يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ,28 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۱
در سال حمایت از تولیدات داخلی؛
درآمد 24 میلیون تومانی با پرورش مرغ گوشتی/ پشتکار رمز موفقیت بانوی کارآفرین هیرمندی
 
پرورش مرغ گوشتی یکی از عرصه‌های بسیار سودآور و منطبق بر الگوی اقتصاد مقاومتی است که پرورش‌دهنده هیرمندی توانسته از طریق آن درآمدی 24میلیون تومانی کسب می‌کند.
به گزارش عصرهامون، پرورش مرغ گوشتی یکی از مطلوب ترین کسب و کارهای کوچک اما سرشار از درآمد است که توانسته اعتماد مشتریان را به سمت خود جذب کند. بیان این مطلب بدان جهت است که امروزه استفاده از آنتی‌بیوتیک و مواد شیمیایی و دارویی در برخی واحدهای صنعتی و بزرگ مرغداری باعث شده است که مشتریان اعتماد خود را به این دسته از محصولات از دست بدهند و غذاهای ارگانیک و محصولات محلی مشتریان زیادی را به خود جذب کند.
 
کارآفرین برتر تحت حمایت کمیته امداد با استفاده از تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد و توسعه طرح از یک سوله مرغداری به چهار سوله و افزایش پرورش از ۳۰۰ قطعه مرغ به بیش از ۴۰۰ توانسته با حداقل امکانات سالانه از محل پرورش مرغ گوشتی ۲۴ میلیون تومان درآمد کسب کند.
خدیجه حیدری یکی از مددجویان خانوارهای زندانی نیازمند و مجریان موفق طرح پرورش مرغ بومی و گوشتی در شهرستان هیرمند در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: پس از دریافت سه میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی اولین جایگاه پرورش مرغ را با ظرفیت ۳۰۰ قطعه در هر دوره ایجاد کردم.
 

وی گفت: در حال حاضر چهار سوله راه اندازی کرده ام و در هر دوره بیش از ۴۰۰ قطعه مرغ تولید می شود به گونه ای که توانسته ام با حداقل امکانات سالانه از محل پرورش مرغ گوشتی ۲۴ میلیون تومان درآمد کسب کنم.
این کارآفرین موفق ادامه داد: در این راستا علاوه بر اینکه مخارج خانواده ام را تامین می کنم، توانسته ام برای چندین نفر دیگر هم زمینه اشتغالزایی را فراهم کنم.
 وی در خصوص چگونگی انجام کار تصریح کرد: با بررسی هایی که انجام دادم متوجه شدم مرغ های گوشتی در کمترین زمان یعنی ۴۵ روزه از جوجه به یک مرغ کامل تبدیل شده و آماده فروش هستند به گونه ای که نسبت به مرغ محلی، بهره وری بالا و بهتری هم در بازار دارند.
 

 
حیدری ادامه داد: سرمایه اولیه برای پرورش جوجه‌های مرغ گوشتی ۵ میلیون تومان بود که در هر دوره ۴۵ روزه با کسر هزینه‌ها حدود ۲ میلیون تومان سود به دست می آید.
وی افزود: برای شروع کار سرمایه ام اندک بود اما بعد از مدتی به عنوان یک کارآفرین و مددجو از کمیته امداد امام (ره) وام دریافت کردم و توانستم هزینه مایحتاج زندگی روزانه خانواده را تامین کنم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۲۸۲


ارسال