تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۹
پایگاه اورژانس و فوریت های پزشکی روستای دیهی از توابع شهرستان مهرستان سالهاست به دلیل کمبود نیرو فعال نشده که منجر به گلایه اهالی این منطقه شده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، روستای دیهی از توابع شهرستان مهرستان در مسیر تردد شهرستان سرباز قرار دارد و کلیه مسافرانی که قصد سفر از سراوان، سیب و سوران و مهرستان را  به چابهار دارند از این مسیر عبور می کنند.

به گفته بومیان منطقه این روستا که در فاصله 25 کیلومتری از مهرستان قرار گرفته،  فاقد پایگاه اورژانس و فوریت های پزشکی است که مشکلاتی را برای اهالی این منطقه به وجود آورده است.

دیهی چشم انتظار تدبیر مسئولین
آسکانی یکی از اهالی روستای دیهی به خبرنگار شستون گفت:  طی بازدید ناصح رئیس اورژانس وقت دانشگاه علوم پرشکی ایرنشهر قرار بود پایگاه اورژانس روستا با تجهیزات به این روستا تعلق گیرد.

 وی افزود: اهالی روستای دیهی و روستاهای همجوار آمادگی لازم جهت همکاری در خصوص تجهیز پایگاه اورژانس دار دارند اما همچنان چشم انتظار تدبیر مسئولین هستند.

این روستایی خاطر نشان کرد: به دلیل نداشتن پایگاه اورژانس در این منطقه، بارها شاهد مرگ و میر افراد زیادی بوده ایم که در این مسیر  دچار حادثه جاده ای شده اند.

آسکانی گفت: از مسئولین مربوطه انتظار می رود با تدابیر لازم به چشم انتظاری اهالی این منطقه با راه اندازی پایگاه اورژانس پایان دهند.

کمبود نیرو علت فعال نشدن اورژانس روستا
 حمید سپاهی مسئول اورژانس و فوریت های پزشکی مهرستان به خبرنگار ما گفت: زیربناهای پایگاه اورژانس و فوریت های پزشکی روستای دیهی انجام شده است.

 وی افزود: تمامی تجهیزات و آمبولانس اورژانس و فوریت های پزشکی روستا مذکور تامین شده اما به دلیل کمبود نیرو همچنان نمی توان این پایگاه را فعال کرد.

مسئول اورژانس و فوریت های پزشکی مهرستان با اشاره به اینکه خود شهر مهرستان توسط دو نیرو در حال مدیریت است، تصریح کرد:  مرکز شهرستان با روستاهای چاهوک، قادرآباد، کهن شهر، کهنگان و دیگر روستاهای اطراف با 80 هزار نفر جمعیت با یک کد آمبولانس در حال خدمت رسانی است.

 سپاهی تصریح کرد: زمانی که آمبولانس بیمار جهت درمان به بیمارستان ایرانشهر منتقل کند، به دلیل کمبود نیرو، خدمات رسانی به شهروندان با اختلال مواجه می شود.

وی اذعان کرد: در گذشته خدمت رسانی به مردم این شهرستان با همکاری سربازان امریه انجام می شد که پس از اتمام سربازی همکاری آنها با اورژانس پایان یافت و در حال حاضر سهمیه جذب نیرو ندارند.

انتهای پیام
http://asrehamoon.ir/vdcjvaevouqe8tz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود