يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ,28 February 2021
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
2157استعلام در حوزه منابع طبیعی پاسخ داده شد/‏تایید67 فقره استعلام معدن در استان
معاون حفاظت‌ و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: تعداد دو هزار و 157 ‏استعلام در حوزه منابع طبیعی درطی 6 ماه نخست سالجاری پاسخ لازم خود را دریافت کردند.‏
 
راهپیمایی 13 آبان
علما و روحانیون اهل سنت و تشیع سیستان وبلوچستان ضمن دعوت از عموم مردم با حضور وحدت آفرین خود در راهپیمایی 13 آبان گفتند: مردم در این راهپیمایی با شعارهای کوبنده مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی خواهند زد.
 
گلایه مخترع سیستانی از بی توجهی مسئولان به 3 اختراع
مخترع جوان سیستانی با بیان اینکه تاکنون سه وسیله با هزینه شخصی و بدون حمایت نهادهای دولتی اختراع کرده ام، گفت: برای هر یک از وسایلی که به ثبت رسانده ام، هیچ نهادی ازمن حمایت نکرده است.
 
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خارجه باید محکم، قاطع و علنی برای آزادی دیپلمات ایرانی اقدام کند.
 
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خارجه باید تمام همت خود در ماجرای دستگیری اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی به کار گیرد و از مطالبات کشور در این خصوص پیگیری و دفاع کند.
 
دشمن وحدت شیعه و سنی را نشانه گرفته است/تروریستها منتظر پاسخ اعمالشان باشند
فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت: درحال حاضر دشمن وحدت شیعه و سنی را در کشور نشانه ‏رفته است، باید هوشیار بوده و از آن پاسداری کنیم.‏
 
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن اقدام گروهک تروریستی جیش الظلم مبنی بر ربودن تعدادی از مرزبانان در میرجاوه گفتند: فعالیت تروریست ها در مرزهای ایران با حمایت عربستان است.
 
جان باختن 40 نفر در 6 ماه نخست سال/ 4132 نفر مجروح شدند
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی زاهدان گفت: براساس آمار ثبت شده، در طی 6ماه اول امسال 40نفر براثر تصادفات در ‏حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فوت کردند.
 
سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
جمعی از کارشناسان سیاسی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه توسعه کشور در گرو اجرایی شدن سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است، گفتند: با این فراخوان آینده و چشم‌انداز بسیار روشنی در پیش خواهیم داشت.
 
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اجرایی شدن سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باعث پیشرفت کشور می شود، گفت: این سند منجر به تقریب مذاهب اسلامی، اتحاد و انسجام بیشتر مسلمانان خواهد شد.
 
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: اسد الله اسدی دیپلمات رسمی کشور که در اروپا به نمایندگی از ایران حضور دارد به اتهامات نادرست امنیتی دستگیر شده که این اقدام، توهین به کشور محسوب می شود.
 
‏10درصد از جمعیت سیستان و بلوچستان را معلولان تشکیل می دهند/خیابان ها و معابر استان برای تردد معلولان مناسب نیست
رئیس هئیت مدیره جامعه معلولان سیستان و بلوچستان گفت: براساس آمارها، حدود 10 درصد از جمعیت استان را معلولان تشکیل ‏می دهند.‏
 
یک فروند لنج ماهیگیری در بندر چابهار آتش گرفت/ حادثه خسارت جانی در پی نداشت
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان از آتش سوزی یک لنج ماهیگیری در بندر چابهار خبر داد و گفت: این حادثه بر اثر اتصال باطری رخ داده است که خوشبختانه خسارت جانی به همراه نداشت.
 
رشد 84 درصدی صادرات از سیستان و بلوچستان/خرما، میوه و صیفی جات عمده کالاهای صادراتی استان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان از رشد 84 درصدی صادرات در استان خبر داد و گفت: عمده کالاهای صادراتی خرما، میوه و صیفی جات بوده است.
 
آتش سوزی نخلستان روستای مسکوتان بزمان مهار شد/ 2 هزار نخل خرما طعمه حریق شد
پس از 14 ساعت از وقوع آتش سوزی در نخلستان های روستای مسکوتان بزمان، این حادثه با تلاش آتش ‌نشانان، بسیجیان، امداد گران جمعیت هلال احمر و مردم منطقه مهار شد.
 
ثبت 2039مورد شکایت مردمی در سامانه 124/گرانفروشی بالاترین آمار شکایت ها را به خود اختصاص داد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در طی 6ماه اول امسال، 2 هزار و 39 گزارش مردمی از ‏طریق ستاد خبری این سازمان در سطح استان دریافت شده است.‏
 
382واحد دولتی و خصوصی خدمات پستی را در سیستان و بلوچستان ارائه می کنند
مدیرکل پست سیستان و بلوچستان گفت:در حال حاضر382واحد خصوصی و دولتی خدمات پستی را به مردم استان ارائه می کنند.
 
آخرین وضعیت آب و هوایی سیستان وبلوچستان
مسیر کوتیج به رمشک در محدوده شهرستان فنوج در جنوب سیستان وبلوچستان که به دلیل طغیان رودخانه محلی مسدود شده بود بامداد امروزبازگشایی شد.
 
بهره برداری از 129مدرسه خیری در نیمه نخست سال/276پروژه در دست اجرا قرار دارد
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: در شش ماه اول امسال 129مدرسه خیری با 380کلاس درس در استان تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخنان گهربار مقام معظم رهبری باعث قوت قلب ملت ایران است، گفتند: تحریم ها هیچ اثری بر اراده مردم انقلابی این کشور ندارد.