دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
کرونا
‌محرومیت‌هایی که در سایه جهاد رنگ می‌بازد/ ویزیت رایگان بیش از 500بیمار در سیستان وبلوچستان

تداوم جهاد بسیج جامعه پزشکی در میدان کرونا؛

در تداوم ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان به همت بسیج جامعه پزشکی بیش از 500 بیمارِ سیستانی و بلوچستانی از خدمات رایگان در قالب رزمایش کمک های مومنانه و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و رهنمون بهره مند شدند.

 
در تداوم ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان به همت بسیج جامعه پزشکی بیش از 500 بیمارِ سیستانی و بلوچستانی از خدمات رایگان در قالب رزمایش کمک های مومنانه و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و رهنمون بهره مند شدند.
شماری از نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفتند: در شرایط حال و پیش روی نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها راه برون رفت از تنگناها توسل به فرهنگ غنی بسیج در کلیه اقدامات است.
داوود گلی، سخنگوی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت: مدارس ابتدایی و متوسطه اول استان از دوشنبه اول آذر ماه فرآیند آموزش‌های حضوری خود را آغاز خواهند کرد.
بیش از 500 نفر از بسیجیان سیستان وبلوچستان در اقدامی خداپسندانه و در تداوم نهضت کمک های مومنانه خون خود را برای کمک به بیماران نیازمند اهدا کرده اند.
افزایش قیمت کرایه‌ تاکسی‌های اینترنتی در حالی گلایه عموم مردم را به دنبال دارد که به گفته رانندگان، با کسر 20 درصد حق کمیسیون و هزینه استهلاک ماشین، فعالیت آنها نیز به صرفه نیست.
شرکت برق سراوان در اقدامی ناگهانی به علت بدهی اداره ورزش و جوانان، اقدام به قطع برق یکی از سالن ها که محل تزریق واکسن کرونا بود، کرد.
در حالی شیوه حضور دانش آموزان در مدارس روستایی و عشایری از سوی متولیان امر حضوری اعلام شد که دانش آموزان یکی از روستاهای شهرستان مهرستان، از نبود معلم و بسته بودن مدرسه محل سکونت خود، گلایه دارند.
با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توسط بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان، بیش از یک میلیون و 217 هزار نفر از مردم در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان غربالگری شدند.
یک روانشناس و مدرس دانشگاه گفت: ورود افراطی دانش آموزان به فضای مجازی باعث کاهش روابط اجتماعی، ناکامی تحصیلی، افسردگی، گوشه گیری و تزلزل اعتماد به نفس در آنان می شود.
با وجود همه اقدامات انجام شده برای گسترش واکسیناسیون وکاهش سن جامعه هدف اما هنوز عده ای هستند که نسبت به تزریق واکسن بی توجه بوده و تحت تاثیر تبلیغات سوء گروه های ضدواکسن در فضای مجازی قرار گرفته اند.
حوزه‌ مقاومت بسیج عشایری شهید باقری بنت در تداوم رزمایش کمک مومنانه اقدام به توزیع 50 بسته‌ معیشتی در بین نیازمندان کرد.‏
حسین نکوئی، فرمانده سپاه مهرستان گفت: در راستای اجرای طرح کمک‌های مومنانه 300 بسته نوشت افزار بین دانش‌آموزان توزیع شد.
بیست ماه از تلاش بی وقفه جهادگران بسیجی در جبهه سلامت می‌گذرد اما همچنان بسیجیان در خط مقدم مقابله با کرونا برای دفاع از سلامت و معیشت مردم ایستاده و اقدام به ارائه خدمات رایگان می کنند.
علیرضا میربهاءالدین، مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون ۴۵ هزار و۹۵ مسافر در مبادی رسمی استان کنترل و ۱۶۴بیمار به صورت موقت قرنطینه شده‌اند.
غلامرضا ملایی، مدیر سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از تداوم رزمایش کمک های مونانه در اقصی نقاط استان خبر داد و گفت: در بازه زمانی مهرماه جاری چهار میلیارد و ۸۰۵ میلیون تومان خدمات بی منت در عرصه های مختلف بین نیازمندان ارائه شده است.
دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: به 100 هزار مهاجر افغانستانی در نقطه صفر مرزی سیستان، خدمات اجتماعی و بهداشتی ارائه شد.
علی اکبر جعفری، معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه با بیان اینکه کمک‌های سپاه و بسیج تا پایان شیوع کرونا ادامه دارد، گفت: 250 بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک های مومنانه بین اقشار آسیب پذیر در سیستان وبلوچستان توزیع شد.
درحالی مراکز درمانی به صورت مستمر به خون و فرآورده‌های خونی نیاز دارند که در این بین تعداد مراجعه‌کنندگان برای اهدای خون کاهش یافته و اگر این روند ادامه یابد، با وضعیت بحرانی در سیستان وبلوچستان مواجه خواهیم شد.
علی اکبر جعفری، معاون مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه از طبخ و توزیع 2 هزار پرس غذای گرم در مناطق حاشیه نشین شهر زاهدان خبر داد.
پرویز کدخدا، فرمانده حوزه مقاومت بسیج عشایری بنت گفت: به مناسبت هفته وحدت تعداد 200 بسته معیشتی در مناطق محروم شهرستان نیکشهر توزیع شد.
کرونا در حالی جای دفتر و کتاب را با گوشی و تبلت عوض کرد که 109 هزار و 923 دانش آموز سیستان ‏وبلوچستان که در حاشیه شهرها زندگی کرده و به آموزش های مجازی و حضوری دسترسی نداشته اند، از ‏درسنامه و آموزش های فرد به فرد برای یادگیری و تداوم آموزش استفاده کردند.‏
به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) ایستگاه سلامت در محل برگزاری نمازهای جمعه برخی شهرهای استان سیستان وبلوچستان برپا شد.
 
خدمت بی منت بسیج جامعه پزشکی در ارائه خدمات رسانی تداوم دارد/ از توزیع بسته های معیشتی تا اعزام ‏تیم های سلامت در مناطق محروم