سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ,21 August 2018
ضیافت نور
گزارش تصویری/ سلسله جلسات سبک زندگی اسلامی  

در شب های ماه مبارک رمضان به رسم هرسال سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی در زاهدان برگزار می شود.

 
نماینده اهل سنت سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اثرات معنوی ماه رمضان عاملی برای کاهش جرم و جنایت است.
قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و ۲۰۷ پایگاه ثابت و سیار کمیته امداد استان در روز عید فطر برای کمک به تهیه جهیزیه، ساخت مسکن، هزینه های درمانی و آموزشی مددجویان و خانوارهای نیازمند مستقر می‌شود.
زمان و مکان اقامه نماز عید سعید فطر تشیع و تسنن در سیستان وبلوچستان اعلام شد.
بازار شهرستان سراوان از روزهای گذشته حال و هوای عید به خود گرفت و مردم این منطقه در حال خرید برای عید فطر هستند.
دومین فستیوال نمایش قرآن و عترت در پارک فرهنگیان زاهدان با اجرای چهار نمایش به کار خود پایان داد.
همزمان با سراسر کشور نماز عید فطر در بیش از 200 نقطه از استان پهناور سیستان وبلوچستان برگزار می شود.
سرای قرآن و نهج البلاغه زاهدان میزبان خداجویان و قاریان و حافظان در کرسی های تلاوت قرآن کریم در لیالی ماه مبارک رمضان است.
در شب های ماه مبارک رمضان به رسم هرسال سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی در زاهدان برگزار می شود.
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه ارزش شب قدر به تحکیم محبت و دستگیری از نیازمندان است، گفتند:ماه مبارک رمضان از ابتدا تا انتها، ماه رحمت و غفران الهی است.
همزمان با سراسر کشور مردم ولایی سیستان وبلوچستان هم در شب های لیالی قدر با حضور در مساجد و تکایا به عزاداری و مراسم احیا می پردازند.
اعمال مخصوص شب‌ قدر بر دو نوع است؛ یکى آن‌که در هر سه شب باید انجام داد و دیگر آن‌هایی که مخصوص هر شب است.
جمعی از علمای اهل سنت و تشیع سیستان وبلوچستان گفتند: وحدت دنیای اسلام بزرگترین نقطه قوت مقابله با دشمنان است در همان زمان هم امام حسن (ع) با صلح با معاویه اسلام را حفظ کردند تا از کشتار مسلمانان جلوگیری شود.
قیمت برخی از میوه های نوبرانه بهاری در سیستان وبلوچستان که خود تولید کننده این اقلام است در حالی کمر همت به افزایش گرانی بسته و صدای اعتراض مردم را درآورده است که هر کیلو هندوانه و خربزه به قیمت سه تا پنج هزار تومان به فروش می رسد.
رمضان، ماهی است که در آن قرآن نازل شد. بنابراین، رابطه ویژه ای میان قرآن و ماه رمضان وجود دارد؛ همان گونه که در فصل بهار، عالم طبیعت، حیاتی دوباره پیدا می کند، رمضان نیز بهار قرآن است.
بسیاری از شهروندان پرواز یک باره قیمت گوشت قرمز و مرغ را به خاطر بی‌برنامگی در تولید و عرضه آن دانسته و به نوعی بی برنامگی مسئولان را عامل این افزایش قیمت می‌دانند.
چند سالی است که ماه مبارک رمضان با فصل گرم تابستان مقارن و موجب شده تا روزه داری در این ایام سخت و طاقت فرسا شود اما با این وجود برخی نانواها 16 ساعت در گرمای بیش از 47 درجه با خوشحالی روزه خود را گرفته و به ثواب چندین برابر آن فکر می کنند.
جمعی از امامان جمعه سیستان وبلوچستان با بیان اینکه حضرت خدیجه (س) همه ثروت خودش را برای اسلام هزینه کرد، گفتند: تاریخ از ایشان به عنوان بانویی یاد می کند که بیشترین کمک را به اسلام کرده است.
مدیر کل جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در تامین مرغ منجمد و کشتار‌ روز مشکلی وجود ندارد.
مشکل کمبود فضای ورزشی در سیستان وبلوچستان همزمان با برگزاری رقابت های جام رمضان بیش از پیش خودنمایی می کند به گونه ای که هیچ؛ سهم جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر از ساکنان یکی از روستاهای شهرستان دلگان است.
در سال حمایت از کالای ایرانی مسئولان با اقدام عجیب خود مبنی بر عرضه برنج های خارجی برای تنظیم بازار باعث کساد در فروش برنج های ایرانی شدند.
 
گزارش تصویری/ برگزاری کرسی تلاوت در شب بیست و ششم ماه رمضان  
عملکرد دولت یازدهم را در سیستان و بلوچستان را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب
بد