سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه و مسئولان باید با سودجویان و سرمایه دارانی که در بازار سکه و ارز تلاطم به وجود آورده اند، برخورد قانونی کند.
به گزارش عصرهامون، انتشار اسامی ارز بگیران در حالی خواسته به حق عموم مردم است که این امر علاوه بر اینکه عاملی در جهت مبارزه با فساد است موجب اعتماد مردم به مسئولان هم می شود.
در همین راستا علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه دولت باید قیمت سکه، طلا و ارز را به تعادل برساند، اظهار کرد: دولت باید میزان فروش سکه، تعداد سکه های موجود در بازار و قیمت سکه و ارز را تحت کنترل خود قرار دهد.
وی با بیان اینکه جنگ روانی و اقتصادی آمریکا و هم پیمانانش اقتصاد کشور را تحت الشعاع قرار داده است، افزود: عدم کنترل و ثبات قیمت سکه و ارز و فروش آن از سوی بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت باعث بی ثباتی بازار سکه و ارز در کشور شده است.
نمانده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی سودجویان و سرمایه داران با خرید سکه و ارز و نگهداری آن به این تلاطم بازار دامن زدند که با ورود قوه قضاییه و نیروهای دلسوز با بسیاری از این افراد برخورد قانونی انجام شد.
وی تصریح کرد: قوه قضاییه و مسئولین باید با چنین افرادی که اقدام به خرید و نگهداری چندین هزار سکه و ارز کرده اند و باعث به وجود آمدن وضعیت بد اقتصادی و افزایش قیمت سکه و ارز شده اند برخورد قاطع و قانونی کند.
کرد افزود: بانک مرکزی نباید مجال سواستفاده را به سودجویان می داد اکنون نیز با تغییر رییس بانک مرکزی باید فروش سکه و ارز و قیمت آن را تحت کنترل قرار گیرد، لیست خریداران سکه و ارز باید از سوی بانک مرکزی مشخص شود تا تعادل به بازار سکه و ارز بازگردد واین تورم موجود کنترل شود.
نماینده مردم خاش در پایان خاطر نشان کرد: دولت باید قیمت سکه، طلا و ارز را به تعادل برساند و میزان فروش سکه و میزان سکه موجود در بازار و قیمت سکه و ارز را تحت کنترل خود قرارداده و با سو استفاده کنندگان از شرایط موجود برخورد قانونی کند تا تعادل به بازار برگردد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۲۲۱


ارسال