تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۳
فرمانده سپاه سراوان از جمع آوری ۳۱ معتاد متجاهر از سطح معابر شهرستان با همکاری بهزیستی، شورای شهر و شهرداری با هدف کاهش آسیب های اجتماعی خبر داد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از شستون؛ مخروبه ها، متروکه ها، معابر و بولوار های سطح شهر سراوان به مأمن امن برای استعمال مواد مخدر صنعتی و سنتی معتادین متجاهر و افراد بی خانمان تبدیل شده است.

اغلب این افراد در نزدیکی های مدارس و مراکز فرهنگی تجمع و مواد مخدر مصرف می کنند که می تواند در روحیه دانش آموزانی که در آن مناطق تردد دارند تاثیر گذار باشد و به سمت اعتیاد سوق دهد.

برای جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر این آسیب اجتماعی می طلبد مسئولین و متولیان امر نسبت به جمع آوری و پاکسازی نقاط آلوده شهر از معتادین اهتمام ویژه داشته باشند.

از سوی دیگر حضور بی رویه و بی شمار این افراد در ساعات مختلف شبانه روز و در نقاط گوناگون موجب نارضایتی شهروندان و ساکنین حاشیه شهر سراوان شده است.

در همین راستا احمد مالدار فرمانده سپاه شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: با همکاری و همیاری بهزیستی، شورای شهر و شهر داری و معاونت اجتماعی سپاه سراوان ۳۱ معتاد متجاهر از معابر شهرستان جمع آوری شدند.

وی افزود: طبق گزارشات مردمی به معاونت اجتماعی سپاه شهرستان، شمار معتادین متجاهر که به صورت علنی در معابر و بولوار ها و همچنین ساختمان های مخروبه و متروکه سطح شهر استعمال مواد مخدر صنعتی و سنتی می کردند، افزایش یافته بود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با ادارات مربوطه و خیرین شهرستانی اقدام به جمع آوری معتادین از سطح شهر کردیم.

مالدار اذعان کرد: این افراد جهت ترک به کمپ های ترک اعتیاد و مراکز کاهش آسیب های اجتماعی جهت بهبود و ارائه آموزش های لازم منتقل شدند.

وی افزود: بر اساس بازدید های میدانی، ساختمان های مخروبه و متروکه در نقاط مختلف سطح شهر به مأمن امنی برای معتادین کارتن خواب و زباله گردها تبدیل شده که معضلات و مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده اند.

فرمانده سپاه شهرستانی سراوان گفت: مطالبه مردم جمع آوری و پاکسازی معابر، بولوار ها و مناطق حاشیه شهر از حضور معتادین بی خانمان است که در حد توان در حال رفع این معضل هستیم چرا که برخی از این افراد در کنار مدارس و مراکز فرهنگی اقدام به استعمال مواد مخدر می کنند که برای دانش آموزان می توان اثرات مخرب داشته باشد و یا گاها از روی کنجکاوی نیز مواد مخدر مصرف کنند.

مالدار اضافه کرد: از آنجایی که مدارس و کلاس های درس در سراوان به صورت حضوری در حال برگزاری است، این نیاز احساس می شود که خیابان ها و مناطقی که دانش آموزان اوقات خود را در آن سپری می کنند از نظر روحی و روانی ایمن باشد تا تحت تاثیر مواد مخدر قرار نگیرند.

انتهای پیام/ http://asrehamoon.ir/vdcba5b8zrhba0p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما