاری از مشکلات روستاییان و عشایر با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به خوبی مدیریت و مرتفع می‌شوند و به همین دلیل استفاده کردن از این ظرفیت می‌تواند اهمیت بسیاری داشته باشد.

وی اذعان داشت: از ظرفیت دفاتر پیشخوان دولت در زمینه کارگزاری با هدف جذب بیمه‌شدگان جدید و همچنین از دهیاران‌، اعضای شورای اسلامی روستا و معتمدین جهت اطلاع‌رسانی از خدمات دولت باید بیشتر استفاده شود.
 
سجادی در پایان خواستار حضور بخشداری، شوراهای اسلامی و دهیاران  در بین مردم برای رفع مشکلات‌، تداوم  جلسات در بخش‌های دیگر شهرستان شد.
 
انتهای پیام/م.ش http://asrehamoon.ir/vdcgxq9qxak9zw4.rpra.html
منبع : شستون
نام شما
آدرس ايميل شما