تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۶
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان گفت: جوانان و نوجوانانی که باید به فکر درس و تحصیل باشند در حال حاضر تمام دغدغه آنها این است که یک خودرو تویوتا تهیه کرده تا بتواند سوخت را قاچاق کنند که این امر موجب شده تا بسیاری از مشاغل تحت تاثیر قرار گیرد.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون  با اشاره به اینکه گرانی و نبود ساز و کار مناسب برای مهار گرانی تمامی اقلام به یکی از دغدغه های اصلی و بزرگ مردم شهرستان تبدیل شده است، بیان کرد: به دلیل نبود نظارت کافی در بازار هر کس به خود این اجازه را می دهد که اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم را قیمت گذاری کند و با هر نرخی به فروش رساند.
 
وی افزود: روندی پیش آمده است که نظارت ها و کنترل ها برای برخورد با متخلفین و گران فروشان به خوبی در شهر دیده نمی شود.
 
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه سراوان یک شهر مرزی است، ادامه داد: نوجوانان و جوانان برای اینکه بتوانند یک بار سوخت را از سمت ایران به پاکستان ببرند و در آمد گزاف کسب کنند، ترک تحصیل می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه در حال حاضر اغلب افراد در بحث قاچاق سوخت فعالیت می کنند، اضافه کرد: قاچاق سوخت شغل کاذبی است که تمامی مباحث از جمله تولید، اشتغال، درس  و علم آموزی را تحت تأثیر قرار داده است.
 
وی با توجه به تاثیرات و عوارض قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: جوانان و نوجوانانی که باید به فکر درس و تحصیل باشند در حال حاضر تمام دغدغه آنها این است که یک خودرو تویوتا تهیه کرده تا بتواند سوخت را قاچاق کنند که این امر موجب شده تا بسیاری از مشاغل تحت تاثیر قرار گیرد.
 
امام جمعه شهرستان سراوان تصریح کرد:  در حال حاضر اگر فردی قصد انجام کار ساختمانی را داشته باشد کارگر در این شهر یافت نمی شود و باید نیروی انسانی مورد نیاز خود را از شهر های دیگر تامین کند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان کرد: با توجه به نبود برخی از اقلام در کشور پاکستان و همچنین سوددهی بالافروش بعضی از کالاها، علاوه بر سوخت شاهد قاچاق اقلام غذایی در این شهر نیز هستیم و مشاهده شده برخی از افراد با احتکار کالا و فروش آن ها در آن سوی مرز سودهای کلانی را به جیب زده اند که می طلبد متولیان امر نظارت و کنترل بیشتری به اوضاع داشته باشند.

وی گفت:همه مسیولین و دست اندرکاران باید دقت کافی را داشته باشند با برنامه ریزی مناسب در راستای ساماندهی مرز از طریق بازارچه های رسمی  و داد و ستد رسمی اقلام به صورت قانونی و رسمی مبادله شود.

امام جمعه شهرستان سراوان مرز را یک فرصت بیان و عنوان کرد: با برنامه ریزی و تدابیر لازم باید مقابل شغل های کاذب و فرهنگ کاذب به وجود آمده را گرفت تا در آینده دچار معضلات و گرفتاری های بیشتر نشویم.
 
انتهای پیام/
http://asrehamoon.ir/vdceo78zpjh8xvi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا پیگیری های مسئولین برای حل مشکل خشکسالی سیستان را کافی میدانید؟
آری
خیر
اصلا پیگیری نمی شود