پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
مشکل اصلی خشکسالی سیستان و بلوچستان وزارت نیرو است/افغانستان به معاهدات دوجانبه پایبند نیست/آب استان باید از منابع داخلی تامین شود
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید به معاهدات دوجابنه با کشور افغانستان دلخوش کرد چرا که آنان ثابت کرده اند هیچگاه به تعهدات خود پایبند نیستند.
 
تجربه تلخ مذاکره با آمریکا تکرار نشدنی است/ شیطان بزرگ غیرقابل اعتماد و پایبند به تعهداتش نیست
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه تجربه تلخ مذاکره با آمریکا تکرار نشدنی است، گفتند: هیچ فرد عاقلی با کشوری که پایبند به تعهدات و توافق هایش نیست مذاکره و سازش نخواهد کرد.
 
تغییر بیش از 15 فرماندار ظرف یک ماه آتی/ تقلب در انتخابات 88 غیرممکن بود
معاون سیاسی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر هیچ لیستی برای معرفی فرمانداران جدید منتشر نشده اما بی شک طی ماه آتی 15 فرماندار در شهرستان های مختلف استان تودیع خوهند شد.
 
پیروزی جبهه حق نتیجه مقاومت در برابر استکبار/ دعواهای سیاسی و جناحی کنار گذاشته شود/ سخنان رهبر انقلاب فصل الخطاب و چراغ راه هدایت است
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه پیروزی جبهه حق نتیجه مقاومت در برابر استکبار است، گفتند: سخنان رهبر انقلاب فصل الخطاب و چراغ راه هدایت می باشد.
 
دعوت علمای اهل‌ سنت سیستان وبلوچستان از مردم برای‌ راهپیمایی روز قدس
علمای اهل‌سنت سیستان وبلوچستان از آحاد ملت برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت و اعلام کردند: ‌مردم شیعه و سنی این خطه از کشور بار دیگر با وحدت و همدلی خود، با شرکت حماسی ‌در این مراسم ‌به مسئولیت خطیرشان عمل کنند.
 
روز قدس روز نه به معامله قرن است/ ملت ایران فلسطین را تنها نمی گذارد
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: خواب آشفته آمریکایی ها مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس تعبیر نخواهد شد و ملت ایران فلسطین و قدس را در معامله آمریکا با حکام عربی تنها نخواهند گذاشت.
 
​تخلف آشکار کوره های آجرپزی در نبود نظارت متولیان/ تولید قیرغیراستاندارد در شبه پالایشگاه های پنهانی سیستان وبلوچستان
سازمان صنعت، معدن و تجارت یکی از دستگاه هایی است که باید به طور مستقیم و دائم بر روند تولید زیرمجموعه خود نظارت داشته باشد اما به گفته برخی مسئولان، کوتاهی و نبود نظارت کافی باعث شده تا برخی سودجویان از راه های غیرقانونی مشغول تحصیل پول های غیرقانونی باشند و نهادهای ذیربط نیز تنها نظاره گر هستند.
 
توسعه شبکه گازرسانی عاملی در جهت ایجاد زیرساخت های اقتصادی/ شرکت گاز پیشرو در تحقق رونق تولید است
سرپرست شرکت گاز سیستان وبلوچستان گفت: شرکت گاز پیشرو در تحقق رونق تولید است، به گونه ای که در این راستا با حمایت از صنایع داخلی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز خود، گام‌های اساسی و مهمی برداشته است.
 
عده‌ای در داخل کشور ماموریت دارند برای مردم دلهره ایجاد کنند/اصلاح طلبان با القاء جنگ به دنبال پنهان کردن ناکارآمدی دولت هستند
کارشناس مسایل سیاسی سیستان وبلوچستان، القاء جنگ نظامي از سوی دولتمردان را يك عملیات رواني براي فراموش كردن جنگ اقتصادي دشمن عنوان کرد.
 
هر مسجد ساخت یک خانه برای سیل زدگان را تقبل می کند
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از اجرای طرح جهاد همبستگی ملی مبنی بر حمایت و کمک به سیل زدگان در مساجد استان خبر داد.
 
حجم روان آبها در سیستان و بلوچستان با میزان ذخیره آب همخوانی ندارد/هدر رفت 90درصدی روان آبها به دلیل ضعف مدیریتی
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر حجم روان آبهای موجود در استان با میزان ذخیره آب، همخوانی ندارد.
 
مامایی تلفیقی از عشق و هنر/ اهدای هزینه برگزاری جشن روز ماما به سیل زدگان
یک ماما با تجربه مامایی را این گونه وصف می کند: مامایی یعنی حس باشکوه ترین لحظه دنیا و دیدن زیباترین اشک ها و دلنشین ترین لبخند ها، ماما همیشه یادآور مادر، نوزاد و تولد هستند سه کلمه مقدس که با هیچ چیز عوض نمی شود.
 
عملیات بیت المقدس به روایت راویان صادق/ از شهید فهمیده سیستان وبلوچستان تا حبیب ابن مظاهر 54ساله
عملیات بیت المقدس که در نهایت منجر به آزادسازی خرمشهر شد یادآور رشادت غیورمردان ایران اسلامی است که در میان این اسامی، دلاورانی از سیستان وبلوچستان نیز به زیبایی می درخشند.
 
خلیج فارس؛ نماد هویت ملی ما و گلوگاه مراودات نفتی دنیا/تحریم نفتی ایران اقتصاد جهان را تحت الشعاع قرارمی دهد
جمعی از کارشناسان سیاسی گفتند: جمهوری اسلامی ایران می تواند با بستن تنگه هرمز اقتصاد جهان راتحت الشعاع قرار دهد چرا که خلیج فارس جز حوزه سرزمینی ماست و چنانچه منافع نفتی ایران از طریق آن تامین نشود این فرصت برای سایر کشورها نیز رخ نخواهد داد.
 
مقابله با گروهک های تروریستی مهمترین دستاورد سفر عمران خان/ مردم ایران و پاکستان خواهان روابط دوستانه دو کشور هستند
کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه سفر عمران خان به ایران فرصت خوبی برای دو طرف است، گفت: مهمترین دستاورد این سفر توافق بر سر مقابله با گروهک های تروریستی و تشکیل نیروی مشترک واکنش سریع در برابر این گروهک ها بود.
 
برپایی 5 موکب در مناطق سیل زده سیستان/ سپاه تا بازسازی کامل منازل در کنار مردم خواهد ماند
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان گفت: سپاه از اولین دقایق سیلاب در شمال سیستان و بلوچستان در کنار مردم حضور داشته و بی تردید تا زمان ترمین و ساخت منازل و بناهای آسیب دیده بر اثر سیلاب در کنار آنان خواهد ماند.
 
فعال شدن واحدهای صنعتی با واردات دام از دریا/ورود 63 هزار دام سبک باعث انگیزه در صاحبان تولید شد
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: واردات حدود 63 هزار دام سبک، برای نخستین بار از راه دریا، باعث فعال شدن کشتارگاه ­ها و صنایع وابسته ­ای شد که نزدیک به دو سال غیرفعال بودند.
 
گلایه نماینده زابل از عدم اجرای مصوبات ستاد مدیریت بحران استان/زیرساخت های سیستان در حد صفر است
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت:در جلسه ستاد بحران مصوب شده که مسئولیت با استاندار و چه نهادهایی است و باید چه اقداماتی انجام شود اما متاسفانه تا این لحظه شاهد عدم اجرای بسیاری از مصوبات و یا اقدام ضعیف اندک بندهای موجود بوده ایم.
 
"چتر" اولین آلبوم پاپ استان و راوی "دلتنگی" و دغدغه های موسیقی است/تولید ۸تراک پر احساس به عشق مردم سیستان و بلوچستان
برادران کاظمی که اولین آلبوم موسیقی پاپ سیستان وبلوچستان را به نام خود ثبت کرده اند در هفته جوان با حضور در دفتر عصرهامون دقایقی از دغدغه ها و خواسته های خود در عرصه موسیقی و خوانندگی صحبت کردند.