پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
{ADVERTISE_GENERAL_LOCATION_8_BLOCK}
 
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱
با هدف توانمندسازی وایجاد اشتغال افراد بومی؛
خانه توسعه روستای تیس چابهار افتتاح شد+ تصاویر
 
خانه توسعه روستای تیس چابهار با هدف توانمندسازی وایجاد اشتغال افراد بومی ساکن در این روستا با مشارکت سازمان منطقه آزاد تجاری و بانک قرض‌الحسنه رسالت افتتاح شد.
به گزارش عصرهامون، مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار در حاشیه افتتاح خانه توسعه روستای تیس به خبرنگار چهاربهاران، گفت: راه اندازی کسب و کار بومی از اهداف و برنامه های منطقه آزاد چابهار محسوب می شود که بدین منظور کارگاه ساخت انواع صنایع دستی را در روستای تیس راه اندازی کرد.
طاهره شهرکی افزود: اجرای این طرح در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان است که تعداد ۵۴ نفر از زنان روستای تیس مشغول به کار شدند.
 
وی بیان کرد: برای تحقق پایدار این امر، هسته‌های تولیدی خانگی حسب ظرفیت‌های موجود و نیاز شهر چابهار و سواحل مکران شناسایی می‌شوند.
 
شهرکی ادامه داد: افراد شناسایی‌شده پس از گذراندن دوره آموزشی در رشته موردعلاقه‌شان با حمایت مالی بانک رسالت و سازمان در خانه خودشان مشغول به کارمی شوند.
 
مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: صنایع‌دستی، تهیه سوغات و هدایا ازجمله ادویه‌جات انواع شیرینی، مربا، ترشیجات و محصولات دریایی، غذاهای مختلف مثل ماهی‌دودی، توربافی ازجمله مشاغل خانگی هستند که از طریق خانه توسعه روستای تیس به‌عنوان پایلوت مدیریت می‌شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار در این آیین اظهار کرد: منطقه آزاد در کنار فعالیت های تجاری و اقتصادی توجه ویژه ای به مسائل اجتماعی و اشتغال افراد بومی به ویژه زنان دارد.

عبدالرحیم کردی افزود: روستای تیس بیش از هشت هزار و 400 نفر جمعیت دارد و کار ساماندهی و توسعه آن با اعتبار 270 میلیارد ریال با مشارکت منطقه آزاد و بنیاد مسکن از سال گذشته آغاز شده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۶۴۹


ارسال