پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
 
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
فرار شاه زمینه تسریع انقلاب را رقم زد/ وحدت مردم؛ هیمنه پهلوی را شکست
احمدرضا طاهری گفت: این وحدت مردم ایران بود که باعث شد شاه نتواند در مقابل قدرت ملت ایستادگی کند و در نهایت گریختن را تنها راهکار پیش روی خود دید، اتفاقی مبارک که در پی آن شور و شعف بی نظیری به جامعه تزریق و به پیروزی انقلاب اسلامی ختم شد.
 
توزیع 10هزار و 800 بسته معیشتی هدیه رهبر انقلاب به مردم سیستان وبلوچستان/ نهضت کمک های مومنانه از طبخ غذای گرم تا آزادی زندانیان
سردار محمد زهرایی گفت:در تداوم نهضت کمک های مومنانه، 10 هزار و 800 بسته معیشتی هدیه مقام معظم رهبری توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه بین مردم سیستان وبلوچستان توزیع شد.
 
فاجعه در بهشت دروغین دموکراسی و رسوایی دلباختگان غربی/ افتضاح سیاسی که غرور آمریکا را شکست
افتضاح سیاسی که در ماه های اخیر و به ویژه از ابتدای سال نو میلادی در آمریکایی که خود را مدعی دموکراسی می داند، به اوج خود رسیده است، غرور این کشور را شکست.
 
وقتی رویای پوچ پولدار شدن شبح مرگ را به جاده‌ها می كشاند/تاراج سرمایه های ملی در سایه اهمال کاری ها
فراورده های نفتی به عنوان یکی از سرمایه های ملی علاوه بر این که در سایه اهمال کاری برخی دستگاه ها در کشور و نبود زیرساخت ها تاراج می شود، مرگ بسیاری از جوانان را که رویای پوچ پولدار شدن را در سر می پرورانند، رقم می زند.
 
جزئیات جدید از حادثه قتل در زاهدان / پرونده شخصیت برای داماد عصبانی تشکیل می شود
مهدی شمس آبادی گفت: شب گذشته ضارب به پزشکی قانونی جهت سلامت روحی و روانی معرفی شد و پرونده شخصیت در اسرع وقت برای این فرد تشکیل می شود.
 
تحقق چشم‌انداز رهبری برای سواحل مکران نیازمند ساختار قوی/ کلنگ‌زنی‌های بی‌حاصل میراث دولت‌ها برای سیستان و بلوچستان
معین الدین سعیدی گفت: ساختار نحیف اداری سیستان و بلوچستان یارای آن چشم انداز بلندی نیست که مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی برای سواحل مکران تبیین کرده است.
 
آینده ۱.۵ میلیون ایرانی قربانی ضعف دیپلماسی/ حق آبه هامون؛ پشت سد دیپلماسی یا بی عدالتی؟
در حالی نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان به "هیرمند" وابسته است که افغانستان از تخصیص حق آبه هامون از این رودخانه خودداری می کند و از سویی به واسطه سدسازی های این کشور و ضعف دیپلماسی وزارت امور خارجه ایران آینده قریب به 1.5 میلیون مرزنشین کشورمان تحت تاثیر قرار گرفته است.
 
تمجیدهای مکرر و بی مانند رهبری از آیت الله مصباح/مجاهدی پارسا که مرزبان فرهنگ و عقيده ناب اسلامی بود
مرحوم آیت الله مصباح یزی مرزبان فرهنگ و عقيده ناب اسلامی بود، شخصیتی وارسته که مکرر مورد تمجید رهبر معظم انقلاب قرار گرفت، به گونه ای که ایشان فقدان وی را خسارتی به حوزه معارف اسلامی قلمداد کردند.
 
بی خیال خوش اندامی، زنده بمانیم!/ کووید 19 و چاقی؛ زنگ خطر به صدا درآمد
این روزها در خانه ماندن با ریزه خواری و کم تحرکی همراه است که نقشی اساسی در اضافه وزن دارد، این در حالی است که مبتلایان بهچاقی که تغذیه بد در بروزش نقش اصلی و مهمی داشته، بیشتر مستعد ابتلا به کرونا هستند.
 
آخرین بوسه سردار دلها بر تمثال کدام شهید بود که آرزوی فرمانداری شهرش را داشت؟
شاید برای بسیاری از ما سوال باشد که آخرین روز کار فاتح مقاومت، سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی چگونه گذشت...
 
مکتب سلیمانی؛ الگوی تربیت مدیران جهادی/ سردار دل‌ها نمونه عینی و مصداق مجسم دستورات دین است
مکتب سلیمانی، سرشار است از اخلاص، تواضع، ولایت پذیری و مدیریت، درس هایی که باید سینه به سینه نقل و به الگویی برای تربیت مدیران جهادی تبدیل شود.
 
راه همان است که رهبری فرمودند؛ بی اثر کردن تحریم/ با تکیه بر توان داخلی واکسن می سازیم
کاربران توییتری در واکنش به صحبت های مطرح شده در خصوص ارتباط دادن واکسن به FATF نوشتند: راه همان است که رهبری فرمودند، بی اثر کردن تحریم نه پیوستن به برجام، با تکیه بر توان داخلی واکسن تولید می کنیم.
 
لبیک جهادگرانه جوانان جنوب شرق کشور به فرمان رهبری/توزیع 548 هزار بسته معیشتی و بهداشتی کمک مومنانه
جوانان سیستان و بلوچستان در اقدامی جهادگرانه با توزیع 548 هزار و هفتصد و بیست و هشت بسته معیشتی و بهداشتی کمک مومنانه به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گفتند.
 
ویراژ بی بند و باری در فضای بدون حصار مجازی/ فهم رسانه‌ای؛ حلقه گمشده استفاده از پیام رسان های خارجی
با توجه به این که بی بند و باری این روزها در فضای بدون حصار مجازی بیداد می کند، فهم رسانه‌ای ضرورتی انکارناپذیر در استفاده از پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی است که جای آن در سایه بی توجهی ها خالیست.
 
فرشته هایی که در آتش اهمال کاری سوختند/ پرونده دانش آموزان "اسوه حسنه"؛ همچنان مفتوح
2 سال قبل در چنین روزی چهار دانش آموز زاهدانی در آتش بی توجهی و اهمال کاری مسئولان سوختند، فرشته های کوچکی که با وجود گذشت این مدت طولانی، پرونده شان همچنان مفتوح و ذهن خانواده های داغدارشان پر از علامت سوال است.
 
میراثی گرانبها که خاستگاه اصلی نسل بعد از انقلاب شد/ شهید فخری زاده؛ نماد وحدت حوزه و دانشگاه
وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان میراث گرانبهای امام خمینی (ره) بعد از انقلاب به عنوان خاستگاه اصلی جوانان مبدل شد که شهید فخری زاده نماد این وحدت است.
 
شلیک شکارچیان به حیات وحش بزرگترین دریاچه آب شیرین ایران/ وقتی روزهای سبز هامون با هجوم دوباره صیادان خزان می شود
در پی کوچ پرندگان مهاجر زمستان گذران و از سویی تخم گذاری پرنده های بومی در سیستان، صید و شکارفروشی در این منطقه قوت گرفته است و خیلی ها بی رحمانه اقدام به شکار می کنند، غافل از این که با این کارشان روزهای سبزی که بعد از گذشت سالیان دراز منتظرش بودیم، خزان می شود.
 
4400 چاه‌ غیرمجاز و رمقی که از سفره‌های زیرزمینی گرفته می‌شود
وجود چهار هزار و چهارصد چاه غیرمجاز آن هم در شرایط نامطلوب منابع آبی سیستان و بلوچستان بی تردید رمقی برای سفره های زیرزمینی نمی گذارد.
 
باران سیلابی در راه جنوب شرق کشور/ آماده‌باش مدیریت بحران و دستگاه ‌های خدمت‌رسان
با توجه به پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان از امشب سامانه جدید بارشی وارد این استان می شود که مدیریت بحران و دستگاه های به منظور پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی در حالت آماده باش قرار گرفتند.
 
عنایت ویژه رهبری به طرح های آبرسانی جنوب شرق کشور/تکمیل پروژه ها 920 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
علیرضا قاسمی با اشاره به عنایت ویژه مقام معظم رهبری به پروژه های آبرسانی جنوب شرق کشور، گفت: برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی سیستان و بلوچستان 920 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.