پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
فعال شدن واحدهای صنعتی با واردات دام از دریا/ورود 63 هزار دام سبک باعث انگیزه در صاحبان تولید شد
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: واردات حدود 63 هزار دام سبک، برای نخستین بار از راه دریا، باعث فعال شدن کشتارگاه ­ها و صنایع وابسته ­ای شد که نزدیک به دو سال غیرفعال بودند.
 
گلایه نماینده زابل از عدم اجرای مصوبات ستاد مدیریت بحران استان/زیرساخت های سیستان در حد صفر است
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت:در جلسه ستاد بحران مصوب شده که مسئولیت با استاندار و چه نهادهایی است و باید چه اقداماتی انجام شود اما متاسفانه تا این لحظه شاهد عدم اجرای بسیاری از مصوبات و یا اقدام ضعیف اندک بندهای موجود بوده ایم.
 
"چتر" اولین آلبوم پاپ استان و راوی "دلتنگی" و دغدغه های موسیقی است/تولید ۸تراک پر احساس به عشق مردم سیستان و بلوچستان
برادران کاظمی که اولین آلبوم موسیقی پاپ سیستان وبلوچستان را به نام خود ثبت کرده اند در هفته جوان با حضور در دفتر عصرهامون دقایقی از دغدغه ها و خواسته های خود در عرصه موسیقی و خوانندگی صحبت کردند.
 
ارتش سرمایه عظیم ملی و بازوی پرتوان انقلاب است/ نیروهای مسلح ایران مقتدرتر از هر زمان دیگر/ تحریم سپاه، اقدام مضحک و خنده دار ترامپ بود
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر88زرهی زاهدان گفت: ارتش سرمایه عظیم ملی و بازوی پرتوان انقلاب است که همواره در کنار وظایف ذاتی، مردم یاری را جزو اولویت های خود می داند.
 
تردد بیش از 4/1میلیون خودرو در جاده های سیستان و بلوچستان/از کاهش 15درصدی تصادفات منجر به فوت تا حضور چشمگیر مسافران نوروزی در استان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 4 میلیون و 164هزار و 843 تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی تا پایان این طرح در محورهای ارتباطی استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 24درصد رشد داشته است.
 
ثبت بیش از 3/7 میلیون تردد خودرو در سیستان و بلوچستان/35هزار گردشگر خارجی وارد استان شدند
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 3 میلیون و 750 هزار و 337 تردد خودرو از ابتدای طرح نوروزی تاکنون در محورهای ارتباطی این استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 26درصد رشد داشته است.
 
اعتیاد و بیکاری مهمترین عامل افزایش سرقت در سیستان و بلوچستان/امنیت استان در حد مطلوبی است
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: اعتیاد و بیکاری یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در افزایش سرقت های خرد و کلان در سطح استان می باشد.
 
اعزام بیش از 2هزار دانشجوی سیستان و بلوچستان به اردوی راهیان نور/فرهنگ دفاع مقدس باید در میان مسئولین نهادینه شود
مسئول ستاد راهیان نور سیستان و بلوچستان گفت: مسئولین کشور اگر به فرهنگ دفاع مقدس نگاه کرده و آن را به صورت جدی در دستور کار قرار دهند بسیاری از مشکلات امروز کشور حل خواهد شد.
 
اقتصاد مقاومتی راه برون رفت از مشکلات فعلی/ناکارآمدی دستگاه‌های ‏دولتی با جوانگرایی اصلاح می‌شود
کارشناس سیاسی گفت: دولتمردان باید به سمت ‏جوانگرایی پیش روند چرا که آنان دارای انرژی، تفکر، ‏توانایی و ظرفیت های بی نظیری هستند.‏
 
مدیرکل مخابرات استان سیستان و بلوچستان
مدیرکل مخابرات استان سیستان و بلوچستان ‏به بیان خدمات ارائه شده به مردم در حوزه مخابرات طی چهل سال از عمر پر برکت انقلاب پرداخت.
 
اقتصاد مقاومتی منجر به رشد اقتصادی می شود
جمعی از کارشناسان اقتصادی با تاکید بر اینکه نیروی انسانی جوان و دانشمند سرمایه های اصلی کشور هستند، گفتند: تکیه بر اقتصاد نفتی بزرگترین مشکل ما در طول تاریخ است، در سایه اقتصاد مقاومتی می توانیم به رشد اقتصادی دست یابیم.
 
گام دوم انقلاب در کلام رهبری
جمعی از کارشناسان سیاسی و شبه قاره ای گفتند: در طول چهل سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، مذاکره با آمریکا بیهوده و بی نتیجه است چرا که سران این کشور پایبند به هیچ قانون و معاهده ای نیستند.
 
جنایت تروریستی در سیستان و بلوچستان به خاطر عصبانیت دشمن بود/ قدرت دفاعی ایران رعشه بر تن دشمنان انداخته است
نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور گسترده و ارزشمند مردم در راهپیمایی 22 بهمن، شکست سنگینی در چهل سالگی انقلاب به دشمنان وارد و آنها را عصبانی کرد.
 
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی شامگاه گذشته جاده خاش-زاهدان گفتند: همزمانی نشست ورشو با حمله تروریستی سیستان وبلوچستان نشان از برنامه ریزی استکبار در این حادثه ‏دارد.
 
مسئولین در راهپیمایی22بهمن چه گفتند؟
مسئولین سیستان و بلوچستان در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن عنوان کردند: حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بهترین پاسخ به دشمنان انقلاب است.
 
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان از تولید چشمگیر صید و آبزی پروری در سال های بعد از انقلاب خبر داد و گفت: قبل از انقلاب 300 نفر و هم اکنون به برکت انقلاب بیش از 113 هزار نفر مشغول به کار در حوزه صید و صیادی و آبزی پروری هستند.
 
دعوت علمای اهل تشیع و تسنن از مردم برای حضور در راهپیمایی22بهمن
در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، علمای اهل تشیع و تسنن سیستان وبلوچستان، مردم را به حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کردند.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان به بیان اقدامات چهل ساله این نهاد بعد از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب کشاورزی به شیوه سنتی و میزان تولیدات کمتر از یک میلیون تن بود.
 
مدیرکل مخابرات استان سیستان و بلوچستان
یک دانش آموز انقلابی رمز پیروزی انقلاب را ولایت مداری و ایمان قوی ملت دانست و گفت: شب 22 بهمن که موج رادیو ناگهان تغییر کرد و اعلام شد "اینجا ایران است صدای جمهوری اسلامی ایران" همه غرق شادی بودند، آن لحظه راهیچگاه فراموش نخواهم کرد.
 
دستاوردهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای سیستان وبلوچستان پس ازانقلاب/ از ایجاد 8پایانه مسافر بری و باربری تا جابجایی سالانه 5 میلیون تن بار
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای سیستان وبلوچستان گفت: در این 40 سال کارهای اساسی و زیربنایی در حوزه راهداری حمل و نقل و توسعه پایانه‌ها انجام شده که همه این تحولات برجسته و چشمگیر می‌باشند.