يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار:
رئیس جمهوری یکشنبه فاز نخست بندرشهید بهشتی چابهار را افتتاح می کند
 
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: رئیس جمهوری یکشنبه فاز نخست بندرشهید بهشتی چابهار را با حضور مقامات بلند پایه داخلی و خارجی افتتاح می کند.
به گزارش عصرهامون، ایوب درویشی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: با افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه این بندر به 8.5میلیون تن خواهد رسید.
وی با بیان اینکه رئیس جمهوری به همراه چند تن از وزرا، مهمانان و مقامات بلند پایه طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار را افتتاح می کند افزود: جمع بندی سفر و برگزاری جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان نیز با حضور دکتر روحانی در این شهرستان برگزار می شود.
وی عنوان کرد: چابهار به عنوان منطقه راهبردی و با موقعیت عالی جغرافیایی از ظرفیت های سرمایه گذاری، تجاری، اقتصادی، ترانزیتی، گردشگری و صنعتی بالایی برخوردار است.
درویشی با بیان اینکه در طرح توسعه بندر شهیدبهشتی چابهار بیش از 203 هکتار زمین جدید از دریا با استفاده از لایروبی استحصال شده است، خاطرنشان کرد: دایک گذاری بیش از پنج کیلومتر، 60 هکتار بتن ریزی و تایل گذاری و تحکیم بستر، یک هزار و 650 متر موج شکن، ساخت یک هزار و 700 متر اسکله و 35 هکتار از محوطه کانتینری طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار تایل گذاری و عملیاتی شده است.
فرماندار چابهار گفت: این بندر پس از بهره برداری قابلیت هرگونه عملیات بندری در حوزه های ترمینال کانتینری را برخوردار خواهد بود و علاوه بر ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری 8.5 میلیون تن با آماده شدن پسکرانه آن تا 15 میلیون تن ظرفیت ایجاد خواهد شد.
درویشی اظهار داشت: زیرساخت های چابهار و کنارک با نگاه توسعه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسئولان در رده های مختلف در حال آماده شدن است و آبادانی سواحل مکران به نفع ایران اسلامی بوده و تکمیل خط راه آهن چابهار- سرخس نیز از خواسته های مقام معظم رهبری می باشد.
وی ادامه داد: همجواری چابهار و کنارک در استان محروم سیستان و بلوچستان به آبهای اقیانوس هند توسعه شرق کشور را به همراه دارد و اشتغال این منطقه با تکمیل طرح های اقتصادی متحول خواهد شد.
وی در خصوص پتانسیل های اقتصاد محور چابهار تصریح کرد: بندر چابهار با برخورداری از مزایا و پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه در مسیر توسعه ترانزیتی قرار دارد و این بندر اقیانوسی به عنوان پل دسترسی به کشورهای آسیای میانه و CIS
مورد توجه ترانزیتی و ترانشیپی کشورهای منطقه قرار دارد.
فرماندار چابهار با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در سیستان و بلوچستان از اولویت های دولت است ادامه داد: ترانزیت محموله ۱۰۰ هزار تنی کالای کشور هند از طریق بندر چابهار به افغانستان در همین راستا صورت گرفته است.
درویشی مشکل بی آبی در شهر و روستاهای چابهار، ساخت بیمارستان تخصصی 540 تختخوابی، ساخت حداقل دو هزار کلاس درس جدید واستاندارد، ساخت آب شیرین کن 200 هزار مترمکعبی، فعالیت مرز ریمدان و آماده سازی کامل زیرساخت های جابه جایی کالا ومسافر، رفع مشکلات برق، بهداشت و مدرسه مناطق حاشیه نشین، توجه به زیرساخت های راه ها و اجرای طرح هادی در بیش از 300 روستا را از جمله مشکلات چابهار ذکر کرد که نیازمند توجه مسئولان برای تخصیص اعتبار به این شهرستان است.
​انتهای پیام/ک
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۳۰


ارسال