پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
کرونا
طرح شهید سلیمانی مرهمی بر زخم های کرونایی/ واکسیناسیون 80 ساله ها به همت بسیج جامعه پزشکی در "هامون"

خدمت بی منت ادامه دارد؛

فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان گفت: واکسیناسیون علیه پاندمی قرن در شهرستان هامون با اولویت افراد ۸۰ سال وارد فاز عملیاتی شد.

 
120 نفر از سالمندان بالای 80 سال سیب و سوران برعلیه ویروس کرونا واکسینه شدند.
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان گفت: واکسیناسیون علیه پاندمی قرن در شهرستان هامون با اولویت افراد ۸۰ سال وارد فاز عملیاتی شد.
۴ شهرستان سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار گرفت و تعداد شهرستان های آبی به صفر رسید
محمد قورزایی،مدیر سازمان بسیح کارگری و کارخانجات سپاه سلمان گفت: علیرغم شیوع ویروس منحوس کرونا و وارد شدن فشار اقتصادی و معیشتی به جامعه کارگری، اما این زحمتکشان مظلوم در صف مقدم خدمت به آسیب‌دیدگان ایستاده و ادای دِین می کنند.
عبداله شیرازی، مدیر سازمان بسیج فرهنگیان سپاه سلمان گفت: نشست های بصیرتی و روشنگری در فضای مجازی با رویکرد مشارکت حداکثری و آگاهانه در انتخابات پیش رو از طریق سامانه شاد برگزار می شود.
ملک فاضلی با اشاره به درگیری مرزهای شرقی کشور با ویروس کرونای هندی، گفت: متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فوق العاده ضعیف عمل می کند و هیچ گونه توانمندی به آن شکل که باید داشته باشد، ندارد.
همزمان با جان‌باختن هشتصد و هفتاد نفر بر اثر بیماری کرونا در آمریکا، بیش از ۳۸۰ هزار مبتلای جدید نیز در هند شناسایی شد که رکورد جهانی جدیدی است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: براساس تصمیمات مدیریت کرونا استانی ورود مسافر پاکستانی به داخل خاک کشور از ۸ اردیبهشت ماه سال جاری به پایانه مرزی میرجاوه انجام نمی شود.
قاسم میری علی آباد گفت: هیج موردی از ویروس آفریقای جنوبی در سیستان و بلوچستان شناسایی نشده است.
محمدعلی نیکبخت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از توزیع 100 بسته معیشتی در بین نیازمندان خبر داد.
حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان از توزیع کمک های مومنانه عشایر بسیجی سیستان و بلوچستان در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان خبر داد.
علیرضا کیخایی گفت: رفتار ضد و نقیض دولت و مسئولین مربوطه در اجرای سیاست های اپیدمی کرونا منجر به تشدید نگرانی در بین دانشجویان مبنی بر برگزاری آزمون جامع دکتری شده است.
با همکاری سازمان بسیج کارگری و بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان، کارگران شاغل در واحدهای صنعتی و کارخانجات استان مورد غربالگری رایگان بیماری کرونا قرار گرفتند.
در خط مقدم مبارزه نفس گیر با بیماری کرونا، همچنان بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان در کنار کادر درمان ایستاده‌ است.
در حالی رعایت شیوه نامه های بهداشتی در بین مردم بسیار کمرنگ شده که طبق اذعان کارشناسان بهداشت و درمان، ویروس جهش یافته کرونا از نوع هندی، قدرت سرایت و بیماری زایی بالایی دارد.
در خط مقدم مبارزه نفس گیر با بیماری کرونا، همچنان بسیج جامعه پزشکی در کنار کادر درمان ایستاده‌ و با تمام وجود مرهمی بر زخم های کرونایی مبتلایان به این ویروس مرگبار شده‌اند.
محمد قورزایی گفت: مهم‌ترین دغدغه بسیج کارگری چرخیدن و رونق تولید مراکز صنعتی و کارگری است،در این راستا با رصد و احصاء مشکلات کارگران و کارخانجات پیگیر آن هستیم تا علاوه بر تحقق بیانات رهبر معظم انقلاب، از بیکاری و آسیب های اجتماعی جلوگیری کنیم.
علیرضا کیخایی گفت: کرونا ضربه‌ سنگینی به صنعت گردشگری کشور وارد کرده است، بر این اساس اگر به دنبال رفع موانع و پشتیبانی از تولید هستیم باید مسئولان امر همت کنند.
آذر کیخا، مسئول بسیج جامعه زنان سیستان وبلوچستان گفت: بانوان جهادی و بسیجی استان کماکان در ‏رزمایش بزرگ مومنانه ولبیک به ندای رهبرمعظم انقلاب در میدان عمل حضور دارند.‏
اسماعیل حسین زهی گفت: بیشترین نقش در شیوع گسترده کرونای انگلیسی و قرمز شدن بسیاری از نقاط ایران به دولت برمی گردد و مافیا و قدرتی که پشت صحنه آرد و مرغ است توزیع صحیح را نمی دهد.
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از رشد 16 درصدی ترانزیت در پایانه مرزی میلک در سال 99 با وجود شیوع ویروس کرونا خبر داد.
تیمور باقری از پرداخت تسهیلات ۶ میلیون تومانی به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی سیستان وبلوچستان برای جبران خسارت کرونا خبر داد.
 
آغاز واکسیناسیون 80 ساله ها به همت بسیج جامعه پزشکی در "هامون"