سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ,22 May 2018
ضیافت نور
بازار در زیر ذره بین بازرسین/تلفن 124آماده دریافت گزارشات تخلفات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: تمامی واحدهای صنفی استان از 25اردیبهشت ماه جاری در زیر ذره بین های بازرسین این سازمان قرار گرفته است.

 
همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان قیمت کالاهای اساسی سیر صعودی در شهرستان مرزی سراوان به خود گرفته که شهروندان در فضای مجازی ابراز گلایه کردند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اغلب کالاهایی که روزانه مصرف می کنیم از تولید داخلی است، وسایل منزل نیز قدیمی هستند و اگر بخواهم آنها را تعویض کنم حتما از تولیدات داخلی استفاده می کنم.
در سال حمایت از کالای ایرانی یکی از اموری که به شدت باید مورد توجه قرار گیرد، جلوگیری از واردات کالاهای غیرضروری است چرا که حمایت از کالا و تولید کننده داخلی با عرضه محصولات خارجی هم خوانی ندارد.
همزمان با اولین روز از ماه پربرکت و معنوی رمضان مراسم اختتامیه مسابقات قرآن و عترت و نماز در حوزه رسانه و مطبوعات سیستان وبلوچستان در محل سینما اشراق زاهدان برگزار شد.
مدير توسعه بازرگاني سازمان جهاد كشاورزي سیستان وبلوچستان با اشاره به ذخیره سازی دو هزار و 594 تن انواع كالاي مورد نيازمردم در این ماه گفت: مردم نگران تامين اقلام مورد نياز خود براي ماه پر خير و بركت رمضان نباشند.
با فرا رسیدن روزهای میهمانی خدا، سنت نیکوی غبارروبی مساجد بار دیگر زنده می شود و مساجد سراسر کشور با مشارکت مردمی برای استقبال ماه مبارک رمضان غبارروبی، معطر و برای مراسم عبادی این ماه نورانی آماده می شوند.
از ابن عباس روايت كرده اند: كه حضرت رسول صلى اللّه عليه و آله براى روزه هر روز ماه مبارك رمضان فضيلت بسيار و دعاى مخصوصى با فضيلت و ثواب براى آن ذكر كرده اند.
به خود پرداختن، به خود رسیدن و ذخیره‌ی تقوا را برای خود فراهم کردن؛ این آذوقه‌ی طول سال ماست.
تنها چند روز تا آغاز ماه مبارک رمضان فرصت باقی مانده که روزه داران می توانند با یک برنامه تغذیه ای درست هنگام افطار و سحر بدون هیچ گونه مشکلی از مزایای این ماه بهره مند شوند.
رئیس ستاد استهلال سیستان و بلوچستان از آغاز رویت هلال ماه مبارک رمضان از غروب فردا 26 اردیبهشت در استان خبر داد و گفت: هفت گروه هلال ماه رمضان را در این استان رصد می کنند.
در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان، مساجد زاهدان برای میزبانی از روزه داران و نمازگزاران، غباروبی و عطر افشانی می شود.
 
عملکرد دولت یازدهم را در سیستان و بلوچستان را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب
بد