يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
قوه قضائیه در برخورد با اخلالگران اقتصادی کوتاه نخواهد آمد/مردم نگران ‏تامین ارزاق عمومی و اقلام مورد نیاز خود نباشند
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: قوه قضائیه در زمینه برخورد با اخلال گران اقتصادی کوتاه نخواهد آمد و پرونده ‏های آنان با سرعت، دقت و با توجه به آئین دادرسی که به تازگی ابلاغ شده بررسی می شود.‏
 
حمایت نکردن از مشاغل خانگی دغدغه بانوی کارآفرین سراوانی/ فضای مجازی فرصتی برای سودآوری است
یک بانوی کارآفرین سراوانی توانسته با فروش محصولات تولیدی در فضای مجازی و بهره گیری مناسب از شبکه های اجتماعی منبعی برای کسب درآمد و راهی برای اشتغالزایی ایجاد کند.
 
تراز تجاری سیستان وبلوچستان به بیش از 119 میلیون دلار رسید/ صادرات کالا به پاکستان و افغانستان 67 درصد افزایش داشته است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از افزایش 67 درصدی صادرات کالا از این استان به پاکستان و افغانستان خبر داد و گفت: این خطه از کشور پل ‏ارتباطی افغانستان به آبهای آزاد بوده و از این فرصت باید نهایت استفاده را کرد‎.‎
 
بی تدبیری دولت کلید آشفتگی بازار ارز/ دستگاه قضایی با اخلال گران اقتصادی برخورد قاطع کند
کارشناس امور اقتصادی آشفتگی بازار ارز و سکه را حاصل بی تدبیری دولت و تیم اقتصادی وی دانست و گفت: دستگاه قضایی باید با خیانتکاران به مردم در حوزه اقتصادی برخورد جدی داشته باشد.
 
نیاز هزار میلیاردی برای اجرای پروژه های آبخیزداری/ بهترین عامل نفوذ دهنده آب به زمین، پوشش گیاهی است
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: برای اجرای کامل طرح های مطالعه شده بخش آبخیزداری و آبخوانداری استان بالغ بر هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص مورد نیاز می باشد.
 
مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت دام قربانی و جلوگیری از بیماری های مشترک بین دام و انسان 52 اکیپ نظارتی در حالت آماده باش هستند.
 
قصابی-عکس اینترنتی
رئیس اتحادیه قصابان و ماهی فروشان زاهدان گفت: افزایش قیمت دام ‏و ایجاد شک در بازار به دلیل عید قربان، عامل نبود گوشت گوسفندی در قصابی های سطح شهر شده است.‏
 
‏28مرداد سند بارز دخالت آمریکایی ها در سرنوشت مردم ایران است
کارشناس امور سیاسی کفت: 28مرداد نمونه بارز دخالت مستقیم آمریکایی ها در سرنوشت مردم ایران اسلامی است.‏
 
روز مقاومت اسلامی
کارشناس امور سیاسی با بیان اینکه مقاومت عامل عزت و سربلندی کشورهای اسلامی است، گفت: دنیای استکبار به خوبی می داند که پیروزی نهایی از آن جبهه مقاومت است.
 
جشنواره رسانه ای ابوذر
مسئول بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان از برگزاری چهارمین جشنواره رسانه‌ای استانی ابوذر به همت بسیج رسانه خبر داد.
 
امان اله گشتاسبی فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: احتکار نوعی منکر اجتماعی است که برای مقابله با آن مردم و بسیج همه باید به عنوان نیروی انقلابی وارد میدان شوند و اجازه سوء استفاده به اخلاگران بازار را ندهند.
 
طوفان در سیستان
بر اثر وزش طوفان و ریزگرد در شمال سیستان وبلوچستان 361 نفر از شهروندان سیستانی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
 
نماینده مردم سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بسیج مردمی نقش مهمی در شناسایی محتکرین دارد، گفت: اموال محتکر را باید به قیمت مناسب به بازار عرضه کرد تا نیاز جامعه تامین شود.
 
توفان 246 سیستانی را به بیمارستان کشاند
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک۲۴۶ نفر از مردم منطقه سیستان راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
 
انتقال آب ‏از دریای عمان سبب افزایش قدرت چانه زنی ایران با ‏افغانستان می شود/ از ظرفیت آب های ژرف بهترین استفاده را کنیم
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگرانی در خصوص آب در کشور وجود ندارد، گفتند: باید از ظرفیت های آبهای ژرف و سواحل دریا به بهترین شکل استفاده کرد و به دنیا فهماند که در ایران ‏آب وجود دارد.‏
 
کارت های سوخت مهاجر
در حالی وضعیت منحنی سیستان وبلوچستان برای چرخه سوخت تعادل خود را از دست داده که به گفته معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کارت های سوخت مهاجر موجود به زودی مسدود و از چرخه خارج می شوند.
 
امام جواد (ع)
یک کارشناس مذهبی گفت: سیره عملی امام جواد (ع) بهترین الگو برای جوانان است.
 
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن انفجار صوتی در مقابل بیمارستان سراوان گفتند: مردم باید انسجام خود را در چنین حوادثی مستحکم تر کنند زیرا بیگانگان درصدد از بین بردن صف واحد ملت ایران هستند.
 
نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی
جمعی از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با محتکران کالا شده و گفتند: برخی سودجویان از شرایط اقتصادی سواستفاده کرده و با احتکار کالا به گرانی و تورم در بازار دامن زدند.
 
سردار شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی سپاه از دیگر عرصه هایی است که سپاه می تواند به واسطه آن به دولت کمک و باری را از روی دوش دولت که در نهایت دوش ملت است، بردارد.