شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
سهل انگاری فرمانداران در اجرای مصوبات ستاد کرونا قابل پیگیری است‏/عده ای خودشان را به کری زده اند
حسینعلی شهریاری گفت: اگر در برخی نقاط سیستان وبلوچستان همچنان نمازهای جمعه برگزار می شود نشان از سوء مدیریت مدیران ‏دارد.‏
 
واکنش کاربران توییتری سیستان وبلوچستان به ترور شهید محسن فخری‌زاده
شماری از کاربران توییتری در صفحه توییتر خود در واکنش به ترور دانشمند هسته ای کشور شهید محسن فخری‌زاده نوشتند: ترور دانشمندان ایرانی نشانه ترس و ضعف دشمن در مقابل قدرت ایران است.
 
کاهش 31 درصدی سفرهای برون شهری در سیستان و بلوچستان
تیمور باقری از کاهش 31 درصدی سفر ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر در این استان در هشت ماهه سال جاری تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا خبر داد.
 
"مثل بیروت بود"؛ روایت داستانی از آبان ۹۸
«مثل بیروت بود» نوشته زهرا بلند دوست از سوی انتشارات کتابستان معرفت منتشر و روانه بازار نشر شد.این رمان روایت داستانی از وقایع آبان ۹۸ است.
 
واکنش شاعران به شهادت دانشمند هسته‌ای/کشور من خالی از امثال «فخری‌‌زاده» نیست
جمعی از شاعران تازه‌ترین آثار خود را به شهدای هسته‌ای و به ویژه به شهید فخری زاده تقدیم کردند. شهید فخری زاده روز گذشته به دست عناصر تروریستی به شهادت رسید.
 
نگاهی به «ادبیات تطبیقی کودکان»
«ادبیات تطبیقی کودکان» از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان ویژه اولیای تربیتی، مربیان و پژوهشگران منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شد.
 
«ابوباران» بر پله ششم ایستاد
کتاب «ابوباران»، خاطرات مدافع حرم افغانستانی، مصطفی نجیب، از سوی انتشارات خط مقدم به چاپ ششم رسید و روانه کتابفروشی‌ها شد.
 
طغیان بی تدبیری در اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا/ بازی با جان انسان ها با برگزاری نمازجمعه در سیستان و بلوچستان
در حالی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر عدم برگزاری نمازهای جمعه در سیستان و بلوچستان نادیده گرفته می شود که روزانه شاهد افزایش آمار مبتلایان به این بیماری در پهناورترین استان کشور هستیم.
 
ترور دانشمندان کشورمان نشانه ترس دشمنان از ماست/عقب ماندن از پیشرفت های علمی نتجیه مذاکره با دشمنان ایران
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با محکوم کردن ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته ای کشورمان، عقب ماندن از پیشرفت های علمی را نتجیه مذاکره با دشمنان ایران دانستند.
 
فیلم‌های «بخش ویژه کرونا» و «کارآفرینی» سینماحقیقت اعلام شد
۲۵ فیلم مستند به «بخش ویژه کرونا» و ۱۶ فیلم به بخش مستندهای کارآفرینی چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت راه یافتند.
 
محکومیت ترور مذبوحانه دانشمندان ایران اسلامی/ عقب ماندن از پیشرفت های علمی نتیجه مذاکره با دشمنان ایران است
مولوی مجیب الرحمن رئیسی گفت:در مذاکره به آمریکا اعتماد کردیم که همین اعتماد منجر شد تا چندین سال از نظر پیشرفت علمی عقب بمانیم.
 
محل دپوی سوخت قاچاق در شهرستان سراوان منهدم شد
سردار طاهری گفت: با هوشیاری و تلاش ماموران پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان محل دپوی سوخت در شهرستان سراوان منهدم و در بازرسی محل، مقدار 90 هزار لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع کشف شد.
 
پتانسیل ویژه "نیکشهر" برای تبدیل به بندر خشک/ جنوب سیستان و بلوچستان حتی یک کیلومتر شبکه بزرگراهی ندارد
معین الدین سعیدی گفت: بخشی از فعالیت های بندری به دلیل جایگاه ویژه ترانزیتی و فاصله کم با دریا و بندر چابهار می تواند در شهرستان نیکشهر اتفاق افتد.
 
انتقام سخت می خواهیم نه مذاکره نرم/ دشمن از توان هسته ای و موشکی ایران هراس دارد
عباس شیبک گفت: باید همه توجه مردم و نظام روی دو محور انتقام سخت و پشیمان‌کننده از صهیونیست‌های جنایتکار و دوم شناسایی عوامل داخلی و احتمالاً نفوذی دشمن متمرکز شود.
 
پیشرفت های علمی و هسته ای کشور عامل وحشت اسراییل / مذاکره با دشمنان قسم خورده ملت ایران عقلانی نیست
مولوی عبدالغنی دهانی گفت: ترور این شخصیت ممتاز و برجسته علمی کشور نشانه ترس و واهمه رژیم صهیونیستی و ایادی استکباری آن از پیشرفت علمی انقلاب اسلامی است.
 
ویزیت ۶۴۲ نفر از شهروندان سراوانی توسط سپیدپوشان جهادگر عرصه سلامت
احمد مالدار گفت: بسیجیان جهادگر عرصه سلامت در آخرین روز از هفته بسیج ۸۲ نفر از اهالی بخش مهرگان را ویزیت کردند
 
شهید فخری زاده در عین گمنامی منشاء خیر و برکت بود/ ترور دانشمندان و افراد شاخص ایرانی خللی در مسیر انقلاب به وجود نمی آورد
علی رضا شهرکی گفت: شهید محسن فخری زاده که پدر هسته ای ایران لقب داشته است، در عین گمنامی منشاء خیر و برکت در ایران اسلامی بوده است.
 
عوارض ۳۵۰۰ تومانی برای صادرات تخم‌مرغ تمدید شد
عوارض صادراتی تخم مرغ خوراکی تا آبان ماه سال جاری ۳۵۰۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم تعیین و ابلاغ شد.
 
حمایت جبرانی معیشت خانوارها شامل چه کسانی می‌شود؟
حمایت جبرانی معیشت خانوارها به افرادی تعلق می‌گیرد که درآمد ثابتی نداشته باشند، متقاضی وام یک میلیون تومانی کرونایی در ابتدای سال بوده باشند و دریافت کننده بسته حمایت معیشتی باشند.