شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
دفاع از ملت فلسطین، دفاع از انسانیت،عدالت طلبی و وحدت مسلمان است/ بیانات رهبر انقلاب  نقشه راه در مسیر آزادی قدس
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: دفاع از ملت فلسطین، دفاع از انسانیت، حق، عدالت طلبی و وحدت مسلمان است.
 
نابودی ویروس صهیونیسم آرزوی تمام آزادی خواهان است/مقاومت و ایستادگی راه نجات فلسطین
کارشناس سیاسی سیستان وبلوچستان گفتند: با بیان اینکه پرچم مقاومت و ایستادگی برابر دشمنان همیشه برافراشته است، گفتند: نابودی ویروس صهیونیسم آرزوی تمام آزادی خواهان است
 
شب قدر، بهترین فرصت عبادت و طلب مغفرت است/اعتکاف و شب زنده داری رسم اهل سنت درلیالی قدر
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه ماه مبارک رمضان از ابتدا تا انتها، ماه رحمت و غفران الهی است،گفتند: اهل سنت در شب قدر آداب و رسوم مخصوصی دارند که اعتکاف و شب زنده داری یکی از آن ها است.
 
شب های قدر فرصتی ارزشمند برای خودسازی انسان است/برگزاری مراسمات احیا با رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد
جمعی از کارشناسان مذهبی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه مراسمات احیای شب های قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد برگزار می شود،گفتند: شب های قدر فرصتی ارزشمند برای خودسازی انسان است.
 
خانواده؛ نخستین سنگر نجات معتادان/اعتیاد؛ هیولایی خشن اما درمان شدنی است
رضا وردانی، یک درمانگر اعتیاد گفت: زمانی که فرد معتاد با تصمیم خودش یا حتی به اصرار خانواده تصمیم به ترک می گیرد به نوعی وارد مرحله ای از درمان می شود، آنچه در این مرحله اهمیت دارد، این است که رویکرد خانواده باید نسبت به وی با رویکرد زمان مصرفش متفاوت باشد.
 
سپاه ستون فقرات کشور و رگ حیات انقلاب اسلامی است/خدمات پاسداران و بسیجیان جان برکف موجب آبادانی کشور شد
شماری از علما و روحانیون سیستان وبلوچستان با بیان اینکه سپاه بهترین هدیه الهی در انقلاب اسلامی ایران است، گفتند: سپاه پاسداران در واقع ستون فقرات و رگ حیات نظام است.
 
سیستان و بلوچستان در جایگاه ششم تعداد قنوات کشور/لزوم کاهش مصرف آب در کنار افزایش کیفیت محصولات کشاورزی
مدیرکل جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: حفاظت از منابع آبی یکی از مهمترین اهداف ما برای کاهش مصرف آب در کنار افزایش کیفیت محصولات کشاورزی است.
 
برگزاری 60 کارگاه آموزشی در استان/طلاق از آسیب های اجتماعی مهم و قابل توجه است
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 60 کارگاه در نقاط مختلف استان برگزار شده است که این موضوع همگام با برنامه های دیگری همچون مشاوره های خانواده و روانشناسی و همچنین مراکز مهر خانواده و ملاقات فرزندان طلاق توانسته از آسیب های ناشی از طلاق بکاهد.
 
بازگشایی سامانه مسکن ملی تا تکمیل ظرفیت در سیستان و بلوچستان/تنها 50درصد از واجدین شرایط ثبت نامشان را کامل کردند
معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: تنها 50 درصد از واجدین شرایط طرح مسکن ملی در استان مدارک مورد نیاز را تحویل داده و ثبت نامشان را کامل کردند.
 
انتخابات اوج مردم سالاری دینی/تبلیغات کاندیداها باید در چارچوب قانون باشد
محمدعلی حمیدیان با تاکید بر اینکه انتخابات اوج مردم سالاری دینی، گفت: کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید در دایره قانون و اخلاقیات تبلیغات کرده و از این چارچوب خارج نشوند.
 
مجلس در تراز انقلاب اسلامی نتیجه انتخابی با آگاهی است/مردم باید با خصوصیات کاندیدای اصلح آشنا شوند
محمدعلی حمیدیان با تاکید بر اینکه مردم باید خصوصیات کاندیدای اصلح را بشناسند، گفت: مجلس در تراز انقلاب اسلامی نتیجه انتخابی با آگاهی و شناخت کافی از سوی مردم است.
 
تبعید؛تنها پاداش انقلابیون بود/از پاره کردن عکس خاندان پهلوی در کتاب های درسی تا شیرینی کام ملت در 22 بهمن
جعفر دولتی مقدم گفت: لحظه ورود امام خمینی(ره) به خاک میهن اسلامی در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ شیرین ترین خاطره طول دوران زندگی‌ام است.
 
دعوت علما و روحانیون شیعه و سنی از مردم برای شرکت در راهپیمایی 22بهمن
شماری از علما و روحانیون شیعه و سنی ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن گفتند: همزمانی ۲۲ بهمن با اربعین حاج قاسم سلیمانی، به راهپیمایی رنگ و بوی دیگری خواهد داد و ملت بزرگ ایران با حضور گسترده خود پیام حاج قاسم را به جهان منعکس می کنند.
 
انقلاب تحولی عظیم را در توجه به اهل سنت رقم زد/گسترش مساجد و حوزه های علمیه دستاوررد بزرگ انقلاب اسلامی است
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه گسترش مساجد و حوزه های علمیه دستاوررد بزرگ انقلاب اسلامی است، گفتند: انقلاب تحولی عظیم را در توجه به اهل سنت رقم زد.
 
حضور پاسداران در نقاط سیل زده  به مردم دلگرمی می دهد/صداقت و شجاعت سردار حاجی زاده ستودنی است
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه شجاعت سردار حاجی زاده نشان از ایمان و تقوای بالای وی دارد، گفتند: اگر امروز در جزیره امن زندگی می کنیم به خاطر زحمات سپاه پاسداران است و اگر سپاه نبود مملکت هم حفاظت نمی شد.
 
دعوت علما و روحانیون شیعه و سنی برای حضور مردم در اجتماعات ۹دی
امامان جمعه شيعه و سنی ضمن دعوت از عموم مردم با حضور وحدت آفرین خود در اجتماعات ۹دی گفتند: مردم با حضور خود نقشه شوم دشمنان را در سال88 نقش بر آب کرده و آتش فتنه را خاموش کردند.
 
کارنامه بسیج در سیستان و بلوچستان درخشان است/ تفکر بسیجی؛ پشتوانه شکل گیری انقلاب
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه کارنامه بسیج در سیستان و بلوچستان درخشان است، گفتند: بسیج، محافظ دستاوردهای نظام واسلام است.
 
بیداری طوایف و پاسداری بسیج، سلاح مرزبانان در جنوب شرق/وحدت شیعه و سنی خارچشم دشمنان انقلاب اسلامی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه وحدت شیعه و سنی خاری در چشم دشمنان نظام است، گفتند: استفاده از تجارب وحدت آفرین ایران در دیگر کشورهای جهان می‌تواند مانع پیشرفت استکبار در کشورهای مسلمان نشین شود و ریشه تفرقه را بخشکاند.
 
حضور گسترده مردم بیانگر هوشیاری در برابر دسیسه های استکبار جهانی/ راهپیمایی ۱۳ آبان روز افول سلطه آمریکایی است
جمعی از مسئولان سیستان وبلوچستان در راهپیمایی 13 آبان گفتند: حضور گسترده مردم بیانگر هوشیاری در برابر دسیسه های استکبار جهانی و روز افول سلطه آمریکایی است.
 
13 آبان روز افول آمریکا/ دل بستن و اعتماد به شیطان بزرگ عامل عقب ماندگی است
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: آمریکا همچنان غیر قابل اعتماد است مذاكره و ارتباط با آنها مشكلات داخلی را حل نمی کند بلكه خود عامل عقب ماندگی است.